64 مقاله
در این ویکی

آنچارتد 4 - مرحله 4


Movyn

 

مرحله چهارم - A Normal Life

مرحله چهارم بازی آنچارتد 4، ما را به خانه و زندگی جدیدی که نیتن دریک با همسرش النا فیشر شروع کرده می‌برد. این‌که او مدت‌هاست از دنیای ماجراجویی، زد و خورد و کشتار و گشتن در خطرناک‌ترین محل‌ها برای پیدا کردن شهرها و گنج‌های گمشده بیرون آمده است. او در عوض، زندگی کاملا عادی را در کنار النا تجربه می‌کند. این مرحله همچنین خاطرات زیادی را برای بازیکنانی که نسخه‌های قبلی این بازی را تجربه کردند زنده می‌کند. در ادامه راهیاب تصویری و ویدیویی این مرحله را مشاهده می‌کنید.

 

منزل دریک - اتاق زیر شیروانی

بازی با میان‌پرده شروع می‌شود، جایی که نیتن پشت میزش مشغول بررسی پرونده‌ای است که جیمسون به او داده بود. این پرونده درباره یک موقعیت کاری پرسود اما بدون مجوزی در مالزی است و جیمسون مدت‌ها است که به نیتن اصرار می‌کند تا انجامش را بپذیرد. با این حال نیتن که دیگر از دنیای خلافکاری خارج شده، حتی رغبتی هم برای قبول کردنش ندارد. شما می‌توانید کاغذ را بررسی و حتی بچرخانید ولی نیتن درنهایت قرار نیست قبول کند. پس دکمه دایره را زده تا او پرونده را بایگانی کند.

large.Chapter_04-02_-_Malaysia_Plans.jpg

 

بعد از این کار، شما آزاد هستید تا در اتاق زیرشیروانی منزل دریک کمی گردش کنید. در این اتاق آیتم‌ها، گنجینه‌ها، تصاویر و یادگاری‌های مهمی وجود دارند که نیتن در طول 15 سال قبل و در طول ماموریت‌هایش جمع‌آوری کرده است. پس اگر نسخه‌های قبلی آنچارتد را بازی کرده باشید، این‌ها باید خاطراتی را زنده کند. نیتن می‌تواند آن‌ها را با دکمه مثلث بردارد. بعد از برداشتن، می‌توانید کمی آن‌ها را بچرخانید یا برای برخی کنترل‌های بیشتر وجود خواهد داشت. به یاد داشته باشید که اگر شما آیتمی را بردارید، دیگر نمی‌توان مجددا آن را برداشت؛ مگر آن که آن آیتم حاوی عکسی در خودش باشد.

مجسمه ۶ دست

این مجسمه، نمونه کوچک مجسمه غول‌پیکر و مشابهی بود که در آنچارتد 2: در میان دزدان دیدید. شما با کمک کلویی فریزر، از مجسمه بالا رفتید و دست‌های آن را چرخاندید.

large.Chapter_04-03_-_Six-armed_statue.j

 

جمجمه نقره‌ای

جمجمه نقره‌ای یکی از چندین گنجینه‌ای بود که ما در بازی اول یعنی آنچارتد: اقبال دریک به دست آوردیم. درواقع این گنجینه شماره 52 بازی بود.

large.Chapter_04-04_-_Silver_Skull.jpg.a

 

سکه دوبلون اسپانیایی

این یک سکه اسپانیایی است که نیتن داخل زیردریایی در بازی اول پیدا کرد.

large.Chapter_04-05_-_Spanish_coin.jpg.5

 

ژورنال سر فرانسیس دریک

این ژورنالی است که نیتن و النا در تابوت فرانسیس دریک پیدا کردند. ژورنالی که وقتی در جیب ویکتور سالیوان بود، جان او را از شلیک مستقیم گلوله نجات داد. هنوز جای این گلوله روی جلد دیده می‌شود. داخل ژورنال عکسی هم هست که با دکمه ضربدر می‌توانید مشاهده کنید. این عکس یادگاری از پایان بازی اول و اولین ماجراجویی نیتن، سالی و النا در کنار یکدیگر است. آن‌ها روی گنج‌هایی که سالی از دست دزدان دریایی خارج کرد عکس یادگاری گرفته بودند.

large.5a6c8c2e13720_Chapter_04-06_-_Sir_large.Chapter_04-07_-_Picture_inside_Sir

 

ژورنال شامبالا

نیتن در آنچارتد 2 شامبالا را پیدا کرد و این دفترچه یادداشت‌های او برای آن زمان است. در این ژورنال عکس یادگاری از او و تنزین نیز وجود دارد.

large.Chapter_04-08_-_Shambhala_Journal.large.Chapter_04-09_-_Picture_of_Nate_an

 

رزین‌های چینتامانی

رزین‌های چینتامانی داخل یک شیشه هستند که می‌توانید تکان دهید. رزین‌ها بعد از تکان خوردن مدتی درخشان می‌شوند. این سرنخی است که در آنچارتد 2 پیدا شد و در نهایت به پیدا شدن سنگ چینتامانی در شامبالا منتهی شد.

large.Chapter_04-10_-_Cintamani_Resin.jplarge.Chapter_04-11_-_Cintamani_Resin_gl

 

دیسک رمزگشا

یک وسیله دست ساز متعلق به فرانسیس دریک که آنچارتد 3: فریب دریک پیدا شد. نیتن در توصیف آن گفته بود که دیسک توسط جان دی برای سر فرانسیس دریک ساخته شده بود.

large.Chapter_04-12_-_Cipher_Disk.jpg.90

 

کتاب CSM

این کتاب به هیچ کدام از آنچارتدهای قبلی مرتبط نیست. با این حال عکسی داخل آن است که اگر بخواهید بردارید و تماشا کنید، نیتن با حالتی مغموم از برداشتنش خودداری می‌کند.

large.Chapter_04-13_-_CM_Journal.jpg.1e0large.Chapter_04-14_-_Picture_inside_CM_

 

صلیب شکسته سنت دیسمیس

صلیب شکسته، آیتمی است که در مرحله دوم همین بازی به دست آوردیم. آن را که بدارید و بررسی کنید، نیتن خواهد گفت که «ممنون برای هیچ چیز سنت دیسمیس».

large.Chapter_04-15_-_St.jpg.ea14317cfb0

 

ژورنال شهر ارم

نیتن در آنچارتد 3 ارم را پیدا کرد و این دفترچه یادداشت‌های او برای آن زمان است. داخل ژورنال نامه‌ایاز طرف کلویی است.

large.Chapter_04-16_-_Iram_of_the_Pillarlarge.Chapter_04-17_-_Note_from_Chloe_in

 

سگکک کمربند

نیتن این سگگ کمربند را که بردارد شما دو سگک دیگر نیز روی جعبه می بینید که هر کدام به یکی از بازی‌های قبل مربوط است.

large.Chapter_04-18_-_Belt_Buckle.jpg.c7

 

تیراندازی با اسلحه اسباب‌بازی

بعد از برداشتن همه این آیتم‌ها، وقت این است که نیتن به یاد قدیم کمی شیطنت کند. به طرف اسلحه اسباب بازی رفته و آن را بردارید. این یک مینی‌گیم تیراندازی است و شما بایدهر 4 سیبل دایره‌ای که در اتاق هست را با تیر پلاستیکی بزنید. در قفسه‌ها و روی میزها هم خشاب‌های اضافه موجود هستند. دکمه L2 برای هدف‌گیری و R2 برای شلیک؛ دکمه مثلث نیز برای ری‌لود هستند و تفاوتی با حالت عادی ندارند. شما می‌توانید در تصاویر زیر محل هر 4 سیبل را مشاهده کنید؛ سه مورد اول که بدون مشکلی باید پیدا شوند ولی سیبل چهارم را باید در بالای میز نیتن که آویزان است پیدا کرده و به سمتش شلیک کنید.

large.Chapter_04-19_-_Toy_Gun_Minigame_flarge.Chapter_04-20_-_Toy_Gun_Minigame_slarge.Chapter_04-21_-_Toy_Gun_Minigame_Tlarge.Chapter_04-22_-_Toy_Gun_Minigame_F

 

تروفی - Still Got It!

large.bronze-bp.png.60e2ab0c4e02cf57a3caاین تروفی درحالتی باز می‌شود که هر 4 سیبل را هدف شلیک قرار دهید.

اسلحه را سر جایش برگردانید

شما بعد از تیراندازی می‌توانید اسلحه را روی زمین رها کنید یا برگردید و آن را سر جای خودش بگذارید. اگر کار اول را انجام بدهید، دیگر هیچ کدام از یادگاری‌ها را مجددا نمی‌توانید نگاه کنید. اگر اسلحه را سر جایش برگردانید، آیتم‌های عکس دار یا احیانا آیتم جا انداخته و نگاه نکرده را همچنان می‌توان نگاه کرد.

 

منزل دریک - طبقه بالا

النا به زودی نیتن را صدا خواهد کرد. حالا وقت این است که دریچه کف اتاق را باز کرده و از نردبان پایین بروید. بعد از این شما در طبقه دوم خانه نیتن هستید. وارد اتاق پشتی شوید. اینجا اتاق کار النا است و آیتم‌هایی مثل کتاب  Bangkok Travel Guide قابل مشاهده و تعامل هستند. بعد از این دوربین عکاسی دیجیتال النا را از روی قفسه بردارید. شما می‌توانید عکس‌های آن را نیز نگاه کنید. در اتاق خواب کناری نیز شما می‌توانید آلبوم تصاویر عروسی نیتن و النا را ببینید. بعد از بررسی ااق‌های این طبقه، وقت پایین رفتن و ملحق شدن به النا است.

large.Chapter_04-23_-_Bangkok_Travel_Guilarge.Chapter_04-24_-_Digital_Camera.jpglarge.Chapter_04-25_-_Wedding_Photo_Albu

 

منزل دریک - طبقه پایین

در طبقه پایین، النا را روی مبل و مقابل تلویزیون می‌بینید که مشغول انجام کارش با لپ‌تاپ است. او خواهد گفت که ناهار را آماده کرده و از شما می‌خواهد که غذ را از روی کابینت بیاورید. به آشپزخانه بروید، شما می‌توانید یخچال را هم باز کرده و یکی از نوشیدنی‌ها را هم بردارید. مهم نیست کدام را انتخاب کنید چون نیتن مقدار کمی خواهد نوشید و وقتی غذاها را بردارید آن را روی کابینت خواهد گذاشت. بعد از برداشتن غذاها، وقت برگشتن پیش النا است.

large.Chapter_04-26_-_Drinks_in_Fridge.jlarge.Chapter_04-27_-_Food_in_blue_plate

 

در این قسمت و در میان پرده بعدی، این دو مشغول خوردن و صحبت درباره کارهایشان می‌شوند. نیتن از غواصی در زیر آب و پیدا کردن محموله‌ای متعلق به قرن ۲۱ صحبت می‌کند. بعد از این وقتی النا صحبتش را شروع می‌کند، رفته رفته حواس نیتن با دیدن عکسی روی دیوار پرت می‌شود. النا که فهمیده نیتن حواسش پرت شده مچ او را می‌گیرد و خواهد پرسید که درباره چه چیزی حرف می زده است! شما از بین سه گزینه باید یکی را انتخاب کنید که البته تاثیری نخواهد داشت. بعد از این نیتن برای شستن ظرف‌ها چالشی تعیین می‌کند که بتواند رکورد النا را در بازی ویدیویی‌اش بشکند. بعد از این، شما کنترلر پلی‌استیشن 1 را در دست و مرحله کوتاهیاز بازی کراش باندیکوت را باید بازی کنید. در طول بازی النا صحبت خواهد کرد.

large.Chapter_04-28_-_Choices_after_zone

 

برای بازی کراش، متاسفانه شما از آنالوگ چپ نمی‌توانید استفاده کرده و باید با دکمه‌های جهتی حرکت کنید. دکمه دایره چرخش و دکمه ضربدر پرش شما خواهد بود. ماموریت این مرحله فرار از سنگ بزرگ و چرخان است و شما باید به سمت دوربین بدوید. موانع مختلفی در سر راه قرار خواهد گرفت که نیاز به پرش یا چرخش خواهد داشت. با برداشتن سیب‌ها و شکستن جعبه‌ها نیز رکورد شما بهتر خواهد شد. کراش تنها سه جان خواهد داشت و باید به شکلی بهینه استفاده کرده و به خط پایان برسید. در کل اگر هر سه جان از دست برود یا درنهایت به خط پایان برسید، تغییر کوچکی رخ می‌دهد. بعد از پایان، میان‌پرده دیگری مشاهده خواهید کرد که مستقیما به مرحله 5 منتهی خواهد شد.

large.Chapter_04-29_-_Nate_about_to_playlarge.Chapter_04-30_-_Crash_Bandicoot_ga


راهیاب ویدیویی:


 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری