64 مقاله
در این ویکی

آنچارتد 4 - مرحله 21


Movyn

 

مرحله بیست و یکم - Brothers Keeper

Collectibles

گنجینه: 4
یادداشت‌های ژورنال: 1

النا و نیتن سرانجام موفق به پیدا کردن سم شده و برای نجات دادن او از نیروهای شورلاین مبارزه کردند. با کمک خود سم که از دست شورلاینی‌ها فرار کرده بود، این تیم در تقابل‌های بعدی هم جان سالم به در برد و موفق شدند از محدوده دشمن خارج شوند. سم گفت که محل دقیق کشتی ایوری را می‌داند و باید زودتر از شورلاینی‌ها به آنجا برسند؛ با این وجود نیتن، النا و سالیوان با هر سختی که بود سم را متقاعد می‌کنند که دست از تعقیب گنج گمشده ایوری بردارد. این 4 نفر در مسیر رسیدن به هواپیمای سالی بودند که یک اتفاق غیرمنتظره، باعث جدا افتادن سم از بقیه می‌شود. او اینجا از همه عذرخواهی و بدون توجه به هشدار سم به سمت کشتی ایوری رفت. حالا النا و سالی به نیتن کمک کردند تا بتواند دوباره سم را پیدا کند. در راهیاب متنی و ویدیویی مرحله بیست و یکم، 4 گنجینه و 1 مورد یادداشت برای جمع‌آوری وجود خواهد داشت.

 

در جستجوی سم - محوطه دره

کنترل نیتن را برای پیدا کردن سم دراختیار دارید. این یک مسیر بسیار سرراست و خطی خواهد بود و در این مرحله بخش مبارزه هم در کار نیست. جلوتر از سه سکو یا صخره بالا بروید، و در سمت چپ نیز از لبه‌های دیواره صخره بالا باید رفت. روی این صخره، در سمت چپ روی صخره بعد پریده و جلوتر از سکوی بعدی هم بالا بروید تا روی زمین ردپاهایی دیده شود. این ردپاها را که بررسی کنید، نیتن سم را صدا خواهد زد. سم احتمالا تا الآن خیلی دور شده و باید به حرکت و دنبال کردن این ردپاها ادامه دهیم. کمی جلوتر، طناب پرتاب کرده و تاب بخورید؛ ولی روی صخره بعد نپرید. درحالی که از طناب آویزان هستیم، دوربین را 180 درجه بچرخانید تا بالای صخره و سکوی قبلی، یک صخره دیگر دیده شود. در این حالت اگر تاب بخورید و بپرید می‌توانید روی این صخره فرود بیایید. گنجینه اول مرحله  Treasure - Mughal Enamel Bird (1/4) در این محل قرار دارد. بعد از برداشتن گنجینه، مجددا طناب پرتاب کرده و این بار پس از تاب خوردن، لبه دیواره کوه را بگیرید. این قسمت یک تونل وجود دارد که باید وارد شوید.

large.Chapter_21-02_-_Progression_Pic_1.large.Treasure-211_-_Mughal_Enamel_Bird_large.Treasure-212_-_Mughal_Enamel_Bird_

 

بعد از خروج از سمت دیگر تونل کوتاه، جلوتر در سمت راست از سکو بالا رفته و سپس از سکوی سمت راست خود جلو بروید. در مقابل یک صخره ستونی هست که باید روی این بخش پریده و خودتان را به بالای این صخره ستونی برسانید. حالا از اینجا می‌توانید با یک پرش، لبه‌های روی دیواره کوه را گرفته، در سمت راست کمی پیشروی و سپس از این کوه بالا بروید تا به سطح برسید. کمی جلوتر ردپای دیگری از سم را بررسی و سپس روی سکوی سمت راست بروید. اینجا یک بار دیگر طناب پرتاب کرده، تاب خورده و خودتان را به صخره بالای پلتفرم قبل برسانید.

large.Chapter_21-03_-_Progression_Pic_2.large.Chapter_21-04_-_Progression_Pic_3.large.Chapter_21-06_-_Progression_Pic_5.

 

کمی جلوتر از سکو بالا رفته و در ادامه روی صخره سمت راست بروید. اینجا آیکون طناب ظاهر شده، باید طناب پرتاب کنید و این بار بعد از تاب خوردن روی صخره‌های مقابل بپرید. از صخره بعدی نیز بالا رفته، ردپاهای سم را بررسی و جلوتر روی دیواره کوه بپرید. لبه‌ها را در سمت راست دنبال کرده، بالا رفته و از بخش بعد نیز بالا بروید. از طریق این لبه‌ها، به سمت راست این کوه چرخیده و سپس روی صخره پایین بپرید. در سمت راست روی فرورفتگی کوه پریده و لبه این قسمت را به سمت راست و چرخیدن به طرف دیگر ادامه دهید. حال از این کوه بالا رفته، روی صخره سمت راست بپرید و جلوتر روی صخره سمت راست، جسد را برای برداشتن آخرین یاداشت ژورنال  Optional Journal Note – Burnes’ Grandson’s Note (1/1) بازی بررسی کنید. اگر راهیاب را از ابتدا دنبال کرده باشید، با برداشتن این یادداشت تروفی Lost History باز خواهد شد.

large.Chapter_21-07_-_Progression_Pic_6.large.Journal_Note-046_-_Burnes_Grandsonlarge.Journal_Note-047_-_Burnes_Grandson

 

در جستجوی سم - غارها

در سمت چپ کمپ جلو بروید و از طناب برای رسیدن به صخره بعدی استفاده کنید. اینجا هم ردپاهای سم مشاهده خواهد شد؛ به پیشروی ادامه داده و داخل غار شوید. جلوتر از پل شکسته عبور کنید. پل لرزان است ولی مشکلی به وجود نخواهد آمد. تونل را ادامه داده تا درنهایت یک بار دیگر آثار ردپا دیده شود. جلوتر نیز باید از سراشیبی سر خورده و در لبه پرتگاه روی دیواره صخره بعد بپرید.

large.Chapter_21-09_-_Progression_Pic_8.large.Chapter_21-010_-_Progression_Pic_9

 

در بالای صخره پیشروی کرده و روی پل بروید؛ این پل خواهد شکست و نیتن در سراشیبی سر می‌خورد. آماده پرتاب طناب در لحظه آخر باشید و بعد از یک بار تاب خوردن و پرش، دیواره صخره را بگیرید. لبه دیواره را در سمت چپ دنبال کرده و روی صخره پایین بپرید. اینجا یک غار مخفی دیده می‌شود؛ وارد شده و جلوتر باید از صخره بالا بروید. حالا از این صخره باید پایین بپریدو برای برداشتن گنجینه بعدی سمت لاک‌پشتی که موقع پایین پریدن دیدید بروید. به این بخش رفته و گنجینه دوم مرحله  Treasure - Stone Vase (2/4) را بردارید.

large.Treasure-213_-_Stone_Vase_1.jpg.a0large.Treasure-214_-_Stone_Vase_2.jpg.92large.Treasure-215_-_Stone_Vase_3.jpg.19

 

در سمت چپ، از صخره با کمک سمبه بالا بروید. جلوتر یک صخره نرم دیده می‌شود؛ پریده و از سمبه برای ثابت کردن نیتن روی صخره استفاده کنید. لبه‌های سفید در سمت راست را گرفته و مجدد با کمک سمبه خودتان را به سمت راست محوطه برسانید. یک بخش لبه سفید و صخره نرم را هم رد کنید تا آیکون طناب ظاهر شود. طناب را پرتاب کرده و اینجا با نگه‌داشتن دکمه L1 و آنالوگ چپ از طناب تا جای ممکن پایین بیایید. شما دو لوله نصب شده روی صخره خواهید دید و باید چند بار تاب خورده و بپرید تا نیتن بتواند نزدیک لوله‌ها شود و درحال سقوط آیکون طناب ظاهر شود. بلافاصله طناب را پرتاب و پس از یک بار تاب خوردن روی سراشیبی پایین بپرید. اینجا هم کمی سر خورده و با پرش در لبه پرتگاه، دیواره صخره بعد را بگیرید.

large.Chapter_21-012_-_Progression_Pic_1large.Chapter_21-013_-_Progression_Pic_1large.Chapter_21-014_-_Progression_Pic_1

 

نگران شکسته شدن این بخش نباشید و به بالا رفتن ادامه دهید. پس از این کمی جلو رفته و در سمت چپ، طناب را به ساختار چوبی متصل کنید. حالا از این بخش پایین بپرید تا در پایین، کشتی هنری ایوری بالاخره دیده شود.

large.Treasure-217_-_Strange_Fruit_1.jpglarge.Treasure-218_-_Strange_Fruit_2.jpg

 

مسیر اصلی، صخره نرم مقابل است ولی این مسیر را به کلی فراموش کنید. از طناب تا جای ممکن پایین آمده و به سمت راست بچرخید. در محل تلاقی سمت راست طاق عظیم کوهستانی، که کشتی ایوری در زیر آن دیده می‌شود، شما یک لبه سفید رنگ خواهید دید. چند بار تاب بخورید تا نزدیک آن قسمت شوید و با یک پرش آنجا را بگیرید. حال بالا رفته و با کمی پیشروی در این غار، گنجینه سوم مرحله  Treasure – Strange Fruit (3/4) را بردارید. این گنجینه، همین‌طور سومین Strange Relic شما است و باید به زودی تروفی Relic Finder را کسب کنید.

large.Treasure-219_-_Strange_Fruit_3.jpglarge.Treasure-221_-_Strange_Fruit_5.jpglarge.Treasure-222_-_Strange_Fruit_6.jpg

 

در بخش دیگر غار، با پرش به جلو یا پایین صخره نرم را با سمبه بگیرید. باید مسیر صخره و لبه‌دار را در سمت راست این کوه دنبال کنید تا به ابتدای کوه بعد برسید. از لبه دیواه این کوه نیز به سمت راست رفته و درادامه بالا بروید. جلوتر روی صخره بعدی پریده و مسیر را تا رسیدن به یک سراشیبی خطرناک دنبال کنید.

large.Chapter_21-015_-_Progression_Pic_1large.Chapter_21-016_-_Progression_Pic_1large.Chapter_21-017_-_Progression_Pic_1

 

این سراشیبی از این جهت خطرناک است که بریده بریده است؛ یعنی باید به موقع در حین سر خوردن روی سراشیبی بعد بپرید. در آخرین پرش نیز مراقب ظاهر شدن آیکون طناب و پرتاب طناب باشید تا نیتن بالاخره به سطح پایین و دریاچه زیر این غار برسد.

large.Chapter_21-018_-_Progression_Pic_1large.Chapter_21-020_-_Progression_Pic_1

 

در جستجوی سم - دریاچه زیر کوه

به عقب و جایی که دو آبشار باریک دارند شنا کنید. در سمت راست یک غار وجود دارد که باید داخل شوید و داخل این بخش آخرین گنجینه این مرحله  Treasure - Rajasthan Box (4/4) را هم بردارید.

large.Treasure-223_-_Rajasthan_Box_1.jpglarge.Treasure-224_-_Rajasthan_Box_2.jpglarge.Treasure-225_-_Rajasthan_Box_3.jpg

 

از غار بیرون برگشته و در سمت راست داخل آب بپرید. در این انتها یک باریکه و تونل در آب مشخص است؛ زیر آب رفته و از این تونل عبور کنید. در بخش دیگر از آب خارج شده و جلوتر از یک تونل زیر آبی دیگر هم باید عبور کنید. وقتی در قسمت بعدی از آب خارج شوید، میان‌پرده از ریف و نیدین راس نمایش پیدا می‌کند. درحالی که شورلاین چند صندوقچه طلا و گنج را در قایق بار می‌کند، سم دور از دید این‌ها یک قایق می‌دزدد و به سمت کشتی ایوری می‌رود. درحالی که نیدین معتقد است گنجی که خارج کردند کافی است و نیازی نیست وارد کشتی پر از تله ایوری شوند، ریف مشاجره می‌کند که این گنج‌ها در مقابل آنچه داخل کشتی است و سم می‌خواهد بردارد هیچ نیست. این دو یک درگیری مختصر دارند که با خیانت دست راست نیدین یعنی اورکا، ریف درنهایت نیدین را مجبور می‌کند که آن‌ها هم داخل کشتی بروند و کار را تمام کنند.

large.Chapter_21-021_-_Progression_Pic_2large.Chapter_21-022_-_Progression_Pic_2

 

نیتن که شاهد این مشاجره بود، حالا با رفتن همه طرف‌ها به داخل کشتی ایوری، خودش نیز برای نجات سم باید آنجا برود. در سمت راست زیرآب رفته و از بخش باز عبور کنید. جلوتر از بخش بعدی باز نیز عبور کرده و به سطح آب برگردید. حال از سکو و اسکله چوبی در سمت راست بالا بروید تا این مرحله نیز تمام شود.

large.Chapter_21-023_-_Progression_Pic_2


راهیاب ویدیویی:

 


 
ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری