64 مقاله
در این ویکی

آنچارتد 4 - مرحله 2


Movyn

 

مرحله دوم - Infernal Place

بعد از پایان مرحله اول بازی، مرحله دوم بلافاصله و با یک سفر در زمان شروع می‌شود و حالا کنترل نیتن دریک جوان را در اختیار خواهید گرفت. در حالی که مرحله اول مثل Prologue بیشتر حالتی آموزشی و تمرینی داشت، باید مرحله دوم را شروع چالش‌های اصلی دانست که در آنچارتد 4 در پیش رو خواهید داشت. از این مرحله به بعد، شما غیر از دنبال کردن داستانی جدی‌تر و چالش‌هایی سختر‌تر، مورادی وجود دارد که می‌توانید جمع‌آوری کنید. این موراد متشکل از گنجینه‌ها (Treasure)، گفتگوهای اختیاری، یادداشت‌های ژورنال، نکات ژورنال هستند که باید در طول گیم‌پلی بازی، جمع‌آوری شوند. شما در مرحله دوم تنها دو آیتم Collectible یعنی دو گنجینه پیدا خواهید کرد.

 

زندان پاناما - حیاط زندان

مرحله با چهره نیتن جوان شروع می‌شود که بلافاصله هم یک مشت خواهد خورد! شما در حیاط زندان پاناما هستید و نیتن در ابتدای مرحله خودش را درگیر یک مبارزه مشت‌زنی با گوستاوو کرده است. بازی به شکل طبیعی در خلال مبارزه راهنمایی‌هایی خواهد داشت که باید به آن توجه کرد. گاهی اوقات شما با رویداد سریع یا Quick Time Events مواجه خواهید بود که باید، به سرعت و بدون اتلاف زیاد وقت دکمه خواسته شده را بزنید. در مبارزه عادی، دکمه مربع موشن مشت زنی شما است و از آنالوگ چپ هم برای حرکت و مانور استفاده می‌شود. زمانی که گوستاوو یا هر کس دیگری شما را گرفت، شما باید دکمه مثلث را تپ کنید (تند تند زدن دکمه تا زمانی مشخص). همچنین این نکته را هم در ذهن داشته باشید که وقتی گوستاوو به میان جمعیت پرتاب شد، او را در فاصله کوتاهی به میدان هل خواهند داد پس در این گونه مواقع با حواسی جمع نزدیک او شوید.

large.Chapter_02-03_-_Prison_Yard_Fight_large.Chapter_02-03_-_Prison_Yard_Fight_

 

با مربع و مشت زنی حریف خودتان را به عقب برانید و با جهت‌های آنالوگ چپ ماور دهید. زمانی که به دام افتادید مثلث را تپ کنید. زمانی که گوستاوو نیتن را به تیر چوبی کوبید، باید با دکمه مثلث خودتان را آزاد کنید. مبارزه بالاخره با QTE به پایان می‌رسد. گوستاوو نیتن را زمین کوبیده و شروع به مشت زنی می‌کند. اینجا باید به سرعت دکمه مربع را تپ کنید چون در غیر این صورت این بخش بخشی است که او می‌تواند نیتن را از پا در بیاورد. همین که گوستاوو شروع کرد به خفه کردن نیتن، شما باید دکمه مثلث را تپ کنید. این روند تا جایی که ورق برگردد و نیتن دست بالا را پیدا کند ادامه می‌یابد. بعد از این، حالا نوبت شماست و با دکمه مربع گوستاوو را تا شروع میان‌پرده بزنید. این میان‌پرده از وارد شدن وارگاس، رئیس زندان پاناما و افرادش به محل و پایان دادن به درگیری است. او سپس دستور می‌دهد که نیتن را به سلول انفرادی بیاندازند.

large.Chapter_02-04_-_Prison_Yard_Fight_large.Chapter_02-05_-_Prison_Yard_Fight_large.Chapter_02-06_-_Prison_Yard_Fight_

 

زندان پاناما - کوریدورهای زندان

بازی بعد از این نیز با میان پرده شروع شده و وارگاس نیتن را از انفرادی آزاد می‌کند. کنترل نیتن دست شماست و باید این کوریدورها را به دنبال وارگاس رد کنید. پشت سر شما هم یک نگهبان دیگر هست که اگر بایستید یا طرف اشتباه بروید شما را به خط برمی‌گرداند. پس وارگاس را دنبال کنید. در سمت راست،در انتها پله‌ها را پشت سر گذاشته و در ادامه مسیر شما از زیزمین خارج خواهید شد. در بیرون نیز وارگاس را در سمت چپ دنبال کرده و وارد ساختمان بعدی شوید.

large.Chapter_02-07_-_Walking_though_the

 

داخل یک کوریدور دیگر در سمت راست دارید که در میانه، دو نگهبان مشغول زدن زندانی هستند. بعد از این وارد کوریدور سمت چپ شده و نزدیک درب چوبی منتظر باشید. وارگاس درب را باز خواهد کرد. از پله‌ها پایین رفته و دوراهی به سمت چپ بروید. دو راهی بعدی نیز به سمت راست و منتظر باز شدن در توسط وارگاس باشید. اینجا میان‌پرده‌ای نمایش پیدا می‌کند و مشخص می‌شود که نیتن با هماهنگی و رشوه که از قبل به وارگاس پرداخت شده در زندان است. او یک یادداشت بسیار قدیمی چند صد ساله از یکی از خدمه‌های کشتی هنری ایوری دارد. ایوری، یکی از مشهورترین و بدنام‌ترین دزدان دریایی تاریخ بوده و گفته می‌شود که ارزش گنجینه‌های جمع‌آوری شده توسط او به 400 میلیون دلار می‌رسد. نکته مهم، این است که سرنخ نیتن به خدمه‌ای از ایوری تعلق دارد که زمانی در سلول قدیمی زندان پاناما زندانی بوده است. شما برای برسی این سلول، با هماهنگی وارگاس وارد زندان شدید و حالا او هم سهم بیشتری از گنجینه می‌خواهد. با این حال، اولین قدم پیدا کردن این سلول قدیمی در بخش قدیمی و مخروبه زندان پاناما است.

 

زندان پاناما - دره نزدیک بخش مخروبه و قدیمی

بعد از دیدن میان‌پرده، با نیتن به پایین پله‌ها رفته و سطح شیب دار بعدی را نیز بعد از لیز خوردن پشت سر بگذارید. جلوتر رفته و بالا بروید. شما الآن در محلی هستید با یک چاه در وسط محیط و برای برداشتن اولین گنجینه بازی باید داخل چاه بپرید. این پایین در تونل تاریک، شما درخشش اولین گنجینه بازی را خواهید دید. نزدیک شده و Treasure - Panamanian Cat Pendant (1/2) را بردارید. حالا از چاه بیرون بیایید و در سمت چپ زیر سقف، از میز وسایل طناب و چنگک را بردارید. درست مثل مرحله قبل، شما دکمه L1 را برای استفاده از طناب نیاز پیدا خواهید کرد. فعلا، درسمت راست جعبه‌ای وجود دارد که می‌توانید حرکت دهید. با دکمه مثلث، نیتن پشت جعبه چرخدار می‌رود و شما باید آن را جلوتر و زیر صخره ببرید. در این بازی، شما به دفعات با جعبه چرخدار کار خواهید داشت و چیزی است که از لست آو آس به آنچارتد نیز راه پیدا کرده است. حالا با وجود جعبه، شما قادر هستید تا به سطح بالاتر بروید.

large.01-Treasure_-_Panamanian_Cat_Pendalarge.02-Treasure_-_Panamanian_Cat_Pendalarge.Chapter_02-08_-_Finding_the_Grappl

 

زندان پاناما - نزدیک برجک نگهبانی

در صخره بالاتر کمی که جلو بروید بازی به شما توصیه خواهد کرد که دکمه L3 را بزنید. با زدن این دکمه، توجه نیتن به سلول برنز جلب می‌شود؛ آنجا مقصد نهایی شماست. نزدیک لبه که بایستید، دکمه L1 بالای سازه چوبی مشخص است و با زدن این دکمه، نیتن طنابش را پرتاب خواهد کرد. این یک فاصله کمی است پس با یک بار تاب خوردن و پرش شما باید به پلتفرم بعدی رسیده باشید. جلوتر رفته و از طناب روی سازه چوبی بعدی استفاده کنید. این یکی به بیش از یک بار تاب خوردن نیاز دارد پس این کار را کرده تا شتاب قبل از پرش مناسبی داشته باشید. بعد از پرش، به طرف دیگر رفته و در سمت چپ از دیوار بالا بروید. یک جا چوب تکیه‌گاه نیتن خواهد شکست ولی نگران نباشید، او در این مقطع بسیار جوان و آماده است. بعد از رسیدن به پلتفرم بالایی، شما یک سطح شیب‌دار دیگر در پیش رو دارید. این یکی از آن‌هایی است که بعد از سر خوردن، باید حواس‌تان به دکمه L1 باشد چون در اواخر کار و نزدیک شدن به پرتگاه، بازی دکمه L1 را نمایش می‌دهد. می‌توان این را یک QTE هم حساب کرد. بعد از انداختن طناب و یک بار تاب خوردن شما می‌توانید به لبه دیوار مقابل بپرید.

large.Chapter_02-09_-_Second_Grapple_Poilarge.Chapter_02-10_-_Board_and_Wall_beylarge.Chapter_02-11_-_Ramp_with_grapple_

 

شما حالا از یک برجک نگهبانی آویزان هستید و باید راه خود را به بالاترین نقطه و پشت‌بام این برجک بالا بروید. از لبه‌ها گرفته و بالا بروید تا به داخل برجک برسید. اینجا یک فضای کوچکی هم اطراف هست که البته چیز خاصی هم برای پیدا کردن وجود ندارد. پس روی پلتفرم چوبی رفته و دوباره از برجک آویزان شوید. بعد از رسیدن به بام این برجک، در سمت چپ روی تیر چوبی حرکت کرده و در انتها، به لبه برجک بعدی بپرید.

large.Chapter_02-12_-_Handholds_above_si

 

زندان پاناما - دیوار بیرونی زندان قدیمی

شما سرانجام به دیواره زندان قدیمی رسیدید. برای وارد شدن به زندان قدیمی که زمانی برنز در یکی از سلول‌های آن زندانی بوده، شما بایستی خودتان را به پنجره باز در بالاترین قسمت در سمت راست برسانید. از لبه‌ها بالا بروید و روی لبه دوم می‌توانید بایستید. به لبه سمت چپ پریده، حالا از دیوار بالا بروید. از شیارها گرفته و بالاتر درنهایت از پنجره وارد زندان شوید.

large.Chapter_02-13_-_Climbing_Prison_Wa

 

زندان پاناما - طبقه پایین زندان قدیمی

بعد از ورود به این محل، در سمت راست نگاه کنید که کف چوبی زمین باز است و می‌توانید پایین بپرید. در پایین پلکان، از روی میز نامه Executing Avery's Crew هست که می‌توانید بخوانید. این نامه کمی داستان را باز خواهد کرد و البته یک آیتم جمع‌کردنی نیست و نیتن بعد از خواندن آن را روی میز باقی می‌گذارد. آیتم قابل جمع‌آوری بعدی ولی در همین نزدیکی و پشت سر شما است. درست زیر ستون دوم و نزدیک پنجره شما می‌توانید گنجینه  Treasure - Navaja Folding Knife (2/2) را از محل بردارید.

large.5a682ac9b381b_Chapter_02-14_-_Execlarge.06-Treasure_-_Navaja_Folding_Knife

 

بدون شک آیکون طناب را وقتی که گنجینه را برداشتی دیده اید. این آیکون روی پنجره طبقه بالایی ظاهر شده است. به پنجره نزدیک و به آن نگاه کنید تا دکمه L1 ظاهر شود. حالا نیتن طناب را به پنجره پرت خواهد کرد. بعد از این، در حالی که L1 را پایین نگه داشته‌اید، به عقب بروید تا نیتن پوشش پنجره را درنهایت بشکند. حال از راه بالا رفتن از ستون‌ها یا پلکان قبلی به طبقه بالایی برگردید. در فضای بالای پلتفرم زیر شما و پنجره، دکمه L1 ظاهر شده است. طناب را پرتاب کرده، تاب بخورید و بع از پرش به پنجره برسید. به طرف دیگر رفته تا نیتن دوباره از این دیوارها آویزان باشد. لبه‌های سمت راست را بگذرانید و در سمت دیگر برج از دیوار بالا بروید. حالا شما روی دیوار سلولی هستید که مدتی پیش دیدید. بالا رفتن از این سلول، چالش خاصی ندارد و شما باید خیلی راحت به پنجره رسیده و وارد سلول شوید.

large.Chapter_02-15_-_Pulling_Down_woodelarge.5a682acda4f86_Chapter_02-16_-_Clim

 

زندان پاناما - سلول جوزف برنز در زندان قدیمی

شما حالا رسما در سلولی هستید که حدود 300 سال پیش، یکی از خدمه‌های کشتی هنری ایوری یعنی جوزف برنز در آن زندانی بوده است. اینجا باید یک سرنخ پیدا کنید و کار شما حل یک پازل نسبتا ساده است. شما هر لحظه، می‌توانید با دکمه تاچ‌پد نامه قدیمی برنز را باز کرده و بخوانید. در گوشه دیوار سمت راست درب اصلی نماد خورشید و ماه حکاکی شده را بررسی کنید. حالا با دکمه تاچ‌پد نامه قدیمی برنز را باز کنید تا نیتن متوجه نیمی از همین علامت شود. نامه را با دکمه مثلث برگردانید تا نیتن نیمه دیگر نماد را پایین نامه ببیند. حال با دکمه ضربدر نامه را تا بزنید تا نماد ماه و خورشید را داشته باشید. مهم‌تر از این نماد، نماد بالا سمت راست است که ساخته شده است. شکل این نمادها را در ذهن داشته باشید چون روی دیوارها پیدا خواهید کرد. شما بر اساس این شکل‌ها، اعداد رومی خواهید داشت که به ترتیب اعداد X و II هستند. اینجا می‌توانید سنگ‌هایی که روی دیوار به رومی علامت‌گذاری شده را بررسی کنید. سنگی که باید بررسی شود، سنگ XII یا دوازده است که روی دیوار زیر پنجره است. آن را بررسی کرده و میان‌پرده از پیدا شدن «صلیب شکسته سنت دیسمیس» ببینید. شما می‌توانید این صلیب را بررسی و بچرخانید ولی آنچه مهم‌تر است، حال این است که به زندان اصلی برگردید.

large.5a682acf1dbe9_Chapter_02-17_-_The_large.5a682ad15ec2c_Chapter_02-18_-_Burnlarge.5a682ad35ab52_Chapter_02-19_-_The_

 

زندان پاناما - طبقات زندان قدیمی

کار شما در این سلول تمام شده و باید به سمت در خروجی بروید و با تپ زدن مثلث، در را باز کنید. شما باید سکوی مقابل را پایین بپرید ولی پریدن از سکوی بعدی آن به مرگ شما منتهی خواهد شد. با دکمه L1 و طناب، از این پرتگاه آویزان شوید. حال L1 را پایین نگه داشته و پایین بیایید. شما باید تا وقتی که دیوار مقابل باز است و می‌توانید اب بخورید پایین بیایید. اینجا هم می‌شود تاب خورد و پرید یا هم افتاد و از سطح شیب‌دار استفاده کرد. در هر صورت، شما باید به پلتفرم روبروی بپرید. این بالا سمت راست رفته و از روی ستون چوبی نیز رد شوید. در انتهای این ستون‌های چوبی، شما باید در سمت چپ روی سطح شیب‌دار پایین بیافتید، لیز بخورید و درست در لبه پرتگاه به جلو بپرید. با این کار نیتن لبه دیوار را خواهد گرفت. حالا بالا رفته و در را باز کنید تا مجددا به بیرون از ساختمان برگردید.

large.5a682ad5283d8_Chapter_02-20_-_Leavlarge.5a682ad5283d8_Chapter_02-20_-_Leav

 

زندان پاناما - مقابل زندان اصلی

در بیرون از زندان قدیمی، روی پلتفرم چوبی بروید تا یک راهنما از بازی بگیرید. با زدن دکمه L3، توجه نیتن به دوردست جایی که وارگاس مشغول قدم زدن است جلب می‌شود. جلوتر در سمت راست شما یک سطح شیب‌دار چالشی دیگر خواهید داشت و بعد از کمی لیز خوردن باید حواس‌تان به دکمه L1 که روی سازه چوبی ظاهر می‌شود باشد. آویزان از طناب، شما در تاب خوردن اول باید با یک پرش به صخره بعدی برسید. بالا رفته تا روی صخره، یک برجک دیگر ببینید. مقصد شما اینجا هم رسیدن به بالای برجک است. با در نظر گرفتن اینکه چیزی پیدا نمی‌کنید، بهتر است بالا رفتن از برجک را شروع کنید. داخل سلول برجک، روی پلتفرم چوبی رفته و به دیوار مقابل بپرید. از لبه‌ها گرفته و بالا بروید تا روی شیروانی باشید. حال این بالا، به سمت دریچه باز رفته و با دکمه دایره پایین بپرید. میان‌پرده دیگری از صحبت نیتن با وارگاس که نیتن خواهد گفت چیزی در سلول پیدا نکرده است. بعد از این، واگراس نیتن را به محوطه زندان اصلی بر می‌گرداند و نیتن اینجا با برادرش سم و شریک‌شان ریف ادلر صحبت می‌کند. در میان‌پرده بعدی، این سه به اتاق لباسشویی زندان آمدند و نیتن صلیب شکسته را به سم و ریف نشان می‌دهد. با مشخص شدن اینکه صلیب شمایل سنت دیسمیس را بازتاب می‌دهد، سم مقصد بعدی را کلیسای سنت دیسمیس در اسکاتلند معین می‌کند. گروه آماده صحبت با وارگاس و خروج از زندان بودند که مجددا سر و کله «گوستاوو» و دیگر زندانیان پیدا می‌شود.

large.5a682adc3a2be_Chapter_02-22_-_Leavlarge.5a682ade44f98_Chapter_02-23_-_Leav

 

زندان پاناما - اتاق لباسشویی

در اتاق لباسشویی هستید و با از راه رسیدن گوستاوو و افرادش، شما یک مبارزه مشت‌زنی دیگر را باید تجربه کنید. این بار تعداد مهاجمین بیشتر است و شما آزادی عمل بیشتری هم خواهید داشت. درواقع بهترین استراتژی برای عدم مواجهه با مشت‌های حریفان استفاده از دایره و غلط خوردن روی زمین است. دکمه‌های همیشگی، مربع برای مشت زنی و مثلث جهت آزاد شدن از دست دشمن به کار می‌رود. بعد از ناکار کردن چند زندانی، بالاخره شما با خود گوستاوو درگیر می‌شوید که اساسا نوع مبارزه و سخت‌جان بودنش با بقیه تفاوت دارد. او بیشتر جاخالی می‌دهد  بیشتر ضدحمله می‌زند. مبارزه شما بالاخره به جایی خواهد رسید که او سر شما را به دریچه قفل می‌کند و شما باید مثلث را تپ بزنید تا آزاد شوید. بعد از این، میان‌پرده بعدی از راه رسیدن وارگاس و نگهبانان است و به دعوا پایان می‌دهد. در اینجا وارگاس متوجه می‌شود که نیتن صلیب شکسته را از او مخفی کرده بوده و دستور می‌دهد هر سه را به دفترش ببرند. در دفتر وارگاس، او می‌گوید که رشوه که ریف داده کافی نیست و از گنج ایوری سهم مساوی می‌خواهد. هر سه مجبور به موافقت می‌شوند ولی ریف زمانی که نزدیک شد تا دست دهد، ناغافل وارگاس را با چاقو به قتل رساند. وارگاس قبل از مرگ، یک تیر شلیک کرد که گرچه به کسی نخورد ولی برای کشاندن بقیه نگهبانان به اتاق کافی بود. به هر شکل، این سه حالا هیچ راهی جز فرار از این زندان جهنمی ندارند.

large.Chapter_02-24_-_Fight_in_the_kitchlarge.Chapter_02-25_-_Fight_in_the_kitch

 

زندان پاناما - نزدیک دفتر وارگاس

کنترل نیتن را برای فرار از زندان پاناما در اختیار خواهید گرفت و باید سم و ریف را تعقیب کنید. راهروها را در سمت راست، چپ و راست و سپس پایین پله‌ها در تعقیب سم و ریف باشید. در راهرو پایین پلکان شما به بن‌بست خواهید رسید ولی سم پنجره فلزی را نشان می‌دهد. با کمک او و تپ زدن مثلث پنجره را باز کنید. روی پشت بام پریده و جلوتر روی پشت بام سمت راست بپرید. حال به پشت بام بعدی سمت چپ بپرید. اینجا باید دقیقا روی داربست زرد بپرید طوری که نیتن داربست را بگیرد. در غیر این صورت او خواهد مرد. حال داربست را با دایره رها کرده و سم را دنبال کنید.

large.Chapter_02-26_-_Escaping_the_Priso

 

در تعقیب سم شما وارد راهرویی پوشیده از لوله‌کشی روی دیوارها می‌شوید. او را تعقیب کرده تا به یک کوریدور طولانی برسید؛ جایی که به شما تیراندازی خواهد شد. سم اینجا به کوریدوری در سمت چپ می‌رود و شما هم باید همین کار را کنید. در تعقیب سم، جلو سمت چپ از سکو بالا و از طرف دیگر سکو پایین بروید. سم را جلوتر که تعقیب کنید به بن‌بست خواهید خورد که باید برگردید و حالا ریف را در سمت چپ دنبال کنید. یک سکوی دیگر، سمت چپ و باز هم بن‌بست. اینجا روی دیوار سمت چپ یک نردبان هست که باید با مثلث، قلاب بگیرید تا سم بالا برود و نردبان را بیاندازد.

large.Chapter_02-27_-_Escaping_the_Prisolarge.Chapter_02-28_-_Escaping_the_Prisolarge.Chapter_02-29_-_Escaping_the_Priso

 

زندان پاناما - بیرون از محوطه اصلی

به دنبال ریف و سم بالا رفته و از شیروانی بالا بروید. جلوتر پایین پریده و راهرو را دنبال کنید. ریف روی بالکن بعدی خواهد پرید، همین کار را باید کنید ولی نیتن خواهد اتفاد. حال که روی زمین هستید،یک مبارزه مشت زنی با نگهبانان خواهید داشت که سم نیز به کمک‌تان می‌آید. این مبارزه کوتاه‌تر است و بعد از پایان، سم را برای کنار زدن چرخ همراهی کنید. با باز شدن راه توسط سم، کانال‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید تا به دریچه دیگر برسید. باز کرده و مسیر پیش رو را دنبال کنید. در طرف دیگر، نگهبانی به سمت شما تیراندازی خواهد کرد که ریف از راه رسیده و او را می‌کشد. در پایین این سکو، نزدیک نردبان و ریف شوید تا آن را پایین بیاندازد.

large.Chapter_02-30_-_Escaping_the_Prisolarge.Chapter_02-31_-_Escaping_the_Prisolarge.Chapter_02-32_-_Escaping_the_Priso

 

زندان پاناما - پشت‌بام‌ها

از نردبان بالا رفته و در سمت راست راهرو را به جلو ادامه دهید. پلکان را رد کرده و جلوتر به دیوار ساختمان بعدی بپرید. شما اینجا باید به سمت چپ امده و سپس بالا و روی بام این ساختمان برسید. در سمت چپ پشت‌بام‌ها را یکی پس از دیگری به دبنال ریف بپرید تا سرانجام در آخرین مورد، زمانی که شما خودتان را به بام رساندید لوله روی دیوار بکشند و بیافتد. اینجا تیم متوقف می‌شود چون راه برای رسیدن سم از بین رفته است. با دکمه مثلث، نیتن خواهد گفت که سم می‌تواند بپرد و او را خواهد گرفت. در میان‌پرده، سم خواهد پرید ولی تیراندازی ممتدی که به او می‌شود، باعث زخمی شدنش می‌شود. نیتن هنوز سعی می‌کند او را بالا بکشد ولی سم به نظر می‌میرد و درنهایت به پایین سقوط می‌کند. در میان پرده بعدی، ریف به نیتن می‌گوید که سم مرده و اگر همراهش فرار نکند و از زندان بیرون نروند او هم به برادرش ملحق خواهد شد. برای نیتن، مرگ برادرش سخت و غیر قابل قبول است ولی چاره‌ای جز فرار ندارد. شما کنترل میتن را به دست می‌گیرید. ریف را جلوتر دنبال کرده و از دیواره زندان بیرون بپرید. مسیر گیاهی مقابل و سکوی بعدی را هم پشت سر بگذارید تا پایین روی سطح شیب‌دار بیافتید. سر خورده و داخل دریا بپرید تا این مرحله در این نقطه به پایان برسد.

large.Chapter_02-33_-_Escaping_the_Priso


 

راهیاب ویدیویی:


 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری