195 مقاله
در این ویکی

راهیاب رزیدنت اویل 7


Movyn

Resident_Evil_7_walkthrough.jpg.9e1876cf

صفحه‌ها:

راهیاب رزیدنت اویل 7

 

رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (انگلیسی: RESIDENT EVII. biohazard) که در ژاپن با نام بایوهازارد ۷ رزیدنت اویل (BIOHAZARD 7 Resident Evil) شناخته می‌شود، یک بازی در سبک اول شخص و ترس و بقا است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده است. این بازی نخستین بار در نمایشگاه E3 ۲۰۱۶ معرفی شد و قرار است در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ نیز عرضه شود. البته این بازی در خود ژاپن با دو روز تاخیر و در ۲۶ ژانویه منتشر خواهد شد. این بازی که یازدهمین بازی از سری اصلی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل است، به شکل کامل از قابلیت Playstation VR نیز پشتیبانی خواهد کرد.

در راهیاب پیش رو، گیم‌پلی این بازی در سخت‌ترین حالت ممکن یعنی Madhouse طی شده است که با تغییراتی بسیار جزئی در سایر سطوح سختی نیز قابل استفاده است.

 
بخش اول: خانه مهمان‌ها

large.598e7c3156c80_re72017-02-0610-42-2

بازی با یک میان‌پرده از میا وینترز شروع می‌شود که در یک فیلم ویدیویی، به شوهرش ایتن وینترز خواهد گفت که به زودی به خانه برمی‌گردد. با این حال، میا در ادامه فیلم دیگری ضبط کرده و با امید رسیدن آن به ایتن، از او می‌خواهد که همه چیز را فراموش کرده و خود را از ماجرا دور نگه دارد. میا وینترز، سه سال پس از مفقود شدن و درحالی که همه فکر می‌کردند مرده است، در پیغامی از ایتن خواست که به دولوی در ایالت لوئیزیانا آمده و او را نجات دهد. با وجود شبهه در واقعیت زنده بودن میا، ایتن تصمیم گرفت تا به آنجا برود. بازی پس از میان‌پرده دوم، و رسیدن ایتن به یک عمارت-خانه کشاورزی در منطقه دولوی شروع می‌شود.

پس از پیاده شدن از ماشین، منوی محتویات را باز کرده و پیغام دریافتی از میا را مشاهده کنید. مسیر را دنبال کرده تا به نزدیکی دروازه بزرگ عمارت برسید. این دروازه بسته است و بهتر است مسیر سمت چپ تصویر در نزدیکی دروازه را دنبال کنید. در میانه راه درب ون سفیید رنگ را برای برداشتن یک فایل باز کنید. مسیر را ادامه دهید تا از دور، مردی را درحال حرکت ببینید. پس از رسیدن به تقاطع، به طرفی که مرد حرکت کرد بروید. مسیر را در سمت چپ دنبال کرده تا به محوطه پشتی عمارت یا همان The Guest House شوید. پس از پایین پریدن و ورود به این محوطه، کیف روی زمین را بررسی تا گواهینامه رانندگی میا را در داخل کیف مشاهده کنید. به سمت کلبه مخروبه رفته و در انتها وارد درب شوید. اینک وارد درب بعدی شوید تا رسما وارد عمارت خانواده بیکرز شده باشید. در انتهای همین راهرو، یک کمد با درب بسته وجود دارد که بعدا باید برگشته و آن را باز کنید. در سمت راست کمد، آشپزخانه قرار دارد. در این محل، کشوی سمت راست را باز کرده و یک عکس نامفهوم را مشاهده کنید. از آشپزخانه خارج شده و در سمت راست راهرو می‌توانید از پلکان بالا بروید؛ در طبقه دوم یک ضبط صوت روی میز قرار دارد که از طریق آن می‌توانید بازی را ذخیره کنید. در سطح سختی Madhouse، برای ذخیره بازی نیاز به نوار کاست خالی، برای استفاده در ضبط صوت دارید. به هر شکل، پس از برداشتن نوار ویدیویی از روی میز دیگر، از پلکان پایین برگشته و راهرو را دنبال کنید. اینک وارد درب سفید رنگ شده و تصاویر روی میز را بررسی کنید. در این اتاق، یک تلویزیون و دستگاه پخس نیز قرار دارد که نوار ویدیویی را می‌توانید از طریق آن مشاهده کنید.
 

large.598e7e7ecb88b_re72017-02-0611-04-3

نوارهای ویدیویی، در بازی بسیار مهم هستند که به صورت گیم‌پلی نیز روایت می‌شوند. در ویدیو، شما فیلم‌بردار گروه مستند سازی Sewer Gators هستید. در ابتدای فیلم، کمی عقب رفته و پایین را نگاه کنید تا یک آیتم Lock Pick پیدا کنید. مسیر ویدیو را و دو فیلمساز دیگر دنبال کنید و وارد عمارت شوید. شما مسیر سابق را دنبال می‌کنید، با این حال در آشپزخانه، می‌توانید از آیتم قفل‌باز کن برای باز کردن یکی از کشوها استفاده کنید. پس از مشخص شدن اینکه یکی از فیلمسازان مفقود شده، همراه با دیگر بازمانده مسیر را دنبال کنید و وارد درب سفید شوید. در این اتاق، فیلمساز دیگر از طریق شومینه، یک دستگیره مخفی را فعال می‌کند. محل این دستگیر راه باید به ذهن بسپارید. وارد مسیر مخفی شده و از نردبان پایین بروید تا شاهد جسد فیلمساز مفقود شده باشید که به دیوار چسبیده است. بعد از روی زمین افتادن جسد، شخصی نزدیک شده و فیلمبردار را خواهد کشت. اینک از ویدیو خارج شدید و باید در همین اتاق، دستگیره شومینه را فعال کنید. وارد راه مخفی شوید و از نردبان پایین بروید. در اینجا شما در یک سردابه حضور دارید و باید تنها مسیر پیش رو را دنبال کنید. در داخل آب، جسد تهیه‌کننده فیلم قبلی را خواهید دید. از پلکان بالا رفته و وارد درب شوید. در این محوطه یک فایل وجود دارد که آن را باید از روی میز برداشته و در میز کناری، انبر قرمز رنگ را نیز بردارید. حالا با این انبر، می‌توانید درب سلول میا را باز کنید. خوشبختانه میا زنده است اما از ورود شما به عمارت تعجب می‌کند؛ او خودش هم نمی‌داند که برای شما پیغام فرستاده و سه سال است که مفقود شده است. با این حال او ایتن را می‌شناسد و از شما می‌خواهد تا قبل از آمدن «پدر»، همراه با او از آنجا خارج شوند. میا را دنبال کنید.
 

large.598e7e8854d68_re72017-02-0611-09-0

large.598e7e8ad60bd_re72017-02-0611-11-0

در آخرین محوطه، میا پس از رسیدن به بن‌بست رفتار عجیبی دارد. محوطه و بخش دوم این اتاق را برای دیدن چند عروسک بررسی کنید تا صدای جیغ میا را بشنوید. حالا اگر به بخش اول اتاق برگردید، میا باز هم مفقود شده و این بار مسیر بن‌بست باز شده است. همین مسیر را دنبال کرده، از پاکان بالا رفته و وارد درب شوید. در اینجا راهرو را دنبال کرده و در کسو سمت راست، نقشه عمارت را بردارید. حال وارد دستشویی شوید و آیتم‌های سلامتی را بردارید. حال خارج شده و به سمت دربی که از آن وارد شدید برگردید، حالا از پلکان پایین بروید تا میا را در حالت جنون‌آمیزی ببینید که به سمت شما حمله می‌کند. میا به قصد کشتن به شما حمله می‌کند و باید او را به هر شکل ممکن متوقف کنید. پس از این، میا ظاهرا کنترل خودش را به دست می‌آورد. او خواهد گفت که شخص دیگری او را کنترل می‌کند و برای خارج کردن او از ذهنش، سر خود را چند بار به دیوار می‌کوبد. پس از بی‌هوش شدن میا، راهرو را ردنبال کرده تا به درب بسته بخورید. اینک که به عقب برگردید، میا باز هم بلند شده و به سمت شما حمله می‌کند. باید از روی زمین، تبر را برداشته و همسر شبح‌زده خود حمله کنید. در این مبارزه، بهترین استراتژی منتظر شدن برای حمله میا است. صبر کنید تا به سمت شما خیز بردارد، پیش از رسیدن به شما به او ضربه زده و موقعیت خود را تغییر دهید. اگر در حین دویدن او را بزنید، او نخواهد توانست ضربه‌ای بزند. به هر شکل باید میا را بکشید و پس از این کار، به سمت درب پلکان برگردید. تلفن را برداشته و با زویی صحبت کنید. او به شما خواهد گفت که برای فرار از خانه، باید به اتاق زیر شیروانی بروید. پس از این تماس، به محلی که جسد میا قرار داشت بروید؛ میا در آنجا نیست و پس از برداشتن تبر، به سمت درب قفل بروید. این درب اکنون باز شده است.

large.598e7e91737f1_re72017-02-0611-27-1

با ورود به آن درب، شما اکنون در راهرو کنار آشپزخانه هستید و نیاز است تا ابتدا وارد آشپزخانه شوید و کشویی که در ویدیو باز کردید را باز کنید. در اینجا یک «سکه» برداشته و به سمت کمد بیرون آشپزخانه بروید. آن را با انبر باز کنید و «فیوز» را بردارید. با کمک این فیوز، قادر هستید تا مکانیزم ورود به اتاق زیر شیروانی را فعال کنید. به راهرو برگشته، مسیر را دنبال و وارد درب سفید شوید. فیوز را در جعبه فیوز روی دیوار استفاده کنید و برگردید. در راهرور، میا بار دیگر خودش را شان می‌دهد؛ او گرچه زنده است و باید خوشحال بود، اما او همچنان جنون‌آمیز رفتار می‌کند. تلاش کنید دست خود را آزاد کنید ولی به هر شکل، میا آن را با یک اره برقی قطع می‌کند! پس از رفتن میا، دست را از روی زمین برداشته، به بالای پلکان رفته و پنل سوییچ را فعال کنید. از پلکان بالا بروید و در اتاق سمت راست، خشاب و اسلحه را بردارید. از ان اتاق خرج شده و راه را دنبال کنید. در اتاق بعدی، خشاب روی جعبه را بردارید. در نزدیکی درب بالا نیز خشاب روی تلویزیون قرار دارد. وارد درب شده و مهمات روی میز و آیتم سلامتی کنار درب را بردارید. به محوطه قبل برگردید و از نردبان بالا بروید تا میا را ببینید. او قصد دارد این بار برای کشتن شما با اره‌برقی حمله کند. در اینجا بهترین استراتژی، باز کردن فضا است چون باید تا حد امکان، از نزدیک شدن میا به خودتان جلوگیری کنید. پس از دیدن میا، به عقب برگشته و از درب خارج شوید. حال به انتاهای راهرو رفته و درب را نشانه گیری کنید. میا آن را می‌شکند و در این زمان، شما باید به سر او شلیک کنید. این راهرو کمی طولانی است می‌توانید تا چهار مرتبه به سر او شلیک کنید. پس از این، مسیر را برگشته و وارد اتاق سمت چپ، جایی که اسلحه برداشتید شوید. میا نیز به دنبال شما خواهد آمد اما اگر درب را مرتب باز و بسته کنید، او برخواهد گشت. میا پس از این از سمت دیگر دیوار را شکافته و حمله می‌کند و شما فرصت خوبی برای تیراندازی خواهید داشت. اینک چند راهرو طولانی در محیط وجود دارد که می‌توانید از فاصله به سمت میا شلیک کنید. این کار را تا زمان کشتن میا ادامه دهید و شاهد میان‌پرده دستگیر شدنتان توسط جک بیکرز باشید.
 

large.598e7e9467015_re72017-02-0611-56-1

large.598e7e975772c_re72017-02-0611-56-4

پس از دیدن میان‌پرده‌های بعدی، شامل کشانده شدن ایتن و میا به عمارت اصلی توسط جک بیکرزشاهد میان‌پرده دیگری در مقابل میز غذای خانواده بیکرزها خواهید بود. گرچه ایتن، مجددا دست خود را پیوند شده به بدنش خواهید دید ولی در اینجا، جک، مارگاریت، و لوکاس بیکرز همراه با پیرزنی مرموز را خواهید دید که شما را برای برداشتن غذا تماشا می‌کنند. با این حال ایتن از این کار امتناع کرده و در ادامه جک و مارگراریت شما را مجبور به خوردن غذاهای متعفن می‌کنند. با ادامه سرباز زدن، جک شما را با چاقو تهدید خواهد کرد و در ادامه، آن‌ها برای صحبت با افسر پلیس اتاق و شما را ترک می‌کنند. اینک باید تلاش کنید تا خود را از بند صندلی نجات دهید. پس از این، کاغذهای چسبنده شده به دیوار کناری آشپزخانه را بررسی کنید و در شپزخانه نیز کاغذهای روی یخچال را مشاهده کنید. وارد درب سفید داخل آشپزخانه شوید و در کنار مجرای بسته شده روی زمین، آیتم پودر آبی را بردارید. در کنار دیوار سمت چپ ماشین‌ظرف‌شویی نیز یک پوتین روی زمین را حتما برسی کنید تا کلمه Eveline را ببینید. از اتاق و آشپزخانه خارج شده و وارد بخش دوم اتاق در سمت راست میز غذاخوری شوید. فایل‌های داخل جعبه و روی میز را بررسی کنید. در گلدان کوچک روی کمد نیز یک سکه است که از طریق برسی می‌توانید پیدا کنید. کشوها را نیز برای برداشتن خشاب بررسی کنید. حال وقت خارج شدن از اتاق ناهارخوری است و با ورود به راهرو بعدی پشت آشپزخانه، جک بیکرز را خواهید دید که وارد صحنه می‌شود. او شما را ندیده و باید به سرعت برگشت و پشت دیوار پنهان شوید. به آرامی در راهرو حرکت کرده و به جای وارد شدن به محوطه قبلی، در پایین راهرو وارد محوطه ورودی گاراژ شوید و در نزدیکی ورودی پنهان شوید. اگر به درستی پنهان شوید، جک بدون دیدن شما وارد آشپزخانه خواهد شد. پس از این، شما باید به آرامی حرکت کرده و به راهرویی که جک را دیدید بروید. اگر آسهته و به صورت نشسته حرکت کنید، او متوجه نخواهد شد. از روی میز گوشه دیوار کلید را بردارید. راهرو را برگردید و در پشت دیوار پنهان شوید، طوری که درب آشپزخانه مشخص باشد. اگر به اندازه کافی صبر کنید، او از درب خارج شده و به سمت دیگر راهرو حرکت می‌کند. صبر کنید تا وارد درب دیگر شود و (صدای درب را که شنیدید) باید به آشپزخانه و سپس به اتاق دیگر آشپزخانه بروید. با کلید، مجرای چوبی روی زمین را باز کرده و به داخل بپرید. اینک در زیرزمین خانه هستید و باید مسیر را دنبال کنید. در شمت دیگر زیرزمین از محل خارج شده تا در اتاق ذخیره بازی باشید. نقشه روی میز را برداشته و بازی را ذخیره کنید.

 


ویدیو

 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

بازی از نظر کیفیت  و داستان و گرافیک بسیار عالی بود

ولی یک ضعف بسیار بزرگ این بازی اینه که شما برای دویدن کاراکتر باید حتما Playstation VR  رو داشته باشی که اگه نداشته باشین نمی تونین اولاین رو بکشین  چون باید حتما تو اون مرحله (مرحله آخر بازی تزریق سرم به اولاین)بدوین و گارد بگیرین و این خیلی مزخرفه که واسه دویدن یه کاراکتر باید یه vr بخرین مثل این می مونه که واسه سرعت گرفتن یه ماشین باید یه لاستیک زاپاس داشته باشی .

این کار جای بسی تامل داره یعنی شما vr نداشته باشی بازیو نمی تونی تموم کنی.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری