56 مقاله
در این ویکی

آیدن پیرس


Movyn

Aiden Pearce

3a3711af0adab70483c02c73897444cc.png

 

تولد 2 می 1974
وضعیت زنده
سن 39
محل تولد بلفاست، ایرلند شمالی
ملیت ایرلندی-آمریکایی
ساکن شیکاگو، ایلی‌نوی
شهرت The Vigilante

The Fox

وابستگی(ها) دمیان برنکس (در گذشته)

جوردی چن (در گذشته)

کلارا لیل (در گذشته)

ریموند کنی

تخصص هکر کلاه‌خاکستری

قانون‌شکن (Vigilante)

خانواده نیکول پیرس (خواهر)

جکسون پیرس (خواهرزاده)

لنا پیرس (خواهرزاده-مرده)

صداگذار Noam Jenkins
دیده‌شده در سگ‌های نگهبان

آیدن پیرس یا ایدن پیرس (انگلیسی: Aiden Pearce) مشهور به قانون‌شکن (انگلیسی: The Vigilante) شخصیت اصلی و محوری بازی Watch Dogs است. ایدن در این بازی به عنوان یک هکر حرفه‌ای و هوشمند ظاهر می‌شود که علاوه بر توانایی‌هایش در کار با سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، دارای قدرت‌ها و مهارت‌های عملیاتی نیز هست. خواهر او نیکول پیرس است، او دو بچه داشت ولی یکی از آن‌ها که دختر بچه‌ای 6 ساله بود زمانی که همراه با آیدن در ماشین بود به دلیل واژگونی ماشین کشته شده بود. داستان آیدن در این بازی، پیداکردن و مجازات بانیان مرگ این کودک است. کسانی که درابتدا دوستان او بودند ولی در نهایت مشخص می‌شود که رقیبان و دشمنان خودش بودند.

 معرفی

آیدن پیرس یک ایرلندی است که در 2 می 1974 در بلفاست ایرلند متولد شد. با این حال او و خواهرش، نیکول پیرس توسط مادرشان، برای فرار از پدر به امریکا مهاجرت کردند. آیدن در سنین نوجوانی به کامپیوتر و سیستم‌های نرم‌افزاری علاقمند شد و شروع به یادگیری کرد تا جایی که توانست مهارت‌های خود را در زمینه هک شبکه‌ها و سیستم‌ها ارتقاع دهد. ساخته شدن سیستم عامل جامه ctOS برای تجهیزات مختلفی خدمات شهری در شهر شیکاگو نیز باعث شد تا افرادی چون آیدن، توانایی‌های خود را بیشتر محک بزنند.

 


آغاز یک ماجرای بزرگ

در سال 2012 آیدن پیرس به همراه همکار و دوستش، دمیان برنکس، تلاش کردند تا با حضور در هتل Merlaut که متعلق به یک پیرمرد ثروتمند به نام درموت کویین بود، به حساب‌های بانکی هتل دسترسی پیدا کنند. این کار از طریق هک شبکه‌های هتل پیش رفت ولی موفقیت آمیز نبود، آیدن که متوجه شده بود پروژه با شکست مواجه شده، کار را رها کرد و از هتل فرار کرد. کویین، مالک هتل تصور کرد که هکر به منظور به دست آوردن یک فیلم که در آن شهردار شهر، زنی به نام رز واشنگتن را به قتل می‌رساند اقدام به هک کرده است. از آنجایی که احتمال می‌داد فیلم لو رفته باشد، دستور به ساکت کردن هکر داد. موریس وگا، اجیر شد تا این کار را انجام دهد؛ زمانی که پیرس به همراه خواهر زاده 6 ساله‌اش در حال رفتن به مسافرت بود، موریس با شلیک به لاستیک ماشین، باعث واژگونی خودرو و مرگ لینا پیرس شد. کشته شدن این دختربچه 6 ساله باعث شد تا زندگی پیرس تغییر کند و به یک انتقام‌جو تبدیل شود. آیدن پس از این اعتماد خواهرش را نیز از دست می‌دهد و در ادامه، خودش نیز به همکار سابقش، دمیان بی‌اعتماد می‌شود. دمیان خود نیز هدف مهاجمان قرار گرفته بود و یک پایش در پلاتین بود. او قصد داشت تا با آیدن، مجددا یک تیم درست کنند و از این طریق انتقام بگیرند، ولی دیگر آیدن به او اعتماد نداشت و قصد داشت تا به روش خودش، بانیان کشته شدن خواهرزاده‌اش را پیدا کند.

 


درمسیر انتقام

من دیگر به گذشته نگاه نمی‌کنم. پشیمان نیستم. من به آینده نگاه می‌کنم. همه چیز به یکدیگر متصل هستند و من از آن برای افشاگری استفاده می‌کنم، برای محافظت و اگر لازم شد ... برای مجازات.

آیدن پیرس

او در سال 2013 پس از یازده ماه جستجو توانست تا موقعیت موریس وگا، مهاجمی که با تیراندازی به خودرو آیدن باعث واژگونی ماشین شد را پیدا کند. او در یک استادیوم بود و این مکان عمومی، برای یک هکر تحت تعقیب غیرقابل نفوذ می‌نمود. آیدن با کمک دوستش جوردی چین و توانایی خود در هک دوربین‌ها و سیستم‌ها، موفق به ورود به استادیوم و پیدا کردن موریس شد. موریس با هر ترفندی از جانب آیدن، هیچ اعترافی در مورد مافوقانش و اینکه چه کسانی او را برای این کار اجیر کردند نکرد. زمانی که آیدن قصد شلیک به او را داشت، متوجه شد که تفنگش بدون خشاب است، همین باعث شد تا موریس به او حمله کند ولی آیدن، به سرعت با باتومش او را نقش بر زمین کرد. او پس از خروج از اتاق با ماموران مواجه شد، جوردی به موقع رسید و آن‌ها را کشت، ولی به او خبر داد که پلیس را خبر کرده است تا برای چند مورد قتل به انجا بیاید. آیدن به سرعت با هک شبکه‌ها و دوربین‌ها ماموران استادیوم را دور می‌زند و از استادیوم فرار می‌کند.

 

پس از فرار از استادیوم، آیدن به سمت خانه خواهرش حرکت می‌کند. روز تولد 13 سالگی جکسون، پسر خواهرش نیکول و برادر لنا است. جکسون پس از مرگ خواهر کم‌تر با کسی صحبت می‌کند و این مورد در باره دایی‌اش، آیدن بیشتر است. آیدن پس از ورود به خانه و صحبت با خواهرش، متوجه می‌شود که جان او مورد تهدید است. او با هک موبایل خواهرش، رد صدای آن طرف خط را می‌گیرد و سرانجام او را پیدا می‌کند. پس از این، یکی از اعضای گروه هکری DedSec، در مورد بانیان قتل خواهرزاده‌اش به آیدن اطلاعاتی را می‌دهد. آیدن با پیگیری چند مورد از این اطلاعات متوجه صحت گفته‌های این عضو گروه DedSec می‌شود و پس از این شخص تقاضای ملاقات حضوری می‌کند. او کلارا لیل نام دارد و قصد دارد تا به آیدن در پیدا کردن این افراد کمک کند. آیدن با جستجوی بیشتر متوجه وجود چند باند مخوف می‌شود که هریک به شکلی متفاوت عمل می‌کردند ولی درمجموع تحت فرمان یک شخص بودند. باند تبهکاران و مجرمان، باند قاچاق انسان، باند مواد مخدر و ... که سرنخ همه این‌ها به درموت "لاکی" کویین می‌رسید، مالک هتلی که پیرس در ابتدا سعی کرد به شبکه آنجا نفوذ کند. آیدن به همراه کلارا، جوردی و تی-بون دیگر هکری که توسط کلارا معرفی شده بود، توانست تا به سر شبکه‌های این باندهای خلافکار نفوذ کند و آن‌ها را منهدم کند. آخرین هدف خود کویین بود، پیرمردی ثروتمند و قدرتمند که شهردار و نیروهای محافظش از او حمایت می‌کردند. با این وجود، تنها دشمن او کویین نبود، زیرا دمیان برنکس نیز پس از اینکه آیدن پیشنهاد او را رد کرد به او خیانت کرد و با گروگان گرفتن خواهرش، عملا به دشمن او تبدیل شده بود. آیدن پیرس سرانجام موفق به آزادسازی و خارج کردن خواهرش می‌شود و او و پسرش را از شهر خارج می‌کند ولی دشمنی دمیان و او وارد فاز جدیدی می‌شود، زیرا او متوجه شده بود که کلارا در جریان حوادث هتل مرلات هویت او و آیدن را ردیابی و به کویین داده است. بنابراین اطلاعات مربوط به او را به کلوب جنوبی می‌دهد زیرا کلارا از تیم آیدن خارج شده بود و اطلاعات زیادی از این کلوب داشت. مردان مسلح کلوب جنوبی سپس به دستور درموت کویین به کلارا حمله کردند. آیدن که قصد نجات کلارا را داشت نتوانست این حمله را متوقف کند و در مقابل چشم خودش کلارا هدف تیراندازی قرار می‌گیرد، درست زمانی که متوجه می‌شود او خائن نبوده و از دوستان خواهرش و دختر به قتل رسیده‌اش لنا بوده است. آیدن در ادامه با ظرافت توانست شبکه‌ها و دوربین‌های هتل را هک کند و به درموت کویین برسد. کویین از راز فیلم مخفی که در آن شهردار شهر، زنی جوان به نام رز واشنگتن را می‌کشد به پیرس گفت و اینکه تصور می‌کرده که او در سال 2012 به این دلیل برای هک به شبکه‌های هتل نفوذ کرده است. این فیلم اهرم فشار کویین بر شهردار بود. پیرس با هک شبکه تلفن همراه داخل جیب کویین، باعث ایجاد موج مغناطیسی شدید و سکته قلبی کویین شد.

 


دوست قدیمی

پس از فرار از هتل، پیرس متوجه شد که هدف بعدی دمیان است. دمیان به سیستم‌عامل شهری ctOS نفوذ کرده و کنترل کاملی روی آن دارد. چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، دوربین‌های پلیس و ... و اجازه نمی‌دهد تا به این سادگی، دست آیدن به او برسد. از این پس کل شهر مانع آیدن خواهد شد و برای همین منظور، تنها راه چاره برای آیدن از کارانداختن کامل ctOS است. او به سختی موفق می‌شود تا هر سه سرور مرکزی راه‌اندازی سیستم‌عامل را از کار بیاندازد و در نهایت خود سیستم‌عامل را نیز خاموش کند. پس از این شهر در تاریکی فرو می‌رود و آیدن پس از دیدن تنها ساختمان روشن شهر، متوجه می‌شود که دمیان در کجا حضور دارد. این ساختمان، یک فانوس دریایی است که در یک جزیره کوچک واقع شده است. آیدن با قایق به آنجا می‌رود و پس از پیدا کردن دمیان او را تهدید می‌کند. در این زمان دوست آیدن، یعنی جوردی از راه می‌رسد و آیدن را تهدید به مرگ می‌کند. او از آیدن می‌خواهد تا سلاحش را زمین بیاندازد، در این زمان آیدن با هک کردن لامپ‌ها و منفجر کردن آن‌ها بازی را تغییر می‌دهد، جوردی را به پایین فنس‌ها می‌اندازد و دمیان را که با استفاده از فرصت جدید قصد کشتن او را داشت هدف گلوله قرار داد و کشت. پس از این او به سرعت به پایین فنس‌ها نگاه کرد و متوجه شد که جوردی فرار کرده است.

 


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری