64 مقاله
در این ویکی

کاساندرا مورگانChapter16-U4ATE-CassandraJournals.jpg.e1

کتاب های کاساندرا را نیتن و سم پیدا میکنند

کاساندرا مورگان (انگلیسی: Cassandra Morgan) یک شخصیت دیده نشده در سری آنچارتد است و درحالی که هیچ وقت دیده نشده یا در هیچ بازی هم نبوده ولی چندین بار به او اشاره میشود. او مادر قهرمان اصلی سری یعنی نیتن دریک و برادر او یعنی ساموئل دریک است.تاریخچه

اطلاع کمی درباره زندگی شخصی کاساندرا مورگان وجود دارد. او با شخصی ازدواج و صاحب دو پسر به نام های ساموئل و نیتن میشود که نیتن 5 سال بعد از ساموئل هم متولد شده است. این خانواده ظاهرا در هر ماه نقل مکان به خانه جدید میکردند که باعث ناراحتی و رنج دو برادر میشد و خصوصا ساموئل با پدرش مشکل داشت. این خانواده البته قبل از به دنیا آمدن نیتن به انگلیس و قلعه ویندسور هم رفته بودند.

در زندگی حرفه ای کاسناندرا یک باستان شناس و مورخ بود و به گفته ساموئل صحبت از تاریخ و فرهنگ اقوام و زبان های خارجی مثل صحبت های موقع ناهارشان بوده است. کاساندرا برای یک کاوشگر به نام اولین کار میکرد و از نظر اولین، کاساندرا نابغه ترین تاریخ شناسی بوده که او در عمرش دیده است. این دو نفر در چندین پروژه و سفر کاوشی با هم همکار بودند که یکی از این پروژه ها این بود که کاساندرا برخلاف تاریخ رسمی اعتقاد داشت که سر فرانسیس دریک صاحب نسل (غیر شرعی) بعد از خودش هم بوده است. یکی دیگر از تحقیقات مهم او درباره دزدان دریایی هم درباره هنری ایوری و تاسیس آرمانشهر دزدان دریایی با استفاده از گنج گمشده گانزوی بود.

نیتن و ساموئل هنوز خیلی بچه بودند که کاساندرا به خاطر یک بیماری لائلاج و دردناک [احتمالا] دست به خودکشی میزند و اولین را با بسیاری از تئوری پردازی ها و پروژه های تاریخی تنها میگذارد. کمی بعد از مرگ کاساندرا، شوهرش مسئولیت بزرگ کردن ساموئل و نیتن را به دولت میدهد و این دو به یتیم‌خانه مذهبی فرستاده شدند. او همچنین همه دست نوشته ها و وسایل کاساندرا را می فروشد که اولین اینجا تعدای از مهم ترین یادداشت ها مثل تحقیقاتش درباره دزدان دریایی را میخرد. از نظر اولین از بین همه تحقیقات و نظریات کاساندرا کتابچه یادداشت های او درباره دزدان دریایی مثل فرانسیس دریک و هنری ایوری میتوانست مهم ترین دستاوردش باشد. ولی مرگ او باعث شد تا این نظریات بی نتیجه باشد و گوشه ای خاک بخورد. او قصد داشت خودش این تحقیقات را به اثبات برساند ولی او هم موفق نشد و با رسیدنن به پیری چاره ای نداشت غیر از اینکه کار را رها کند.


میراث

پسران کاساندرا یعنی نیتن و سم در یتیم‌خانه پسرانه سنت فرانسیس بودند و هر دو شلوغ کار بودند و در دعواهای زیادی اسمشان وجود داشت. مدتی بعد که سم از یتیم خانه اخراج شد او شروع به دنبال کردن ردپاهای مادرش و وسایل او که پدرش فروخته بود کرد و بالاخره آدرس خریدار را پیدا کرد.

سم بعد از این به یتیم خانه نفوذ میکند و به نیتن میگوید که وسایل مادرشان را پیدا کرده و باید به خانه خریدار بروند و آنها را بدزدند. این دو از یتیم خانه فرار میکنند و به خانه خریدار نفوذ میکنند. بعد از مدتی جستجو هم یادداشت های مادرشان درباره دزدان دریایی و ... را پیدا میکنند. اینجا خریدار که پیرزن مریضی بود گیرشان انداخت و به پلیس خبر داد. در حین صحبت سم میگوید که فقط او مقصر است و برادرش کاری نکرده و این دو فقط آمده بودند وسایل مادرشان را بردارند. بعد از اینکه اولین فهمید آنها پسرهای کاساندرا هستند کتاب کاساندرا را به نیتن و سم پس داد و گفت که آنها با هم کار میکردند و از بین همه کارهای مادرشان این تحقیق دزدان دریایی میتوانست بهترین دستاورد باشد. ولی حالا که او مرده و خودش هم از کار افتاده شاید روزی پسرهای کاساندرا موفق بشوند که کار ناتمام مادرشان را تمام کنند.

نیتن و سم به یاد مادرشان تصمیم میگیرند که وارد حرفه ای شوند که در آن ماهر هستند. یعنی تاریخ شناسی و ماجراجویی و در همان راهی که مادرشان میرفت پا بگذارند. آنها طبق تئوری مادرشان درباره نسل دار بودن فرانسیس دریک اسم فامیلشان را به دریک تغییر دادند و از آن به بعد به کاوشگر و باستان شناس تبدیل میشوند. شروع کار آنها با نظریات کاساندرا درباره هنری ایوری و گنج گمشده گانزوی بود ولی این تحقیقات مرتب به بن بست میخورد. درحالی که سم یک لحظه این تحقیقات را رها نمیکرد و دنبالش بود نیتن برای مدتی به تنهایی دنبال دیگر تئوری ها و درباره فرانسیس دریک میرود. هرچند بعد از پیدا شدن یک سرنخ جدید از هنری ایوری سم و نیتن دوباره تیم میشوند ولی این تلاش باعث میشود تا سم در زندان تیر بخورد و نیتن فکر کند که کشته شده است.

بعد از این ماجراجویی پیدا شدن ایوری باز هم به بن بست میخورد و نیتن این ماجرا را به کلی رها میکند و به سراغ دیگر تحقیقات مادرش یعنی درباره سرگذشت فرانسیس دریک میرود و بسیاری از نظریات کاساندرا را به نتیجه رساند.


آنچارتد 3

در آنچارتد 3: فریب دریک بعد از اینکه کاترین مارلو نیتن نوجوان را دستگیر میکند او به چند مدرک و سند که مارلو درباره نیتن جمع کرده بر میخورد و از جمله اینکه اشاره ای هم میشود وقتی نیتن 5 سالش بود مادرش خودکشی میکند.


آنچارتد 4

در آنچارتد 4: پایان یک دزد نیتن می فهمد که برادرش سم در همه این سال ها زنده بوده و در زندان محبوس بود ولی حالا با کمک یک مافیای مواد فرار کرده است. او میگوید که مجبور به پیدا کردن گنج ایوری است تا قرضش را پس بدهد. و نیتن را مجبور میکند که یک بار دیگر ماجراجویی برای پیدا کردن میراث هنری ایوری را شروع کند.

در انتهای این بازی این دو برادر لیبرتالیا و گنج ایوری را پیدا میکنند و بالاخره کار ناتمام کاساندرا و تئوری هایش را به سرانجام میرسانند.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری