19 مقاله
در این ویکی

باس های افسانه زلدامجموعه باس های بازی The Legend of Zelda که در 9 سیاهچال بازی پخش شده اند و برخی از آن ها در سیاهچال های بعد از خود به عنوان مینی-باس حضور دارندباس های افسانه زلدا

large.Aquamentus-LoZ-Sprite.png.c0804d24 آکوامنتوس آکوامنتوس اوّلین باس بازی است که لینک با آن در The Legend of Zelda رو در رو می شود. او از تکّه های تریفورس در اوّلین و هفتمین سیاهچال، یعنی مرحله 1: عقاب و مرحله 7: اهریمن محافظت
می کند. لینک از چندین آیتم به روی او می تواند برای آسیب زدن استفاده کند که از جمله آن ها می توان به شمشیر، تیر و کمان و چوب جادویی اشاره کرد.
قدرتمند ترین و اثر بخش ترین آیتم ها علیه وی، شمشیر جادویی و بمب ها هستند.
large.Dodongo-LoZ-Sprite.png.b8540422ac3 دودونگو دودونگو باسی است که لینک با او در مرحله 2: ماه ، در حال محافظت از تکه دیگری از تریفورس روبرو می شود.
مثل بیشتر باس ها در این بازی، دودونگو نیز به عنوان یک مینی-باس در مرحله 5: سوسمار و مرحله هفت: اهریمن نیز ظاهر می شود.
مثل بیشتر دودونگو ها در مجموعه، شما می توانید این موجود پوست سخت را با قرار دادن بمب در بین راه اش از بین ببرید. او بعد از روبرویی با بمب، آن را می خورد و منفجر می شود. خوردن دو بمب برای کشتن او کافی است.
large.Manhandla-Sprite-LoZ.png.76748fc60 منهندلا منهندلا، سوّمین محافظ تکّه های تریفورس است که با او می توان در مرحله 3: مانجی روبرو شد. او همچنین به عنوان مینی-باس های مرحله 4: مار و مرحله 8: شیر نیز حضور دارد.
مثل تمامی باس های قبلی، لینک می تواند با جاخالی دادن از گلوله های آتشین و ضربه زدن به 4 چنگک ها و از بین بردن آن ها با بمب یا شمشیر به مرکز اصلی حمله کند. قطعاً بمب موثّر تر خواهد بود.
large.Gleeok-LoZ-Sprite.png.ba84381a34bf گلی اُک گلی اٌک، چهارمین باس در بازی The Legend of Zelda است. او در مرحله 4: مار با لینک روبرو می شود و یک اژدهای چند سر است.
در مرحله مار، گی اُک دو سر دارد که با حمله با شمشیر یا چوب جادو به هر کدام از این سرها می توان او را شکست داد. وقتی همه ی سرهایش را از بین ببرید، او نیز می میرد.
گلی اُک جلو تر در مرحله 6: اژدها و مرحله 8: شیر نیز ظاهر می شود. در آن جا او به ترتیب سه و چهار سر دارد.
large.Digdogger-LoZ-Sprite.png.0decc953a دیگ داگر دیگ داگر ها، نگهبانان تکّه تریفورس در مرحله 5: سوسمار هستند. در ادامه بازی نیز به عنوان مینی-باس در مرحله 7: اهریمن ظاهر می شوند.وقتی او را پیدا کنید در ابتدا نمی توانید به او آسیب بزنید.
برای این کار باید لینک ضبط را اجرا کند تا دیگ داگر آب رفته و تقسیم به دو دیگ داگر کوچک تر شود. بعد از این آن ها با اکثر آیتم های بازی اعمّ از شمشیر و بمب قابل آسیب دیدن هستند.
در حضور ها بعدی باس در دیگر سیاهچال ها بعد از آب شدن، او به جای دو تا دیگ داگر شدن به سه یا چهار دیگ داگر تقسیم می شود.
large.Gohma-Sprite-LoZ.png.b565aae5273b3 گوما گوما ها اوّلین حضور خود را در The Legend of Zelda تجربه می کنند. این موجودات خرچنگ مانند، باس نهایی مرحله 6: اژدها می باشد و همچنین به عنوان مینی-باس در مرحله 8: شیر حضور دارد.
نحوه شکست دادن او بدین صورت است که باید با کمان خود به چشم او،که گاهی اوقات بسته است، ضربه بزنید. وقتی چشم هایش بسته است بهتر است منتظر مانده و از حملات اش جاخالی دهید.
بعد از باز شدن چشم اش، یک تیر برای کشتن نوع قرمز آن کافی است. برای نوع آبی آن باید سه تیر به چشم اش بزنید.
large.100px-Ganon.png.743835773ae7953191 گنون گنون، باس و آنتاگونیست نهایی The Legend of Zelda است. با او می توان در انتهای مرحله 9: کوهستان مرگ مبارزه کرد و به راحتی می توان از او به عنوان سخت ترین باس بازی یاد کرد.
گنون در تمام بازی نامرئی است و تنها راه لینک برای ضربه زدن به او در این حالت اش، چرخاندن شمشیر اش به صورت اتّفاقی در هوا است تا شانسی به او برخورد کند.
بعد از هر برخورد او برای لحظه ای ظاهر می شود و دوباره غیب می شود. بعد از سه ضربه با شمشیر جادویی گنون دوباره ظاهر می شود امّا این بار در رنگ قهوه ای. با تیر نقره ای به او ضربه زده تا از بین برود.


منبعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری