64 مقاله
در این ویکی

شامبالاShambhala.jpg.77e2dd97923ae7a4b4f710f363

شامبالا یا شانگری-لا (انگلیسی: Shambhala و Shangri-La) نام یک شهر افسانه ای و گم شده در هیمالیا است.این یک افسانه بومی هست و افراد زیادی حتی از قرن 1600 میلادی هم برای پیدا کرن آن جستجو کردند.جستجوگران شهر گمشده غیر از مانع سخت موقعیت جغرافیایی باید با آب و هوای بسیار سرد هم مبارزه می نمودند. طبق داستانها این شهر برعکس آب و هوای هیمالیایی سرد نبود و گرمسیر بوده است و از جمله شهرهای بهشتی زمین محسوب میشود. سنگ چینتامانی که از اشیا افسانه ای فرهنگ تبتی است نیز در این شهر مخفی شده است. پیدا کردن شهر گمشده شانگری-لا یا شامبالا هدف نیتن دریک در بازی آنچارتد 2 است.تاریخچه

مارکو پولو و کاروان او جزو اولین افرادی بودند که شهر را کشف کردند و این به دورانی بر می گردد که مارکو در دربار قوبلای خان بود. مارکو ردپاهایی به جا گذاشته که چند قرن بعد توسط گروه لازارویچ و بعد از او هم توسط نیتن دریک پیدا می شود. مهمترین سرنخ نقشه مخفی است که در یک عتیقه یعنی چراغ نفتی مغولی مخفی شده بود. سرنخ بعدی یک فوربا و نقشه متفاوت بود که نیتن در بین اجساد کشتی های کاروان مارکو پولو پیدا کرد. نیتن و کلویی یک نقشه فیزیکی و سه بعدی دست ساز هم در یک معبد قدیمی پیدا کردند که توسط گروه مارکو به جا مانده بود و جای صومعه را نشان میداد. نیتن چندین یادداشت قدیمی هم پیدا میکند که درباره سنگ چینتامانی توضیح می داد. نیتن این را هم متوجه میشود که هفتاد سال قبل از آنها هم یک گروه آلمانی-نازیSS سفری به هیمالیا میکنند تا شامبالا و چینتامانی را پیدا کنند که از سرنخ های مارکو پولو هم استفاده میکنند. این گروه همگی توسط رهبرشان کارل شفر کشته میشوند چون شفر وقتی میفهمد چینتامانی چه قدرت عظیمی دارد و نمیخواهد این قدرت به دست هیچ انسانی برسد.

برای ورود به شامبالا انسان نیاز به یک چاقوی مخصوص به اسم فوربا دارد. این مثل کلید برای رفتن به دره معابد است و در دوران مدرن نیتن در نپال پیدا میکند. در این دره هم از بین تعداد زیادی معبد فقط یکی درست است که نیتن از روی علامت روی فوربا معبد درست را پیدا میکند. در این معبد یک پازل برای حل کردن است و بعد از حل شدن پازل باید فوربا قرار داده شود. این باعث باز شدن یک راه زیرزمینی میشود که در آن تله های کشنده و مرگبار تعبیه شده است. بعد از رد کردن این بخش هم آن شخص به یک قسمت پازل دیگر میرسد و بعد از حل این بخش هم باز یک مسیر زیرزمینی دیگر باز میشود. در اینجا فوربا باز هم استفاده  میشود تا یک نقشه فیزیکی ایجاد شود و نیتن اینجا دقیقا محل شامبالا را در کوه های هیمالیا متوجه میشود. بعد از رفتن به این محل که کشف شد، نیتن به برج بلندی میرود و یک پازل دیگر هم حل میکند. سپس فوربا قرار میگیرد و مسیر مخفی دیگری باز میشود. معمای بعدی دو چاقوی عظیم الجثه در دو طرف دره است که باید چرخانده شوند. بعد از این دروازه های شهر شامبالا باز میشود.

در شامبالا نیتن میفهمد که برخلاف فکر اکثر مردم، سنگ چینتامانی بزرگ ترین گنج شامبالا نیست. و چینتامانی اصلا سنگ هم نیست. در اینجا یک چیز افسانه ای دیگر یعنی درخت حیات مخفی است و «رزین یا ترشحات این درخت حیات» همان چینتامانی معروف افسانه ها است. چینتامانی رزین های درخت حیات است و این رزین ها خاصیت بسیار مرموز و افسانه ای دارند. نگهبانان شامبالا که موجوداتی بسیار سخت جان بودند معلوم میشود که قدرت شان را از نوشیدن این رزین های آبی رنگ کسب کرده بودند. و لازارویچ هم وقتی از رزین خورد همه زخم های بدنش محو شدند و او بسیار قدرتمند شد. به خاطر کارهای گروه لازارویچ و نیتن که ریشه های درخت حیات را نابود کرد و شامبالا در حال نابودی کامل قرار گرفت. به این ترتیب نیتن از شامبالا فرار کرد و شهر گمشده که توسط او پیدا شده بود هم به کلی نابود شد.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری