19 مقاله
در این ویکی

آیتم های افسانه زلداآیتم های افسانه زلدا(انگلیسی: The Legend of Zelda Items) مجموعه ای ابزار و وسایل و یا چیزهای خوردنی و بدست آوردنی است که در نسخه اوّل The Legend of Zelda که در سال 1986 عرضه شده، می توانید از آن ها برای پیش برد در بازی استفاده کنید.

آیتم های این بازی در 4 دسته ی تجهیزات، کوله، سیاهچال و متفرّقه تقسیم شده اند و برخی از آن ها در بازی های دیگر سری نیز مورد استفاده قرار گرفته اند در حالی که برخی دیگر که به آن ها اشاره شده تنها تجربه شان در مجموعه را در این نسخه تجربه می کنندتجهیزات

large.100px-Wooden-Sword.png.89e10d2d833 شمشیر این شمشیر چوبی اوّلین شمشیر لینک در ماجراجویی اش در بازی The Legend of Zelda است. او این شمشیر را در غار موجود در صفحه آغازین بازی پیدا می کند و پیرمرد این آیتم را به او میدهد.
درون غار، پیرمرد یکی از نمادین ترین جملات معروف سری را به زبان می آورد: "به تنهایی بیرون رفتن خطرناک است! این را بگیر." شمشیر چوبی ضعیف ترین شمشیر بازی است
large.100px-White-Sword.png.83e7593309b8 شمشیر سفید

شمشیر سفید، دوّمین شمشیری است که قابلیت دستیابی به آن را در بازی دارید. آن را می توانید در دنیای بیرونی، از غاری بالای آبشار بدست آورید. این منطقه تنها یک صفحه چپ و سپس یک صفحه
چپ و یک صفحه بالای تپّه ی گمشدگان است. هر چند لینک تا وقتی پنج عدد محفظه قلب نداشته باشد، نمی تواند این شمشیر را بدست بگیرد.
البته با کمی گشت و گذار و پیدا کردن دو محفظه قلب، لینک به راحتی می تواند این شمشیر را قبل از وارد شدن به سیاهچال اوّل بازی بدست آورد.
این شمشیر به علّت قدرت قابل توجّهی که نسبت به شمشیر چوبی دارد به شدّت پیشنهاد می شود.

large.100px-Magical-Sword.png.535e4b4ddc شمشیر جادویی شمشیر جادویی، سوّمین و آخرین شمشیری است که در بازی The Legend of Zelda می توان بدست آورد. این شمشیر قدرتمند ترین سلاح بازی است و با آن می توان اکثر باس ها را با یک تا سه ضربه کشت.
این شمشیر را می توان زیر قبر در قبرستان یافت. این قبر در گوشه بالای سمت راست صفحه، در ردیف وسط قبرها و دوّمی از سمت چپ است.
پیرمردی که در قبرستان است به لینک اجازه برداشتن شمشیر را تا وقتی او بیش از دوازده محفظه قلب داشته باشد نخواهد داد.
large.100px-Magic-Shield.png.1211d3de6b2 سپر چوبی سپر چوبی، سپر معمول لینک در The Legend of Zelda است. او این سپر را از ابتدای بازی دارا است و اگر سپر جادویی را نخرید، تا انتها نیز از همین سپر استفاده می کند.
این سپر می تواند حملات ساده مثل سنگ های پرتابی اوکتروک ها و تیر های موبلین ها و... را دفع کند. هر چند نمی تواند در مقابل حملات پیچیده ای مثل حملات زورای رودخانه و حمله ی ویزروبها
و...مقاومت کند. همچنین این سپر نمی تواند توسّط لایک لایک ها بلعیده شود.
large.100px-Magic-Shield.png.1211d3de6b2 سپر جادویی سپر جادویی تنها ارتقاء سپر در The Legend of Zelda است و با سپر چوبی جابجا می شود. این سپر  را می توانید در یکی از چند فروشگاه آیتم موجود در هایریول خریداری کنید.
بسته به فروشگاهی که لینک در آن وارد می شود، قیمت این سپر بین 160، 130 و 90 روپی متفاوت خواهد بود.
این سپر متاسّفانه قابلیت بلعیده شدن توسّط لایک لایک ها را دارد و در صورت این اتّفاق، لینک سپر فوق العاده خود را از دست خواهد داد. البته او می تواند همیشه یکی دیگر از فروشگاه ها با قیمتی
گزاف تهیه کند.
large.100px-Wooden-Boomerang.png.df3fdbe بومرنگ بومرنگ در اوّلین سیاهچال بازی، مرحله 1: عقاب، یافت می شوند. از این آیتم می توان برای گیج کردن دشمنان بزرگتر مثل موبلین ها و کشتن موجودات کوچک تر مثل کیس ها استفاده کرد.
از بومرنگ می توان همچنین برای جمع کردن روپی ها و ساعت ها و بمب های روی زمین نیز استفاده کرد. برد این وسیله مفید، نصف هر صفحه است.
این آیتم توسّط سه گوریا محافظت می شود و برای بدست آوردن آن باید هر سه آن ها را از پای در آورید.
large.100px-Magical-Boomerang.png.9514b1 بومرنگ جادویی بومرنگ جادویی، اوّلین و تنها ارتقاء برای بومرنگ در The Legend of Zelda به حساب می آید. تفاوت اصلی آن با بومرنگ معمولی در برد اش هست که کلّ صفحه را در بر می گیرد.
این آیتم را می توان در سیاهچال دوّم بازی، مرحله 2: ماه بدست آورد
large.100px-Bombloz.png.0e57c1158cad76f6 بمب بمب ها یکی از معمول ترین آیتم های مورد استفاده در مجموعه افسانه زلدا هستند. این آیتم سودمند اوّلین حضور خودش را در اوّلین نسخه بازی تجربه کرد.
جایی که آن را می توان با خریدن از فروشگاه ها یا کشتن دشمنان به دست آورد. از آن ها می توان برای از بین بردن دیوار ها، کشتن دشمنان و... استفاده کرد. آن ها همچنین تنها سلاح موثّر علیه باس دوّم 
بازی، دودونگو، می باشد. در ابتدای بازی لینک تنها می تواند تا حدّاکثر 8 عدد بمب با خود حمل کند. امّا با پیشروی در بازی در مرحله 5: سوسمار و مرحله 7: اهریمن، لینک با خریدن ارتقایی به قیمت 100 روپی
از پیرمرد می تواند به ترتیب 12 و 16 بمب نیز با خود حمل کند
large.100px-Bow.png.84325d191d59d932573c کمان کمان یکی از آیتم های معمول است که در اکثر بازی های زلدا یافت می شود. در The Legend of Zelda، لینک می تواند کمان را از همان مرحله 1: عقاب به دست آورد امّا تا وقتی تیر نخریده باشد نمیتواند از
آن استفاده کند. نحوه استفاده لینک از کمان در این بازی بسیار جالب است. در بازی هیچ جایی به نام کوله تیرها برای ذخیره و شمارش تیر وجود ندارد در عوض به ازای هر تیری که لینک پرتاب می کند یک روپی
از رو کم می شود. همچنین این وسیله تنها آیتم موثّر برای کشتن یکی از باس های بازی یه نام گوما است.
large.100px-Arrowloz.png.8689541cd35a4b7 تیر تیر توسّط لینک همراه با کمان استفاده می شود. این تیر ها را می توان از تاجر به قیمت 80 روپی خریداری کرد. 
این مهمّات مرگبار، توانایی کشتن پولس ویس ها را در یک پرتاب دارند و برای کشتن گوما ضروری هستند. هیچ محدودیتی برای استفاده تیر برای لینک وجود ندارد. چرا که هر تیر تنها یک روپی از او کم می کند.
large.100px-Silver-Arrow.png.d9c181bc4d2 تیر نقره ای این تیر نقره ای، نوعی دیگر از تیر هست که استفاده اصلی اش برای کشتن گنون است. این تیر را می توانید در اعماق مرحله نهایی بازی، مرحله 9: کوهستان مرگ بیابید.
از این تیر نیز می توانید به عنوان سلاح دوربرد برای کشتن هیولاهایی مثل کیس ها و پولس ویس ها استفاده کنید. همچنین هزینه استفاده کردن از هر تیر نقره ای یک روپی می باشد.
large.100px-Blue-Candle.png.db8af8a39a09 شمع آبی شمع آبی از آیتم هایی است که تنها مختص به اوّلین بازی از سری، یعنی The Legend of Zelda است. از این آیتم برای روشن کردن اتاق های تاریک در سیاهچال ها استفاده می شود.
کارکرد دیگر آیتم در سوزاندن بوته ها برای پیدا کردن پلّه های مخفی است. این آیتم را می توانید از تاجر به قیمت 60 روپی خریداری کنید. هر چند در هر صفحه فقط یک بار می توان از آن استفاده کرد
large.100px-Red-Candle.png.159c69b59e002 شمع قرمز شمع قرمز تنها ارتقاء موجود برای شمع آبی در بازی است. این شمع را می توان در اعماق سیاهچال هفتم بازی، مرحله 7: اهریمن پیدا کرد.
تمام قابلیت های این شمع مشابه شمع آبی است به غیر از این که از آن می توان به تعداد بی نهایت در هر صفحه استفاده کرد و که ارتقایی تاثیر گذار نسبت به شمع آبی محسوب می شود.
large.100px-Whistle.png.e291c8d20026ad60 ضبط ضبط تنها آلت موسیقیایی قابل استفاده در The Legend of Zelda است. این آیتم را در مرحله 5: سوسمار می توان یافت و در کلّ بازی سه استفاده اصلی دارد.
اوّلین استفاده آن برای کشتن دیگ داگر است. چرا که تنها ایتمی است که توانایی آسیب زدن به وی را در حالت اصلی اش دارد. استفاده دوّم آن برای نمایان کردن ورودی مرحله 7: اهریمن است.
و در نهایت اگر ضبط را در دنیای بیرونی فعّال کنید شما را به یک سیاهچال که از قبل تکمیل کرده اید منتقل می کند
large.100px-Enemy-Bait.png.97e01ddb87212 غذا غذا نیز یکی دیگر از آیتم هایی است که تنها مختص به نسخه اوّل مجموعه، The Legend of Zelda است. این آیتم را می توان خرید. در طی بازی می توانید فروشگاه های آیتمی را پیدا کنید که به قیمت 60 یا 100
روپی آن را میفروشند. غذا در بازی تنها دو استفاده دارد. و فقط یکی از آن ها برای اتمام بازی واقعاً کاربرد دارد. در هفتمین سیاهچال، لینک با گوریا ها روبرو می شود. وجوداتی که به جای حمله کردن به لینک فقط با در
آوردن صداهای "گروم گروم" جلوی لینک را می گیرند. تنها راه گذشتن از آن ها، سیر کردن آن ها با غذا است. که در این صورت غذا را خورده و از سر راه کنار می روند.
دوّمین استفاده این آیتم این است که در هر صفحه که غذا را در گوشه این از آن بگذارید تمام دشمنان آن صفحه به آن نقطه گشیده می شوند و فرصت خوبی برای حمله یا فرار به لینک می دهد.
large.100px-Letter.png.68a3389863afe1f5b نامه نامه یکی از آیتم های اختیاری است که لینک می تواند از پیرمرد در مقطعی از بازی بگیرد. پیرمردی که این نامه را به لینک می دهد در غاری بالای پله ها در شمال شرقی تپه گمشدگان ساکن است.
پیرمرد به لینک می گوید "این را به پیرزن نشان بده." اگر لینک این کار را کند و به پیرزن نامه را نشان بدهد، او شروع به فورختن معجون ها در بازی می کند. با این که این ماموریت، جانبی است امّا برای
لینک بسیار مفید واقع می شود. از آن جا که معجون ها جان لینک را هر چقدرکه کم باشند دوباره پر می کند.
large.100px-Blue-Water-of-Life.png.199f3 آب حیات آب حیات از معجون های پر کننده جان در بازی به حساب می آید. آب حیات در فروشگاه معجون های پیرزن قابل خریداری است و با 40 روپی قابل تهیه است.
خوردن معجون در بازی جان لینک را هر چقدر که کم باشد، تماماً پر می کند که کمک بسیار بزرگی در ادامه بازی به حساب می آید.
large.100px-Magic-Wand.png.cd62a7e68ff68 چوب جادویی چوب جادویی یکی دیگر از آیتم های جانبی The Legend of Zelda است که در بازی پیدا می شود. در حقیقت این آیتم یک چوب است که با پرتاب اشعه های خود به دشمنان آسیب می رساند.
این آیتم در مقابل دشمنانی که از دور راحت تر ضربه می خورند بسیار موثّر است، دشمنانی اعم از ویزروب ها و وال مستر ها. قدرت چوب جادویی به اندازه شمشیر سفید است. امّا لینک در این جا نیازی
به جان کامل ندارد تا اشعه را با شمشیر اش شلیک کند. چوب جادویی در اعماق سیاهچال ششم بازی، مرحله 6: اژدها یافت می شود.
چوب جادو همچنین در مقابل برخی باس ها نیز کاربرد دارد. باس هایی مثل دیگ داگر، آکوامنتوس و گلی اُک


کوله

large.100px-Raft.png.dfd0cb8445164268bb4 قایق قایق از آیتم های منحصر به فرد The Legend of Zelda است و در اعماق مرحله 3: مانجی یافت می شود. از آن می توان برای عبور از مناطق گسترده آبپوشیده استفاده کرد.
فقط در دو نقطه از بازی نیاز ضروری به قایق دارید. یکی برای رسیدن به سیاهچال چهارم، سیاهچال مار، است. و دیگری برای رسیدن به نقطه مخفی ای است که در آن پیرمرد به لینک یک
محفظه قلب و معجون دوّم را می دهد. لینک فقط می تواند یکی از آن دو را بردارد و خب قطعاً محفظه قلب، انتخاب عاقلانه تری است.
large.100px-Magic-Book.png.a448a2eba88bf کتاب جادو کتاب جادو نیز از آیتم های منحصر به The Legend of Zelda است که در حقیقت ارتقایی بر چوب جادویی به حساب می آید و  در اعماق مرحله 8: شیر یافت می شود.
ارتقایی که کتاب جادو بر روی چوب جادویی اعمال می کند باعث امکان پرتاب اشعه آتشین از آن می شود که در صورت برخورد به جایی باعث سوختن آن می شود که می توان با آن اتاق ها را
روشن، یا به دشمنان آسیب بیشتری رساند. این ارتقاء در حقیقت باعث بی استفاده شدن شمع می شود، چرا که چوب جادو می تواند کار آن را خیلی به صرفه تر انجام دهد.
large.100px-Blue-Ring.png.6d79e12d8d8075 انگشتر آبی انگشتر آبی یک ارتقای زره است که تنها منحصر به The Legend of Zelda بوده و باعث می شود تمام دمیج وارده به لینک به نصف تقلیل پیدا کند. و باعث می شود لینک حال دو برابر 
دمیج معمول را تحمّل کند. همچنین این انگشتر، رنگ لباس لینک را تغییر داده و از سبز به سفید تبدیل می کند. این آیتم را می توانید از فروشگاه آیتم در بازی به قیمت 250 روپی
خریداری کنید. که آن را به راحتی به گران قیمت ترین آیتم بازی تبدیل می کند.
large.100px-Red-Ring.png.bb1c2bfdeeb5a40 انگشتر قرمز انگشتر قرمز، دوّمین و آخرین ارتقای موجود برای زره و لباس لینک است. حلقه ی قرمز باعث کاهش دمیج وارده به لینک، در حدّ نصف آن چه که با داشتن حلقه آبی متحمّل می شد، می شود.
که در حقیقت می شود یک چهارم حالت ابتدایی لباس لینک در اوّل بازی. آیتمی بسیار موثّر و قدرتمند در بازی محسوب می شود، هر چند که به دست آوردن اش اختیاری است.
این آیتم را می توان از اعماق مرحله 9: کوهستان مرگ به دست آورد و همچنین این انگشتر باعث تغییر رنگ لباس لینک به قهوه ای مایل قرمز نیز هست.
large.100px-Ladder.png.05c3373b2bee10eb3 نردبان نردبان بسیار مشابه قایق عمل می کند و از معدود آیتم هایی است که تنها در The Legend of Zelda یافت می شود. از آن می توان برای عبور از شکاف هایی که در برخی نقاط بین دو سکو
وجود دارد عبور کرد. این آیتم همچنین از آیتم هایی است که برای اتمام بازی به ان حتماً نیاز دارید. این آیتم را می توان از چهارمین سیاهچال بازی، مرحله 4: مار پیدا کرد.
large.100px-Magical-Key.png.5753a0c5db9e کلید جادویی

کلید جادویی همانند شاه کلید در بازی The Legend of Zelda عمل می کند. به وسیله این آیتم می توان هر در بسته ای را در سیاهچال ها باز نمود.
این آیتم باعث بی فایده شدن آیتم کلیدی دیگر در سیاهچال ها، یعنی کلید کوچک، می شود. کلید جادویی نه تنها تمام کارهای کلید کوچک را انجام می دهد بلکه استفاده بی نهایت را نیز به
دنبال خود دارد. این آیتم را می توان در مرحله 8: شیر به همراه کتاب جادو پیدا کرد.

large.100px-Power-Bracelet.png.0025a278f دستبند قدرت دستبند قدرت یک آیتم کاملاً اختیاری در The Legend of Zelda است. این آیتم را می توان زیر یک مجسّمه آرموس در شرق قبرستان پیدا کرد. از این آیتم می توان برای جابجا کردن برخی
سنگ های حلزونی شکل در دنیای بیرونی استفاده کرد. زیر برخی از این سنگ ها، می توان راه پله های مخفی یافت. در زیر این راه پله ها پیرمردی در کنار سه راه پله ی دیگر ایستاده.
این در حقیقت یک حالت جابجایی سریع بین نقاط مختلف دنیای بیرونی در بازی است و کاملاً بخش اختیاری ای از بازی است.


سیاهچال

large.100px-Compassloz.png.cda405fcdbc4a قطب نما قطب نما آیتمی است که در هر سیاهچال از بازی یافت می شود. از مرحله 1: عقاب گرفته، تا مرحله 9: کوهستان مرگ.
هدف این آیتم تنها یک چیز است. این که وقتی لینک آن را بدست آورد، مکان تکّه های تریفورس آن سیاهچال را به او نشان بدهد. این کار با قرار دادن نقطه قرمزی روی صفحه ی نقشه
سیاهچال عملی می شود. قطب نما در سیاهچال نهایی نیز به جای نشان دادن جای تریفورس، جای شاهزاده زلدا را مشخّص می کند.
large.100px-Dungeon-Map.png.7e104924e2f4 نقشه سیاهچال از این آیتم همان چه که اسمش بیان می کند بر می آید؛ نقشه ای که تمام اتاق های سیاهچال و نحوه ی اتّصال شان به هم را نشان می دهد. این آیتم در هر سیاهچالی پیدا شده و در
هر سیاهچال کاربرد مشابهی دارد. مانند قطب نما، این آیتم نیز در هر سیاهچال توسّط دشمنانی محافظت می شود به طور مثال در مرحله 9: کوهستان مرگ، این آیتم توسّط یک پاترا
محافظت می شود.
large.100px-Key.png.6e01d96b72222a3bb86a کلید کوچک کلید کوچک آیتمی نام آشنا در طول سری افسانه زلدا است که اوّلین حضور خود را در The Legend of Zelda تجربه می کند. این آیتم در تمامی سیاهچال های بازی قابل پیدا کردن هستند.
برخی از آن ها را می توان بر روی زمین پیدا کرد و برخی دیگر از آن ها با کشتن تمام دشمنان آن اتاق خود را نشان می دهند. آن ها برای قفل کردن در های قفل سیاهچال ها استفاده
می شوند. برای داشتن تعداد زیادی از آن ها می توان این نوع کلید را از فروشگاه آیتم به قیمت 80 یا 100 روپی خریداری کنید، بسته به فروشگاهی که به آن می رسید قیمت ها متفاوت است.
large.Triforce-Shard-LoZ.jpg.5999ca48dff تکّه های تریفورس هشت عدد از تکّه های تریفورس در The Legend of Zelda قابل یافت هستند. آن ها قطعات تریفورس دانایی هستند که زلدا آن ها را به هشت قطعه تقسیم کرده تا دست گنون، که
تریفورس قدرت را در اختیار دارد به آن نرسد. هر کدام از این قطعات در یکی از سیاهچال ها قرار دارد و با جمع کردن هر هشت تکّه لینک می تواند به کوهستان مرگ برود و با گنون روبرو شود.


متفرّقه

large.100px-Thumb_Recovery-Heart.png.622 قلب بازیابی قلب بازیابی یکی از راهکارهای احیاء و پر کردن جان لینک در تقریباً تمامی بازی های سری افسانه زلدا به حساب می آید. به استثنای بازی The Adventure of Link.
این آیتم معمولاً توسّط دشمنان بعد از این که توسّط لینک شکست خوردند دراپ شده و بر زمین می افتند و اگر توسّط لینک جمع آوری شوند، هر کدام از آن ها یکی از قلب های لینک را احیا می کند.
این حالت، پایه ای ترین حالت احیا و پر کردن جان در بازی است و تقریباً همه جای بازی می توان روی این متد حساب باز کرد.
 
large.100px-Heart-Container-LoZ-Art.png. محفظه قلب محفظه قلب نیز یکی از آیتم های نام آشنا درون مجموعه است. وقتی یکی از آن ها را لینک به دست بیاورد، حدّاکثر تعداد قلب هایش یکی افزایش پیدا می کنند. یکی از راه های بدست آوردن این محفظه ها
از طریق کشتن هر باس در انتهای هر سیاهچال است. بعد از این کار در محلّ باس مرده می توان یک محفظه قلب پیدا کرد. علاوه بر این، پنج محفظه قلب دیگر نیز در بقیه دنیا وجود دارند.
که برای پیدا کردن شان نیاز به آیتم های خاصّی مثل قایق، نردبان و شمع دارید.
large.100px-Clock.png.d6a6b9fe7d6a085f3d ساعت ساعت، اوّلین و آخرین حضور اش را در The Legend of Zelda در سری تجربه می کند. این آیتم گاهی اوقات توسّط دشمنان شکست خورده، دراپ می شود و با بدست گرفتن آن بلافاصله صفحه 
یخ زده و همه دشمنان در هر حالتی که تا آن لحظه بوده اند برای چند لحظه متوقّف می شوند و این باعث آسان شدن بسیاری از بخش کار برای کشتن آن ها می شود یا برای ول کردن آن ها تا از آن 
صفحه فرار کند.
large.100px-Orange-Rupee.png.265deab0493 روپی روپی، واحد پول هایریول در The Legend of Zelda است و تقریباً هر گوشه ای از بازی می توان آن را به نحوی یافت. که غالب ترین راه پیدا کردن شان از طریق کشتن دشمنان است.
دو نوع روپی در بازی وجود دارد، روپی نارنجی که یک روپی ارزش دارد و روپی آبی که 5 روپی ارزش دارد. با روپی ها می توانید در فروشگاه های آیتم و معجون های بازی، آیتم ها و معجون ها مختلف را
خریداری کنید.


منبعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری