58 مقاله
در این ویکی

راهیاب The Evil Within


Movyn

The Evil within

 

77266b72bd3655675a460e7416fc7703.jpg

 

جلد نسخه X360

 

توسعه‌دهنده Tango Gameworks
منتشرکننده Bethesda Softworks
کارگردان شینجی میکامی
موتور بازی id Tech 5
تاریخ انتشار 14 اکتبر 2014
سبک Survival Horror
پلت‌فرم‌ها Microsoft Windows

Playstation 3

Playstation 4

Xbox 360

Xbox One

تعداد بازیکنان 1

نقد و بررسی

مرحله بعد

شیطان درون (انگلیسی: The Evil within)یک بازی رایانه‌ای در سبک ترس و بقا است که توسط تانگو گیمز و بتزدا سافت‌ورکز ساخته و عرضه شد. این بازی به کارگردانی شینجی میکامی است. در ادامه راهیاب (Walkthrough) بازی قرار داده می‌شود که شامل سرفصل‌ها، تصاویر و آیتم‌های مهم قابل جمع‌آوری است.

بازی با یک میان‌پرده شروع می‌شود. کارآگاه سباستین کستلانوس به همراه دو کاراگاه دیگر جوزف اودا و جولی کیدمن در کنار یک افسر پلیس دیگر هستند. این کارآگاهان از طرف اداره پلیس شهر کریمسون سیتی ماموریت دارند تا به بیمارستان روانی Beacon رفته و در مورد چندین قتل گزارش شده تحقیق کنند. پس از یک از پایان میان‌پرده بازی شروع می‌شود.

 Chapter 1: An Emergency Call

ccs-1-0-22023300-1415351123.jpg.35cae757dc7a993df0cc0e6afe189d3f.jpg


به سمت درب ورودی بیمارستان حرکت کنید. در محوطه بیرونی بیمارستان، آیتم یا مورد خاصی وجود ندارد که بتوان مشاهده کرد. پس از باز کردن در، سبساتین از کیدمن می‌خواهد تا بیرون از ساختمان بماند تا در موقع نیاز به عنوان پشتیبان تیم عمل کند. او و جوزف اودا وارد بیمارستان می‌شوند. و در همان ابتدا سباستین بینی خود را به خاطر بوی تعفن اجساد می‌گیرد.

 داخل بیمارستان

TEW.PS4.1080P.2.jpg

TEW.PS4.1080P.1.jpg

در داخل ساختمان بیمارستان هستید. اجساد زیادی مشاهده می‌شود که به شکل وحشتناکی کشته شدند. اندکی در این محوطه حرکت کنید و اجساد را بررسی کنید. هدف اصلی شما درحال حاضر پیداکردن پلیس‌هایی است که قبل از شما به این بیمارستان اعزام شده‌اند. پس از اندکی جستجو و بررسی، جوزف در اتاق کنترل یک دکتر نیمه جان را مشاهده می‌کند و از سباستین می‌خواهد تا به آنجا برود. به سمت جوزف در اتاق کنترل حرکت کنید. پس از پایان صحبت دکتر نمایشگرهای دوربین‌های مدار بسته را چک کنید. سه افسر پلیس را درحال فرار و تیراندازی به یک موجود مرموز می‌بینید. این موجود مرموز با سرعتی غیرانسانی همه پلیس‌ها را می‌کشد و به دوربین نگاه می‌کند. سباستین که بهت‌زده شده است تا به خود می‌آید همان موجود را می‌بیند که در مقابلش ظاهر شده است. او با یک جسمی که در دستش است به سباستین ضربه می‌زند.

 قصاب خانه

Chap1-2.jpg

پس از ضربه آن موجود مرموز، سبساتین آرام آرام به هوش می‌آید و خود را درحالتی آویزان شده از پا می‌بیند. در اطراف شما تعداد زیادی جسد وجود دارد که به همین شکل آویزان هستند؛ البته صداهایی از تکه تکه شدن گوشت و استخوان هم به گوش می‌رسد. سپس شما مردی غول‌پیکر را می‌بینید که به آرامی به سمت شما می‌آید ولی بعد از نگاه کردن شما به سمت یک جسد دیگر می‌رود و پس از صلاخی کردن، بالاتنه جسد را به اتاق صلاخی می‌برد. او موجودی بی‌رحم است، حال که به اتاقی دیگر رفته بهتر است تلاش کنید تا سریع‌تر از این حالت خارج شوید.

 قصاب خانه - پایان ترس

TEW.PS4.1080P.4.jpg

در شکم یکی از جسدهای روبه‌روی شما خنجری وجود دارد، با فشردن پیاپی دکمه Space خود را تاب دهید و پس از نزدیک شدن به او، چقو را از شکم جسد دربیاورید. سبساتین با چاقو خود را از حالت آویزان از سقف رها می‌کند. حال وقت خروج از این اتاق است، هنگام نزدیک شدن به مرد قصاب آرام و درحالت نشسته حرکت کنید او صدای شما را می‌شنود و شما را می‌بیند.

 قصاب خانه - پیداکردن کلید

TEW.PS4.1080P.5.jpg

TEW.PS4.1080P.8.jpg

درب خروج قفل است و نیاز به کلید دارد. کلید نیز دقیقا در بالای میز قصابی است! آرام و نشسته به گوشه کناری مدخل قصاب خانه رفته و به انتظار بنشینید تا قصاب به مدخل دیگری برود. در این مدت او هرگز نباید شما را ببیند و در صورت این اتفاق بدون هیچ دفاعی کشته خواهید شد. پس از خارج شدن قصاب به آرامی به بالای تخت قصابی رفته و کلید را بردارید و بلافاصله به همین صورت نشسته از این قسمت اتاق خارج شوید چون قصاب دوباره برمی‌گردد و نباید شما را ببیند. حال به سمت درب قفل شده بروید و با کلید آن را باز کنید. از پله‌ها بالا رفته و به سمت انتهای راهرو که به یک در ختم می‌شود بروید. در نزدیکی در سبسایتن ناخواسته آژیر خطر را به صدا در می‌آورد و باعث می‌شود تا قصاب این بار با یک موتور برقی به دنبال او بیاید.

 قصاب خانه - فرار از قصاب

TEW.PS4.1080P.11.jpg

قصاب با اره برقی به دنبال شما است، از این قسمت به بعد تنها باید از او فرار کنید. درب را باز کرده و دکمه Shift را برای دویدن پایین نگه دارید. تنها از او فرار کنید و حتا یک لحظه هم ناایستید، تا اینکه ه یک میان‌پرده برسید. قصاب با اره برقی پای سبساتین را زخمی می‌کند و اینک باید در شرایطی لنگ‌لنگان از او فرار کنید.

 قصاب خانه - فرار با پای زخمی

TEW.PS4.1080P.12.jpg

TEW.PS4.1080P.13.jpg

قصاب همچنان و با سرسختی به دنبال شماست و باید با پای لنگان فرار کنید. او مسیر را می‌بندد، خود می‌ایستد و تله‌ها را برای نابودی شما به کار می‌اندازد. از میان این موانع به سرعت عبور کنید چون در حال نزدیک شدن به یکدیگر هستند. درب خروجی نیز درحال بسته شدن است و باید به سرعت به آن رسیده و از زیر آن خارج شوید.

 قصاب خانه - حوضچه خون

TEW.PS4.1080P.14.jpg

پس از اینکه موفق شدید از زیر مانع از در خارج شوید خود را درحالت سقوط در یک کانال فاضلاب می‌یابید. از دکمه‌های حرکتی برای جاخالی دادن از موانع استفاده کنید. برخورد با موانع ممکن است باعث مرگ شما شود. در انتهای کانال، سباستین به یک حوضچه پر از خون می‌افتد.

 قصاب خانه - فاضلاب

TEW.PS4.1080P.15.jpg

TEW.PS4.1080P.16.jpg

از حوضچه خارج شوید و راه خود را به سمت محوطه دیگری ادامه دهید. یک محوطه با کانال آبی در میان آن که دوطرفش از طریق پل‌های کوچکی به هم متصل هستند. آیتم خاصی در این قسمت‌ها وجود ندارد، فقط یک فایل که باید به سمت ویلچری که جسدی روی آن است حرکت کنید و از نزدیکی آن یک فایل را از روی زمین بردارید. به انتهای کانال و در سمت راست تصویر حرکت کنید و از نردبان بالا بروید.

 بهداری

TEW.PS4.1080P.19.jpg

TEW.PS4.1080P.20.jpg

 

پس از بالا رفتن از نردبان در یک بهداری حضور خواهید داشت. روی میز یک فایل دیگر وجود دارد، آن را بردارید. مسیر خود را دنبال کنید تا پس از ورود به یک اتاق صدای قصاب را بشنوید. او از پشت پنجره شما را می‌بیند پس بنشینید و به آرامی حرکت کنید. به سمت راست درب ورودی و در مقابل پنجره بروید و وارد یکی از کابین‌ها شوید تا پس از ورود قصاب به اتاق در مقابل دید او نباشید. صبر کنید تا قصاب از اتاق خارج شود۷ پس از این اتفاق بازی ذخیره می‌شود.

 بهداری - فرار از قصاب

 

 

Chap1-4.jpg

TEW.PS4.1080P.22.jpg

TEW.PS4.1080P.23.jpg

TEW.PS4.1080P.24.jpg

قصاب از این اتاق خارج شده ولی در اتاق دیگر در جستجوی شما است. باید صبر کنید تا به سمتی دیگر برود و بعد از اینکه پشتش به شما شد، به انتهای راهرو رفته و به سمت چپ بپیچید. در دیوار سمت اتاق یک حفره وجود دارد، از آن برای مشاهده قصاب استفاده کنید. او را به سمت خود کشانده و بعد از حفره وارد اتاق شوید. او از حفره نمی‌تواند وارد شود و باید مسیر را دور بزند۷ این زمان کافی به شما بریا فرار را می‌دهد. مسیر خود را به سمت درب خروجی ادامه دهید و در بین راه توقف نکنید. این مسیر را تا رسیدن به یک سالن دیگر ادامه دهید.

 بهداری - قصاب مصمم

TEW.PS4.1080P.25.jpg

مسیر را تا رسیدن به راهرو بزرگ ادامه دهید. در انتهای این راهرو یک آسانسور است و در میان راه چند ویلچر و تخت وجود دارد. قصاب به دنبال شماست و باید با سرعت فرار کنید. از روی این موانع عبور کنید و خود را به آسانسور برسانید. آسانسور خود به خود باز می‌شود، میان‌پرده آغاز می‌شود و سباستین به داخل آسانسور می‌پرد. قصاب نیز پشت آسانسور می‌ماند.

 فرار از بیمارستان

TEW.PS4.1080P.26.jpg

TEW.PS4.1080P.27.jpg

آسانسور در طبقه همکف بیمارستان روانی Beacon متوقف می‌شود. به سمت درب خروجی بدوید تا از بیمارستان خارج شوید. پس از این میان‌پرده آغاز می‌شود. شهر کریمسون سیتی درحال نابود است. شهر به دور خود می‌چرخد و هیچ چیز پایدار نیست. افسر پلیسی در آمبولانس سباستین را صدا می‌زند و سباستین خود را به آمبولانس رسانده و وارد آن می‌شود. در این آمبولانس به جز افسر پلیس، کیدمن و دکتر به همراه یک مریض روانی نیز حضور دارند. آن‌ها درحال فرار و نجات دادن خود از وضعیت نابودی شهر بودند که ناگهان آن موجود مرموز در ابتدای بازی ظاهر می‌شود و پس از آن راننده تبدیل به خون‌آشام می‌شود. او کنترل آمبولانس را از دست می‌دهد و در نهایت آمبولانس به یک دره سقوط می‌کند.

 

ویدیو

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

من بازی هایی که تجربه شون میکنم سعی میکنم به هیچ عنوان از نت کمک نگیرم چون حس بازی از بین میره ولی بعد از تمام شدنش برمیگردم و مقاله رو میخونم الان میبینم به کاملترین شکل ممکن توضیح داده شده 

تشکر

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری