64 مقاله
در این ویکی

آساوآساو (انگلیسی: Asav) یک جنگ‌سالار بسیار بی رحم و فرماندهی گروه شورشیان در هند را داشت. آساو آنتاگونیست اصلی بازی آنچارتد: میراث گمشده است.پس زمینه

Asav.jpg.fc5690e65c31e85fc26ae2b8b364c63

چیزهای کمی درباره گذشته آساو وجود دارد غیر از اینکه او اول تعلیمات پزشکی دید و بعد هم به شورشی تبدیل شد. او علاقه و مطالعات زیادی درباره تمدن هویسالا و پادشاهان قدیمی در هند داشت.برطبق گفته یک سرباز شورشیان، آساو ازدواج کرده بوده ولی در بازی اثری از حلقه دیده نمیشود و آساو هم هیچ جا اشاره ای به زنش نمی کند. او میخواهد فرهنگ و دوره شکوه قدیم هویسالا را زنده کند و برای همین هم یک گروه شورشی تشکیل میدهد. بعد هم با کاریزمای شخصی اش، گروه را به یک ارتش شبه نظامی تبدیل میکند و افراد زیادی را به خودش ملحق میکند.

او در یک دوره با نیدین راس فرمانده شورلاین هم همکاری میکرده و احتمالا این رابطه حتی رومانتیک هم بوده ولی درآخر بد تمام شده است.

آساو و شبه نظامیان شورشی ماه ها با دولت جنگیدند که موفقیتی حاصل نشد و او تصمیم گرفت از ارتش خودش برای پیدا کردن یکی از اشیا گمشده و بسیار قدیمی هندی که عاج گانش نام دارد استفاده کند.او این ژست را میگرفت که میخواهد به کسی تبدیل شود که بالاخره عاج را پیدا کرده و مردم را پشت خودش جمع بکند. ولی نیت اصلی او چیز دیگری بود و میخواست عاج را پیدا کند تا با فروختن آن موشک ارتشی بزرگی از شورلاین بخرد. او میخواهد این موشک را در شهرهای هندی استفاده و باعث هرج و مرج بشود و بعد از این هرج و مرج علیه دولت استفاده کند. تا ارتش بزرگ تری تشکیل دهد و دولت را شکست بدهد.

کلویی فریزر که او هم دنبال عاج بود، طرحی ریخت که سم دریک به اردوگاه آساو نفوذ کند تا به عنوان متخصص و راهنمای گروه گنج یاب عمل کند. ولی هدف اصلی این بود که سم این گروه را فریب دهد و آنها را به اشتباه جاهای دیگر بفرستد. نقشه ای که باعث میشد کلویی از آساو جلوتر بیافتد. بعد از اجرای این نقشه هم کلویی از نیدین راس کمک خواست تا در سفر پیدا کردن عاج شریک او باشد.


وقایع در لاست لگیسی

آساو موفق شده بود یک شئ به اسم دیسک گانش را پیدا کند. وقتی که در یک شهر تحت کنترل شورشی ها اقامت داشت، کلویی و نیدین به اتاق او نفوذ کردند و این دیسک را دزدیدند. آساو به موقع رسید و افرادش وضع را کنترل کردند. او به نیدین خوشآمد گفت و مسخره اش کرد که چطور شورلاین را از دست داده و درعوض دارد با دزدی مثل کلویی کار میکند. کلویی میگوید که دیسک را دزدیده و معامله را هم که میخواست انجام دهد موفق نشد. پس او و ندینی فرار کردند و آساو هم به افرادش دستور کشتن هر دو را داد. که هرچند هر دو موفق به فرار شدند.

بعد از این آساو و گروه گنج یاب او به منطقه گهات غربی میروند که نیدین و کلویی کاروان آساو را میبینند. وقتی سرنخ ها به محل قنات ها ختم میشد، پس افراد آساو به آن سمت میروند و برای مقابله با کلویی و نیدین هم چند گروه سرباز در مخروبه ها باقی گذاشت. بعد از رسیدن به قنات ها هم او با کلویی و نیدین میجنگد و بعد از گرفتن دیسک هر دو را شکست میدهد. او هر دوی کلویی و نیدین را به آبراهه می اندازد و با آب می روند.

مدتی بعد هم می فهمد که سم دریک که متخصص و راهنمای تیم او بود در اصل با کلویی همکاری میکند. پس او را گروگان میگیرد و در ادامه موفق میشود کلویی و نیدین را دستگیر کند. بعد هم کلویی را مجبور به حل پازل کرد که نشان میداد برخلاف چیزی که آساو فکر میکرد، گانش خودش به پاراشورما اجازه ضربه خوردن را میدهد تا عاج را از دست بدهد. بعد از این که عاج ظاهر شد آساو آن را برمیدارد. بعد هم هر سه نینیدن سم و کلویی را می بند و محل را بمب گذاری میکنند. آساو و گروهش گرچه از آنجا رفتند ولی آن سه نفر هم زنده ماندند.

آساو بعد از این عاج گانش را به اورکا فرمانده جدید شورلاین میفروشد و موشک جنگی عظیمی همراه با قطاری از مهمات می خرد. او می خواهد جنگ داخلی را شدیدتر کند و برای همین موشک را برای استفاده علیه مردم خریده است. برخلاف انتظار کلوی، سم و نیدین زنده مانده بودند. آنها اورکا و شورلاین را شکست داده و عاج را پس میگیرند. بعد هم قطار را دنبال میکنند تا آساو را شکست دهند. آساو همه افرادش را برای دفاع از قطار حامل موشک گذاشته بود ولی موفق نشدند مانع سه نفر بشوند. درنهایت هم ساو شخصا با کلویی و نیدین می جنگد. او گرچه به سختی هر دو را عقب می راند و رقیب سختی است ولی بالاخره مغلوب دو نفر میشود و پایش زیر موشک گیر میکند. بعد از این وقتی قطار به پرتگاه نزدیک میشود، کلویی و نیدین آساو را رها میکنند تا با قطار سقوط کند و خودشان هم فرار می کنند. او در آخرین لحظه گفت که این چیزی را عوض نمی کند و باز هم کسی مثل او پیدا میشود و شورش علیه دولت و برگشت به تمدن قدیم را زنده میکند. او بعد از سقوط قطار در دره و منفجر شدن قطار کشته شد.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری