64 مقاله
در این ویکی

آنچارتد 4 - Epilogue


Movyn

 

مرحله اپیلاگ - Epilogue

Collectibles

گفتگوی اختیاری: 1

در مرحله قبل، نیتن و سم پس از مدت‌ها جستجو بالاخره موفق به پیدا کردن گنج گمشده کاپیتان ایوری شدند. در پایان، گرچه سم هنوز عطش ماجراجویی و جستجوگری خواهد داشت، ولی نیتن و النا به زندگی عادی و معمولی برگشتند. این دو مدتی بعد شرکت دریایی جیمسون را خریدند و با سکه‌هایی که سم از گنج ایوری به جا گذاشته بود، تصمیم می‌گیرند تا یک بار دیگر زندگی ماجراجویی را در پیش بگیرند. البته با این فرق که از آن پس این دو ماجراجو، به شکل قانونی و با مجوز فعالیت می‌کنند. حال چندین سال از این ماجرا گذشته و آنچارتد 4 بازی و خط داستانی نیتن دریک را به فرجام می‌رساند. در راهیاب متنی و ویدیویی مرحله اپیلاگ تنها 1 گفتگوی اختیاری برای جمع‌آوری وجود خواهد داشت.

 

 

خانه ساحلی - داخل خانه

هشدار تروفی - Best Score!

در همین شروع مرحله، باید بازی کراش باندیکوت را انجام دهید. این یک مرحله و فرار از سنگ چرخان است و اگر موفق به شکستن رکورد مرحله (3500 امتیاز) شوید، تروفی را خواهید گرفت. برای این کار، سعی کنید همه سیب‌ها را جمع کنید، جعبه‌ها را بشکنید و حتی یک جان هم از دست ندهید.

پس از پایان بازی کراش، کنترل دختربچه‌ای به نام کسی را در اختیار دارید. او دختر نیتن و النا است و در ابتدای کار همراه با سگ خانه یعنی ویکی، می‌توانید در محیط خانه گردش کنید. در اتاق کسی، روی زمین و کنار دستگاه پلی‌استیشن 1، می‌توانید جلد بازی کراش باندیکوت و در سمت دیگر اتاق می‌توانید یک مجله را بررسی کنید. اینجا یک ایستر اگ هم روی کمد در سمت چپ دیده می‌شود؛ این یک پوستر از یک بازی است که احتمالا هنوز منتشر نشده! پس از این می‌توانید اتاق را از خروجی سمت چپ ترک کرده و وارد راهرو شوید.

large.Epilogue-02_-_Progression_Pic_2.jp

 

در راهرو، کمی جلوتر در سمت چپ وارد اتاق نیتن و النا شوید. اینجا یک اتاق سرویس بهداشتی هم وجود دارد که چیزی برای بررسی نخواهید دید. در عوض نزدیک میز زیر پنجره شده و اینجا می‌توانید آلبوم عکس‌های خانوادگی را مرور کنید. پس از این کار می‌توانید به راهرو برگردید.

large.Epilogue-03_-_Progression_Pic_4.jp

 

راهرو را در سمت چپ دنبال و وارد اتاق سمت راست شوید. اینجا تعدادی از وسایل النا را خواهید دید که از جمله، می‌توانید با یک دوربین فیلم‌برداری که النا همیشه شیفته‌اش بوده، یک گیتار و یک دستگاه گرامافون نیز تعامل کرده و بررسی‌شان کنید. کسی برای هر آیتم دیالوگی خواهد داشت. پس از این می‌توانید اتاق را ترک و به راهرو برگردید.

large.Epilogue-04_-_Progression_Pic_6.jp

 

در سمت چپ سگ را در راهرو دنبال و وارد اتاق خشکشویی شوید. اینجا می‌توانید از ظرف چند بار به سگ غذا دهید. چیز مهم دیگری اینجا نیست و می‌توانید از اتاق خارج شوید.

large.Epilogue-05_-_Progression_Pic_8.jp

 

در سمت راست وارد آشپزخانه شوید. اینجا می‌توان یخچال را باز کرد تا کسی یک سیب بردارد؛ در حین حرکت با دکمه مربع می‌توان سیب خورد. در سمت چپ یک نامه نیز وجود دارد که می‌توانید بردارید. این یک نامه از طرف سالی است. سالی و سم هم بالاخره از ماجراجویی بازنشسته شدند و روز آرامی را در هاوانا در کوبا می‌گذرانند. سالی اشاره می‌کند که سم گفته که نیتن یک شرط را باخته است؛ اینکه هم سم و هم سالی 12 ماه است که لب به سیگار نزدند و این دستاورد بزرگ هم در حالی است که در «کوبا» به سر می‌برند! سالی در انتها از نیتن می‌خواهد که به کسی هم سلام برساند و به او بگوید که خودش را برای بازی رومیزی تخته آماده کند. شما با دکمه مثلث، می‌توانید نامه را برگردانید تا یک عکس از سم و سالی در پشت نامه دیده شود.

large.Epilogue-06_-_Progression_Pic_9.jplarge.Epilogue-07_-_Progression_Pic_10.j

 

خانه ساحلی - بیرون از خانه

پس از مطالعه نامه، آیتم مهم دیگری برای بررسی نیست و می‌توانید از درب اصلی، خانه را ترک کنید. اینجا می‌توانید یک مجله دیگر گردشگری را از روی نرده در سمت چپ بردارید و نگاه کنید. ظاهرا سفر بعدی این خانواده به هند است.

large.Epilogue-08_-_Progression_Pic_11.j

 

از پلکان پایین رفته و در سمت چپ، خط ساحل را دنبال کنید. جلوتر روی اسکله رفته و نزدیک قایق شوید. اینجا با سگ تعامل کرده تا یک گفتگوی اختیاری باز شود؛  Optional Conversation - “Hey Vicky” (1/1) در واقع آخرین گفتگوی اختیاری بازی است و به زودی باید تروفی Gift of Gab را دریافت کنید. در سمت راست اسکله نیز چند آیتم و غذاها را می‌توان بررسی کرد. از اسکله عقب برگشته و در سمت راست نزدیک ساختمان بعدی شوید. از پلکان سمت راست بالا رفته و جلوتر وارد اتاق‌های کاری شوید.

large.Optional_Conversation-049_-_Hey_Vi

 

خانه ساحلی - اتاق‌های کاری

در ابتدای این بخش، در سمت چپ و راست چند آیتم مثل یک ماکت، یاددشت و همچنین یک نقشه وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید. تعدادی تابلو و لوح نیز روی دیوار نصب شده که با نگه داشتن دکمه L2 می‌توان روی آن‌ها زوم کرد که برخی، قابل برسی با دکمه مثلث هستند.

large.Epilogue-010_-_Progression_Pic_13.

 

وارد بخش دیگر این خانه شده و در سمت چپ، در انتهای راهرو یک عکس از النا و سالی را پیدا خواهید کرد. به قسمت قبلی برگشته و نزدیک مبل روی میز مجله دیگری را بررسی کنید. ظاهرا کسی هم مثل پدر و مادرش یک ماجراجو و جوینده گنج معروف شده و عکسش روی جلد مجله است. پس از این کسی کلیدهای پدرش را پیدا و در کمد او را باز می‌کند.

large.Epilogue-011_-_Progression_Pic_14.large.Epilogue-012_-_Progression_Pic_15.large.Epilogue-014_-_Progression_Pic_16.

 

در کمد نیتن، تمامی یادگاری‌هایی که او از دوران ماجراجویی‌های مرگبارش جمع کرده را یک بار دیگر می‌توانید بررسی کنید. همه این آیتم‌ها و حتی دیدن اینکه نیتن زمانی اسلحه حمل می‌کرده برای کسی عجیب است، و مشخص می‌کند که نیتن و النا واقعا از زندگی دزدی خودشان دست کشیدند. مهم‌ترین آیتم که باید از همه آخر بررسی کنید، کتاب سفیدی است که پشت جمجمه نقره‌ای وجود دارد. با برداشتن این کتاب، کسی آن را روی میز دیگری گذاشته و مرور می‌کند.

large.Epilogue-015_-_Progression_Pic_19.large.Epilogue-017_-_Progression_Pic_22.

 

این همان کتابی است که نیتن و سم نوجوان در مرحله 16 پیدا کردند؛ کتابی که حامل تئوری‌ها و تحقیقات مادرشان کاساندرا مورگان بود و آن دو نوجوان را در مسیر تبدیل شدن به جویندگان گنج‌ها و تمدن‌های گمشده قرار داد. در این کتاب نظریات و یافته‌ها درباره جوزف بارنز، از خدمه‌های کشتی هنری ایوری را می‌بینید. و بعد تئوری‌هایی درباره گنج گمشده هنری ایوری نیز از دیگر یادداشت‌های مادر نیتن و سم است. یکی دیگر از صفحات کتاب به تئوری کاساندرا مورگان درباره یک دزد دریایی دیگر یعنی فرانسیس دریک اختصاص دارد که معتقد بود دریک مرگ خودش را جعل کرده بوده است. شما به زودی عکس‌هایی از نیتن و سم نوجوان و بعد عکس دسته جمعی از نیتن، سالی و النا در پایان اولین ماجراجویی گروهی‌شان را هم می‌بینید.

large.Epilogue-018_-_Progression_Pic_23.large.Epilogue-020_-_Progression_Pic_26.large.Epilogue-021_-_Progression_Pic_28.

 

وقتی بررسی کتاب را تمام کنید، میان‌پرده نهایی بازی نمایش داده می‌شود. نیتن و النا که حالا مسن‌تر به نظر می‌رسند وارد محل شده و متوجه می‌شوند که کسی همه‌چیز را دیده است. نیتن و النا که زندگی دزدی را مدت‌ها بود کنار گذاشته بودند، این بخش از زندگی‌شان را از کسی پنهان کرده بودند. با این حال حالا که کسی چیزهای زیادی دیده و سوال‌های زیادی در ذهنش است، النا پیشنهاد توضیح درباره وقایع قبل را می‌دهد. او از نحوه ملاقات و آشنایی‌اش با یک کلاه‌بردار! به نام نیتن خواهد گفت و نیتن نیز آرام آرام شروع به توضیح وقایعی می‌کند که از کسی پنهان بوده است. درحالی که پدر و دختر به سمت قایق می‌روند، النا نیز عکس دسته‌جمعی‌شان از انتهای بازی آنچارتد 1 را داخل کتاب مادر نیتن و درست کنار عکس نوجوانی نیتن و سم می‌گذارد و به این ترتیب به خط داستانی خودشان در این سری پایان می‌دهد.

large.Epilogue-022_-_Progression_Pic_29.large.Epilogue-024_-_Progression_Pic_31.


راهیاب ویدیویی:

 


 ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری