64 مقاله
در این ویکی

هنری ایوریهنری ایوری

Henry Avery

large.Hyoung-nam-pirate_Henry_Avery.jpg.

تولد 23 اگوست 1659
مرگ

سپتامبر 1718

کشتی فنسی در لیبرتالیا - ماداگاسکار

ملیت انگلیسی
جنسیت مذکر
اتحادها

توماس تیو

آدام بالدریج
آن بونی
کریستوفر کاندنت

ادوارد انگلند
جوزف فارل
ریچارد وانت
طارق ابن ملک
ویلیام میس
یزید البصره
گای وود

حضور آنچارتد 4: پایان یک دزد
پیشه ناخدای دزد دریایی، ملوان سابق نیروی سلطنتی دریایی انگلیس

 

ناخدا هنری ایوری (انگلیسی: Captain Henry Avery) همچنین به هنری ایوری و بنجامین بریجمن (Benjamin Bridgeman) و شاه دزدان دریایی (the King of Pyrates) نیز شناخته میشود. او یک دزد دریایی انگلیسی بود که به خاطر بزرگترین دزدی قرن 1600 مشهور است و به خاطر آن به مرد تحت تعقیب در کل جهان تبدیل شده بود. او و گروهش موفق میشوند به دور از چشم قدرت ها و مخفیانه با ثروت عظیم که داشتند کلونی و جامعه ای مخصوص دزدان دریایی ایجاد کنند که لیبرتالیا نام داشت.

از دید بقیه دنیا گنج گمشده او تا سالها و قرن های بعد هم آرزو و هدف جویندگان گنج بود. از جمله کاساندرا مورگان که تحقیقاتش را نوشت ولی مرد. اما بچه های او یعنی سم و نیتن دریک روزی موفق میشوند تا تحقیقات مادرشان را ثابت کنند و گنج را پیدا کنند.

ایوری از نظر فیزیکی در بازی آنچارتد 4: پایان یک دزد حضور ندارد ولی تمام هدف نیتن و سم پیدا کردن گنج گمشده ایوری است. آنها تقریبا در همه جا نفوذی که این دزد دریایی به جا گذاشته را می بینند و روشی که برای ساختن آرمانشهر دزدان دریایی پی گرفته را دنبال میکنند. در انتها هم همه طرفیت که دنبال گنج ایوری هستند جسد او را پیدا میکنند.بیوگرافی

I am a Man of Fortune, and I must seek my Fortune.

من مرد اقبال هستم، و باید دنبال اقبال خودم باشم.

- هنری ایوری در 1694

هنری ایوری در 23 اگوست 1659 در شهر دوون انگلیس به دنبا آمد و در جوانی به نیروی دریایی انگلیس ملحق شد.او برای به دست آوردن ثروت بیشتر از نیروی دریایی جدا میشود و ناخدای کشتی the Fancy میشود.


دزدی گانزوی یا گنج سواهی

در اگوست 1695 ایوری با کشتی فنسی قوای خودش را چند دزد دریایی دیگر از جمله توماس تیو یکی میکند و به تنگه باب المندب می روند. درست است که تیو تجربه بیشتر داشت ولی درآخر ایوری دریاسالار انتخاب شد و هدایت همه ناوگان ها را در اختیار داشت. او اینجا فرماندهی چیزی بیش از 400 دزد دریایی را در اختیار داشت. در این محل آنها برای کشتی های گورکانی که از هند به مکه می رفتند کمین می کنند. در بین کشتیها یک کشتی پر از گنج 1600 تنی به اسم گنج سواهی یا گانزوی بود که هدف اصلی دزدان دریایی بود.

بعد از ۴ روز دزدان بالاخره گانزوی را در دامشان می اندازند و در جنگی که در میگیرد در طرف دزدان دریایی، کشتی فنسی ایوری، پرل برای ویلیام میس و کشتی پورتسموس ادونچر برای جوزف فارل حضور داشتند.

کشتی ایوری از نوع Man-O-War و بسیار عظیم بود و به تنهایی گانزوی را روی آب فلج کرد. کشتی که دیگر نمیتوانست جلو برود ایوری و مردانش راهشان را به داخل گانزوی باز میکنند. بقیه دزدان ازجمله مردان کشتی پرل هم ملحق میشوند و جنگ داخل کشتی دو تا سه ساعت به می کشد.

در انتها هندی ها تسلیم میشوند و ایوری هم بسیاری از افرادش را از دست می دهد. ولی ثروت گانزوی که حدود 600 هزار پوند ارزش داشت را تصاحب میکنند. جواهرات، فلزات قیمتی و ... که ایوری را به ثروتمندترین دزدان دریایی تاریخ تبدیل میکرد.


آرمانشهر دزدان

ایوری و 5 ناخدای بزرگ دزد که با او بودند بزرگ ترین ثروت را به دست آوردند و تصمیم گرفتند برای دزدان دریایی آرمانشهر آزاد و مستقل از قدرت هایی مثل انگلیس ایجاد کنند. او به ماداگاسکار رفت تا لیبرتالیا را تاسیس کند و با ثروت همه دزدان دریایی معماران و مهندسان و شهرسازان استخدام شدند. مجسمه هایی از ایوری و بقیه دزدان نیز ساخته میشود تا کلونی با شکوهی تحت قوانین دزدان دریایی و برای دزدان دریایی تاسیس شود.

ایوری و تیو بعد از این داستان سنت دیسمس را منبع قرار میدهند. یعنی یکی از دو نفر دزدی که در روز مصلوب شدن کنار حضرت عیسی مصلوب میشوند. در این داستان انجیل دیسمس که کنار حضرت مسیح بود از دزدی هایش توبه میکند و به خدای عیسی ایمان پیدا میکند.مسیح هم او را آمرزیده میخواند و قول میدهد پس از مرگ او را با خودش به بهشت ببرد.ایوری و تیو با این داستان تعدادی صلیب سنت دیسمس ساختند و برای بسیاری از ناخدایان دزد میفرستند. تشویق میکنند که مثل دیسمس از دزدی در بیایند و توبه کنند. و کسانی که لیاقتشان را ثابت کنند بهشت منتظرشان خواهد بود. تیو و ایوری در گورستان و کلیسای سنت دیسمس اسکاتلند (جایی که ایوری آخرین بار در اسکاتلند دیده شده است) می روند و با مهندسان و معماران غاری مخفی طراحی میکنند که پازل و تله های زیادی داشت. و هر کس که به دعوت ایوری جواب میداد باید از این غارها زنده بیرون می آمد.و به بهشت (یعنی ماداگاسکار و لیبرتالیا) میرفت.

در کل 12 ناخدای بزرگ و ثروت آنها در لیبرتالیا جمع میشوند و برای سال ها جامعه شان رشد میکند. هرکدام عمارت بزرگی در بخش دیگر کلونی می سازند که عمارت ایوری بزرگ ترین عمارت است.تا اینکه ثروت عظیم جمع شده ناخداها در یک جا بالاخره باعث میشود تا دوباره به راه قبل برگردند و وسوسه شوند. 12 ناخدا اول همه گنجها را از کلونی خارج میکنند که باعث شورش کلونی نشین ها میشود. ایوری و بقیه دزدان این شورش را با خون و شمشیر سرکوب میکنند. بعد از این 12 دزد با هم به اختلاف میخورند. ایوری نقشه میکشد و تیو اجرا میکند. و دیگر ناخداها را به عمارت تیو دعوت میکنند تا صحبت کنند. اینجا ایوری و تیو 10 ناخدای دیگر را مسموم کردند و صاحب گنج تمام آنها می شوند. تیو در هر مرحله چاره ای جز اطاعت ایوری نداشت و از اینکه لیبرتالیا به خاطر ایوری نابود شده بود متنفر بود. در موقع فرار تیو به مردانش دستور حمله به مردان ایوری را میدهد و این دو گروه می جنگند. جنگ باعث فلج شدن کشتی های این دو میشود. سپس جنگ به داخل کشتی فنسی کشیده میشود و تیو و ایوری با هم میجنگند تا اینکه هر دویشان در کنار آن همه گنج و ثروت کشته میشوند.


وقایع در آنچارتد 4

سم و نیتن دریک رقابتی با ریف ادلر و شورلاین شروع میکنند تا گنج گمشده ایوری را پیدا کنند. سم و نیتن در هر مرحله متوجه راهی که ایوری برای ساخت لیبرتالیا کرده میشوند و درنهایت هم کشتی را پیدا میکنند. نیتن برای نجات برادرش وارد کشتی میشود و با ریف ادلر درگیر میشود. او و ریف با شمشیرهای تیو و ایوری با هم میجنگند. ریف برای گنج میجنگد و کشته میشود ولی نیتن به خاطر برادرش میجنگد و درنهایت هم ریف را میکشد. بعد از این هم سم و نیتن وقتی که کشتی گنج و اجساد ایوری و تیو درحال غرق شدن بودند از کشتی خارج میشوند.


منابع

 

 بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری