58 مقاله
در این ویکی

راهیاب The Evil Within/مرحله ۹


Movyn

062ce279897600c0bdf73a1d878b473c.jpg.271

مرحله قبل

مرحله بعد

 

اهداف مرحله:

  • آشنایی با خاندان ویکتوریانو در عمارت این خانواده
  • آشنایی با سرگذشت غم‌انگیز روبن ویکتوریانو، کودکی او، آزمایش‌های او و چگونگی سوختنش
  • آشنایی با سرنوشت لائورا ویکتوریانو
  • تعداد Map Fragments: ۳

شیطان درون (انگلیسی: The Evil within) یک بازی رایانه‌ای در سبک ترس و بقا است که توسط تانگو گیمز و بتزدا سافت‌ورکز ساخته و عرضه شد. این بازی به کارگردانی شینجی میکامی است. در ادامه راهیاب (Walkthrough) بازی قرار داده می‌شود که شامل سرفصل‌ها، تصاویر و آیتم‌های مهم قابل جمع‌آوری است.

 

در پایان مرحله قبل در دخمه‌هایی در اعماق زمین گرفتار شدید. برای نجات خود از این محل، سباستین مسیر خود را ادامه داد تا اینکه محیط تغییر کرد و از آن پس خود را در تیمارستان بیکن می‌دید. او در ادامه دکتر خیمنز را دید و اطلاعات بیشتری درمورد ماشین STEM به دست آورد. سباستین در ادامه مورد حمله هیولایی به نام آمالگام آلفا قرار گرفت و پس از فرار خود را در پناهگاه امن، در مقابل روویک دید.

 
Chapter 9: The Cruelest Intentions

gallery_1_9_110805.jpg

بازی با یک میان‌پرده شروع می‌شود که به نظر می‌رسد درحال تماشای یک خاطره از شخص دیگری هستید. در یک مزرعه آفتابگردان، چند روستایی با آتش مترسکی را می‌سوزاند. پس از این سباستین از تخت خود در اتاقش در پناهگاه امن پایین می‌آید و به نزدیکی در می‌رود. در اینجا تاتیانا گوتیرز درب اتاق را باز می‌کند. او را دنبال کنید و در اتاق پذیرش مستقیم نزدیک تابلو اعلانات بروید تا یک تابلو جدید در بالای آن ببینید. چهره دختر نامشخص است و چهره پسر نیز کاملا از بین رفته. در این زمان حشراتی از داخل عکس و چهره پسر خارج می‌شود و در یک میان‌پرده کوتاه چهره روویک جایگزین چهره پسربچه می‌شود. محیط برای لحظاتی به هم می‌ریزد و سپس درست می‌شود. حالا از روی میز پرستار، نخستین روزنامه جدید در این مرحله را بردارید. اینک به سالن اتاق‌های بیماران بروید و آن را تا نزدیکی آینه دنبال کنید تا وارد محیط جدیدی شوید. در محیط جدید راه را تا رسیدن گل آفتابگردان ادامه دهید تا بار دیگر روویک ظاهر شود و محیط تغییر کند. اینک بازی حلت پایدار خود را پیدا کرده است. به جای ادامه مسیر، راه را برگدید و چند آیتم از جمله خشاب و ژل سبز به دست بیاورید. حال راه اصلی را ادامه دهید و از راه کوتاه سمت راست چند آیتم بردارید. به مسیر اصلی برگردید و آن را تا رسیدن به یک تخته سنگ در سمت راست مسیر ادامه دهید. در مقابل این تخته سنگ یک تکه از نقشه شهر کریمسون سیتی وجود دارد؛ آن را بردارید و مسیر را تا رسیدن به درب دودهانه بزرگ ادامه دهید. وارد آن شوید تا خود را در حیاط عمارت خاندان ویکتوریانو ببینید؛ جایی که روویک در آنجا بزرگ شده بود. آبجکتیو کنونی وارد شدن به عمارت است ولی بهتر است محوطه حیاط را برای پیدا کردن آیتم‌های مختلف جستجو کنید. از جمله یک مجسمه و کلید صندوقچه که روی شاخه درخت در سمت راست ورودی عمارت است.

 

 

روزنامه: Estate Fire

gallery_1_9_48682.jpg

MAP FRAGMENT 15

gallery_1_9_6479.jpg

 عمارت خاندان ویکتوریانو؛ معمای مغز ۱

gallery_1_9_10701.jpg

وارد عمارت شوید تا یک میان‌پرده کوتاه ببینید. در این میان‌پرده، دکتر مارسلو خیمنز، بیمارش لزلی ویترز را با خود می‌برد و پس از این درب پشت سرش بسته می‌شود. در طبقه اول عمارت خاندان ویکتوریانو حضور دارید و یک اتاق ذخیره بازی نیز در این محل وجود دارد که هر زمان می‌توانید بازی را ذخیره کرده یا از دیگر امکانات استفاده کنید ولی درحال حاضر نیازی به این کار نیست. آبکتیو کنونی شما باز کردن همان درب آهنین است که نیاز به حل سه معما دارد که در اتاق‌های مختلف عمارت قرار گرفته‌اند. نکته در مورد حرکت در عمارت، ظاهر شدن ناگهانی روویک است. او پس از ظاهر شدن شما را تعقیب خواهد کرد و درحالی که هرگز نخواهید توانست با او درگیر شوید. بهترین استراتژی برای مقابله با روویک فرار و مخفی شدن در کمدها یا زیر میزها است. بازی را ادامه دهید و برای حل معمای اول از سمت چپ درب اتاق ذخیره، وارد اتاقی با در باز شوید و از روی میز ناهارخوری یک فایل بردارید. آیتم‌های اتاق را جمع‌آوری کنید و از درب دیگر اتاق وارد محوطه جدید شوید. مسیر را تا رسیدن به یک اتاق با درب باز در سمت راست ادامه دهید. در این اتاق یک بمب است که به راحتی با نشستن و نزدیک شدن می‌توانید آن را خنثی کنید. وارد اتاق دیگر این بخش شوید و آیتم‌های اتاق را بردارید. همچنین در این اتاق نیز یک بمب دیگر روی دیوار قرار دارد که آن را نیز خنثی نمایید. اینک وارد اتاق بعدی شوید. به محظ ورود، به سمت در برگردید و از بالای قفسه نزدیک در یک مجسمه و کلید پیدا کنید. آیتم‌های اتاق را بردارید و سپس نزدیک میز جراحی شوید که یک سر قطع شده و مغز برای کالبدشکافی روی آن قرار دارد. این نخستین معما برای باز کردن قفل درب اصلی است! زمانی که روی مغز زوم شود، نواری با صدای روویک پخش می‌شود که می‌گوید هدف آزمایش کالبدشکافی، کورتکس بخش درد در مغز است. از روی نقشه ناحیه مرتبط با درد در مغز را پیدا کرده و سوزن جراحی را وارد کنید تا نخستین معما حل شود. پس از این یک خاطره از روویک و دکتر خیمنز قابل مشاهده است. اینک تمام راه را به محوطه اصلی عمارت برگردید و از پلکان بالا بروید. در طبقه دوم وارد درب وسط راهرو شوید. آیتم‌های اتاق را جمع‌آوری کنید از جمله یک مجسمه و کلید که روی سقف اتاق و نزدیکی روشنایی است؛ همچنین یک اهرم قفلی نیز در اتاق هست که باید بردارید.

 

 

فایل: Mansion Dinning Room Note

gallery_1_9_58778.jpg

معمای اول مغز

gallery_1_9_65938.jpg

 عمارت خاندان ویکتوریانو؛ معمای مغز ۲

gallery_1_9_30125.jpg

پس از برداشتن همه آیتم‌های این اتاق، اگر تاکنون روویک ظاهر نشده باشد از این پس حتما ظاهر خواهد شد. سعی کنید یک مسیر خوب برای فرار برگزینید که منتهی به یک کمد یا میز برای مخفی شدن باشد. روویک مانند یک شبح حرکت خواهد کرد و فضا رنگی آبی خواهد گرفت. زمانی که رنگ آبی رفت می‌توانید دیگر از محلی که مخفی شدید خارج شوید. پس از رفتن روویک، در طبقه دوم و از راهرو سمت چپ وارد اتاق کتابخانه شوید. در این محل چند هانتد و مقداری آیتم وجود دارد. در این مرحله از تیرهای یخ‌زن کمان برای کشتن هانتدها استفاده کنید. آن‌ها پس از یخ زدن با یک مشت خواهند شکست. در همین اتاق کتابخانه، نردبانی کوچک برای طبقه دوم هست که باید از آن بالا بروید و دومین اهرم قفلی را از نزدیکی تابلو پاره شده بردارید. در این بخش نیز آیتم‌های مانند ژل سبز و خشاب وجود دارند. نکته در مورد هانتدها اینکه بهتر است برای صرفه‌جویی در خشاب‌ها، هانتدهای روی زمین را پیش از بلند شدن بسوزانید. پس از این از نردبان پایین بروید و وارد راهرو دیگر اتاق کتابخانه در سمت چپ شوید. وارد اولین در در سمت چپ کوریدور شوید. اینجا اتاق روویک است و یک فایل روی میز قرار دارد که می‌توان برداشت. همچنین در این اتاق چند آیتم از جمله یک ژل سبز بزرگ در کمد کوچک کنار تخت قرار دارد. از راهرو دیگر همین اتاق داخل شوید؛ این اتاق اتاق لائورا ویکتوریانو، خواهر روویک بوده است. آیتم‌های این اتاق را نیز جمع‌اوری کرده و از درخارج شوید تا به کوریدور اصلی برگردید. مسیر را به چپ ادامه داده و سپس با کوریدور به سمت راست بروید. در مقابل پلکان و سکوی کوچک سمت چپ، روی دیوار سمت راست یک ورودی وجود دارد. وارد این اتاق شوید؛ در این اتاق یک ژل سبز و همچنین ۱۶مین تکه از پازل قطعات شهر روی وان حمام وجود دارد که بهتر است بردارید. حال به کوریدور برگشته و آن را تا انتها دنبال کنید. در این محل یک تله مرگبار وجود دارد که با زنجیر درحال کشیده شدن به سمت آن هستید. نگران نباشید؛ بهتر است اجازه دهید تا نزدیک تله شوید و سپس باید به لامپ قرمز بالای آن شلیک کنید. حالا کوریدور را بار دیگر به انتها بروید و وارد اتاق جدید شوید. اینجا اتاق والدین روویک و خواهرش لورا بوده است. آیتم‌های اتاق، از جمله یک مسجمه و کلید روی میز را بردارید و سپس نزدیک شومینه شوید و با نشستن و حرکت کردن از آن بگذرید. در اتاقک جدید، ژل سبز را بردارید و نزدیک میز جراخی شوید تا دومین معمای مغز را حل کنید. این بار باید سوزن الکترود را در بخش احساس و حافظه در مرکز مغز قرار دهید. با حل دومین معمای مغز، به اتاق والدین برگردید تا یک خاطره دیگر از روویک ببینید.

 

 

 

فایل: Ruvik's Room Note

gallery_1_9_28758.jpg

MAP FRAGMENT 16

gallery_1_9_25955.jpg

معمای دوم مغز

gallery_1_9_50781.jpg

 عمارت خاندان ویکتوریانو؛ معمای مغز ۳

gallery_1_9_9434.jpg

پس از پایان خاطره روویک، از اتاق خارج شده و کوریدور را به سمت چپ دنبال کنید تا در انتها وارد اتاق جدید شوید. در این اتاق یک فایل ویدیویی روی میز وجود دارد که بهتر است آن را گوش دهید. چند هانتد و همچنین بمب نیز در اتاق هست که بهتر است آن را خنثی کنید. با ادامه مسیر خود را در طبقه دوم محوطه اصلی عمارت خواهید دید؛ مسیر را اینک باید به طبقه اول عمارت برگردید که اگر تاکنون روویک ظاهر نشده باشد، از این پس حتما ظاهر خواهد شد و باید خود را نجات دهید. برای حل معمای سوم مغز، اینک وارد اتاق سمت راست درب آهنین و قفل شوید. آیتم‌های این اتاق را بردارید؛ این اتاق به یک اتاق و راهروی دیگر مرتبط است. ابتدا بهتر است به آرامی وارد اتاق شوید و با حرکت نشسته و ضربه چاقو، هانتدی که پشت پرده حضور دارد را از بین ببرید. ژل‌های سبز و آیتم‌های این اتاق را نیز جمع‌آوری کرده و سپس به اتاق قبلی برگردید تا بتوانید راهرو سمت چپ را دنبال کنید. وارد اولین اتاق راهرو در سمت چپ شوید. در این محل ژل سبز و یک بمب برای خنثی کردن هست. به یاد داشته باشید که با نشستن، شمارش معکوس بمب از کار می‌افتد و پس از این می‌شود نزدیک شد و آن را خنثی کرد. پس از این اتاق را ترک کرده و راهرو را تا انتها ادامه دهید. اینک در اتاق موسیقی هستید. در سمت دیگر پیانو روی زمین یک فایل را بردارید. حال تابلوی روی دیوار کا یک گاوصندوق روی آن است را چک کنید تا دو اهرم قفلی روی آن نصب شود. برای قفل بالا عدد ۱۱ و برای قفل پایین عدد ۲ را وارد کنید تا گاوصندوق با خون منفجر شود؛ رمزها از روی تابلوهای مقابل اهرم‌های قفلی به دست آمده بودند. درب جدید باز می‌شود؛ راهروی کوچک را پیگیری کرده و از طریق درب وارد اتاقک شوید. اینجا باید آخرین معمای مغز را حل کنید. این بار باید سوزن الکترود را در بخش امیدواری کورتکس مغز وارد کنید. پس از این کار آخرین معمای اینچنینی حل می‌شود. اتاق را ترک کنید تا شاهد یک خاطره دیگر از روویک و دکتر خیمنز باشید. پس از این به سالن اصلی عمارت در طبقه اول بازگردید تا شاهد باز شدن درب آهنین باشید.

 

 

فایل: Mansion Music Room Note

gallery_1_9_18757.jpg

معمای سوم مغز

gallery_1_9_48815.jpg

 اتاق ذخیره بازی

gallery_1_9_79221.jpg

در سالن اصلی عمارت، اینک بهترین وقت برای رفتن به اتاق ذخیره بازی است. وارد شوید و یک سند شخصی از نزدیکی آینه بردارید و سپس از طریق آینه وارد بیمارستان محل ذخیره بازی شوید. در اتاق پذیرش، از روی پیشخوان جراید دومین روزنامه مرحله را بردارید و پس از این از روی تابلو اعلانات یک آگهی مفقودی بردارید. در ادامه مرحله، نیاز به ارتقاع وضعیت خواهید داشت و بهتر است روی صندلی ارتقا بروید و با ژل سبز وضعیت خود را ارتقا دهید. همچنین بهتر است به بخش صندوق‌ها بروید و با کلیدهای جمع‌آوری شده خشاب و سرنگ به دست بیاورید. پس از این بازی را ذخیره کنید و از طریق ینه به عمارت برگردید. اینک باید وارد درب آهنین باز شده شوید. یک راهرو طولانی است که باید طی شود ولی در میانه راه بار دیگر روویک ظاهر می‌شود. این بار اجازه دهید تا روویک به شما برسد تا محیط تغییر کند.

 

 

سند شخصی: Home Engulfed in Flames

gallery_1_9_73639.jpg

روزنامه: Bodies Found near Estate

gallery_1_9_6816.jpg

آگهی مفقودی: Ruben Victoriano

gallery_1_9_28818.jpg

 هیولای خونین روویک

gallery_1_9_48302.jpg

در حین حرکت در سالن، روویک ظاهر می‌شود و پس از رسیدن به سباستین محیط تغییر می‌کند. در اتاق آزمایش روویک هستید و خاطره‌ای از او در کودکی‌اش مشاهده می‌کنید. کودک ناگهان به شکل خون می‌شود و حرکت می‌کند. خون را تعقیب کنید و پس گذر از راهرو وارد اتاق بعدی شوید. در اتاق جدید، میان‌پرده کوتاهی نمایش داده می‌شود و پس از این روویک تبدیل به یک هیولای متحرک خونین می‌شود. اجازه ندهید به شما نزدیک شود و از او فرار کنید. از راهرو سمت راست حرکت کرده و سپس وارد اتاق بعدی شوید. برای سومین بار در اتاق روویک خواهید بود. اتاق کش می‌آید و در میانه راه تله‌ای مرگبار فعال می‌شود. شما نیز در میانه مسیر هستید و سیم‌های نامنظمی در بین راه خواهید دید که اگر برخورد کنید سقف روی سر سب خواهد افتاد. همچنین سقف به همین شکل نیز به آرامی در حال پایین آمدن است و باید سریع‌تر از میان سیم‌ها حرکت کنید. پس از گذر از تله وارد راهرو شوید تا یک میان‌پرده از مجسمه مدلینگ ببینید. محیط تغییر می‌کند و اینک در یک محیط بزرگ با مجسمه‌های مدلینگ بزرگ هستید. از میان مجسمه‌ها عبور کنید تا درب آهنی بزرگ پشت سر شما بسته شود. اینک درب‌های مسیر مقابل شما نیز بسته می‌شود و انچه می‌ماند یک راهرو است که باید تا انتها دنبال کنید. در این زمان هیلای خونین روویک نیز در تعقیب شما است. در انتهای این مسیر، قفل درب را بشکنید تا بتوان از آن عبور کرد. باز هم درب‌ها خواهند افتاد و مسیری راهرو مانند ایجاد می‌شود که درانتها بازهم نیاز به باز کردن درب از طریق شکستن قفل دارید. درحالی که هیولا همچنان در تعقیب شماست، در میانه راه چند بمب و تله نیز هست که به خاطر کمبود وقت بهتر است با نشستن و حرکت کردن از آن‌ها عبور کنید. پس از این راهرویی خواهید دیدکه در انتهای آن نور است. به سمت نور بدوید تا مجسمه‌ها به همدیگر بچشبند. اینک باید با سرعت فرار کنید تا محیط تغییر کند. بار دیگر در اتاق آزمایش روویک هستید. محتویات اتاق را جمع‌آوری کنید از جمله ۱۷مین تکه از نقشه شهر کریمسون سیتی. وارد راهرو شده و مسیر را تا رسیدن به در دو دهانه ادامه دهید. از آن وارد شدوید تا خود را در یک مزرعه آفتابگردان ببینید. اینک یک میان‌پرده نمایش داده می‌شود.

 

 

MAP FRAGMENT 17

gallery_1_9_26988.jpg

 بی‌رحمانه‌ترین انتقام

gallery_1_9_66228.jpg

gallery_1_9_28714.jpg

زمانی که وارد مزرعه آفتابگردان شدید، میان‌پرده کوتاهی نمایش داده می‌شود که ورود چند روستایی به این مزرعه در گذشته را نشان می‌دهد. پس از این از میان گل‌های آفتابگردان که دقیقا پشت به آفتاب هستند بگذرید و خود را به کلبه مرکز این محل برسانید. پیش از وارد شدن به کلبه، اطراف آن را برای به دست آوردن آیتم‌های معمولی جستجو کنید. اینک وارد کلبه شوید تا میان‌پرده‌ای از بدترین خاطره روویک در کودکی را ببینید. او و خواهرش با شادی سرگرم بازی در این کلبه هستند؛ بی‌خبر از اینکه چند روستایی درحال نزدیک شدن به کلبه هستند. در این زمان روستایی‌ها از اینکه والدین ثروتمند روویک قصد خرید زمین‌هایشان را دارند عصبانی هستند و می‌خواهند کلبه را در آتش بسوزانند. هنگامی که یکی از روستایی‌ها گفت فکر می‌کند داخل کلبه چند بچه وجود داشته باشد، روستایی دیگر گفت او که چیزی نشنیده و پس از این مشعل آتش را روی بنزین ریخته شده روی کلبه انداخت. در این لحظه کلبه آتش می‌گیرد و خاطره بعدی یعنی سوخته شدن روویک و خواهرش لورا نمایش داده می‌شود. لورا درحالی که خودش همچون روویک سوخته است، به برادرش کمک می‌کند تا از دیواره بالا برود و از مجرای کوچک روی آن خو را نجات دهد. درحالی که روویک شدیدا سوخته اما با کمک خواهرش موفق به خروج از کلبه می‌شود؛ متاسفانه اما برای لورا، او در کلبه به دام افتاد و کاملا در آتش سوخت. اینک به بازی برمی‌گردید و کنترل سب را در دست دارید. کلبه در آتش می‌سوزد و باید از مجرای روی دیوار فرار کنید. ابتدا به سمت چپ رفته و اهرم سمت راست را فعال کنید. پس از آزاد شدن قفسه، اهرم کناری آن در سمت چپ را فعال کنید تا قفسه پایین بیاید. اینک روی قفسه بروید و با شلیک تیر به اهرم، همراه با قفسه به بالا بروید. در طبقه بالا پیش از نزدیک شدن به مجرا، نزدیک علوفه‌ها شوید و ان‌ها را بسوزانید. منتظر باشید تا کاملا بسوزند تا بتوانید یک مجسمه و کلید صندوقچه پیدا کنید. اینک به سمت مجرا بروید تا یک میان‌پرده کوتاه دیگر مشاهده کنید. هیولای خونین روویک از مجرا وارد شده و شما را بار دیگر به کف کلبه می‌اندازد. اینک هیولای خونین دربرابر شماست و باید با ان مبارزه کنید. روویک با خونش چند هانتد به سمت شما می‌فرستد که به راحتی می‌توان نابودشان کرد. پس از این یک میان‌پرده از خاطره روویک که در آن لورا از طبقه دوم کلبه و نزدیکی مجرا به کف اتاق می‌افتد و هیولای خونین روویک با فریاد نزدیک لورا می‌شود. او سپس می‌گوید شما بودید که این کار را با آن‌ها کردید. در این زمان مشغول تماشای خاطره هستید و خطاب روویک به روستاییان و مسببان آتش زدن کلبه است. پس از این میان‌پرده محیط تغییر می‌کند و باید یک راهرو را ادامه دهید. این راهرو طولانی را ادامه دهید تا در میانه راه صدای یک خاطره دیگر از خاطرات روویک را بشنوید. این بار ولدین روویک هستند. پس از آتش‌سوزی، پدر روویک، او را در یک دخمه در زیرزمین مخفی کرد و درب را نیز به رویش بست. او به همسرش نیز گفت که در آتش‌سوزی هر دو کودک‌شان کشته شدند. در این اتاق آیتمی برای جمع‌آوری نیست و می‌توانید از طریق مجرای میان دو قفسه کتاب به محل بعدی بروید. مرحله پس از این به پایان می‌رسد.

 


ویدیوی راهیاب

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

این عمارت تا اینجای بازی که دارم قدم به قدم پیش میرم با راهنما ترسناک ترین محل بازیه مراحل قبلی هیچ کدوم ترس اینو نداشت خخخخ

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری