195 مقاله
در این ویکی

رزیدنت اویل 7: بایوهازارد


Movyn

Resident Evil 7: Biohazard
 

gallery_1_5_8296.jpg


کاور رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (نسخه ژاپنی)

راهیاب رزیدنت اویل 7

 

 

توسعه‌دهنده کپ‌کام
منتشرکننده کپ‌کام
کارگردان کوشی ناکانیشی
نویسنده ریچارد پیرسی
تهیه‌کننده ماساچیکا کاواتا
تاریخ انتشار ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ (جهانی)
۲۶ ژانویه ۲۰۱۷ (ژاپن)
سبک اول شخص، ترس روانشناسی، ترس و بقا
پلت‌فرم‌ها PlayStation 4
Xbox One
Microsoft Windows
تعداد بازیکنان یک نفره
رده‌بندی سنی ESRB: M

رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (انگلیسی: RESIDENT EVII. biohazard) که در ژاپن با نام بایوهازارد ۷ رزیدنت اویل (BIOHAZARD 7 Resident Evil) شناخته می‌شود، یک بازی در سبک اول شخص و ترس و بقا است که توسط شرکت کپ‌کام ساخته شده است. این بازی نخستین بار در نمایشگاه E3 ۲۰۱۶ معرفی شد و در ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷ (۵ بهمن ۱۳۹۵)، برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی عرضه شده است. این بازی که یازدهمین بازی از سری اصلی مجموعه بازی‌های رزیدنت اویل است، به شکل کامل از Playstation VR نیز پشتیبانی خواهد کرد.

این بازی از نظر گیم‌پلی، برخلاف بازی‌های رزیدنت اویل 5 و رزیدنت اویل 6 که رویکردی اکشن داشتند، بازگشت اتمسفر به ریشه‌های سبک وحشت‌-بقا را مد نظر قرار داده است. در نتیجه این بازی ضرباهنگی کند و تاکید بر جستجو و اکتشاف در لوکیشن‌های تاریک و ترسناک دارد. بازیکن کنترل شخصیت ایتن وینترز را در اختیار دارد که برای پیدا کردن همسر مفقود شده‌اش میا، به یک مزرعه متروکه در لوئیزیانا می‌رود؛ جایی که باید با خانواده آدم‌خوار بیکر مواجه شده و در اتاق‌های عمارت‌ها و ساختمان‌هایی قدیمی، فرتوت و تاریک به حل پازل، جستجو برای پیدا کردن مدارک و کلیدها و مبارزه با B.O.Wها بپردازد. این بازی اولین بازی اصلی در این سری است که از طریق زاویه دید اول شخص روایت می‌شود.

تیم توسعه این بازی متشکل از 120 نفر توسعه‌دهنده ثابت بوده که به کارگردانی کوشی ناکانیشی، که قبلا روی بازی رزیدنت اویل: مکاشفات روی پلتفرم نینتندو 3DS کار کرده بود، مراحل ساخت بازی رزیدنت اویل 7 را پیگیری کرده‌اند. بیشتر منتقدین، پس از عرضه این بازی آن را به خاطر بازگشت به ریشه‌ها، گرافیک و طراحی ستودند. برخی منتقدین نیز بازی را به خاطر غول‌ها و بخش پایانی آن مورد نقد قرار دادند. این بازی تا آوریل 2018، فروشی بیشتر از 5 میلیون نسخه را تجربه کرده است.

 
گیم‌پلی

برخلاف بیشتر (و نه همه) بازی‌های سری رزیدنت اویل، رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد (Resident Evil 7: Biohazard) با زاویه دوربین اول شخص روایت می‌شود. این بازی از هدست واقعیت مجازی PSVR و سایر هدست‌های مشابه مانند HTC Vive و Oculus Rift نیز پشتیبانی کرده و اجازه می‌دهد تا بازیکن، خود را در محیط بازی حاضر ببیند. به گفته کپ‌کام، بازیکنان غیر VR نیز تجربه‌ای مشابه و یکسان را همچون دارندگان VR خواهند داشت. به گفته تهیه‌کننده این بازی یعنی کاواتا، کپ‌کام تصمیم گرفت تا در بازی هفتم، برخلاف بازی‌های رزیدنت اویل ۵ و رزیدنت اویل ۶، استفاده از سلاح‌های گرم را محدودتر کند. گرچه مبارزه با اسلحه و "گان‌پلی" همچنان در بازی وجود دارد ولی در بازگشتی به نسخه‌های قدیمی‌تر، سلاح و خشاب محدودتری در دسترس خواهد بود. همچنین وجود آیتم‌های کلاسیک سری مثل گیاه سبز نیز به عنوان آیتم سلامتی‌بخش در بازی تایید شده است.

دیگر عناصر کلاسیک سری رزیدنت اویل مثل حل کردن پازل‌ها و معماهای فکری در جریان گیم‌پلی نیز در نسخه هفتم پررنگ هستند. همچنین Quick time events نیز که از بازی رزیدنت اویل ۳: نمسیس معرفی و در بازی‌های بعدی سری اصلی نیز وجود داشت از بازی هفتم حذف شده‌اند. همچنین بازی فاقد بخش آنلاین و چندنفره است و به تصمیم کپ‌کام، هدف از بازی رزیدنت اویل ۷ یک بازگشت به دوره کلاسیک ترس و بقا می‌باشد و بازیکن باید به تنهایی گیم‌پلی را پیش ببرد. علاوه بر جستجو و پیدا کردن فایل‌ها و اسناد داستانی، نوارهای VHS نیز در بازی هفتم وجود دارند که باعث تجربه بصری وقایع پشت پرده و درک بیشتر داستان می‌شوند.


راهیاب بازی


داستان


مقدمه

داستان بازی رزیدنت اویل ۷ در دوران کنونی (میانه ۲۰۱۷) و پس از بازی رزیدنت اویل ۶ و در جایی در جنوب ایالات متحده است که در آن، گزارش دیده شدن "ارواح" در حوالی منطقه بایو در شهر دولوی داده شده است. داستان اصلی بازی مدتی پس از وقایع ساعت شروع آغاز می‌شود. در پایان واقعه «ساعت شروع» سه فیلم‌بردار برنامه sawer Gators که وارد خانه خانواده بیکر شده بودند توسط جک بیکر به دام افتاده و کشته شدند.


ورود ایتن وینترز به دولوی

داستان اصلی بازی، با ورود ایتن وینترز به لوئیزیانا آغاز می‌شود، محلی که همسرش میا از او خواسته بود تا در آنجا به دنبال وی بگردد. میا برای سه سال مفقود شده و توسط ایتن و دیگران مرده پنداشته می‌شد ولی او بدون در نظر گرفتن این موضوع، پس از دریافت پیغام تصویری از میا به سمت لوئیزیانا رفت. پس از رسیدن به خانه متروکه، ایتن درنهایت میا را در زیرزمین خانه پیدا کرد که در سلولی زندانی شده بود. میا که از دیدن ایتن شوکه شده بود، پیغام کمکی که فرستاده بود را تکذیب کرد و به ایتن هشدار داد که قبل از اینکه «پدر» آن‌ها را پیدا کند، باید از خانه فرار کنند. ایتن پس از این با میا همراه شد تا از خانه فرار کنند ولی در این میان، میا ناگهان مفود شد. ایتن پس از این، تلفن خانه را پاسخ داد که در آن شخصی به نام زویی به او گفت که از طریق شیروانی می‌تواند از این خانه فرار کند. در طبقه بالا، بار ایتن دیگر میا را ملاقات کرد ولی این بار همسرش که دچار جنون شده بود، به سمت وی حمله کرد. این حمله‌های شدید چاره‌ای برای ایتن باقی نگذاشت تا به عنوان دقاع از خودش میا را بکشد. پس از این نیز «جک بیکر» ظاهر و با یک ضربه ایتن را بی‌هوش کرد.


ملاقات با بیکرها

مدتی بعد ایتن بسته شده به صندلی، و پشت میز غذاخوری خانواده بیکر به هوش آمد؛ در حالی که غیر از جک بیکر، مارگاریت و لوکاس بیکر به همراه پیرزنی با هویت نامشخص نیز پشت میز بودند. ایتن که مجبور به خوردن غذای آن‌ها شد از این کار امتناع کرد که همین نیز، باعث عصبانیت آن‌ها شد. در میانه این شکنجه، بیکرها با شنیدن صدای زنگ تلفن و پاسخ به پلیس اتاق را ترک می‌کنند. با استفاده از این فرصت، ایتن خود را از صندلی آزاد کرده و گردش مخفیانه خود در این خانه مملو از خطر را، برای پیدا کردن یک راه فرار آغاز می‌کند. پس از این او متوجه حضور یک افسر پلیس در بیرون پنجره خانه شد ولی درنهایت سرنوشت این پلیس نیز کشته شدن توسط جک بیکر بود. پس از یک مبارزه سخت با جک بیکر، درنهایت او را کشت؛ با این حال ایتن خیلی زود فهمید که بیکرها، قدرت‌های شناخته‌نشده‌ای داشته و به همین جهت نیز جراحات آن‌ها به سرعت التیام پیدا کرده و به این ترتیب، به سادگی قابل کشتن نیستند. ایتن چره‌ای جز فرار از جک بیکر و دیگر اعضای خانواده او، آن‌هم در خانه‌ای با راهروها و اتاق‌های محدود نداشت، او در زیرزمین حتی باید با موجودات غول‌پیکری نیز مواجه می‌شد. ایتن برای به دست آوردن کلید درب پشتی خانه، مجبور ببه مبارزه دیگری با جک بیکر شد که در پایان این نبرد دیوانه‌وار، او بار دیگر جک را کشت. پس از برداشتن کلید، ایتن به خارج از خانه و محوطه بزرگ حیاط رسید، جایی که در کابین کوچکی در میانه آن، بار دیگر از طریق تلفن با زویی صحبت کرد. در اینجا زویی به ایتن اطلاع داد که میا هنوز زنده است چون مبتلا به همان ویروسی است که دیگر اعصضای خانواده بیکرز به آن مبتلا هستند. با این حال زویی نیز مثل ایتن در خانه گرفتار شده و قصد فرار دارد. پیش از این اما، او به ایتن گفت که آن‌ها نیاز به تزریق «سرم خاصی» هستند تا تاثیر ویروس در بدن آن‌ها از بین برود.

ایتن برای پیدا کردن این سرم، به خانه دیگری در سمت دیگر حیاط رفت، جایی که مجبور شد تا با مارگاریت بیکر مبارزه کند. پس از پیدا کردن ingredient، ایتن ناگهان شمایل «دختر بچه» مرموزی را دید که در ادامه نیز ناپدید شد. او درنهایت آیتم‌های مورد نیاز برای ساخت سرم را به دست آورد و به محلی رفت که قرار بود با زویی ملاقات کند؛ در عوض، ایتن تلفنی از لوکاس بیکر را پاسخ داد. لوکاس به او گفت که زویی و میا در اسارت او هستند و ایتن، برای به نجات آن‌ها باید وارد «مهمانی» شود. این در این مهمانی مرگبار، ایتن مجبور شد تا در محوطه‌ها، راهروها، اتاق‌ها و لوکیشن‌های تله‌گذاری شده و معمایی مسیر خود را برای رسیدن به میا و زویی دنبال کند. در این میان، بازی روانی لوکاس با ذهن ایتن و هیولاهای مختلف نیز از جمله بزرگ‌ترین چالش‌های ایتن بود. به هر شکل ممکن، ایتن از این پازل‌ها به سلامت خارج می‌شود. پس از فرار لوکاس، ایتن در ادامه زویی و میا را پیدا کرده و آیتم‌های ساخت سرم را به زویی می‌دهد. گرچه زویی دو سرم ساخت ولی با حمله ناگهانی «جک بیکر»، که به خاطر جهش‌های ژنتیکی به یک هیولای غول‌پیکر تبدیل شده بود مواجه شد. در پایان این مبارزه، ایتن مجبور شد تا برای کشتن قطعی جک از یکی از سرم‌ها استفاده کند. گرچه این سرم جواب داد ولی ایتن تنها یک سرم باقیمانده داشت و باید بین نجات میا و زویی یکی را انتخاب می کرد.


نجات میا

اگر بازیکن میا را با تنها سرم باقیمانده نجات دهد، زویی با تلخی و اکراه از آن دو خداحافظی کرده و ایتن و میا با قایق، از طریق برکه بزرگ از محوطه خانه بیکرها خارج می‌شوند. در این مسیر و پس از رسیدن به یک کشتی بزرگ و به گل‌نشته، آن‌ها مورد حمله از طرف موجودی ناشناخته قرار گرفته و در این حین ایتن بی‌هوش شد. او در این زمان خوابی از جک بیکر دید که اینک در شرایط عادی و انسانی قرار داشت. جک بیکر درباره دختری به نام اولین گفت و به ایتن هشدار داد که آن دختر بچه، دارای قدرت‌های ذهنی است و می‌تواند هر کسی را که به خود مبتلا کرده شست‌وشوی مغزی دهد؛ به این ترتیب او از همین طریق جک و خانواده‌اش را دچار جنون کرده بود و از ایتن خواست که اولین را بکشد.

داستان پس از این با میا دنبال می‌شود که ایتن را از دست داده و باید برای پیدا کردن او، وارد کشتی به گل نشسته شود. او در این کشتی، اولین را دید که مرتب او را مادرش خطاب می‌کرد. با این حال میا به او گفت که او مادر وی نیست و دچار اشتباه شده است. اولین پس از این از میا خواست تا نوار ویدیویی را ببیند که از این طریق این حقیقت را به خاطر بیاورد. در این ویدیو، مشخص می‌شود که میا درواقع کارمند «شرکتی با هویت نامشخص» است که «در حال ساخت اولین به عنوان یک سلاح بیولوژیکی» بودند. در واقع این وظیفه میا بود تا از این دختر بچه مراقبت کند، در حالی که آن‌ها در داخل همان کشتی به سمت آمریکا می‌رفتند. در این ویدیو مشخص می‌شود که اولین با قدرت‌های خود موفق به خروج از حفاظ خود شده و کشتی را منهدم می‌کند. پس از این، اولین میا را به خود مسموم کرد و او را مجبور کرد تا نقش مادری را برای ایفا کند. اینک که میا حقیقت را به خاطر آورد، مادر بودن اولین را تکذیب کرد و ازآنجایی که به خاطر سرم، قدرت‌های ذهنی اولین روی او اثر نداشت، جستجو برای پیدا کردن ایتن را ادامه او داد. پس از این کار، او یک شیشه حاوی DNA اولین را به ایتن داد و او را مجبور کرد از کشتی خارج شود. پس از این کنترل بازیکن مجددا به ایتن برمی‌گردد و در انتها به پایان خوب/اصلی منتهی می‌شود.


نجات زویی

gallery_1_5_8599.jpg

اگر ایتن زویی را با تنها سرم باقیمانده نجات دهد، میا با وجود قول ایتن مبنی بر فرستادن کمک دل‌شکسته می‌شود. در حالی که همراه با یکدیگر از محوطه خانه بیکرها فرار می‌کردند، زویی فاش کرد که سه سال قبل و پس از به گل نشستن یک کشتی در رودخانه بزرگ، پس از ورود میا و یک دختر بچه خانواده بیکرها به آن دختر مسموم شدند. این دختر که اولین نام داشته و توسط شرکت نامشخصی به عنوان سلاح بیولوژیکی ساخته شده بود، قدرت کنترل ذهن افرادی را داشت که به خودش مسموم کرده بود. در ادامه، اولین با قدرت‌های خود به آن‌ها حمله و باعث کشته شدن زویی و بی‌هوش شدن ایتن شد. او در این زمان خوابی از جک بیکر دید که اینک در شرایط عادی و انسانی قرار داشت. جک بیکر درباره اولین گفت و به ایتن هشدار داد که آن دختر بچه، دارای قدرت‌های ذهنی است و می‌تواند هر کسی را که به خود مبتلا کرده شست‌وشوی مغزی دهد؛ به این ترتیب او از همین طریق جک و خانواده‌اش را دچار جنون کرده بود و از ایتن خواست که اولین را بکشد.

بازی در اینجا با شخصیت میا دنبال می‌شود که ناگهان در کشتی به گل نشسته به هوش آمد. او درنهایت ایتن را پیدا و نجات داد و به ایتن یک شیشه حاوی DNA اولین را داد. در ادامه اما اولین بار دیگر کنترل ذهن میا را در اختیار گرفت و میا که اینک جنون انتخاب قبلی زویی توسط ایتن را مرور می‌کرد به سمت ایتن حمله‌‌ور شد. در این حمله، ایتن بار دیگر مجبور به کشتن همسرش شد. داستان پس از این درحالی دنبال می‌شود که پایان آن به عنوان پایان «بد/متفاوت» خواهد بود.پایان‌ها

پس از خروج ایتن از کشتی، او مسیر خود را به سمت یک معدن نمک متروکه دنبال و یک آزمایشگاه مخفی پیدا کرد. در اینجا مشخص شد که اولین، در زمره سلاح‌های بیولوژیکی «E-Series» است که قادر هستند ذهن دیگران را با «ترشح ماده‌ای روان‌گردان» آلوده و آن‌ها را کنترل کنند. از اثرات جانبی ماده ترشح شده، ایجاد جنون شدید، توانایی قدرتمند احیا و التیام سلولی و جهش‌های ژنتیکی شدید است. اولین به عنوان دختربچه‌ای با چنن قدرت‌هایی، در حسرت داشتن خانواده و پدر و مادر بود و برای همین نیز میا و خخانواده بیکر را آلوده کرده بود. در این میان لوکاس اما از طریق ارتباط با «سازمانی ناشناس» سرمی دراختیار داشت که با تزریق آن، از قدرت‌های میا در امان مانده بود و در اصل، وانمود می‌کرد که تحت کنترل او است.

gallery_1_5_121618.jpg

ایتن با استفاده از تجهیزات آزمایشگاه و همچنین شیشه حاوی DNA اولین، سم مخصوصی ساخت که می‌توانست اولین را بکشد. او با دنبال کردن مسیری مملو از هیولاهای ساخته شده توسط اولین، درنهایت راه خود را بار دیگر به خانه بیکرها باز کرد. با درنظر گرفتن اینکه ایتن سم مرگ در اختیار داد، اولین شروع به استفاده از قدرت‌های خود و ایجاد الهام‌های خیالی در ذهن ایتن کرد تا او را نیز از نظر ذهنی به جنون بکشاند. به هر شکل، ایتن قادر بود بر این بازی‌های ذهنی فائق بیاید و در نهایت سم را به اولین تزریق کند. به محض تزریق و خارج شدن ایتن از شرایط خیالی، او متوجه شد که اولین همان پیرزن ناشناسی بود که در تمام این وقت در خانه بیکرها می‌دید. در حالی که ایتن در این شوک بود، سم باعث جهش پیدا کردن اولین به هیولایی غول‌پیکر شد. پس از مدتی مبارزه با این هیولا، «تفنگ دستی» از یک هلی‌کوپتر در کنار ایتن افتاد و شخصی از او خواست تا از آن اسلحه، برای کشتن هیولا استفاده کند. با کمک این اسلحه، ایتن هیولا را کشت و با ردفیلد، فرمانده تیم آلفای آمبرلا کورپس مواجه شد. او با هلی‌کوپتر این تیم درنهایت نجات پیدا کرد. اگر بازیکن در لحظه انتخاب، زویی را نجات داده باشد، ایتن در هلی‌کوپتر در غم از دست دادن میا خواهد بود. اگر بازیکن میا را نجات داده باشد، ایتن در هلی‌کوپتر او را نیز خواهد دید که توسط تیم ردفیلد نجات پیدا کرده است.

در هر حال، ایتن با هلی‌کوپتر متعلق به گروه مزدوران «آمبرلا کورپس» (که در بازی نیروهای آمبرلا حضور داشت) از منطقه خارج می‌شود، در حالی که آن گروه نیز نمونه‌های بارزشی را از سلاح‌های بیو ارگانیک برای استفاده در بازار سیاه پیدا کرده بودند.


ساخت و توسعه

به گفته ماساچیکا کاواتا، پس از انتشار بازی رزیدنت اویل ۶ در سال ۲۰۱۲ که بازی از نظر منتقدین با توجه به میانگین امتیاز ۴۰-۵۰٪ به یک شکست تبدیل شد، بحث‌های زیادی در داخل کپ‌کام برای چگونگی بازسازی در فرمت بازی بعدی این سری صورت گرفت. کارکنان کپ‌کام به این نتیجه رسیدند که گسترش مقیاس بازی قبلی که "حملات بیوتروریستی جهانی" در آن صورت گرفته بود و لوکیشن‌های زیادی را شامل می‌شد، آنچه باعث خاص بودن این سری می‌شد را گرفته بود. برای به دست آوردن آن، ژون تاکوچی که تهیه‌کننده اجرایی این بازی نیز هست، درخواست برگشتن سریع به هسته این سری یعنی وحشت را داد. بر مبنای این استراتژی، توسعه‌دهندگان به این نتیجه رسیدند که وجود یک لوکیشن متمرکز و انتخاب زاویه دید اول شخص که اجازه برقراری ارتباط بیشتری را به بازیکن می‌دهد می‌تواند بهترین راه برای بازگشت به هسته سری باشد.

به این ترتیب با مشخص شدن استراتژی، روند توسعه و ساخت بازی از فوریه ۲۰۱۴ آغاز گردید. این مرحله شامل ساخت یک موتور ساخت بازی جدید برای بازی؛ به جای موتور سنتی کپ‌کام یعنی MT Framework بود. موتور جدید که RE Engine نام گرفته بود، شامل ابزارهای توسعه و ساخت بازی‌های VR نیز می‌شد. همچنین برای تکمیل ساخت موتور نرم‌افزاری جدید RE Engine، کپ‌کام جردن آمارو از توسعه‌دهندگان فنی مطرح صنعت بازی‌های ویدیویی را نیز استخدام کرده بود. به گفته کاواتا، آن‌ها ابتدا تصمیم به ساخت بازی اول شخص داشتند و پس از آن ایده استفاده از امکانات VR پیش آمد. پیش از معرفی رسمی بازی در E3 ۲۰۱۶، کپ‌کام در سال قبل از آن و در E3 ۲۰۱۵ یک دمو قابل بازی از یک بازی جدید ترس و بقا که "KITCHEN" نام داشت را معرفی و اشاره کرد که این بازی با موتور جدید RE Engine ساخته شده است. درحالی که ساخت بازی رزیدنت اویل ۷ مدت‌ها پیش از انتشار این دمو شروع شده بود، هدف کپ‌کام ارزیابی طرفداران نسبت به اهداف جدیدی بود که برای بازی هفتم درنظر گرفته بودند. همچنین در لوگوی این دمو، حرف "T" طوری طراحی شده بود که تداعی‌گر عدد "7" بود ولی به گفته کاواتا، این نکته تاحد زیادی دور از دید ماند. چهار ماه پس از این و درگزارش مجمع سالیانه کپ‌کام، اشاره شد که با توجه به بازخورد مثبت دمو KITCHEN، واحد اول تحقیق و توسعه کپ‌کام روی ساخت بازی VR متمرکز می‌شود. این شامل توسعه یک موتور جدید و همچنین ساخت بازی با قابلیت VR برای نسل هشتم کنسول‌های بازی است.

پس از معرفی رسمی و در دوره نمایش تبلیغاتی بازی در بخش پلی‌استیشن نمایشگاه E3 و پس از آن، تعدادی دمو و تریلر از بازی به نمایش درآمد که شامل یک دمو قابل بازی نیز بود. درحالی که مشخص شد کارگردان بازی هفتم کوشی ناکانیشی است که پیش از این کارگردانی بازی رزیدنت اویل: مکاشفات را برعهده داشت، مشخص شد که نویسندگی بازی برای اولین بار در این سری برعهده یک نویسنده غربی به نام ریچارد پیرسی است که بیشتر برای نویسندگی برخی نسخه‌های سری F.E.A.R و همچنین Spec Ops: The Line شناخته می‌شود. این دمو که Resident Evil 7 Teaser Demo: Beginning Hour نام داشت و تنها برای دارندگان اشتراک پلی‌استیشن پلاس در دسترس بود، نشان‌دهنده زاویه دوربین اول‌شخص و فضا و داستانی دگرگون شده نسبت به بازی‌های قبلی این سری بود. ناکانیشی در مصاحبه‌ای گفته بود او همه بازی‌های ترسناک اول‌شخص مثل Outlast را بازی کرده ولی برخلاف بیشتر آن‌ها، تصمیم گرفته سلاح هم به بازیکن بدهد تا بتوانند مبارزه کنند. گذشته از آن، مشخص شد که تا این زمان، ۶۵٪ از مراحل ساخت بازی به پایان رسیده است. مدتی بعد و در نمایشگاه بازی توکیو ۲۰۱۶ نیز یک دمو دیگر برای دارندگان اشتراک پلی‌استیشن پلاس منتشر شد که "LANTERN" نام داشت و جزییات جدیدی را از داستان مرموز این بازی نشان می‌داد. بدون درنظر گرفتن انتشار دموهای قابل بازی برای پلی‌استیشن، کپ‌کام انتشار بازی اصلی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی را در کنار پلی‌استیشن ۴ تایید کرده است.


گالری


منابع

 

الگو:رزیدنت اول 7


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

ضمن تقدیر بابت نوشتن این نقد
باید بگم این بازی رو به تازگی تموم کردم، من از قدیمی ترین بازی باز های سری رزیدنت اویل هستم
از همون سال 1997 تا حالا، از زمانی که نوجوونی بیش نبودم، از همون موقع که تو کلوپ ها به تماشای بازی دیگران میشستم تا زمانی که تونستم خودم یه کنسول و یه سیستم خانگی بخرم

این یکی از بهترین بازی هایی هست که تونستم بازی کنم از خط داستانی عالیش تا گیم پلی و از همه مهمتر مود اول شخص که تحول شگرفش بود 
خیلی لذت بردم، تنها جایی که اصلا به مزاجم خوش نیومد بازی از اپیزود سوم یعنی زمان حضور تو کشتی بود که خیلی اعصاب خُرد کن بود مخصوصا اینکه زامبی هاش شکل انسان نبودن و بیشتر تخیلی مانند بود فقط اون برحه زمانی از بازی لذت نبردم و فقط دوست داشتم زودتر تموم شه ولی در کل میشه گفت بازی خیلی موفقی بود 
 

نکته: این ورژن بازی که من تجربه ش کردم ورژن ژاپنی ش بود که تغییرات ایتم های اصلی مثل دست دی و سر با ورژن های اصلیش که اروپایی باشه تفاوت داره ضمن اینکه دکمه دایره و ضبدر هم باهم جابجا هستند تو ورژن ژاپنی 

 

 

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری