195 مقاله
در این ویکی

راهیاب رزیدنت اویل 7/بخش ۹


Movyn

رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (انگلیسی: RESIDENT EVII. biohazard) که در ژاپن با نام بایوهازارد ۷ رزیدنت اویل (BIOHAZARD 7 Resident Evil) شناخته می‌شود، یک بازی در سبک اول شخص و ترس و بقا است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده است. این بازی نخستین بار در نمایشگاه E3 ۲۰۱۶ معرفی شد و قرار است در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ نیز عرضه شود. البته این بازی در خود ژاپن با دو روز تاخیر و در ۲۶ ژانویه منتشر خواهد شد. این بازی که یازدهمین بازی از سری اصلی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل است، به شکل کامل از قابلیت Playstation VR نیز پشتیبانی خواهد کرد.

در راهیاب پیش رو، گیم‌پلی این بازی در سخت‌ترین حالت ممکن یعنی Madhouse طی شده است که با تغییراتی بسیار جزئی در سایر سطوح سختی نیز قابل استفاده است.

در بخش قبل راهیاب، برای آخرین بار با جک بیکر مبارزه کردید و این مبارزه، به قیمت از دست رفتن یکی از سرم‌ها تمام شد. تنها سرمی که باقی ماند، فقط می‌توانست یکی از دو دختر را نجات دهد؛ زویی، کسی که به ایتن کمک کرد تا از عمارت فرار کند، یا میا همسر ایتن که همین اوایل داشت شوهرش را می‌کشت! به هر حال برای یک پایان خوب، باید میا را نجات دهید.

 بخش نهم: کشتی شکسته

0068_Resident_Evil_7_biohazard.jpg

کنترل میا را در اختیار دارید. در تاریکی شب، در محوطه‌ای هستید که یک کشتی بزرگ در مقابل شما به گل نشسته است؛ مسیر مقابل را دنبال کرده و سپس شاهد صحنه‌ای از ایتن بی‌هوش که توسط اولین گرفتار می‌شود شاهد باشید. در سمت چپ از مسیر بالا رفته و وارد درب شوید. راهرو کشتی را تا انتها و نزدیکی درب دنبال کرده و قبل از آن وارد راهرو سمت راست شوید. این مسیر را دنبال کرده و یک میان‌پرده کوتاه دیگر ببینید. میا همان‌طور که گفته بود، بخشی از حافظه‌اش را از دست داده و وقتی اینجا جستجو می‌کنید، او کم کم چیزهایی به خاطر می‌آورد. در اینجا مسیر پلکان را تا آخرین طبقه ممکن بالا رفته و سپس در راهرو سمت راست وارد درب شوید. درب مقابل را برسی کرده تا یک خاطره دیگر ببینید. حالا وارد دریچه رو زمین شده و در انتها از مجرای روی زمین پایین بپرید. در سمت چپ خود، راهرو را دنبال کرده و در انتها وارد درببعدی شوید. در میانه راه، در کنار خود چند درب و اتاق دیگر هم خواهید دید که بهتر است نادیده بگیرید. در بخش بعدی، شما روی عرضه کشتی هستید و با بالا رفتن از پلکان، خاطره دیگری یادتان می‌آید. اولین را دنبل کنید. در انتهای راهرو بعدی از نردبان بالا بروید. در بالا، بخش میانی اتاق متلاشی شده است؛ پایین پریده و از نردبان بخش دیگر، به قسمت دیگر اتاق برود و از درب خارج شوید. در بالای راه‌پله، باز هم اولین را می‌بینید. او را تا درب بعدی دنبال کنید. پس از این درب بسته می‌شود و برای باز کردن درب، نیاز به فیوز خواهید داشت. برای برداشتن فیوز، باید مسیر پشت خودتا را برگشته و پس از عبور از کنار راه‌پله وارد درب دودهنه سفید شوید. اینجا یک سکه نیز روی درب ماشین لبس‌شویی سمت چپ قرار دارد. در انتهای اتاق، فیوز را از روی دیوار برداشته و با فرار از دست molded، از درب سمت دیگر اتاق خارج شوید. به محض خروج از این درب، به سمت راست چرخیده و وارد درب مقابل‌تان شوید. فایل روی تختخواب را برداشته و از درب دیگر اتاق خارج شوید. در اینجا یک فایل دیگر روی میز هست. از درب بعدی عبور کرده و راهرو مقابل‌تان را تا انتها و رسیدن به درب بسته دنبال کنید.
 

large.598e7ec5b312f_re72017-02-0620-31-4

large.598e7ec8cb782_re72017-02-0620-38-4

پس از جاگذاری فیوز و عبور از درب بسته، طبقات را تا طبقه سوم بالا رفته و وارد درب شوید. شما باید مسیر را تا رسیدن به اتاق کنترل پنل و دیدن اولین دنبال کنید. در اینجا، یک نوار ویدیویی هست که به خواست اولین نگاه خواهید کرد. نوار ویدیویی، شامل تمام خاطراتی است که میا فراموش کرده و اولین امیدوار است از این طریق، بتواند دوباره اعتماد میا را به دست بیاورد. میا و «آلن» در گذشته، نقش پدر و مادر اولین را در این کشتی داشتند؛ این دو قرار بود به عنوان پدر و مادر صوری، اولین را از طریق این کشتی مسافرتی به آزمایشگاه دیگری منتقل کنند. با این حال اولین به هر شکل ممکن خود را آزاد کرده و با استفاده از قدرت‌هایش، شروع به حمله به خدمه کرده است. او تنها میا را مورد حمله قرار نداده و فکر می‌کند او مادر حقیقی‌اش است. شما در نقش میا، باید دختر را پیدا و او را متوقف کنید. آلن برای این کار یک نمونه از بافت بدن اولین را به میا می‌دهد. از روی میز، فایل را مطالعه کرده و منابع خود را با کمک صندوق مدیریت کنید. این گیم‌پلی ویدیو، امکان ذخیره بازی را به شما می‌دهد. از اتاق خارج شوید و در سمت چپ راهرو را دنبال کنید. در بریدگی به سمت راست راهرو، قسمت بالای دیوار را نگاه کرده و از مجرا به داخل بپرید. درب مقابل بسته است، وارد درب سمت چپ شوید و در اینجا، از کانال انتهای اتاق وارد بخش دیگر شوید. اینجا نزدیک‌ترین جا به اولین است. پس از ورود، متوجه می‌شوید که ردیاب شما را به «استفراغ‌های اولین» هدایت کرده و توده بزرگی Mold روی زمین است. میا ردیابش را مجدد تنظیم می‌کند. از اینجا و اتاق بعدی خارج شده و راهرو را به سمت درب اتاق ذخیره برگشته و راهرو را تا آسانسور ادامه دهید. اینجا اولین وارد آسانسور می‌شود. آسانسور ر مجدد فعال کرده و منتظر باز شدن درب آن شوید. در داخل، یک Molded ظاهر می‌شود که بهتر است آن را نابود کرده یا با استراتژی پشت درب نگه داشتن، آن‌ها را از مسیر حذف کنید. در داخل آسانسور، طبقه پایین را انتخاب کرده و تنها مسیر پیش رو را برای پیدا کردن اولین دنبال کنید. در اتاق بعدی، به انتهای راهرو رفته و وارد درب سمت چپ شوید. در اینجا نیز راهرو را تا انتها بالا رفته و از درب آخر برای خروج از محوطه استفاده کنید. در انتهای راهرو بعدی، یک درب قفل وجود دارد که پس از صحبت با آلن، باید وارد درب سمت راست شده و از داخل محفظه بسته چند قفل‌باز کن بردارید.
 

large.598e7ecc09db0_re72017-02-0622-52-3

پس از باز کردن درب، صدای اولین را خواهید شنید. محوطه را دور زده و به جایی که وارد شدید برگردید. اولین باز هم فرار می‌کند. باید کل محوطه را به سمت آسانسور برگردید؛ در میان راه درب قفل دیگری نیز هست که با ذوب کردن قفل و ورود، می‌توانید آیتم بردارید. اولین از آسانسور استفاده می‌کند؛ پنل را فشار دهید تا آسانسور برگردد. به طبقه سوم بروید. آسانسور در میانه راه متوقف و شما پس از خروج دستی در طبقه دوم هستید. رهرو سمت چپ را دنبال و وارد اتاق شوید. آیتم‌های اتاق را برداشته و صندوق روی دیوار را نیز با قفل باز کن ذوب کنید. از اینجا خارج و در انتهای راهرو در سمت راست، قفل درب را با قفل باز کن ذوب کنید. در پشت سرتان، وارد درب بعدی شده و در اینجا نیز وارد اتاق بعدی شوید. از مجرای روی دیوار به راهرو برگردید و وارد پلکان شوید. باید به طبقه سوم بروید. راهرو و اتاق‌ها را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته تا در نهایت آلن را ببینید. اولین آلن را خواهد کشت و شما نیز بیهوش می‌شوید. پس از به هوش آمدن، وارد درب مقابل شده و در این اتاق، پشت لپ‌تاپ بروید. این قسمت، بخش آغازین بازی است که اولین یک پیغام تصویری جایگزین پیغام قبلی خود می‌کند و از ایتن می‌خواهد که خودش را درگیر ماجرای او نکند. از درب بعدی عبور کرده و شاهد قدرت‌نمایی اولین باشید. در اینجا کشتی منهدم شده و شما نیز بی‌هوش می‌شوید. فیلم در اینجا تمام می‌شود و میا به اولین خواهد گفت که او حافظه‌اش را به دست آورده و اینکه او هیچ وقت مادر اولین نبوده است. به هر شکل اولین نیز به او خواهد گفت که دیگر نیازی به میا ندارد و از آنجا خارج می‌شود. پس از این بهتر است بازی خود را ذخیره کنید.

 


ویدیو

 


 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری