195 مقاله
در این ویکی

شهر راکون


Movyn

ef92523b2e52f7585995adfc45853b6a.jpg.c83

شهر راکون (انگلیسی: Raccoon City) شهری خیالی در سری بازی‌های رزیدنت اویل است. این شهر به عنوان یک شهر صنعتی کوچک در منطقه میدوست آمریکا قرار داشت و به دلیل فعالیت‌های گسترده شرکت آمبرلا در آن، دارای اقتصاد و صنعت بسیار پیشرفته و قدرتمندی بود. این شرکت که خود با فعالیت‌های مختلف تجاری و صنعتی خود باعث پیشرفت و شکوفایی شهر شده بود، عملا کنترل مشاغل، دولت محلی و ارتباطات را در این شهر برعهده داشت. این شهر در سال 1998 طی وقایعی که مستقیما به آمبرلا مربوط می‌شد، دچار شیوع گسترده ویروس T شد و عملا بیشتر شهروندان شهر به زامبی تبدیل شدند. پس از آن دولت آمریکا به تحریک افرادی چون درک سی. سیمنز شهر را بمباران هسته‌ای کردند و از آن زمان به بعد، تمام محوطه شهر توسط ارتش ایزوله شده است.

 تاریخچه

شهر راکون، در دشتی وسیع میان کوهستان آرکلی قرار داشت. این شهر کوچک پس از تاسیس شدن شرکت آمبرلا و شروع فعالیت‌های صنعتی به صورت جهشی شکوفا شد و جمعیت و منابع آن رو به افزایش گذاشت. از سال 1987 به بعد، دوران شهرداری مایکل ورن در شهر آغاز شد. ورن یک شهردار خوش‌فکر و مبتکر بود که طرح‌های مختلف توسعه شهری او روند شکوفایی شهر را سرعت بخشید. تشکیل شدن گروه پلیسی s.T.A.R.S در درون اداره پلیس شهر به منظور مبارزه موثرتر با جرم و جنایت، قطار شهری، پارک تفریحی، کتابخانه و ... همه طرح‌هایی بودند که مایکل ورن با کمک منابع و ثروت شرکت آمبرلا در شهر ایجاد کرد. این فعالیت‌هاباعث خرسندی مردم و افزایش سطح رفاه آن‌ها بود.

شرکت آمبرلا درظاهر به عنوان شرکتی محبوب و خیرخواه شناخته می‌شد و کمتر کسی در مورد اهداف واقعی این شرکت اطلاع داشت. این شرکت با استفاده از منابع مختلف خود، هدفی پنهانی را دنبال می‌کرد. اوزول اسپنسر رئیس کل این شرکت به همراه جیمز مارکوس و ادوارد آشفورد از مدت‌ها قبل به دنبال کشف عصاره جاودانگی بودند و این فعالیت را در قالب‌های مخفی انجام می‌دادند. جیمز ارکوس، دانشمند ژنتیک و از بنیانگذاران این شرکت سرانجام موفق به ساخت نوع خاصی از "ویروس مادر" شده بود که مبتلایان به خودش را نمی‌کشت. این ویروس که ویروس T نام داشت هنوز در مرحله ابتدایی بود و اگرچه توانایی بخشیدن جاودانگی را داشت ولی موجودی که مبتلا به خودش بود را به زامبی تبدیل می‌کرد که هوش و ذکاوتی نداشتند. اسپنسر از آنجایی که می‌دید دیگر جیمز مارکوس برای او ارزشی ندارد، او را به قتل می‌رساند. گرچه همگان مارکوس را مرده می‌دانستند ولی او از طریق ویروس خودش زنده مانده بود. سلول‌های او پس از 10 سال در سال 1998 کاملا بازیابی شده بودند و مارکوس پس از تولد دوباره، تنها فکری که داشت انتقام از اسپنسر و شرکت آمبرلا بود.

 


کوهستان افشاگری‌ها

Racoon-outbreak.jpg

شهر راکون پس از شیوع گسترده ویروس T کاملا طغیان زده بود. لیان اسکات کندی درحال تیراندازی به زامبی‌ها

مارکوس، با شایع کردن ویروس T در کوهستان آرکلی، باعث شد تا همه جانداران این منطقه به زامبی تبدیل شوند. پس از کوتاه مدتی، چندین مورد قتل و کشتار وحشیانه به اداره پلیس شهر راکون گزارش شد. تحقیقات در این زمینه بی ثمر بود تا اینکه آلبرت وسکر تیم دوم استارز یعنی تیم براوو را در 23 جولای 1998به محل حادثه فرستاد ولی بعد از رسیدن این گروه به آرکلی، ارتباطشان با مرکز قطع شد. یک روز بعد و در 24 جولای، آلبرت وسکر و تیم اول استارز یعنی آلفا به محل رفتند. پس از فرود هلی‌کوپتر اعضای تیم آلفا مشغول جستجو شدند تا اینکه جوزف فراست جسد یکی از افسران اعزامی تیم براوو را پیدا کرد، او بلافاصله مورد حمله سگ‌های خون‌آشام قرار گرفت. پس از این اتفاق، براد ویکرز از ترس با هلی کوپتر فرار کرد و بقیه اعضای تیم کاری جز فرار از دستشان برنمی‌آمد. کریس، جیل، وسکر و بری بارتون مسیر فرار خود را تا یک عمارت تاریک و قدیمی دویدند و در آن پناه گرفتند. اعضای گروه استارز در این عمارت به ریشه‌های شیوع ویروس و چگونگی ساخته شدن آن پی بردند. آن‌ها متوجه شدند که در پشت همه این ماجراها و جنایات، شرکت آمبرلا حضور دارد. در نهایت کریس پس از نجات جیل، ربکا چمبرز و بری بارتون که درتلاش برای فرار از این عمارت مملو از زامبی بودند، موفق می‌شود تا با براد ویکرز خلبان گروه ارتباط برقرار کرده و از عمارت خارج شود. بازماندگان گروه استارز پس از ورود به اداره پلیس همه وقایع و نقشه‌های پشت پرده شرکت آمبرلا را به برایان آیرونز، رئیس پلیس شهر گفتند اما با توجه به انهدام کامل عمارت اسپنسر، مدرکی درجهت اثبات وجود نداشت. کریس که از این وضع عصبانی بود استارز را ترک کرد و شخصا به پاریس، جایی که شعبه مرکزی آمبرلا در آن بود رفت. جیل و بری نیز قصد پیوستن به او را داشتند.

پس از خروج کریس از شهر، اسپنسر اشتباه دوم را انجام داد. ویلیام برکین دیگر دانشمند ژنتیک شرکت آمبرلا موفق به کشف ویروس دیگری جدیدتری شد. برکین با ملتهب شدن اوضاع برعلیه آمبرلا قصد داشت این ویروس که ویروس G نام داشت را به ارتش امریکا بفروشد؛ اما اسپنسر از این ماجرا مطلع شد و با فرستادن تیم هانک به شهر راکون، ویروس جدید را تصاحب کرد. هانک و افرادش برای تصاحب ویروس مجبور به تیراندازی شدند. برکین که به شدت زخمی بود، نمونه ویروس خودش را به خود تزریق کرد و به سرعت جهش پیدا کرد. ویلیام برکین برای انتقام گیری به تیم هانک حمله کرد و بیشتر اعضای آن را کشت. در این درگیری بیشتر سرنگ‌های حاوی ویروس از جمله ویروس تی شکسته شد. پخش شدن مایع ویروس تی در سطح زمین باعث انتشار آن به موش‌های فاضلاب و انتقال ویروس از موش‌ها به کارکنان اداره فاضلاب شهر شد. در کوتاه مدتی این کارکنان به زامبی تبدیل شدند و حالت تهاجمی به خود گرفتند.

Raccoon-City-destruction.jpg

بمب هسته‌ای در بالای مرکز شهر راکون منفجر شد

 

آن‌ها خون و گوشت هر انسان سالمی را می‌خوردند و در همین جریان، ویروس را به بدن قربانی منتقل می‌کردند. این رویه باعث شد تا در مدت زمان کوتاهی اکثر شهروندان شهر راکون به زامبی تبدیل شوند. شرکت آمبرلا، ارتش و سایر نهادهای نظامی و مدنی تلاش زیادی کردند تا از انتشار بیشتر ویروس جلوگیری کنند ولی انتقال بسیار سریع بود. حتی بسیاری از ماموران، پلیس‌ها، سربازان و افراد مسلح دیگر نیز قربانی زامبی‌ها می‌شدند و عملا شهر به نقطه بی‌بازگشتی رسیده بود. با وخیم‌تر شدن اوضاع دولت آمریکا تمامی راه‌های ورودی و خروجی شهر را مسدود کرد و با توصیه افرادی مثل درک سی. سیمنز شهر را بمباران هسته‌ای کرد. پس از بمباران، شهر راکون و بیش از 100 هزار شهروند بی‌گناه ان خاکستر شدند و همه اتهامات متوجه شرکت آمبرلا و فعالیت‌های غیرقانونی آن شد.

 


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری