195 مقاله
در این ویکی

تاریخچه رزیدنت اویل/۲۰۱۴-۲۰۱۷


Movyn

Timeline Of Resident Evil

< 2010-2013

مقاله تاریخچه داستانی رزیدنت اویل (انگلیسی: History of Resident Evil) فهرست وقایع روی داده در خط داستانی اصلی سری رزیدنت اویل است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده است. مقاله پیش رو به وقایع روی داده بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ می‌پردازد که شامل رویدادهای منتهی به واقعه همه‌گیری در جزیره سونیدو دی تورتوگا و واقعه دولوی است. تمامی حوادث رخ‌داده در این بازه زمانی، اشاره شده در بازی‌ها، فایل‌ها، اسناد مختلف، انیمیشن‌ها و دیگر محصولات سری رزیدنت اویل که توسط کپ‌کام انتشار یافته است.

حوادث زیر به شکل گاه‌شمار (Timeline) و با توجه به وقایع رخ داده بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ مرتب شده است. این مقاله در امتداد سال 2013 در سری رزیدنت اویل نیز قرار دارد و وقایع مانگای بایوهازارد: جزیره بهشتی و بازی رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد را شامل می‌شود.2014

تاریخ نامشخص
اکتبر
 • میا وینترز و آلن داگلاس که کارمند شرکتی به نام اتصالات بودند، یک B.O.W انسانی به نام اولین را سرپرستی می‌کردند. این کودک قرار بود از طریق کشتی از رود می‌سی‌سی‌پی به خلیج مکزیک و آزمایشگاهی دیگر منتقل شود. در نزدیکی دولوی، لوئیزیانا کودک از کنترل خارج و باعث هرج و مرج در کشتی شد و بعد از شروع طوفانی سهمگین، کشتی واژگون می‌شود. میا و اولین تنها بازماندگان کشتی هستند که بی‌هوش به کنار ساحل می‌رسند.
 • جک بیکر و لوکاس بیکر ابتدا اولین و سپس میا را به املاک بیکرها بردند تا به دست آوردن سلامتی از آن‌ها مراقبت کنند. آن‌ها اطلاع نداشتند که اولین یک دختر عادی نیست و به جهت آزمایش‌هایی که روی او انجام شده، به عنوان یک سلاح زنده طراحی شده است.
 • اولین زودتر از میا به هوش آمد. او همیشه در حسرت داشتن دوست و خانواده بود و از قدرت‌های کنترل ذهن برای تبدیل کردن خانواده بیکر به خانواده خودش استفاده کرد.
 • بیکرها همگی تحت کنترل ذهنی یا تاثیر آن بودند و به کلی تغییر کردند. آن‌ها در واقع عقلشان را از دست داده بودند و برای مدت‌ها از دید عموم مخفی بودند. آن‌ها مخفیانه توریست‌ها و غریبه‌ها را می‌ربودند تا خانواده که اولین می‌خواست را بزرگ‌تر و بزرگ‌تر کنند. کودک نیز چون راهی جز استفاده از قدرت‌ها برای برقراری ارتباط نمی‌دانست، اکثر افراد و کودکان ربوده شده سرنوشت وحشتناکی در انتظارشان بود.

 

منابع:

 


2015

 • پیش‌زمینه وقایع بازی رزیدنت اویل: آمبرلا کورپس در این سال جریان داشته است.
 • این سال دو سال پس از حملات بیوتروریستی جهانی و دوازده سال بعد از سقوط شرکت آمبرلا است.
 • مقادیر زیادی از تحقیقات و اسناد مرتبط با ساخت سلاح‌های بیو ارگانیک که از ترایسل و آمبرلا باقی مانده هنوز کشف نشده‌اند. این اسناد بیشتر توسط شرکت‌ها و موسساتی پیدا و استفاده می‌شود که مخفیانه با ساختن چنین سلاح‌هایی درگیر هستند.
 • جستجو برای چنین اسنادی، یک جنگ و رابت مخفی بین چنین شرکت‌هایی نیز ایجاد کرده است. این شرکت‌ها بیشتر از هر چیز مایل به فرستادن مزدور به محل‌های قرنطینه و سابقا آلوده هستند تا بتوانند نمونه ویروس‌ها، تحقیقات و اسنادی که مخفی و کشف‌نشده باقی ماندند را برای خودشان تصاحب کنند.

 

منابع:

 


2017

ژوئن
 • کلنسی جارویس، آندره استیک‌لند و پیتر والکن، سه نفر از برنامه‌سازان سری مستندهای سور گیتورز، بعد از گرفتن گزارش‌هایی از خانه متروکه و روح زده دولوی، لوئیزیانا به این خانه رفتند. آن‌ها دقیقا متوجه خطری که داخلش رفتند، یعنی مواجهه با خانواده بیکر که عقلشان را به کلی از دست داده بودند، نبودند.
 • این سه توسط بیکرها دستگیر و مراحل روتین برای عضو کردن‌شان در خانواده را روی این سه پیاده کردند که در نهایت به کشته شدن همه‌شان منتهی شد.
جولای
 • در 20 جولای این سال، ایتن وینترز که ایمیلی از طرف همسرش میا وینترز گرفته بود به دولوی رفت. ایتن پس از واقعه طوفان دولوی اطلاعی از سرنوشت همسرش نداشت. درحالی که همه معتقد بودند میا هم جزو کشته‌شدگان بوده است، ایتن نمی‌توانست باور کند. بعد از سه سال بی‌خبری، گرفتن یک ایمیل از میا باعث شد تا او به دولوی برود و د نهایت وارد خانه روح زده بیکرها شود.
 • ایتن، موفق شد همسرش را پیدا کند. با این حال در حین فرار، میا عقلش را به کلی از دست داد و به ایتن حمله کرد. ایتن چاره‌ای جز مقابله نداشت چون میا به قصد کشت حمله می‌کرد. درنهایت نیز ایتن مجبور به کشتن همسرش شد ولی در کمال تعجب، همسرش زنده و از اتاق خارج شد.
 • ایتن با کمک شخصی به نام زویی، متوجه برخی حقایق شد و فهمید که افراد این خانه چند سال است که عقل‌شان را از دست داده‌اند. ایتن و میا بعد از این باز هم مبارزه می‌کنند تا اینکه جک بیکر ماجرا را تمام و ایتن را برای اینکه عضوی از خانواده کند، به عمارت می‌برد.
 • ایتن با کمک زویی، به مبارزه با اعضای خانواده بیکر ادامه می‌دهد. او برای نجات پیدا کردن از خانه و طوری که اولین نتواند تاثیری روی او داشته باشد،  باید واکسن مخصوصی درست کند.
 • ایتن با کمک زویی واکسن را به دست آورد و برای رفتن از عمات، تصمیم گرفت میا را با خودش ببرد. او واکسن را به میا تزریق کرد و به زویی قول داد تا کسی را برای کمک به او بفرستد.
 • پس از فداکاری میا، ایتن مسیر را دنبال و در نهایت با اولین مبارزه کرد. در این مبارزه، آمبرلای آبی و کریس ردفیلد به اوو کمک کردند. پس از نابود شدن اولین، میا و ایتن با هلی‌کوپتر از محل خارج شدند.
 • کریس ردفیلد تعقیب لوکاس بیکر را ادامه و بالاخره او را کشت.
 • جو بیکر با کمک کریس ردفیلد زویی را نجات داد.

 

منابع:

مخفی کننده

 

الگو:تاریخچه رزیدنت اویل

 

رویداد تاریخ وقوع
پیش‌زمینه ۱۹۱۸ تا ۱۹۷۸
گزارش وسکر ۲ ۱۹۷۸ - ۱۹۸۱ - ۱۹۸۳
گزارش وسکر ۱۹۹۸
رزیدنت اویل صفر ۱۹۹۸

تاریخچه آمبرلا

آغاز (Beginnings)

۱۹۹۸
رزیدنت اویل ۱۹۹۸
تاریخچه آمبرلا
تولد دوباره (Rebirth)
۱۹۹۸
رزیدنت اویل ۳: نمسیس ۱۹۹۸
رزیدنت اویل ۲ ۱۹۹۸
رزیدنت اویل شیوع ۱۹۹۸
رزیدنت اویل شیوع: فایل ۲ ۱۹۹۸
تاریخچه آمبرلا
 
۱۹۹۸
بازمانده چهارم (The 4th Survivor) ۱۹۹۸
درب مرگ (Death's Door) ۱۹۹۸
بایوهازارد مجری-۴بعدی (انیمیشن) ۱۹۹۸
رزیدنت اویل: بازمانده ۱۹۹۸
رزیدنت اویل کد: ورانیکا ۱۹۹۸

تاریخچه تاریکی

عملیات خاویر (Operation Javier)

 

۲۰۰۲
رزیدنت اویل: هدف مرده ۲۰۰۲

تاریخچه آمبرلا

گزارش اضافی وسکر (Wesker's Extra Report) (جزوه ژاپنی)

مقدمه‌ای برای سقوط (Prelude to the Fall) (مانگا)

پایان آمبرلا (Umbrella's End)

میراث تاریک (Dark Legacy)

۲۰۰۳
رزیدنت اویل ۴ ۲۰۰۴

رزیدنت اویل: مکاشفات

تریلر ریچل (Rachel's Trailer) (Extended trailer for Resident Evil: Revelations)

گزارش جسیکا (Jessica's Report)

رزیدنت اویل: تباهی (انیمیشن)

۲۰۰۵

رزیدنت اویل ۵

گمشده در کابوس‌ها (Lost in Nightmares) (Extended DLC)

داستان بازی اصلی
فرار از درماندگی (Desperate Escape) (Extended DLC)

۲۰۰۶ - ۲۰۰۹
رزیدنت اویل: نفرین‌شدگی ۲۰۱۰
رزیدنت اویل: مکاشفات ۲ ۲۰۱۱
رزیدنت اویل: خواست مارهاوا (مانگا) ۲۰۱۲
رزیدنت اویل ۶ ۲۰۱۲ - ۲۰۱۳
بایوهازارد: جزیره بهشتی (مانگا) ۲۰۱۴
نیروهای آمبرلا ۲۰۱۵
رزیدنت اویل: خون‌خواهی (انیمیشن) نامشخص
رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد ۲۰۱۷

 

 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری