64 مقاله
در این ویکی

نیدین راسنیدین راس

5a749226c4340_Uncharted-4_-A-Thiefs-End-

نیدین راس در بازی آنچارتد 4

تولد 1980
ملیت آفریقای جنوبی
جنسیت مونث
وضعیت زنده
اتحادها

ریف ادلر

آساو

کلویی فریزر

ساموئل دریک

حرفه فرمانده سابق شورلاین، جوینده گنج
حضور

آنچارتد 4: پایان یک دزد

آنچارتد: میراث گمشده

صداگذار لاورا بایلی

 

نیدین راس (انگلیسی: Nadine Ross) مزدور سابق اهل کشور آفریقای جنوبی است که به جوینده گنج تبدیل شده است. او سابقاً فرمانده گروه شبه نظامی شورلاین هم بوده که در آینده توسط ریف ادلر استخدام می شوند. به خاطر سابقه کاملا نظامی که نیدین دارد او یک سرباز جنگی قابل و ورزیده نیز هست.

بعد وقایع آنچارتد 4: پایان یک دزد نیدین به جوینده گنج تبدیل میشود تا بتواند با ثروتی که به دست می آورد شورلاین را احیا کند. او در این مقطع با کلویی فریزر تیم میشود و شخصیت اصلی ثانویه در آنچارتد: میراث گمشده است.

در هر دو بازی نیز لاورا بایلی نقش او را بازی و صداگذاری کرده است.معرفی

درباره نیدین شناخت زیادی وجود ندارد. او فرماندهی نیروی شبه نظامی شورلاین را بعد از مرگ موسس اصلی آن، یعنی پدرش به ارث برد. این گروه شبه نظامی و قابل استخدام با پول بود. در گذشته این گروه در مقطعی نامشخص با ویکتور سالیوان ارتباط داشته که گرچه سالیوان دست بالا را قادر بود بگیرد. این گروه میراث بدنامی برای نیدین بود چون این گروه سابقه جنگیدن در چند جنگ داخلی را داشت که همگی به شکست آنها منجر شده بود. و نیدین در واقع امیدوار بود با قراردادی که با ریف ادلر برقرار کرده بود و پولی که به دست می آورد اعتبار شورلاین را احیا کند.

یک عمر زندگی در جنگ و تقابل باعث شده نیدین به زنی با شخصیت بسیار محکم و لایق تبدیل شود. او همچنین در هنرهای رزمی نیز مهارت بالایی دارد و قادر است در شرایط سخت و نابرابر هم مبارزه کند.


وقایع در آنچارتد 4

برای پیدا کردن گنج گمشده هنری ایوری، یعنی دزد دریایی قرن شانزدهم که گفته میشود بزرگترین سرفت تاریخ دزد دریایی را انجام داده است، ریف ادلر که شخص ثروتمند و یک جوینده گنج بود شورلاین را استخدام میکند. نیدین و ریف اول با ساموئل دریک شروع میکنند و بالاخره سرنخی جدید پیدا میکنند که یک صلیب سنت دیسمیس متعلق به ایوری است و قرار است در حراجی گذاشته شود. سم مدتی بعد مفقود میشود ولی نیدین و ریف به کارشان ادامه می دهند و به ایتالیا و محل حراجی میروند. نیدین در این محل ویکتور سالیوان را می بیند و از او درباره دریک میپرسد. بعد از قطع شدن برق و دزدیده شدن صلیب، نیدین در اتاقی نیتن را دید و به او گفت صلیب را پس بدهد. اینجا صلیب دست نیتن نبود و این دو مبارزه کردند. نیدین کاملا بهتر از نیتن بود و او را به قصد کشتن از پنجره بیرون انداخت. گرچه نیتن نمرد و با سالیوان از آنجا فرار کردند.

نیدین و ریف بعد از شکست در بدست آوردن صلیب به اسکاتلند برگشتند و کاری که ریف سالها بود انجامش میداد را دنبال کردند. یعنی کند و کاو در کلیسای بسیار قدیمی و متروکه سنت دیسمیس. مدتی بعد نیتن دریک و برادرش سم وارد اسکاتلند شدند و چون سرنخ بهتری داشتند زودتر به محل سرنخ بعدی رسیدند. هرچند نیدین و افرادش هم درست همین موقع آمدند و آن دو نفر را خلع سلاح کردند. با وجود تلاش سم برای کشتن همه نیدین ولی زنده می ماند و آن دو فرار میکنند. نیدین و ریف حالا می فهمند که باید به خلیج کینگز در ماداگاسکار بروند.

نیدین و ریف به همراه ارتش شورلاین به ماداگاسکار می رسند و شروع به گشتن برجک ها و خرابه های قدیمی دوران دزدان دریایی میکنند. در هر مرحله ولی رقبای آنها یعنی نیتن و سم ازشان جلو میزنند. با وجود داشتن ارتش کامل و مجهز در هر مرحله نیدین و ریف پشت سر سم و نیتن هستند. حتی تلاش آنها برای کشتن سم هم بدون نتیجه است و او و برادرش باز هم جلوتر هستند و سرنخ بعدی را زودتر پیدا میکنند. بعد از مشخص شدن موقعیت لیبرتالیا نیز نیدین و افرادش به تعقیب سم و نیتن می روند.

در لیبرتالیا یک رشته حمله سنگین هم باعث نمیشود سم و نیتن از بازی خارج شوند. درنهایت نیدین باز هم نیتن را در یک اتاق تنها پیدا میکند و با او درگیر میشود. او خیلی راحت نیتن را شکست میدهد و حتی با آمدن برادرش هم دست بالا را دارد. مدتی بعد ولی ورق برمیگردد و سم اسلحه روی سر نیدین میگذارد. او میخواست با این کار با ریف مذاکره کند. ریف در اینجا میگوید که اگر سم مایل است میتواند شلیک کند که باعث عصبانیت نیدین شد. به هر ترتیب بعد از شلیک نیتن سقوط میکند و نیدین و ریف سم را گروگان میگیرند.

نیدین و ریف سم را با زور اسلحه راهیاب گروهشان قرار میدهند و درنهایت پی میبرند که کشتی ایوری کجاست. ولی سم بعد از این دوباره سعی میکند فرار کند و گروه بزرگی از افراد نیدین را روی تله مرگبار میفرستد. نیدین و ریف بعد از این به محل میروند و چند صندوقچه از گنج را برمیدارند. ولی ریف که قانع نشده و سم را دید که وارد کشتی میشود گفت باید آنها هم وارد کشتی شوند و کل گنج را بردارند. نیدین ولی قبول نمیکرد و گفت اگر سم از آن کشتی پر از تله و بمب زنده بیرون بیاید استحقاق گنج را دارد... استحقاقی که بیشتر از ریف است. ریف عصبانی میشود و نیدین را میزند که نیدین هم تلافی میکند. خیلی زود ولی افراد شورلاین علیه نیدین میشوند. ریف خواهد گفت که چیز خوبی که درباره مزدور وجود دارد این است که وفاداری شان قابل خرید است و او قبلا این وفاداری را خریده. نیدین بعد از این تسلیم شد و گفت وارد کشتی شوند.

در کشتی وقتی ریف با نیتن و سم مواجه شده بود نیدین هم وارد شد و نیتن را خلع سلاح کرد. ولی بعد از این او ریف را هم خلع سلاح میکند و به اجساد توماس تیو و هنری ایوری اشاره میکند. ریف اهمیتی نمیدهد ولی نیدین میگوید که هرکس که طمع این گنج را داشته باشد به چیزی که استحقاق دارد میرسد. او سپس میگوید که کشتی را ترک میکند و اهمیتی نمیدهد که آن ها فرار کنند یا خیر.او با گنج بزرگی از کشتی خارج میشود و امیدوار است با این پول شورلاین را احیا کند.


وقایع در آنچارتد: میراث گمشده

در آنچارتد: میراث گمشده معلوم میشود که معاون و افسر ارشد او در شورلاین خیانت میکند و گنجینه و کنترل شورلاین را خود برعهده می گیرد. او سپس با کلویی فریزر تیم تشکیل میدهد تا گنج گمشده عاج گانش را پیدا کنند. او درواقع قصد دارد با پیدا کردن این ثروت دوباره کنترل شورلاین را پس بگیرد. رقیب آنها برای پیدا کردن گنج آساو رهبر گروه شورشی در هند بود که جنگ داخلی ایجاد کرده بودند.

در طول ماموریت نیدین و کلویی به تدریج به درک متقابل میرسند. آنها میفهمند متخصص و راهیاب آساو سم دریک است. بعد از نجات سم گرچه نیدین به خاطر وقایع لیبرتالیا از دستش عصبانی بود ولی کلویی صلح برقرار میکرد. آنها به زودی میفهمند که آساو گنج را به اورکا یعنی معاون سابق نیدین در شورلاین فروخته و در عوض از شورلاین بمب عظیمی خریده است. نیدین، کلویی و سم به قطار حامل بمب حمله میکنند و آنها اورکا و سپس آساو را میکشند و قطار را نیز برای سقوط کردن و نابود شدن رها میکنند. آنها که عاج را به دست آورده بودند میخواستند آن را به وزارت فرهنگ هند تحویل بدهند و نیدین که در این ماموریت تغییر زیادی کرده بود موافق بو. بعد از این هم این دو قبول میکنند که در ماموریت های بعدی تیمشان را حفظ کنند.


منابع

 

الگو:شخصیت‌های آنچارتد میراث گمشدهبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری