3 مقاله
در این ویکی

400 روز400 Days

large.5a953a9183809_bandicam2018-02-2714-19-02-847.jpg.ae6438922f247aac8e48a8938a75b3fc.jpg

تاریخ های انتشار

2 جولای 2013 (ps3)

3 جولای 2013 (pc/mac)

5 جولای 2013 (xbox360)

10 جولای 2013 (ps3 اروپا)

11 جولای 2013 (ios)

20 آگوست 2013 (psvita)

8 آپریل 2014 (android)

14 اکتبر 2014 (ps4/xboxone)

نویسندگان

سین اینسورث

نیک برکن

مارک دارین

سین وانامن

گری ویتلا

کارگردان سین اینسورث

 


مردگان متحرک: 400 روز, (به انگلیسی the walking daed: 400 days)  یک DLC و اپیزود ویژه (special episode) برای بازی شرکت تلتیل گیمز, مردگان متحرک (فصل اول) است.

تمرکز اصلی این بازی بر روی پنج شخصیت به نام های وینس, وایت, راسل, بانی و شل که هرکدام داستان کوتاه خودشان را در محدوده ی جغرافیایی کوچکی دارند, است. یک مقطع زمانی در بازی وجود دارد که وقایع هر پنج داستان را در بر می گیرد. بازی 400 روز بین فصل اول پس از تصمیماتی که بازیکن درباره ی لی اورت می گیرد و حوادثی که قرار است در فص دوم بیفتد, شکل می گیرد.

این بازی در دنباله ی اپیزود های مردگان متحرک (فصل اول) وجود ندارد اما برای نصب آن حداقل باید اپیزود اول فصل یکم بر روی سیستم نصب شده باشد.

 

 

 

 معرفی

بر روی بدنه ی کامیونی که در بزرگراه جورجیا توقف کرده عکس چنج شخصیت بازی نصب شده است که با انتخاب هر یک از آن ها داستان آن شخصیت آغاز می شود. هر یک از داستان ها در مکان های مختلف روی می دهد و از دیدگاه هر یک از شخصیت ها از یک روز قبل از شروع شدن آخرالزمان تا 400 روز پس از آن داستان روایت می شود.

large.The-Walking-Dead-400-Days-Board.jpg.49b77b91620a6195f9a5ab8db8a600bc.jpg


هر کدام از داستان ها میتواند به انتخاب بازیکن آغاز شود و ادامه پیدا کند. اثرات انتخاب هایی که بازیکن در طول فصل اول انجام داده است در 400 روز هم دامه دارد.همچنین, تمامی انتخاب هایی که در این بازی گرفته می شود, اثرات آن در مردگان متحرک (فصل دوم) مشاهده می شود.

در پایان بازی, داستان ها پیچیده می شود و چند نکته را برای بازیکن به جا می گذارد تا بتواند حوادثی که قرار است در فصل دوم اتفاق بیفتد را پیش بینی کند.

 

 

 


داستان ها

 

هر داستان در نقاط مختلف و در زمان خودشان و از نقطه نظر هر یک از بازماندگان در نزدیکی پیت استاپ گیل (Gil's Pitstop) رخ می دهد و هر کدام از آن ها حق انتخاب های مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار می دهند. این بازی هم مانند فصل اول شامل پنج انتخاب مهم است که در رون بازی تاثیر زیادی دارد.

"داستان وینس" – روز 2

large.5a953a757eed0_images(3).jpg.925e82be66fd2c7cd6c907b433b6c270.jpg


داستان وینس یک روز قبل از شیوع شروع می شود و تا جایی دنبال می شود که زامبی ها در حال گسترش هستند و او به همراه زندانیان در مسیر انتفال گرفتار آن ها می شوند.

 

 

 

 

 

"داستان وایت" – روز 41

large.5a953a702cefa_images(1).jpg.4b22b5fc43f531fcfb2158b5742d2067.jpg


این بخش داستان وایت در حال فرار کردن به همراه یکی از دوستانش از دست یک متجاوز به سمت جنگلی مه آلود را روایت می کند.

 

 

 

 

 

"داستان راسل" – روز 184

large.download.jpg.b16c2331e8d6716369820e01a4ff816e.jpg


داستان راسل در مورد زمانی است که او به وسیله ی شخصی که اصلا تعادل روحی و روانی ندارد در حالی که در جاده ی جورجیا در حال پیاده روی است, مجبور به همراهی و کمک گرفتن از او می شود.

 

 

 

 

 

"داستان بانی" – روز220

large.5a953a72ce18a_images(2).jpg.f8f9f4610384ccd19a6d7f312d76ba24.jpg


داستان بانی در حالی دنبال می شود که او تحت تعقیب به وسیله ی گروهی مرموز که با خود چراغ قوه به همراه دارند و در زمین های ذرت به دنبال او می گردند. در این بین بانی نهایت تلاش خود را برای دفاع از خودش انجام می دهد.

 

 

 

 

 

"داستان شل" – روز 236 و 259

large.images.jpg.9cca13992c9d8cac26a555817afae0c4.jpg


داستان شل تلاش او برای ایجاد یک پناهگاه امن در ایستگاه مرکزی کامیون ها به همراه خواهرش و دیگر بازماندگان است. همچنین در این داستان گروه ویژه ی حمایت از سرطان که در اپیزود (Around Every Corner) هم حضور داشتند, دیده می شوند.

 

 

 

 

 

"پایان بازی" – روز 400

در این قسمت تاویا که یکی از بازماندگان است و از وجود این پنج نجات یافته 400 روز آگاهی دارد سعی می کند تا آن ها را متقاعد کند تا به جامعه ی امنی که در آن حضور دارد ملحق کند. انتخاب هایی که بازیکن در طول بازی انجام داده و همچنین انتخاب دیالوگ های تاویا در این قسمت, مشخص می کند که در ادامه کدام یک از بازماندگان به همراه تاویا می روند. تاثیر انتخاب های صورت گرفته در فصل دوم هم مشاهده می شود که تاویا دقیقا آن ها را به کجا دعوت می کرده است. تنها راه برای این که هر پنج نفر از نجات یافته ها با تاویا همراه شوند این است که در داستان وینس او به پای دنی شلیک کند, در داستان وایت او بازی سنگ کاغذ قیچی را ببرد و در داستان راسل او نیت را رها کند و به همراه شل به وسیله ی RV آن جا را ترک کنند. با توجه به انتخاب های بازیکن در هر صورت بانی با تاویا همراه می شود. برای این که راسل متقاعد به آمدن شود علاوه بر آن تاویا باید به وجود داشتن بازمانده های دیگر در آن مکان اشاره کند که این به انتخاب بازیکن بستگی دارد.

 


تصمیم گیری در بازی

در این بخش آمار تصمیمات مهمی که بازیکنان در هر داستان انجام داده اند, نشان داده شده است.

دنی یا جاستین: به پای چه کسی شلیک کردید؟ (داستان وینس)

شلیک کردن به پای دنی – 70%

شلیک کردن به پای جاستین – 30%

ماندن یا رفتن: آیا شما داخل ماشین ماندید یا از آن خارج شدید؟ (داستان وایت)

ماندن داخل ماشین – 50%

خارج شدن از ماشین – 50%

رها کردن نیت: آیا شما نیت را رها کردید یا در کنار او ماندید؟ (داستان راسل)

رها کردن نیت – 75%

ماندن در کنار نیت – 25%

دروغگو: آیا شما به لیلند دروغ گفتید؟ (داستان بانی)

دروغ گفتن – 75%

حقیقت را گفتن – 25%

استفانی را کشتید؟: آیا شما به وسیله ی RV محل را ترک کردید یا استفانی را کشتید؟ (داستان شل)

ترک کردن به وسیله ی RV – 75%

استفانی را کشتن – 25%

پس از اتمام این قسمت و دیدن آمار بالا, نموداری را نشان می دهد که مشخص می کند کدام کی از بازماندگان به همراه تاویا رفتند و چه کسانی از رفتن امتناع کردند. این نمودار مانند فصل اول و دوم مردگان متحرک تنها در پایان بازی قابل مشاهده است و پس از اتمام از طریق گزینه ی state  در Episode select قابل دسترسی نیست.


تاثیرات

  • با توجه به انتخابی که بازیکن درباره ی نجات کارلی و یا داگ در مردگان متحرک (فصل اول) انجام داده است, کسی که نجات یافته به شکل یک جسد فاسد و پر از قارچ در داستان راسل در کنار جاده دیده می شود.
  • در داستان شل, بیماران سرطانی به گروهی اشاره می کنند که قایق کنی را از آن ها در اپیزود "No Time Left" دزدیدند. با توجه به این که بازیکن چه کسی را برای نگهداری از قایق نگه داشته بود, آن ها به مردی که سبیل داشت (اشاره به کنی), یک زن و یک مرد (اشاره به امید و کریستا) و یا به یک نوجوان (اشاره به بن) اشاره می کنند.
  • همچنین اگر لی, ورنون را هنگامی که برای اولین بار یکدیگر را ملاقات می کنند تهدید کند, (در اپیزود "Around Every Corner") کلیو به لی اشاره می کند و از ناتوانی شلیک  ورنون به لی صحبت می کند. کلیو ادعا می کند که اگر لی او را تهدید می کرد, بوسیله ی شلیک حتما او را می کشت. همچنین اگر لی درباره ی دارو ها به ورنون دروغ بگوید, کلیو عنوان می کند که همین مساله باعث مردن ورنون و برای شده است.


نکات

  • کمپانی تلتیل گیمز در صفحه ی تویتر خودش نام شخصیت های بازی شامل وینس, وایت, راسل, بانی و شل را قبل از این که به طور رسمی بازی را معرفی کند منتشر کرد.
  • این بازی تنها اپیزودی است که کلمنتاین در آن حضور ندارد.
  • دراین بازی ترتیب اجرای مراحل مهم نیست و بازیکن نیازی به حفظ ترتیب برای اجرای بازی را ندارد اما مانند نسخه ی قبل اعمال و کارهایی که صورت می گیرد بر بخش های بعدی بازی تاثیر می گذارد. همچنین حضور و عدم حضور شخصیت ها در فصل دوم با توجه به تصمیمات بازیکن مشخص می شود.

 


منابع

 

 بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

با سلام ببخشید که من مشکلم رو اینجا بیان میکنم.

من نتونستم یه حساب کاربری دیگه باز کنم و دیدگاه ارسال کنم فقط از اینجا میتونم.من samonobaka هستم و میخوام وارد بشم فقط قبلا با گوگل پلاس اومده بودم و از طریق ایجاد رمز عبور نیومده بودم.الان هم باز بوسیله ی لینکی که به جیمیل ارسال میشه خواستم رمز رو ایجاد کنم که متاسفانه روی لینک که میزنم اصلا باز نمیشه صفحه ای.میشه از مدیریت درخواست کنم حسابم به من برگردونده بشه؟

با تشکر

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

مشکلی در استفاده لینک‌ها نیست. لطفا مجددا امتحان کنید چون مشکلی مشاهده نشد.

در هر صورت امکان واگذار کردن اکانت، طبیعتا به افراد غیر امکان‌پذیر نیست. ولی در موارد استثنا می‌تونید از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید. نیاز هست که مشخصات خاصی رو به عنوان مدرک اعلام کنید تا بررسی بشه.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری