64 مقاله
در این ویکی

آنچارتد 4 - مرحله 8


Movyn

 

مرحله هشتم - The Grave of Henry Avery

Collectibles

 

گنجینه: 11

تصاویر ژورنال: 2

یادداشت‌های ژورنال: 1

گفتگوهای اختیاری: 2

در مرحله هفتم بازی آنچارتد 4، شما موفق به ربودن صلیب سنت دیسمیس از ساختمان حراجی و فرار از محل شدید. این صلیب، حاوی سندی قدیمی و سرنخ بعدی شما در اسکاتلند بود. به این ترتیب شما برای دنبال کردن سرنخ بعدی منتهی به گنج گمشده ایوری به اسکاتلند رسیده‌اید و باید راه خود را تا رسیدن به گورستان کلیسا دنبال کنید. این مرحله، نسبتا طولانی و شامل موارد جمع‌کردنی زیادی است. در راهیاب متنی و ویدیویی این مرحله شما 11 گنجینه، 2 مورد ثبت در ژورنال، 1 مورد سند و 2 مورد گفتگوی اختیاری باید جمع‌آوری کنید. با دنبال کردن این راهیاب تصویری، این موارد نیز قابل مشاهده و پیدا کردن هستند.

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - محوطه شروع مرحله

مرحله با یک میان‌پرده شروع می‌شود و نیتن ابتدا کلیسا و سپس چند صد متر در طرف مقابل، محوطه گورستان را از دور و با دوربین نگاه می‌کند. بعد از صحبت با سالی، شما کنترل نیتن را ر اختیار می‌گیرید و مرحله را همراه با سم شروع می‌کنید. سم را پایین دنبال کرده و وقتی پایین پریدید، به جای دنبال کردن سم در راست، در سمت چپ حرکت کرده و جلو بروید تا یک راه در سمت چپ معلوم شود. شما این مسیر سمت چپ و سربالایی را کمی که بالا بروید، درخشش گنجینه اول مرحله دیده می‌شود. نزدیک شده و اولین گنجینه  Treasure - Redware and Silver Jug Flask (1/11) را بردارید. حالا برگشته و به سمت سم بروید. همین خط را دنبال کنید؛ شما در جلوتر و دوردست یک صخره بزرگ خواهید دید که برف روی آن نشسته است. به سمت آن صخره بروید تا اینکه بایستی به سکوی پایین بپرید. این سکو منتهی به غاری در دل همین صخره برفی است. وارد غار شده، و این داخل گنجینه دوم  Treasure – Bronze Boar (2/11) را بردارید.

large.Chapter_8-05_Treasure_-_Redware_anlarge.Chapter_8-02_Treasure_-_Bronze_Boalarge.Chapter_8-03_Treasure_-_Bronze_Boa

 

از غار بیرون رفته و جلوتر با بالا رفتن از صخره به مسیر اول و اصلی برگردید. مسیر سمت راست را ادامه و سم را دنبال کنید. شما به زودی به محلی می‌رسید که با یک پرش روی سراشیبی سنگی می‌افتید. هدف شما سر خوردن و پایین رفتن از سراشیبی نیست، بلکه سر خوردن به سمت دیگر و صخره سمت راست این سراشیبی است. روی این صخره نیز مسیر کوتاه تا پایین پریدن روی صخره بعدی را دنبال کنید. اینجا در لبه پرتگاه یک تنه درخت و طناب است؛ با دکمه L1 طناب را متصل کرده و از پرتگاه پایین بپرید. در حالی که L1 را پایین نگه داشته‌اید، از صخره پایین بیایید. وقتی به سطح برسید، میان‌پرده از حضور تجهیزات شورلاین خواهید دید. نیتن می‌گوید که فکر می‌کرده شورلاین و افراد ریف الآن باید در محوطه کلیسا باشند که تیراندازی شروع و مشخص می‌شود که تعدادی سرباز شورلاین نیز در محوطه گورستان خواهند بود.

large.Chapter_8-06_-_Starting_Field_1.jplarge.Chapter_8-07_-_Starting_Field_2.jp

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - نزدیک ویرانه‌ها

پشت جعبه‌ها کاور گرفته و این دو سرباز را در مقابل‌تان بکشید. این سربازها خشاب‌های Para .45 می‌اندازند و شما هم همین سلاح را در اختیار دارید. خشاب‌هایشان را برداشته و از مسیر سمت راست و سربالایی روی صخره مسیرتان را ادامه دهید. جلو رفته و در سمت چپ راه برفی را دنبال کنید تا به محوطه ویرانه‌ها می‌رسید. روی پلتفرم‌های پایینی در سمت راست محوطه پریده و خودتان را به سطح پایین برسانید. اینجا هم جعبه‌های آبی شورلاین وجود دارد پس انتظار یک مبارزه و زد و خورد دیگر را باید داشت. جلوتر تقریبا در مرکز محوطه و روبروی دروازه شما تعدادی جعبه آبی و یک جعبه سبز رنگ می‌بینید. به سمت جعبه سبز رفته و از اینجا دینامیت بردارید. یک راهنما از بازی درباره استفاده از دینامیت خواهید دید. شما دینامیت را باید با نگه داشتن R1 استفاده کنید. وقتی R1 را نگه داشتید، نیتن دینامیت در دست و هدف‌گیری می‌کند. به سمت درب چوبی مقابل‌تان هدف‌گیری کنید. برای پرتاب نیز کافی است دکمه R1 را رها کنید. این کار را انجام دهید تا با دینامیت این درب چوبی بزرگ منهدم شود. اگر احیانا از پرتاب دینامیت منصرف شدید، باید به درحالی که R1 را نگه داشتید دکمه مثلث را بزنید.

large.Chapter_8-08_-_Living_Quarters_Rui

 

بعد از تخریب درب چوبی، سمت راست را نگاه کرده تا صخره و تعدادی جعبه روی آن ببینید. یک جعبه سبز و یک جعبه بزرگ‌تر آبی رنگ. شما باید بالا رفته و در سمت راست جعبه بزرگ آبی دنبال گنجینه بعدی باشید. گنجینه سوم باید در گوشه نزدیک پرتگاه باشد. گنجینه  Treasure – Carved Wood Kashkul (3/11) را برداشته و به سطح پایینی در عقب برگردید. ظرفیت دینامیت خودتان را پر کنید و در سمت چپ جعبه سبز شما یک صخره دیگر و سپس سکوی دیگری روی آن دارید. از این دو سکو بالا رفته و این بالا، از دینامیت برای منهدم کردن درب چوبی اینجا نیز استفاده کنید. حالا می‌توان جعبه قابل حرکت زرد رنگ را برداشت و از این محوطه خارج کرد. هدف شما خارج کردن این جعبه و حرکت دادن و رساندن آن به داخل درب چوبی اولی است که منهدم کردید.

large.Chapter_8-09_Treasure_-_Carved_Woolarge.Chapter_8-010_Treasure_-_Carved_Wo

 

بعد از اینکه جعبه متحرک را از درگاهی باز شده عبور دهید، شما صدای انفجار دیگری خواهید شنید و جلوتر جعبه را که به پایین رها کردید، باید آن را همچنان به سمت مقصد حرکت دهید. به زودی سربازان شورلاین وارد محوطه می‌شوند. آن‌ها فقط مشکوک هستند و هنوز شما را ندیده‌اند. پس می‌توانید طبق معمول از روش جنگ مستقیم یا مخفی‌کاری و دیده نشدن استفاده کنید. روش جنگ مستقیم، یعنی شروع تیراندازی از طرف شما و این به معنی کشتن سربازان حاضر و تقریبا 5 سرباز پشتیبان و جدید است. برای روش مخفی‌‌کاری، شما باید در بیرون از محوطه که جعبه زرد را برداشتید، به سمت چپ (جایی که اول این بخش وارد شدید) بروید. مسیر سمت چپ را ادامه دهید تا دو سرباز در پایین دیده شوند. به آرامی و در زمان مناسب پایین پریده و سرباز اول را با روش مخفی‌کاری بکشید. جلوتر سرباز دوم را نیز بدون اینکه دیده شوید بکشید. حال فقط سه سرباز باقی مانده است و اگر بدون دیده شدن عمل کنید این محوطه پاکسازی می‌شود. برای این کار، باید در بهترین زمان ممکن، به محوطه مرکزی (جایی که جعبه‌ها وجعبه سبز حامل دینامیت‌ها وجود داشتد) بروید و در علفزارهای سمت چپ مخفی شوید.

large.Chapter_8-011_-_Living_Quarters_Ru

 

در حالت مخفی‌شده در علفزار، شما حداقل در مسیر حرکت و گشت‌زنی دو سرباز هستید و با تمرکز می‌توانید آن‌ها را بکشید. با از بین رفتن این دو، فقط یک سرباز باقی مانده و شما کار راحت‌تری دارید تا پشت او رفته و مخفیانه او را نیز بکشید. پس از مرگ پنجمین سرباز، اگر شما بدون جنگ کار کرده باشید در محوطه آزاد هستید و سرباز پشتیبان درکار نخواهد بود. اسلحه AK-47 را که سربازان انداختند بردارید. این سلاح در ادامه با وفور خشاب مواجه خواهد بود. دیگر خشاب‌ها و ظرفیت دینامیت خودتان را نیز پر کنید. حال به سمت جعبه زرد برگشته و آن را به مقصد، یعنی پشت درب چوبی اول که منفجر کردید ببرید. در اینجا، جعبه را به گوشه سمت راست این فضا برده سپس از جعبه و سکوی بالای آن بالا بروید. در این بالا، کمی در راست حرکت کرده و صخره چپ را نگاه کنید. اینجا یک در پایین سمت راست درخت شما در زیر صخره یا فضای غار مانندی می‌بینید. یک دینامیت داخل بیاندازید تا موانع چوبی منفجر شوند. حال وارد غار شده و گنجینه چهارم مرحله  Treasure - Carved Nut Bottle (4/11) را بردارید.

large.Chapter_8-012_Treasure_-_Carved_Nularge.Chapter_8-013_Treasure_-_Carved_Nu

 

از غار خارج شده و در سمت چپ، نزدیک پرتگاه شوید. شما حتما نماد طناب و چنگک را خواهید دید. نزدیک‌تر شده تا دکمه L1 ظاهر شود و با زدن دکمه، نیتن طناب را به شاخه قلاب خواهد کرد.  پریده و معمولا با یک بار تاب خوردن و پرش باید به صخره برسید. از لبه‌ها گرفته و همین‌طور بالا بروید تا در بالاترین نقطه نماد طناب ظاهر شود. با پرتاب طناب، شما اینجا قادر هستید روی صخره به چپ و راست بدوید؛ همین کار را کرده و به صخره سمت چپ تکیه‌گاه بپرید و لبه را بگیرید. سپس بالا رفته، در سمت چپ نماد آیکون روی تنه درخت ظاهر خواهد شد. پرت کرده و پس از آویزان شدن تاب بخورید؛ مقصد شما بعد از بیش از یک بار تاب خوردن، گرفتن لبه صخره قبلی است که حالا با تاب خوردن از این نقطه قادر به گرفتنش می‌شوید. لبه‌های سمت راست را گرفته و شما لبه دیگری در راست با خط‌هایی روی صخره می‌بینید. این اصولا به معنای این است که می‌توانید روی این نوع لبه‌ها بایستید. بالا رفته و منتظر سم شوید. سپس او را بالا بفرستید و مجددا روی لباه سمت چپ بیایید. سم از اینجا شما را بالا خواهد کشید پس با یک پرش، سم شما را خواهد گرفت.

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - نزدیک ویرانه‌های دوم

جلو رفته و شما باید بعد از صخره از طرف بازی یک دکمه L3 بگیرید. این دکمه را بزنید تا نیتن بگوید که مقصدشان نزدیک است. از شیب تند سنگی سمت چپ سر خورده و تا آخر پایین بیایید. جلوتر سراشیبی بعدی را هم سر خورده و در آخرین قسمت سریع بپرید و صخره بعدی را بگیرید. از لبه‌های صخره ابتدا بالا سپس چپ و پایین آمده و حالا در آخرین نقطه کمی صبر کنید. شما صدای صحبت چند سرباز شورلاین را می‌شنوید. دو سرباز به سمت جلو می‌روند و یکسرباز زیر صخره که شما آویزان هستید می‌آید. با دکمه دایره این سرباز را Air Assassinate کنید! حالا به آرامی پشت سرباز سمت راست رفته و با دکمه دایره او را نیز راهی کنید؛ ترتیب سومی را هم سم خواهد داد.

large.Chapter_8-014_-_Near_the_Living_Qularge.Chapter_8-015_-_Near_the_Living_Qu

 

شما یک قسمت مبارزه‌ای در پیش خواهید داشت که طبق معمول، سعی می‌شود استراتژی مناسب برای روش مخفی‌کاری دنبال شود. بعد از کشتن این چند سرباز، جلو و به سمت سه درخت سمت راست بروید و از بینشان رد شوید. اینجا علف‌هایی هست که می‌توانید در موقع حس شدن خطر مخفی شوید. مقصد بعدی شما جلوتر و علفزارهای پشت جعبه‌ها است؛ این جعبه‌هایی است که کنار آن یک کپسول سفید وجود دارد. شما باید به علفزارهای بعد و زیر درخت برسید و مخفی شوید. منتظر باشید تا صحبت دو سرباز روی صخره بالایی تمام شود و بعد از این به علفزار سمت راست بروید. شما اینجا کمی که منتظر بمانید سرباز شتگان دار در سمت راست نزدیک می‌شود و می‌توانید بی سر و صدا او را بکشید. حال نوبت سرباز سمت چپ است؛ برای کشتن این یکی به شکل مخفیانه، شما باید سرباز دیگر که با این شخص حرف می‌زد را نیز مراقب باشید. پس از کشتن این سرباز نوبت سرباز صخره سمت چپ است که او را بهتر است با آویزان شدن از لبه و دکمه دایره بکشید.

شما محوطه ابتدایی را پاکسازی کردید و حالا باید روی ویرانه اصلی را پاکسازی کنید. از این دیوار آویزان شده و منتظر سرباز کلا قرمز باشید و او را هم با دکمه دایره و در حالت آویزان بکشید. پس از این حالت آویزان از لبه را حفظ و به سمت چپ بروید. شما باید به توقف‌گاه سرباز سفید در سمت چپ این دیوار برسید و در وقت مناسب او را هم با دکه دایره Ledge Assassinate کنید. با احتیاط همین لبه را در سمت چپ دنبال و سرباز کلاه قرمز را نیز به همان شکل بکشید. شما سرباز سفید را هم در سمت چپ خواهید داشت پس مراقب او هم باشید. پس از کشتن کلاه قرمز، نوبت سفید است که به همین شکل کشته شود. پس از کشتن این سرباز، در وقت مناسب داخل پریده و سرباز کلاه قرمز بعدی را نیز از پشت و مخفیانه ساکت کنید. شما راه اصلی را بدون درگیری باز کردید و فقط یک سرباز سفید پایین در سمت چپ باقی مانده که می‌توانید او را حتی رها کرده و به بخش بعدی بروید. این محوطه غیر از خشاب‌ها، شامل سلاح‌های مثل اسلحه اسنایپر Mettler M-30 و اسلحه مگنام Barok .44 نیز هست. همچنین دو سلاح Spezzotti 12-gauge و Fossa R-81 نیز وجود دارند. بهتر است اسلحه مگنام را برداشته و مسیر را تا رسیدن به صخره‌های سمت راست و نزدیک دره ادامه دهید.

large.Chapter_8-017_-_Near_the_Living_Qularge.Chapter_8-018_-_Near_the_Living_Qu

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - نزدیک دره

از لبه‌های صخره سمت راست و نزدیک دره بالا بروید. شما باید این صخره را دور زده و پس از فرود روی پلتفرم بعدی باید با کمک طناب کمی تاب بخورید. مقصد شما لبه‌های روی صخره در سمت چپ تکیه‌گاه طناب است پس بهتر است کمی از طناب بالا رفته و بعد تاب بخورید. از این صخره نیز بالا رفته و پس از رسیدن به سطح، نیتن در سمت چپ به ساختمان گورستان اشاره می‌کند. مسیر سمت راست را برای یک قسمت شیب‌دار و سنگی دنبال و از این بخش برای سر خوردن و رسیدن به پایین استفاده کنید. شما اینجا سه سرباز را در مقابل دارید و از روش علفزار، یا آویزان شدن از صخره سمت راست و Ledge Assassinate می‌توانید برای کشتن به روش مخفی‌کاری استفاده کنید. پس از پاکسازی این بخش، روی صخره سرباز کلاه قرمز رفته و یک سطح شیب‌دار سنگی دیگر را در سمت چپ خواهید دید. ابتدا روی ستون نزدیک بپرید و پس از سر خوردن شما باید با یک پرش ستون دورتر را بگیرید. پس از این ستون بالا رفته، به ستون بعدی پریده و از اینجا با یک پرش لبه دیوار را بگیرید و به بالا برسید.

large.Chapter_8-019_-_Near_the_Ravine_1.large.Chapter_8-020_-_Near_the_Ravine_2.large.Chapter_8-021_-_Near_the_Ravine_3.

 

در بالای این دیوار هستید و باید در سمت راست روی سکوی بعدی برسید. روی این سکو، سمت راست را که نگاه کنید، همان سطح شیب‌دار سنگی را خواهید دید و باید یک بار دیگر از آن سر بخورید. با این حال این بار باید لبه صخره بالاتر را بگیرید. در بالای این صخره، شما جلوتر یک سطح شیب‌دار سنگی دیگر خواهید داشت و باید به شکل اریب سر خورده و صخره مقابل را بگیرید. روی این صخره رفته و بالای سکو و ستون بعدی بروید. پس از پرش روی ستون بعدی، با یک پرش دیوار سمت چپ و سپس میله را گرفته و بعد از کمی تاب خوردن بپرید. حالا شما روی یک سازه سنگی خواهید بود؛ به سمت پرتگاه رفته و آزویان شوید. در پاین این سازه سنگی بخش مخفی هست؛ پایین پریده و از این محل گنجینه پنجم یعنی  Treasure – Traveling Inkwell with Seal (5/11) را نیز بردارید. پس از برداشتن گنجینه، از ستون سمت راست این محل استفاده و بار دیگر به بالای سازه سنگی برگردید.

large.Chapter_8-024_Treasure_-_Travelinglarge.Chapter_8-025_Treasure_-_Traveling

 

در بالا از سکوی مقابل بالا رفته و در سمت چپ یک سطح شیب‌دار سنگی دیگر وجود دارد. شما باید سر خورده و لبه دیوار بعدی را بگیرید. در بالای این صخره، یک سر خوردن اریب دیگر و گرفتن ستون وجود دارد و در ادامه باید روی طاق سنگی مقابل بپرید. جلوتر رفته و از درگاهی عبور کنید. در سمت دیگر این درگاهی هستید و اینجا باید با سمت خارجی این سازه یعنی سمت دره نگاه کنید تا دو میله چوبی چسبیده به دیوار ببینید. روی این دو پریده و سپس لبه دیوار را بگیرید. به بالای این بخش رسیده و جلوتر شما در چپ و راست سطح شیب‌دار سنگی دارید. از سمت چپ سر خورده و پس از ظاهر شدن دکمه L1 به سرعت این دکمه را بزنید. شما باید با همان تاب خوردن اول و پرش به سکوی بعدی و مقابل دروازه بزرگ برسید. مسیر اصلی شما، عبور از همین درب هست ولی قبل از آن، از لبه دیوار سمت چپ بالا بروید. مسیر بالارو را همین طور دنبال کنید تا یک به سکویی برسید. جلوتر رفته و از سمت چپ، از زیر مجسمه گنجینه ششم  Treasure - Carved Ivory Vanitas (6/11) را بردارید. حال وقت پایین رفتن و عبور از درب است. با کمک سم از این درب عبور کنید.

large.Chapter_8-029_-_Near_the_Ravine_7.large.Chapter_8-031_Treasure_-_Carved_Ivlarge.Chapter_8-033_Treasure_-_Carved_Iv

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - گورستان

پس از یک سفر پر از چالش، بالاخره وارد گورستان کلیسای سنت دیسمیس شده‌اید. از پلکان بالا رفته و در سمت راست نیتن شروع به کشیدن طرحی در دفترچه‌اش می‌کند. نیتن از این دفترچه یا ژورنال برای ثبت لحظات و قرار دادن اسناد و مدارک در طول سفرش استفاده خواهد کرد. شما با دکمه تاچ‌پد می‌توانید ژورنال را در هر لحظه از بازی فراخوانی کنید. پس از تکمیل طراحی نیتن و دیدن این طرح در ژورنال، به طرف دیگر بلوک‌های سمت چپ بپرید تا یک قبر شکافته و دو جسد ببینید. اینجا دکمه مثلث را بزنید تا نیتن اولین تصویر ژورنال مرحله  Optional Journal Entry – Excavated Grave (1/2) را در دفترچه‌اش ثبت کند. پس از این، به سمت سم بروید؛ شما باید در این قبرستان، با مشخصاتی که از سند داخل صلیب سنت دیسمیس پیدا کردید به دنبال گور منحصر به فردی باشید. تاریخ تولد و مرگ 1659 – 1699 / دو شمشیر در تلاقی و استخوان و جمجمه علائمی هستند که باید روی گور پیدا کنید. تقریبا همه سنگ قبرها قابل بررسی هستند. برای پیدا کردن این گور، از بلوک‌ها مجددا به طرف قبل برگردید و در سمت چپ مسیر را دنبال کنید. مسیر را تا انتها، یعنی درختی در لبه پرتگاه دنبال کنید. در سمت راست درخت یک تخته نگ و دو سنگ قبر هست. سنگ قبر را بررسی و شاهد میان‌پرده از باز شدن یک راه مخفی باشید.

large.Chapter_8-035_Journal_Entry_-_Excalarge.Chapter_8-036_-_Cemetery_1.jpg.00flarge.Chapter_8-037_-_Cemetery_2.jpg.1ad

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - دخمه‌های زیر گورستان

پس از باز شدن پلکان مخفی، داخل شده و پلکان‌ها را تا انتها پایین بروید. اینجا دخمه‌های مخفی زیر گورستان است و شما در سمت راست پلکان، باید به گوشه سمت چپ راهرو بروید و از روی زمین، اولین یادداشت را بردارید. نیتن غیر از طراح کشیدن در دفترچه‌اش، زمانی که این سندهای قدیمی را هم پیدا کند در ژورنال قرار می‌دهد. پس از برداشتن یادداشت  Optional Journal Note – Monk's Letter (1/1)، مسیر سمت راست خودتان را دنبال کنید. در سمت راست از طریق درگاه خارج و از درگاهی بعد هم عبور کنید. از پلکان پایین رفته و پس از رسیدن به طبقه پایین، شما کمی جلوتر در سمت چپ یک کوریدور خواهید دید. وارد شده و در ادامه گنجینه هفتم مرحله  Treasure - Scottish Ha'penny (7/11) را نیز بردارید.

large.5a774841a0782_Chapter_8-039_Journalarge.5a77484383715_Chapter_8-040_Treasularge.5a7748449cacd_Chapter_8-041_Treasu

 

پس از اینکه گنجینه را برداشتید، به کوریدور اصلی برگردید تا در سمت چپ، سه مجسمه از مسیح، و دو دزد که همزمان با هم به صلیب کشیده شده بودند را ببینید. دکمه مثلث را بزنید تا نیتن اینجا صحبتی کند یک تصویر در ژورنالش می‌کشد. پس از این گفتگوی اختیاری با سم باز می‌شود. دکمه مثلث را بزنید و گفتگوی  Optional Conversation - “Avery Sure Had a Thing for St. Dismas” (1/2) را شاهد باشید.

large.Chapter_8-042_-_Crypt_1.jpg.5d49b4large.Chapter_8-043_Optional_Conversatio

 

به سمت دیگر این مجسمه‌ها بروید تا نیتن و سم یک دروازه سنگی عجیب را مشاهده کنند. شما نقاطی آبی رنگ روی دروازه خواهید دید. پشت سرتان را نگاه کرده و مکانیزم‌ وسط دیوار را با دکمه مثلث بررسی کنید. نیتن اینجا با فندک سم مشعل را روشن می‌کند و نورهایی ظاهر خواهد شد. مجددا به سمت مجسمه‌ها برگردید. حالا می‌توانید هر کدام از مسجمه‌ها را جداگانه بررسی کنید. از هر مجسمه، چند پرتو نور خارج می‌شود که باید با کمک این پرتوها و تاباندن‌شان به نقاط آبی روی دیوار، این نقط را درواقع به هم متصل کنید. از مجسمه سمت راست شروع کنید و نورها را روی نقطه‌های آبی بتابانید. وقتی نورهای هر سه مسجمه، نقاط را به هم متصل کردند، سم خواهد گفت که پازل را حل کردید. حالا به سمت دروازه سنگی پشت مجسمه‌ها رفته و گفتگوی اختیاری دوم  Optional Conversation - "It Looks Like a Constellation" (2/2) را نیز با سم فعال کنید. نیتن در حین این صحبت یک طرح  Optional Journal Entry - Libra Constellation Sketch (2/2) نیز در ژورنالش خواهد کشید. اینک وقت این است که روازه را بررسی کنید تا نیتن دروازه را باز کند. پس از این شاهد میان‌پرده از سرنخ جدید بعدی هستیم و نیتن و سم برای رسیدن به غار مشخص شده، باید مجددا به بیرون از دخمه‌ها بروند. پس همین کار را کرده و کل مسیر را به عقب برگردید و از دخمه‌ها بیرون بیایید.

large.Chapter_8-045_-_Crypt_3.jpg.b15909large.Chapter_8-046_-_Crypt_4.jpg.023615large.Chapter_8-047_-_Crypt_5.jpg.20f6ablarge.Chapter_8-048_-_Crypt_6.jpg.56677elarge.Chapter_8-049_Optional_Conversatio

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - گورستان

در بازگشت به محوطه گورستان، شما یک جوخه سرباز شورلاین را در پیش رو دارید که به دقت و پراکندگی مشغول گشت‌زنی در ساختمان‌های منتهی به دروازه بزرگ و خروجی هستند. شما پس از بالا آمدن از پلکان مخفی دخمه‌ها، دکمه L3 و دیدن دروازه را دیده باشید. به این ترتیب، مقصد اصلی رسیدن به آن دروازه است و شما خصوصا در درجات سختی بالاتر مسیری دشوار را برای کشتن این سربازان در پیش رو دارید. همچنین از طریق روش‌های مختلف، می‌توان حتی بدون دیده شدن، یا بدون شلیک تیر و صرفا کشتن بی سر و صدا مسیری به دروازه بزرگ باز کرد و پس از باز کردن وارد محوطه بعدی شد.

large.Chapter_8-050_-_Back_in_the_Cemetelarge.Chapter_8-051_-_Back_in_the_Cemete

 

silver-bp.png.3d4e141a11d7658fe8d7c5fff3هشدار تروفی - گرفتن تروفی Ghost in the Cemetery

تروفی منحصربه‌فرد و مخفی نقره‌ای در بازی به نام Ghost in the Cemetery وجود دارد. برای گرفتن این تروفی، شما باید بدون اینکه توسط شورلاین دیده شوید، به دروازه بزرگ رسیده و از گورستان خارج شوید. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که یکی از این روش‌ها در ادامه شرح داده می‌شود.

شما باید این روش را خیلی سریع دنبال کنید. پس از خروج از پلکان مخفی و دخمه‌ها، و دیدن دروازه با دکمه L3، به سمت جعبه مهمات شورلاین رفته و ظرفیت دینامیت خود را پر کنید. در سمت چپ جعبه، دو دیوار هست؛ از بینشان رد شده و خودتان را به زیر ساختمان با یک طاق برسانید (ساختمانی با دو سرباز در طبقه اول و طبقه دوم). از دیوار کنار طاق بالا رفته، لبه‌ها را گرفته و تا انتها به چپ بروید. شما باید حالا روی لبه دیوار پلکان باشید. همین لبه را باز هم به سمت چپ و در واقع طرف دیگر ساختمان حرکت کنید و سپس از دیوار کنار پنجره بالا بروید. روی این دیوار به سمت دیوار سمت چپ (پنجره آهنی) حرکت و این دیوار را بگیرید. از لبه‌ها گرفته و در چپ به سمت دیگر این دیوار بروید. حال رها کنید، لبه، دیوار اتا رسیدن به سطح زمین همه چیز را با دایره رها کنید. اینجا یک محوطه علفزار است و شما باید آرام حرکت کنید.

جلوتر درگاهی اول دیواری که از آن پایین آمدید را رد و به طرف پلکان کوچک در مقابل بروید. اینجا در راست یک درگاهی دوم هم هست. از دیوار کنار آن بالا بروید. بعد از بالا رفتن از این دیوار، فعلا روی آن آویزان بمانید و روی دیوار نروید. در حالت آویزان، به سمت چپ ساختمان حرکت کنید تا این لبه پشت‌بام در تلاقی با دیوار چپ قرار بگیرد. شما باید مراقب سه سرباز باشید. سرباز سفید در سمت چپ، سرباز کمی دور تر و یک سرباز هم روی طبقه بالاتر. زمانی که سرباز دورتر به سمت مخالف شما بچرخد، سرباز طبقه بالایی نیز حرکت می‌کند. حالا یک زمان کوتاه صبر می‌کنید تا سرباز سفید پوش نیز به سمت دیوار سمت چپ برود. این زمانی است که باید روی پشت بام بیایید، سپس در سمت چپ سرباز سفید، از دیوار بالا بروید. روی پشت‌بام‌های تخریب شده هستید و از سمت چپ و چسبیده به دیوار بزرگ روی پشت‌بام‌ها بپرید. کمی جلو بروید تا پلکان مشخص شود. خیلی سریع پایین پریده و در سمت چپ، دروازه بزرگ را با کمک سم باز کنید. اگر این روش را به کار ببرید، شما باید بدون دیده شده این محوطه را رد رده و تروفی Ghost in the Cemetery را دریافت کنید.

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - صخره‌های پس از گورستان

با روش تیراندازی و جنگ یا روش مخفی‌کاری، شما درنهایت از دروازه بزرگ عبور خواهید کرد. پشت این دروازه، از پلکان پایین رفته و در چپ روی سطح شیب‌دار شنگی در پایین بپرید. سر خورده و در پایین این بخش، از روی سکو و ساختار پل مانند بگذرید تا در نهایت روی سکوهای مقابل برسید. این سکو را در راست تا انتها دنبال کرده و اینجا در راست، روی سکوی مجاور بپرید. سپس روی سکوی سمت چپ و درنهایت به پایین خواهید پرید. شما حالا به محوطه‌ای رسیده‌اید که دورنمای دریا مشخص است. کمی جلو بروید تا دکمه L3 در کنار صلیب‌های دوردست نمایان شود. آنجا مقصد بعدی ما و جایی است که در دخمه‌ها پیدا کردیم. پایین پریده و مسیر برفی را دنبال کنید. جلوتر روی سکو، به پرتگاهی می‌رسید و بایستی با پرتاب طناب به طرف دیگر برسید. در مقابل علفزاری که داخلش هستیم، صخره‌های تراش خورده دیده می‌شوند و در سمت چپ، یک صخره با شمایل درگاهی مانند دیده می‌شود. وارد این بخش شده و جلوتر از تونل کوچک در سمت راست عبور کنید. سپس پیچ را به چپ دنبال کرده تا به خروجی برسید. اینجا از کنار اسکلت اسلحه Flintlock shotgun را بردارید. حال این کوریدور را در چپ نیز دنبال و از روی زمین گنجینه هشتم مرحله  Treasure - Slipjoint Clasp Knife (8/11) را نیز بردارید.

large.Chapter_8-052_Treasure_-_Slipjointlarge.Chapter_8-053_Treasure_-_Slipjoint

 

حالا وقت این است که این کوریدور و تونل را به عقب برگشته و دوباره وارد قسمت علفزار در بیرون شوید. در سمت راست، صدای سربازان را خواهید شنید. از صخره بالا بروید و اینجا کمی که صبر کنید دو سرباز کلا قرمز از هم جدا می‌شوند و یک به یک می‌توانید به آرامی و بدون شلیک تیر بکشید. یا اینکه روش مستقیم و جنگ را دنبال کنید. پس از کشتن این دو سرباز، یک سرباز سفیدپوش در صخره‌های بالایی نیز هست که می‌توانید به شکل مخفی‌کاری یا جنگ مستقیم بکشید. پس از کشتن هر سه سرباز، شما باید به سمت دیگر صخره‌ای که سرباز سفید روی آن بود بروید تا یک نردبان شکسته دیده شود. قلاب بگیرید و سم را بالا بفرستید. پس از این کار، پشت سر برگشته و این راه کوچک برفی را دنبال کنید. شما صخره دیگری خواهید دید که باید با پرش روی آن بروید. جلوتر نیز یک غار مخفی هست که در همین ابتدای ورودی در سمت چپ، گنجینه شماره ۹ مرحله یعنی  Treasure - Pewter Singing Bird Box (9/11) را باید بردارید.

large.Chapter_8-055_Treasure_-_Carved_Nularge.Chapter_8-056_Treasure_-_Pewter_Si

 

بعد از برداشتن گنجینه نهم مرحله از غار خارج و جلوتر با یک پرش به صخره قبلی برگردید. در بالا، سم تنه درختی را جابجا و برای شما راه جدید درست می‌کند. با دکمه L1 طناب را روی آن چوب پرتاب کرده و درحالی که از صخره آویزان هستید، دکمه L1 را پایین نگه دارید و از صخره بالا بروید. وقتی به بالای صخره رسیدید، مجددا با دکمه L1 طناب را به این ساختار چوبی متصل کنید و این بار از سمت دیگر آویزان شوید. تاجای ممکن پایین آمده و سپس شروع به تاب خوردن کنید. در سمت چپ، لبه‌هایی روی صخره بعدی هست که با تاب خوردن و پرش باید آن‌ها را بگیرید. حال این لبه‌ها را در سمت چپ دنبال کرده و درانتها از لبه‌ها بالا بروید. شما باید یک ساختار چوبی/میله‌ای دیگر را دیده باشید. همین‌طور بالا و سپس به چپ از راه شیارها حرکت را ادامه دهید تا به بالای این ساختار برسید. حال رها کرده و میله را بگیرید. در پایین شما یک سطح شیب‌دار سنگی است که سر خوردن روی آن کمی چالشی است. شما باید همراه با پیچ سراشیبی بپیچید و درست نزدیک پرتگاه با دکمه L1 طناب پرتاب کنید. پس از این کار، تاب خورده و روی صخره بعدی شیار را بگیرید. از این شیارها در سمت چپ بالا بروید تا یک میله دیگر در بالا سمت چپ دیده شود. دکمه L1 را زده و از طناب آویزان شوید. شما باید کمی از طناب بالا بروید تا تونل و سطح شیب‌دار را ببینید.

large.Chapter_8-058_-_Cliffside_Past_Catlarge.Chapter_8-059_-_Cliffside_Past_Catlarge.Chapter_8-061_-_Cliffside_Past_Cat

 

پس از تاب خوردن و پرش شما مدتی سر خواهید خورد و باید مراقب موانع باشید. در انتها نیز با یک پرش، لبه صخره را بگیرید. اینجا یک میان‌پرده کوتاه از شکستن صخره و افتادن نیتن به سطح پایین‌تر را می‌بینید. لبه‌ها را در سمت راست ادامه دهید؛ سم نیز خواهد پرید و او در قسمت بالایی خواهد بود. در انتهای شیارهای سمت راست باید بهصخره مجاور بپرید و حالا شیارهای این صخره را طی کنید. سم درحال گفتن این است که نیتن استعداد خوبی در شکستن صخره‌ها دارد که شما باید با یک پرش نردبانی را بگیرید و این نردبان نیز خواهد شکست. سپس سم نیز در بالا روی پلی خواهد رفت که پل زیر پای او نیز می‌شکند و نیتن خواهد گفت که شاید این [شکستن چیزها] رسم خانوادگی باشد! با شکستن این پل، سکوی چوبی درست می‌شود که می‌توان طناب انداخت. تاب خورده و جلوتر چوب‌های روی صخره را بگیرید. حال مسیر خودتان را به بالا پیدا کرده و در این نقطه سم شما را بالا و روی صخره خواهد کشاند.

large.Chapter_8-062_-_Cliffside_Past_Catlarge.Chapter_8-063_-_Cliffside_Past_Cat

 

وقتی بالا برسید، سم و نیتن دیالوگی درباره این خواهن داشت که سم اگر نبود نیتن به کجا می‌رسید که نیتن می‌گوید احتمالا الآنباید در خانه‌اش و مشغول نوشیدن شکلات داغ بود! از جایی که سم شما را بالا کشید، به سمت چپ و لبه صخره بروید و آویزان شوید. در پایین، شیارهایی وجود دارد که می‌توانید از آن پایین بروید. هیچ قسمت شیاری را رها نکنید، شما فقط از یک لبه به لبه بعدی پایین بروید. مسیر خود را به پایین و سمت راست این صخره پیدا کنید تا به پل شکسته برسید. جلو رفته و گنجینه دهم مرحله  Treasure - Tortoise Shell Snuff Box (10/11) را بردارید. حال در سمت چپ از شیارهای روی صخره بالا رفته تا به صخره‌ای که سم روی ان است برسید. به سمت مجسمه بزرگ صلیب بروید و به سم ملحق شوید. اینجا یک دکمه L3 از بازی نیز خواهید گرفت.

large.Chapter_8-064_Treasure_-_Tortoise_large.Chapter_8-065_Treasure_-_Tortoise_

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - محوطه حفاری

پس از دیدن Hint به عقب برگشته و صخره سمت راست خودتان را تا انتها ادامه دهید تا سکویی ببینید. از سکو بالا رفته و جلوتر روی شیارهای صخره بزرگ بعدی بپرید. این صخره را در راست دنبال کرده و در انتها پایین بپرید. شما در علفزار فرود آمدید و در چند دقیقه بعدی یک بخش درگیری /یا/ مخفی‌کاری در مواجهه با گروهی از سربازان شورلاین در پیش خواهید داشت. طبق معمول، استراتژی مناسب برای روش مخفی‌کاری شرح داده می‌شود. این یک روش سرعتی است و باید با سرعت عمل دنبال کنید. به محض پایین افتادن، به سمت تخته‌های کاورگیری در سمت چپ بروید. در سمت چپ شما یک صخره کوچک می‌بینید؛ روی دیواره آن پریده و در حالی که آویزان هستید در سمت چپ حرکت کنید تا دکمه L1 روی تیر در صخره بعدی دیده شود. به سرعت طناب انداخته، تاب خورده و دیواره صخره بعدی را بگیرید. مثل قبلی، نیازی نیست روی آن بروید و همین‌طور لبه دیواره را گرفته و به سمت چپ تا زمانی که زیر پای نیتن سطحی باشد حرکن کنید. حال روی این سطح بیافتید. داخل علفزار هستید؛ کمی جلو بروید و اینجا منتظر حرکات سه سرباز باید باشید. سرباز سفید جلویی، سرباز اسنایپردار است. یک سرباز در بالا سمت راست شما است و یک سرباز در فاصله دورتر در راست وجود دارد. وقتی دو سرباز سمت راست به عقب حرکت کردند و سرباز سفید نیز به سمت راست سکو حرکت کرد، بلافاصله بالا و جایی که سرباز سفید است پریده و جلوتر وارد غار شوید. اگر این روش را دنبال کنید، شما بدون شلیک گلوله بخش را رد کرده‌اید.

large.Chapter_8-066_-_Excavation_Area_1.

 

زمین‌های کلیسای سنت دیسمیس - غار کشتی‌ها

در این تونل کوچک، مسیر را دنبال کرده تا به بن‌بست برسید. با کمک سم مانع را رد خواهید کرد و جلوتر، از تونل خارج خواهید شد. در بیرون و سمت چپ، یک سطح شیب‌دار سنگی دیگر هست؛ سر بخورید و در پرتگاهی با یک پرش سکوی بعد را بگیرید. مسیر را تا دو سکوی کوچک و بزرگ ادامه و روی سکوی بزرگ بروید. بالا را نگاه کرده، طناب را پرتاب و سپس روی سکوی بعد بپرید. جلوتر روی تخته بلندی می‌رسید و در انتها باید پایین و روی تخته بعدی بپرید. تخته‌های بعدی را نیز یکی پس از دیگری پریده تا در نهایت روی صخره برسید. از پلکان بالا رفته تا نیتن یک طرح دیگر در ژورنالش بکشد. جلوتر پلکانی می‌بینید؛ قبل از بالا رفتن وارد فضای زیر این پلکان شده و گنجینه آخر مرحله  Treasure - Persian Tailoring Scissors (11/11) را بردارید. حالا بالای پلکان و سمت راست رفته و از صخره بالا بروید.

large.Chapter_8-067_-_Excavation_Area_2.large.Chapter_8-068_Treasure_-_Persian_Tlarge.Chapter_8-069_Treasure_-_Persian_T

 

در بالای صخره، در سمت چپ مسیر را دنبال کنید. سالی تماس می‌گیرد و از پیشرفت کار می‌پرسد که نیتن خواهد گفت که راهشان به غاری ختم خواهد شد. شما یک مسیر مستقیم و رو به جلو خواهید داشت. در یک نقطه نیتن و سماز محل باریکی رد می شوند. سپس جلوتر، درب دیگری هست که در یک میان‌پرده نیتن قفل درب را باز می‌کند و این دو وارد محوطه بعدی می‌شوند. در اینجا نیز میان‌پرده دیگری نمایش داده می‌شود و نیتن و سم متوجه می‌شوند که در کل این سفر، آن‌ها فقط دنبال رد پای گمشده هنری ایوری نبودند بلکه ظاهرا دزد دریایی دیگری یعنی توماس تیو نیز در فعالیت‌های ایوری مشارکت داشته است.


راهیاب ویدیویی:


 ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری