64 مقاله
در این ویکی

ریف ادلرریف ادلر

Rafe Adler

Uncharted-4_-A-Thiefs-End-rafe.jpg.0b49c

تولد 1970
مرگ

2016

لیبرتالیا

ملیت آمریکایی
جنسیت مذکر
اتحادها

ساموئل دریک

نیتن دریک

نیدین راس

شورلاین

حضور آنچارتد 4: پایان یک دزد
صداگذار وارن کول

 

ریف ادلر (انگلیسی: Rafe Adler) شکارچی گنج آمریکایی و آنتاگونیست اصلی آنچارتد 4: پایان یک دزد بود.او در گذشته نسبتاً دور با نیتن و سم دریک شراکت داشت و تیم سه نفره درست کرده بودند تا گنج گمشده هنری ایوری را پیدا کنند.ولی سال ها بعد وقتی که اعتماد و صبرش نسبت به این دو را از دست میدهد تبدیل به رقیب شان می شود و حالا می خواهد گنج ایوری را برای خودش تصاحب کند.او برای بردن رقابت گروه شبه نظامی شورلاین را هم به فرماندهی نیدین راس استخدام می کند.

در بازی آنچارتد 4 صداپیشگی و موشن کاپچر ریف را  وارن کول انجام داده است.معرفی

ریف ادلر در دهه 70 متولد شده است.او در یک خانواده ثروتمند بزرگ شده ولی بیشتر جوانی را با دزدان و قاچاقچیان و خلافکاران بازار سیاه گذرانده است.او موفق میشود امپراتوری تجاری خانوادگی را برای خودش تصاحب کند و بعد از این تبدیل به یک بیزنس من مورد احترام می شود.با وجود این ثروت ریف هنوز دنبال گنج های گمشده می گردد و او را تبدیل به یک جوینده گنج خودخواه و خودپرست میکند، چون نمی خواهد کسی او را به خاطر ثروت موروثی احترام کند و میخواهد ثروت و آینده خودش را یک شبه از راه پیدا کردن گنج های گمشده بسازد.


پاناما

ریف قبل از وقایع آنچارتد: اقبال دریک با سم و نیتن دریک تشکیل تیم میدهد تا با هم بتوانند محل اختفای گنج گمشده هنری ایوری را پیدا کنند. نیتن و بیشتر از او سم همیشه در فکر پیدا کردن این گنج بودند ولی مدتها جستجو هم باعث نشده بود که سرنخی پیدا شود. به جز یک سرنخ که نامه بسیار قدیمی از یک ملوان کشتی ایوری بود. سم و نیتن با کمک ریف که به رئیس زندان پاناما یعنی وارگاس رشوه داده بود میتوانند بدون دردسر وارد زندان شوند. در اینجا هم نیتن دریک سلول قدیمی بارنز (ملوان ایوری) را بررسی میکند و آن ها یک صلیب شکسته پیدا میکنند. سم میگوید که باید به اسکاتلند بروند. چون یک کلیسا دقیقا با اسم سنت دیسمیس آنجا هست.

large.59c5688ab94d5_Uncharted4_AThiefsEn

ریف در جوانی با سم و نیتن دریک تیم شده بود


آنها سپس میخواهند پیش وارگاس بروند که با گروهی شروع به دعوا میکنند. وقتی وارگاس و افرادش دعوا را ختم میکنند، صلیب هم پیدا میشود. بعد از این وارگاس سهم بیشتری از رشوه که گرفته طلب میکند که ریف او را میکشد. بعد از این هم این سه مجبور به فرار از زندان میشوند. درحالی که کل نگهبانان دنبالشان بودند سم تیر خورده و سقوط میکند ولی ریف و نیتن که فکر میکردند سم مرده به فرار ادامه میدهند و موفق هم میشوند. نیتن و ریف بعد از این به اسکاتلند میروند و ریف کل محوطه کلیسای سنت دیسمیس را خریداری میکند. نیتن هم مدتی با او در این محل جستجو میکند ولی چیزی پیدا نمی کنند. ریف هر چه میگذشت و با بن بست های بیشتر عصبانی تر هم میشد. نیتن هم که هنوز عزادار برادرش بود تصمیم می گیرد این ماجرا را به کلی فراموش کند و اسکاتلند را ترک کند. در این حالت ریف در آنجا میماند و بی وقفه جستجو را ادامه میدهد. بعد از مرگ یا بازنشستگی والدینش هم او وارث امپراتوری تجاری آنها میشود.


شورلاین و سم

ریف ادلر غیر از اداره امپراتوری تجاری خانواده در 13 سال بعد هم دست از جستجوی گنج ایوری برنداشته بود. در این مقطع بود که ریف این موضوع پی می برد که سم دریک هنوز زنده و در زندان پاناما است. ریف از اول هم به توانایی سم اعتقاد داشت و برای همین هم به پاناما رفت. او با پرداخت رشوه سم را از پاناما آزاد میکند تا بعد از 13 سال دوباره تیم تشکیل بدهند و در اسکاتلند از نو شروع کنند. سم هم تا دو سال بعد در اسکاتلند بود ولی با وجود سم هم ریف موفقیتی به دست نمی آورد. ریف پس از این یک شرکت خصوصی مسلح به نام شورلاین را استخدام میکند تا به او در پیدا کردن گنج کمک کنند. مدتی بعد آنها متوجه یک صلیب سنت دیسمیس دیگری می شوند که این بار صلیب کاملا سالم است و مثل صلیب قبلی که شکسته بود نیست. بعد از این سم بدون خبر و ناگهانی ناپدید میشود.

فرمانده شورلاین یعنی نیدین راس این پیشنهاد را میدهد که صلیب را بدزدند و برای این کار تجهیزات کافی وجود دارد. ولی ریف قبول نمی کند و می گوید که میخواه کارها تمیز و اصولی جلو برود چون فهمیده بود که تا چند ماه بعد صلیب قرار است در یک حراجی فروخته شود. پس ریف و نیدین منتظر برگزاری این حراجی می مانند.


راسی استیت

large.59c568b589162_Uncharted4_AThiefsEn


چند ماه بعد حراجی صلیب ایوری در املاک راسی استیت در ایتالیا برگزار میشود و نیدین و ریف به آنجا میروند. ریف به محض ورود پیشنهاد بالایی داد تا سریع تر نوبت به حراج روی صلیب برسد. او و نیدین متوجه حضور ویکتور سالیوان هم میشوند که از قدیم با نیتن دریک همکار بود. ریف که مشکوک بود پای دریک هم در میان است با سالی مشاجره میکند. در نهایت هم موقع حراج شروع میشود و او با سالی برای شرط بیشتر رقابت میکنند. درنهایت هم ریف با 500 هزار یورو حراجی را می برد. درست در همین لحظه است که برق املاک قطع میشود و پس از چند ثانیه وصل میشود. ریف متوجه میشود که صلیب دزدیده شده و سالی هم اتاق را ترک میکند. نگهبانان املاک با گشتزنی و حمله هم موفق نمیشوند دزدان را دستگیر کنند و همراه با سالیوان از املاک فرار میکنند. ریف و نیدین هم که به چیزی نرسیده بودند دست خالی به اسکاتلند بر میگردند.


کلیسای سنت دیسمیس

ریف و نیدین دست خالی به کلیسای سنت دیسمیس بر میگردند و ریف از منابع شورلاین استفاده میکند تا کلیسای مخروبه را نابود کند. آنها در حال منفجر کردن بخش های مختلف هستند تا مسیر مخفی یا سردابه بزرگ مربوط به گنج را پیدا کنند. مدتی بعد ریف و نیدین درباره استراتژی شکست خورده قبل و تمیز و اصولی جلو رفتن مشاجره می کنند. بعد از این به ریف خبر میدهند که دریک ها در بخش دیگر کلیسا یعنی در محوطه گورستان دیده شدند و او به گورستان میرود. در اینجا ریف می فهمد که سم و نیتن گورستان را جستجو کرده بودند ولی خودشان دیگر آنجا نیستند. در این حین نیدین با او تماس میگیرد و میگوید که آنها را در اعماق کلیسای سنت دیسمیس اسیر کرده است. ریف و بقیه افراد بعد از این به سمت کلیسا بر میگردند ولی تا به آنجا برسند سم و نیتن موفق به فرار میشوند. خوشبختانه برای ریف، جستجوی سم و نیتن به آنها هم سود رسانده بود و فهمیده بودند که مقصد بعدی شان برای گنج این است که به جزیره ماداگاسکار بروند.


ماداگاسکار

large.59c5699a373cc_Uncharted4_AThiefsEn


در ماداگاسکار ریف با ارتش نیدین وارد میشود و اینها شروع به جستجوی همه ویرانه ها در محوطه کینگز بی میکنند. آنها متوجه این هستند که برادران دریک هم الآن در محوطه حضور دارند. ریف با استخدام هکر خط ارتباطی سالیوان را هک میکند و بسیاری از صحبت های نیتن سالی و سم را گوش میکند. بعد از اینکه متوجه سرنخ جدید نیتن یعنی لیبرتالیا شد، ریف روی خط میرود و با نیتن صحبت میکند و هشدار میدهد که پیشنهادش را قبول کند و از رقابت کنار برود. ولی نیتن قبول نمیکند و دست از جستجو بر نمیدارد. به همین خاطر هم شورلاین با همه قدرت به او و سم حمله میکنند ولی این دو درنهایت موفق میشوند زنده بمانند.


لیبرتالیا

ریف و شورلاین برادران دریک را تا خود لیبرتالیا تعقیب میکنند و همه تلاش برای کشتن و از راه خارج کردنشان هم بی فایده بود. بالاخره بالای برجی در لیبرتالیا است که سم نیدین را اسیر میگیرد و اسلحه روی سرش میگذارد. اینجا ریف و افرادش وارد میشوند. سم تهدید میکند که ریف اگر قدم دیگری بردارد نیدین را میکشد. او ولی اهمیتی نمیدهد و یک قدم جلوتر می آید چون میداند که سم آدمی نیست که با خونسردی اسیرش را بکشد. اینجا نیتن بحث را ختم میکند و اسلحه را از سم میگیرد. او سپس میگوید که حاضر است به آنها کمک کنند تا گنج ایوری پیدا شود. ریف می پرسد لابد در ازایش میخواهند که زنده بمانند؟ نیتن ولی میگوید که این و غیر از این سهم کوچکی که سم بتواند بدهی خودش با هکتور آلکازار را صاف کند.

ریف اینجا حقیقت را فاش میکند و میگوید که آلکازار اصلا مرده و این خودش بوده که دو سال قبل سم را از زندان بیرون آورده. آنها دو سال با هم کار میکردند و رد صلیب دوم ایوری را با هم زدند که سم ناگهان ناپدید شد. نیتن این موقع کاملا شوکه میشود ولی میگوید که هنوز به آنها نیاز دارد. ریف م میگوید که نصف حرفش درست است و او فقط به سم احتیاج دارد.بعد از این هم میخواهد نیتن را بکشد که سم مانع تیر میشود و نیتن پایین می افتد.بعد از این هم ریف سم را با زور اسلحه راهیاب تیمش میکند و اینها حالا با سرعت بیشتری کار را دنبال میکنند.


نیو دوون

با وجود سم ریف و شورلاین خیلی سریع به نیو دوون میرسند و وارد عمارت عظیم ایوری میشوند. بعد از این هم آنها جلوتر از نیتن که هنوز زنده مانده بود وارد غار زیر عمارت میشوند. سم بعد از اینکه فهمید کشتی ایوری کجا است به تیم کلک میزند و آن ها را روی تله انفجاری میفرستد. پس از این هم فرار میکند و افراد شورلاین با همه قوا به سمت او حمله میکنند. در این بین هم ریف و نیدین به سمت کشتی میروند و چندین صندوقچه از گنج گمشده ایوری را بر میدارند. در این موقع، سم دوباره وارد محوطه شده و مخفیانه یک قایق میدزدد و وارد کشتی ایوری میشود. ریف که شدیدا عصبانی است به نیدین میگوید که باید آنها هم داخل کشتی بروند و همه گنج را بردارند. نیدین ولی مخالف است و میگوید پایش را در کشتی پر از تله ایوری نمیگذارد. او همچنین میگوید که اگر سم از آن کشتی زنده بیرون بیاید لیاقت گنج را داشته و خدا میداند که لیاقتش بیشتر از ریف بوده است. ریف اینجا از روی عصبانیت نیدین را میزند و نیدین هم تلافی میکند. بعد از این است که اورکا به طرف نیدین سلاح میکشد و ریف میگوید که وفاداری مزدورانش را از قبل خریده است.

large.59c56a3c20524_Uncharted4_AThiefsEn

ریف و نیتن شمشیرزنی میکنند


نیدین و ریف داخل کشتی میروند و ریف به دنبال سم داخل اتاق گنج میشود. اینجا هم سم سعی میکند ریف و گروه بزرگی را با یک تله بکشد که ریف زنده میماند. ولی خود سم زیر آوار گرفتار میشود. در این بین است که نیتن هم وارد اتاق میشود. نیدین اینجا اول نیتن را خلع سلاح میکند و بعد ریف را و سپس از کشتی میرود. بعد از این آنها در اتاق گرفتار میشوند.نیتن پیشنهاد میکند که به او کمک کند سم را نجات دهد و بعد هر سه از کشتی بیرون خواهند رفت. ریف پیشنهاد را قبول نکرد و شمشیر را از جسد ایوری برمیدارد و به طرف نیتن حمله میکند. او میگوید که این دو برادر از همان اول از او سواستفاده کردند و بارها به او خیانت کردند.او همچنین میگفت که از نیتن متنفر است و همه او را افسانه خطاب میکنند چون در کل 15 سال قبل که او هیچ چیزی پیدا نکرده بود چند شهر گمشده و گنج گمشده (اشاره به وقایع آنچارتد 1، 2 و 3) پیدا کرده بود. او در شمشیرزنی هم به نیتن می بازد ولی نیتن او را نمیکشد. او برمیگردد تا برادرش را نجات دهد و میگوید کل این گنج را هم ریف بردارد. ریف ولی از پشت حمله میکند. سم برای نیتن شمشیری پرتاب میکند و نیتن چندین حمله ریف را دفع میکند تا شمشیرش میشکند. بعد از این بود که نیتن قلاب یک گنجینه بزرگ آویزان را قطع میکند و این گنجینه روی ریف می افتد و او له میشود.


منابع

 بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری