195 مقاله
در این ویکی

راهیاب رزیدنت اویل 7/بخش ۴


Movyn

رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (انگلیسی: RESIDENT EVII. biohazard) که در ژاپن با نام بایوهازارد ۷ رزیدنت اویل (BIOHAZARD 7 Resident Evil) شناخته می‌شود، یک بازی در سبک اول شخص و ترس و بقا است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده است. این بازی نخستین بار در نمایشگاه E3 ۲۰۱۶ معرفی شد و قرار است در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ نیز عرضه شود. البته این بازی در خود ژاپن با دو روز تاخیر و در ۲۶ ژانویه منتشر خواهد شد. این بازی که یازدهمین بازی از سری اصلی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل است، به شکل کامل از قابلیت Playstation VR نیز پشتیبانی خواهد کرد.

در راهیاب پیش رو، گیم‌پلی این بازی در سخت‌ترین حالت ممکن یعنی Madhouse طی شده است که با تغییراتی بسیار جزئی در سایر سطوح سختی نیز قابل استفاده است.

در بخش قبلی، مبارزه نفسگیری با جک بیکر داشتید و درنهایت او را نابود کردید. هرچند جک نامیراتر از این حرف‌ها است و در آینده نه چندان دور باز هم با او مواجه می‌شوید. حالا اما مسیر بازی شما را به حیاط پشتی عمارت کشانده است؛ جایی که مارگاریت بیکر و زنبورهایش در انتظار شما هستند!

 بخش چهارم: خانه قدیمی

0367_Resident_Evil_7_biohazard.jpg

پس از خروج از کابین وسط حیات، مسیر سمت چپ را دنبال کرده و به سمت درخت بروید. داخل لگن خشاب را برداشته و مسیر کنار درخت را ادامه دهید تا به دروازه بزرگ دیگری برسید. پس از عبور، محوطه آشنا است چون قبلا از طریق ویدیو، با میا این بخش را تجربه کرده بودیم. به هر شکل از پل چوبی عبور کرده و درنهایت وارد خانه قدیمی شوید. این خانه محل بزرگی از لانه‌های زنبور و حشرات است و بهتر است آن‌ها را قبل از اینکه متوجه شما شوند نابود کنید. در سمت چپ این خانه، وارد درب کنار دیوار شکسته شوید. در این اتاق دسته‌ای از زنبورها را خواهید دید؛ به جای نزدیک شدن و نابود کردن لانه، از فاصله به زنبورها شلیک کنید تا مسیر باز شود. آیتم‌های اتاق را برداشته و از درب دیگر اتاق خارج شوید. کوریدور بعدی را تا انتها در سمت چپ ادامه داده، نقشه را از میز کناری برداشته و وارد درب شوید. اتاق بعدی، محلی است که باید سایه درست کنید؛ با این حال فعلا آیتم چوبی را باید به دست بیاورید. پیش از خروج از اتاق، آنجا را برای برداشتن یک سکه دیگر جستجو کنید. در خارج از کلبه، دو آیتم سلامتی و همچنین مشعل‌سوز را از سطل‌های زباله بردارید. مشعل‌سوز فعلا غیرقابل استفاده است و به بخش دیگری نیز نیاز دارد. دیگر آیتم‌های محوطه را نیز برداشته و وارد کلبه انتهایی شوید؛ جایی که صندوق آیتم و همچنین دستگاه ضبط صوت وجود دارد. در اینجا یک کوله‌پشتی برای بزرگ‌کردن فضای آیتم‌ها، یک مجسمه Mr. Everywhere، خشاب و ... نیز وجود دارد.
 

Resident-Evil-7-047.jpg

اتاق را ترک کرده و کل مسیر را تا راهرو قبلی برگردید. پس از این وارد درب مقابل راهرو شده و آن را از پشت ببندید. اینجا اتاق مهمی است و چند بار دیگر به اینجا برخواهید گشت. آیتم‌های اتاق را برداشته و در سمت چپ، وارد درب نزدیک ظرف‌شویی شوید. روی پل دیگری هستید و ابتدا باید در سمت چپ راهرو، از گوشه دیوار یک سکه پیدا کنید. حالا پل اصلی را دنبال کنید و در کلبه بعدی، قسمت دوم اسلحه شعله‌فکن را بردارید. پس از ساخت این اسلحه، پل را به اتاق قبلی برگردید. با اسلحه شعله‌افکن، قادر به منهدم کردن کندوها، گروه زنبورها و زنبورهایی هستید که کمدها و دربها را مسدود کردند. در این اتا، یک کمد این شکلی هست. حال به جای رفتن از طریق درب دیگر اتاق، وارد درب دیگری شوید که در گوشه اتاق بود. راهرو را در سمت چپ دنبال کرده و در این اتاق نیز کمد را از زنبورها پاکسازی کنید. نیازی به از بین بردن کندوها نیست و از اتاق خارج شوید. حالا در محوطه ابتدایی این خانه قدیمی هستید. وارد درب سفید شوید و کندوی مقابلتان را نابود کنید. اگر از سمت دیگر وارد این اتاق شده بودید، زنبورها در حین شعله‌افکنی حمله می‌کردند ولی از این طرف، بدون مزاحمت می‌توان کندو را منهدم کرد. در بخش دیگر اتاق، کندوی پایین دیوار را نیز نابود کرده و وارد مسیر مخفی شوید. یک مجسمه Mr. Everywhere در پشت پلتفرم تخته‌ای هست که باید شکسته شود. وارد درب بعدی شده و آیتم سایه‌ساز را از روی میز بردارید. در اینجا یک صحنه مهم از دیدن میا را نیز خواهید دید؛ او در سمت دیگر و پشت درب فلزی است. او به زودی توسط «لوکاس بیکر» اسیر شده و از آنجا خارج می‌شود. از اتاق، راهرو و مسیر مخفی خارج شوید و در این اتاق، وارد درب سمت دیگر و انتهایی شوید. این کار باعث بسته شدن درب توسط «مارگاریت» می‌شود. حالا برگشته و وارد درب نزدیک مسیر مخفی شوید.
 

RESIDENT_EVIL_7_biohazard_Crow_Key_pick_upjpg.jpg

در اتاق بعدی، وارد درب سمت چپ و گوشه دیوار شوید و راهرو مقابل را دنبال کنید. حالا در اتاق سکو و نورافکن هستید؛ آیتم سایه‌ساز را روی سکو به کار گرفته و با چرخاندن آن، سایه درست کنید. اینک درب مخفی روی دیوار باز می‌شود. پیش از عبور از باریکه و رفتن به قسمت بعد، باز را در کلبه بیرون ذخیره کنید. حالا از باریکه عبور کرده و به محض خروج و رفتن روی پلتفرم چوبی، در سمت چپ تخته‌شکسته‌ها یک سکه دیگر نیز قابل برداشتن است. مسیر مقابل را دنبال و از پلکان سمت راست بالا بروید. آیتم‌ها را برداشته، پایین برگشته و در سمت چپ و در انتهای مسیر، دریچه روی زمین را باز کنید. اینجا همان جایی است که میا از داخل آن عبور کرده بود. در انتهای این کوریدور کوچک، آیتم مهم دستگیره را برداشته و یک مجسمه Mr. Everywhere را نیز روی قفسه و پشت سطل بشکنید. مسیر را تا رسیدن به سطح برگشته و اهرم را روی پلتفرم استفاده کنید. از پل چوبی عبور و مسیر را مستقیم تا درب سفید پیش رو دنبال کنید. حالا کمدهای وسط اتاق را دور زده و پشت درب بعدی برسید. پشت این درب، مارگاریت حضور دارد. ترفند ساده برای عدم مواجهه با او، این است که درب را کمی باز کرده و آن طرف را تماشا کنید. زمانی که مارگاریت از درب دیگر اتاق بیرون رفت، درب را آهسته باز کرده و کندوی روی سقف را منهدم کنید. حالا وارد درب کنار ظرفشویی شوید و آیتم‌های باقی‌مانده محوطه را بردارید. اینک در انتهای پل، اهرم را روی پلتفرم استفاده و پل چوبی را بالا بیاورید. در کلبه، آیتم‌ها و همچنین کلید بسیار مهم Crow Key را بردارید. راه را برگشته و در اتاق مهم، درب پیش رو را باز کنید. کمدها را دور زده و وارد محوطه ابتدایی خانه قدیمی شوید. در اینجا باید از پل چوبی عبور و از پلکان بالا بروید تا کلید جدید را روی درب استفاده کنید.پیش از این کار اما ایتن، توسط مارگاریت غافلگیر شده و به عقب پرت می‌شود. ایتن درنهایت در گودال خواهد افتاد. بهترین کار در ابتدای این مبارزه، استفاده از دو شلیک شاتگان به مارگاریت است تا مدتی او را از صحنه خارج کند. پس از این، باید با شعله‌افکن زنبورها را متلاشی کنید. با همین اسلحه، مارگاریت را در حضور بعدی‌اش نیز هدف بگیرید تا درنهایت به داخل گودال سقوط کند.
 

RESIDENT-EVIL-7-biohazard_20170126231551-1.jpg

از گودال خارج شده و به بالای پله‌ها بروید. فایل کنار درب را خوانده و از کلید کلاغ برای ورود به محوطه جدید استفاده کنید. در همین ابتدای ورود، یک صندوقچه در مقابلتان است که باید آن را باز کنید. فایل را خوانده و پس از برگشتن صدای زنگ تلفن را خواهید شنید. صحبتی دیگر با زویی که مشخص می‌شود برای ساخت سرم، چه آیتم‌هایی مورد نیاز است. پس از پایان مکالمه، راهرو سمت چپ را بالا رفته و وارد اتاق کوچک شوید. آیتم و فایل را در اینجا بردارید. از اتاقک خارج شده و راهرو را تا انتها ادامه دهید. در بالا، یک درب بسته دیگر هست که فعلا نمی‌توانید باز کنید؛ این درب برای باز شدن، نیاز به یک فانوس دارد. بنابراین تنها با کشتن مارگاریت و برداشتن فانوس او قادر به عبور از درب هستید. در همین محوطه، یک مجسمه Mr. Everywhere روی میز و کنار شمع‌دانی و یک سکه نیز داخل کشو قرار دارد. حالا باید کل مسیر را تا رسیدن به گودال برگردید. او حالا در حد یک هیولا بزرگ شده و مسیر جدیدی داخل گودال باز کرده. مسیر جدید داخل گودال را دنبال کرده و از نردبان بالا بروید. این بالا و کمی سمت چپ، یک جعبه فیوز هست که از روی آن می‌توانید سکه دیگری بردارید. به سمت پلکان پشت سر رفته و در ابتدای راه پلکان، در سمت چپ یک عکس از «آیتم جایزه مخفی» خواهید دید. بری این عکس باید به کابین تریلر وسط حیاط برگردید که راه دوری نیست. تنها کافی است درب‌های فلزی بزرگ سمت دیگر را باز کرده و وارد کابین شوید. خشاب جایزه را از توالت برداشته و بازی را ذخیره کنید.

 


ویدیو

 


 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری