195 مقاله
در این ویکی

عمارت اسپنسر


Movyn

164ef8830042aabc6a030c43faf954da.jpg.d1e

عمارت اسپنسر (انگلیسی: Spencer Mansion) یک عمارت بزرگ و مخوف در سری بازی‌های رزیدنت اویل است. این عمارت متعلق به اوزول اسپنسر مدیرکل شرکت آمبرلا و محل رخ دادن حوادث و داستان‌های اولین بازی این سری بود. سازنده این بنا جورج تریور، معمار مشهور نیویورکی بود که به درخواست اسپنسر، این بنا را بسیار بزرگ، با اتاق‌ها و راهروهای فراوان و مملو از تله و پازل طراحی کرده بود. این عمارت بدنام درحقیقت، پوششی برای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و غیرقانونی بود که در اعماق این عمارت ساخته شده بود. از این آزمایشگاه برای کار روی ویروس مادر و ساخت اولین نمونه‌های B.O.W ها استفاده می‌شد.

 تاریخچه

عمارت اسپنسر، یک بنای مسکونی بسیار بزرگ و باشکوه بود که به سفارش اوزول اسپنسر در محوطه جنگلی کوهستان آرکلی ساخته شد. اسپنسر، ادوارد آشفورد و جیمز مارکوس به تازگی موفق به کشف ویروس مادر شده بودند. این ویروس از گل‌های نامیرا در آفریقا استخراج شده بود و تصور بر این بود که با این ویروس می‌توان عمری ابدی پیدا کرد، زیرا وجود عصاره همین ویروس در گل‌ها باعث نامیرا شدن گل‌ها حتی بدون آب و نور خورشید در اعماق زمین شده بود. اما این ویروس به قدری قوی بود که مبتلا به خودش را می‌کشت. اسپنسر، مارکوس و ادوارد آشفورد پس از کشف این ویروس، فعالیت‌های خود را توسعه دادند. آن‌ها از خانواده‌های ثروتمند و اشرافی در اروپا بودند و با دراختیار داشتن منابع سرشار، قصد تاسیس شرکتی داروسازی را داشتند تا در پوشش آن، به تحقیق پیرامون ویروس مادر بپردازند. یکی از اولین آزمایشگاه‌های تحقیقاتی روی ویروس مادر، آزمایشگاه آرکلی بود. سفارش ساخت یک عمارت باشکوه نیز برای ایجاد پوششی بر این آزمایشگاه بود؛ اما اسپنسر در این موارد صحبتی با جورج تریور معمار بنا نکرد. در سال 1961، عمارتی در جنگل‌های آرکلی ساخته شد که طبق سافرش داده شده، بزرگ، با شکوه، دارای اتاق‌ها و راهروهای زیاد و قرار دادن تله‌ها و پازل‌هایی قابل کنترل در گوشه گوشه آن بود. در پایان این فقط یک عمارت و بنای ساده نبود و باغ، محوطه تفریحی، انبارها و دالانهای مرتبط با آن نیز در مساحتی بزرگ ساخته شده بود. اسپنسر از جورج خواست تا خانواد خود را برای مشاهده این عمارت دعوت کند. جورج نیز همین کار را کرد و از همسرش جسیکا و دخترش لیسا تریور دعوت کرد. پس از مدتی اسپنسر به جورج پیشنهاد ساخت یک عمارت دیگر، این بار در قطب جنوب را می‌دهد و جورج باز هم می‌پذیرد. در این زمان جسیکا و لیسا در همان عمارت به عنوان مهمان باقی می‌مانند. پس از رفتن جورج، لیسا و جسیکا تریور از اولین قربانیان آزمایشگاه آرکلی می‌شوند زیرا از آن‌ها به عنوان نمونه‌های ویروس مادر استفاده می‌شود. جسیکا نمی‌تواند مقاومت نشان دهد ولی لیسا در مقابل ویروس از خود پایداری نشان داد؛ هرچند به شدت جهش فیزیکی پیدا کرد و از حالت انسانی خارج شد. دانشمندان لیسا را در یک اتاق زندانی کردند تا آزمایش‌های بیشتری رو او انجام گیرد. جورج تریور نیز پس از مدتی به عمارت اسپنسر بازگشت و او نیز طی توطئه اسپنسر در داخل تله‌ها و پازل‌هایی که خودش طراحی کرده بود درگذشت.

 


شیوع ویروس تی در آرکلی

در سال 1998، دکتر مارکوس که از همکاران اسپنسر و از بنیانگذارن آمبرلا بود، به قصد انتقام گیری از اسپنسر ویروس T را در محوطه کوهستان آرکلی پخش کرد. او ده سال قبل‌تر با دستور مستقیم اسپنسر به قتل رسید؛ اما این پایان ماجرا نبود زیرا زالوهای آزمایشگاهی دکتر مارکوس، که از آن‌ها برای کشف ویروس تی استفاده شده بود وارد بدن مارکوس شدند و در طول 10 سال سلول‌های او توسط آن‌ها بازسازی شد. مارکوس پس از بازگشت از مرگ به قصد رسوا کردن آمبرلا و برملا کردن تحقیقات غیرقانونی این شرکت، ویروس تی را در محوطه وسیع کوهستان آرکلی منتشر می‌کند. پس از انتشار ویروس تی، همه جانوران و انسان‌ها به مرور به زامبی تبدیل شدند، هر زامبی نیز با گزیدن فرد سالم، باعث انتقال ویروس و ساخته شدن زامبی جدید می‌شد. در طی این شیوع گسترده، عمارت اسپنسر و آزمایشگاه آرکلی نیز مورد هجوم زامبی‌ها قرار گرفت. به زودی همه مستخدمان و دانشمندان حاضر در مجموعه عمارت اسپنسر به زامبی تبدیل شدند و این فاجعه، با گذشت هر لحظه و هر روز قربانیان بیشتری می‌گرفت.

 

با شدت گرفتن فجایع، اداره پلیس شهر راکون از گروه s.T.A.R.S خواست تا به موضوع رسیدگی کند. گروه استارز متشکل از کارآزموده‌ترین افسران پلیس شهر بود و فرماندهی آن‌را آلبرت وسکر برعهده داشت. پس از یک تلاش ناموفق در جریان فرستاده شدن تیم براوو، وسکر در مرحله دوم خودش و تیم اصلی به کوهستان آرکلی رفتند. آن‌ها پس از رسیدن به منطقه تحت حمله همه‌جانبه سگ‌های زامبی درامدند و پا به فرار گذاشتند، در این زمان تنها محل برای پناه گرفتن عمارت اسپنسر بود. بنایی بزرگ و باشکوه و درعین حال مرموز و پر پیچ و خم. وسکر درحالی فرمانده گروه پلیسی استارز بود که پنهانی محقق شرکت آمبرلا نیز بود. او قصد داشت تا از انتقام مارکوس و حضور گروه استارز برای رسیدن به اهداف خودش استفاده کند؛ بنابراین کریس ردفیلد را برای جستجو به اتاق‌های دیگر عمارت فرستاد و خودش با گمراه کردن و درنهایت ربودن جیل ولنتاین، دیگر افسر پلیس استارز از محدوده کریس خارج شد. کریس از این پس برای پیدا کردن وسکر و جیل، مجبور بود تا همه اتاق‌ها و راهروهای این عمارت را جستجو کند. او بارها تا نزدیکی مرگ رفت زیرا بسیاری از تله‌ها کشنده و مرگ‌بار بودند. به همین منظور باید با پیدا کردن پازل‌هایی مخصوص از گوشه گوشه این عمارت، این تله‌ها را خنثی می‌کرد. البته مشکل کریس فقط به تله‌ها محدود نمی‌شد زیرا زامبی‌های مختلف نیز در همه جای عمارت حضور داشتند. با این حال اراده کریس برای زنده ماندن و پیدا کردن بقیه اعضای تیم بیشتر از قدرت تله‌های عمارت اسپنسر بود. او یکی پس از دیگری این موانع را از سر راه برمی‌دارد و علاوه بر پی بردن به ریشه‌های ماجرا، موفق به نجات جیل و همچنین دیگر اعضای گروه استارز، مانند ربکا چمبرز و بری بارتون نیز شد. او متوجه شد که این عمارت اهریمنی پوششی برای آزمایش‌های غیرقانونی شرکتی است که تا پیش از آن، نماد همه پیشرفت‌های شهر راکون بود. کریس و جیل همچنین متوجه شدند که آلبرت وسکر فرمانده گروه استارز، درحقیقت دانشمند شرکت آمبرلا بوده است و از همه تحقیقات غیرقانونی شرکت اطلاع داشت. اما به هرحال در پایان به شکلی اقدام کرد تا همگان او را مرده بپندارند. ربکا، پس از فعال کردن سیستم انهدام خودکار عمارت به همراه دیگر بازماندگان موفق به فرار از عمارت می‌شوند. گرچه این عمارت نابود شد و کریس، جیل و بقیه اعضای گروه استارز مدرکی برای اعلام جرم علیه آمبرلا نداشتند، اما آن‌ها به همه چیزهایی که دیده بودند باور داشتند و ماموریت خود را تا نابود کردن کامل آمبرلا ادامه دادند.

 


گالری

Spencer_Mansion-1.jpgSpencer_Mansion-2.jpgSpencer_Mansion-3.jpgSpencer_Mansion-4.jpg


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری