195 مقاله
در این ویکی

شرکت آمبرلا


Movyn

Umbrella Corporation

311faa4b274edfba7b45419424091dda.png

 

تاسیس 1968
بنیانگذاران اوزول اسپنسر، ادوارد آشفورد، جیمز مارکوس
نوع فعالیت داروسازی، فناوری اطلاعات، دانش‌های نوین، اسلحه سازی و ...
افراد مشهور اوزول ای. اسپنسر

جیمز مارکوس

ادوارد آشفورد

ویلیام بیرکین

آلبرت وسکر

سرگئی ولادیمیر

نوع شرکت خصوصی
وضعیت منحل شده

شرکت آمبرلا (انگلیسی: Umbrella Corporation) یک شرکت خیالی بزرگ در سری بازی‌های رزیدنت اویل است. این شرکت به عنوان شرکتی بسیار بزرگ در زمینه‌های داروسازی، فناوری، رایانه و ... در سری معرفی می‌شود که عمده دلیل تداخل آن با داستان بازی، فعالیت‌های مخفیانه و سربسته این شرکت است. این شرکت درواقع در پشت پرده فعالیت‌های قانونی و پرطرفدار خود، تحقیقات غیرقانونی در زمینه ساخت سلاح‌های بیولوژیکی و ویروسی انجام می‌داد که درنهایت با برملا شدن این تحقیقات و روند سقوط سهام، شرکت نابود می‌شود؛ اما میراث خود که همان کار و تحقیق روی این گونه سلاح‌ها است توسط شرکت‌های دیگر ادامه می‌یابد.

 معرفی

شرکت آمبرلا توسط لورد اوزول ای. اسپنسر، لورد ادوارد آشفورد و دکتر جیمز مارکوس در سال 1968 و پس از کشف ویروس مادر تاسیس شد. این شرکت به عنوان یک شرکت داروسازی با سرمایه عظیمی شروع به کار نمود که به سرعت باعث گسترش فعالیت‌ها و محبوبیت عمومی برای آن شد. این شرکت اولین شعبه خود را در آفریقا تاسیس کرد. جایی که گل‌های جاویدان در اعماق زمین و شهر باستانی Ndypaia قرار داشت. اشاره به این گل‌ها در کتابی به نام "Stairway of the Sun" شده بود که توسط اسپنسر مطالعه شده بود. اسپنسر از دوستان زیست شناس خود نیز دعوت کرد تا برای تحقیقات و جستجو به او بپیوندند. اسپنسر قصد داشت تا از گل‌های نامیرا و جاودان، عصاره جاودانگی را استخراج کند که سرانجام تیم زیست شناسی موفق شدند و این عصاره به عنوان ویروس مادر کشف شد.

 


از ویروس مادر تا ویروس T

ویروس مادر از قدرت بسیار بالایی برخوردار بود و نمی‌شد از آن به عنوان عصاره جاودانگی استفاده کرد. این ویروس اغلب مبتلایان به خود را می‌کشت. مهم‌ترین هدف اسپنسر، قابل استفاده کردن ویروس مادر به عنوان عصاره جاودانگی بود. تحقیقات روی این ویروس گسترش یافت؛ دکتر آشفورد و یکی از شاگردان دکتر مارکوس در آفریقا ماندند و تحقیقات را در مقر آفریقایی آمبرلا ادامه دادند. این تحقیقات باعث مرگ آشفورد و بی‌نتیجه ماندن تحقیقات وی شد. دکتر مارکوس به شهر راکون بازگشت و تحقیقات را در آنجا پیگیری کرد. او به زودی دریافت که باید مسیر پروژه ویروس مادر را با زالوها ادامه دهد. او تحقیقات خود را گسترش داد و این بار ویروس مادر را به DNA زالو در تخم زالو تزریق کرد و پایداری بیشتری را مشاهده کرد. ویروس استخراج شده از این زالوها، دیگر ویروس مادر نبود بلکه صورتی خنثی تر و قابل استفاده تر از آن بود. ویروس جدید، ویروس T یا ویروس Tyrant نامیده شد. این ویروس سرانجام توانست جاودانگی ببخشد، این ویروس حتا مرده‌ها را هم زنده می‌‌کرد ولی بهای این زندگی، تبدیل شدن مبتلا به یک خون‌آشام بود. در واقع این ویروس مبتلای زنده یا مرده خود را ابتدا می‌کشت و بعد با برقراری جریان ضعیف الکتریکی در میان سلول‌ها، حیات ضعیفی را در او ایجاد می‌کرد. این باعث می‌شد تا موجود تنها زنده باشد و بهره‌ای از هوش و ذکاوت نداشت، تنها بایستی نیاز اولیه یعنی خوردن را برآورده می‌کرد که ساده ترین راه نیز برای او خوردن گوشت و خون اولین جاندار اطرافش بود. نامگذاری ویروس بیشتر به این دلیل بود که مبتلا به ویروس تی، به یک هیولا (Tyrant) یا زامبی تبدیل می‌‌شد.

 


دومینوی اشتباهات

ویروس T خواست اصلی مارکوس و شرکت آمبرلا، یعنی بخشیدن زندگی جاودانه را برآورده کرد ولی مسیر زیادی تا تکامل این ویروس وجود داشت. با این حال و بدون توجه به این موضوع، اسپنسر، در سال 1988 با فرستادن تیمی مسلح برای کشتن مارکوس، ویروس‌ها را تصاحب کرد و مارکوس را کشت، او تصور می‌کرد که مارکوس دیگر برای شرکت استفاده‌ای ندارد بنابراین شاگردانش یعنی وسکر و بیرکین راه او را ادامه دادند. مرگ دکتر مارکوس قطعی بود ولی به هر حال، تعدادی از زالوهای آلوده به ویروس T وارد جسد او شدند و در طول 10 سال (1998) باعث شدند تا او مجددا زنده شود. جیمز مارکوس که از آمبرلا و اسپنسر عصبانی بود، تصمیم گرفت تا از این شرکت انتقام بگیرد. او با شایع کردن ویروس T در محوطه اطراف آزمایشگاه رفته رفته باعث شد تا کوهستان آرکلی و انسان‌ها و موجوداتش به خون‌آشام تبدیل شوند. اتفاقی که باعث شد تا اداره پلیس شهر راکون و در راس آن، گروه S.T.A.R.S وارد ماجرا شود. ورود استارز به کوهستان آرکلی باعث شد تا شخصیت‌هایی مانند کریس ردفیلد و جیل ولنتاین پروژه نابودی آمبرلا را با جدیت ادامه دهند چون ماهیت اصلی این شرکت برای‌شان روشن شده بود.

 


نابودی شهر راکون

ویلیام برکین، دیگر شاگرد دکتر مارکوس نیز توانست در آزمایشگاه‌های زیرزمینی آمبرلا در شهر راکون، از طریق استحراج ویروس از ژنوم لیسا تریور، صورت دیگری از ویروس مادر را کشف کند. البته این ویروس که به نام ویروس G نام‌گذاری شد نیز در مرحله ابتدایی بود و جاودانگی را همراه با انسانیت به ارمغان نمی‌آورد. این ویروس در حقیقت بسیار قدرتمند تر از ویروس T بود و هوش و ذکاوت را در مبتلا تا حدودی حفظ می‌کرد ولی مبتلا را به یک هیولا جهش می‌داد. هیولایی که دائما درحال جهش و تغییر شکل بود. اسپنسر پیش از هر اتفاقی، تصمیم گرفت تا بیرکین را نیز از سر راه برداشته و ویروس را تصاحب کند. در حمله "هانک" به آزمایشگاه، بیرکین به قتل رسید و ویروس‌ها ضبط شد ولی مرگ بیرکین نیز از جنس مرگ جیمز مارکوس بود. بیرکین پیش از مرگ ویروس G را به خودش تزریق کرد و به یک هیولا تبدیل شد. او درای هوش بود و تصمیم گرفت تا به هاک حمله کند. در این حمله، سرنگ‌های ویروس T شکسته شد و پس از مدتی موش‌ها را آلوده کرد. آلودگی موش‌ها به ویروس تی باعث شد تا ابتدا فاضلاب شهر و رفته رفته تمام شهر راکون به این ویروس مبتلا شوند و چهره حقیقی آمبرلا بر همه آشکار شود.

پس از نابودی شهر راکون، فعالیت‌های گروه‌های مختلف علیه شرکت آمبرلا گسترش یافت و چهره منفوری به خود گرفت. کریس، جیل و دیگر افراد نیز با تشکیل گروهی مسلح به مقرهای مختلف این شرکت در سرتاسر جهان حمله کردند و به تدریج آن‌ها را نابود ساختند.

اسپنسر نیز پس از این واقعه زندگی مخفیانه خود را در عمارت اروپایی خود تا زمان مرگش به دست آلبرت وسکر ادامه داد.

 

مخفی کننده

الگو:کارکنان شرکت آمبرلا

شرکت آمبرلا

 

مدیران اصلی اوزول اسپنسرجیمز مارکوسادوارد آشفوردژوئل آلمنسرگئی ولادیمیرآکیتاکا ایگاراشیهنینگ پی.ماساسکی تی.جنی کا.کارلوس ام.فرانک ای.ایزابلا سی.گرگ آ.لی دی.مایکل کا.ادن دابلیو.داگلاس لاپرکارل ردهیل
رئیسان شعبه‌ها الکساندر آشفوردجیمز مارکوسآلفرد آشفوردبرندون بایلیویلیام برکینکریستین هانریتامی نیلسونوینسنت گلدمنمورفیوس دی. دوال
محققان سرشناس ادوارد آشفوردجیمز مارکوسالکساندر آشفوردآلکسیا آشفوردالیاسویلیام برکینآنت برکینکارترفراستاستیوجان تولمنجان کلمنزلیندامونیکاگرگ مولرآلبرت وسکرآلکس وسکرهنری سارتونکیت ایروینگای. اسمیتاس. راسفردریک داونینگیوکو سوزوکی
دیگران/نامشخص اسکاترودریگو خوان راولجون تولمندیویداریکمارتین کلوک‌هولمرابرتآنجلیکا مارگارتدون ولرچارلز کولمن


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری