195 مقاله
در این ویکی

میا وینترز


Movyn

Mia Winters

Mia_Winters_in_Farm_House.jpg

مشخصات

تولد نامشخص
وضعیت زنده (در پایان بد: مرده)

اطلاعات ژنتیکی

جنسیت زن

اطلاعات در بازی

دیده شده در

کیچن

رزیدنت اویل 7: ساعت شروع

رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد

صداگذار کتی اوهاگان

میا وینترز (انگلیسی: Mia Winters) کارمند سابق شرکتی با هویت نامشخص است؛ شرکتی که مسئول تولید نوع جدیدی از سلاح‌های بیولوژیکی تحت اسم رمز نوع E بوده است. میا در جریان متولد شدن یکی از این نمونه‌ها، یعنی اولین حضور داشت و مسئولیت نگه‌داری و مراقبت از این کودک با او بود. میا همچنین موضوع اصلی را از همسرش ایتن وینترز مخفی کرده بود و به او صرفا گفته بود که یک پرستار بچه ساده است. از زمانی که بچه شروع به استفاده از قدرت‌هایش کرد، میا نیز مفقود شد و برای سه سال بعدی تصور می‌شد که مرده باشد. او در اصل توسط خانواده بیکر نجات پیدا و در تمام این مدت در عمارت آن‌ها محدود شده بود.وقایع سال ۲۰۱۴

میا مدتی پس از ازدواج با ایتن وینترز، شغلی تحت عنوان پرستار بچه برای کودکی به نام اولین به دست آورد؛ کودکی که در واقع یک سلاح بیولوژیکی با DNA دستکاری شده در آزمایشگاه بود. در سال ۲۰۱۴، قرار بود این کودک به محل دیگری منتقل شود و میا همراه با سرپرست این انتقال یعنی آلن داگلاس، نقش پدر و مادر صوری کودک را بازی می‌کردند. میا در این زمان فیلم ویدیویی برای ایتن فرستاد که در آن آرزو می‌کرد کار پرستاری بچه سریع‌تر تمام شود تا بتواند پیش شوهرش برگرد. وقایع اما شکل دیگری پیش رفت و اولین که تازه قدرت‌های خود را کشف کرده بود، بی مهابا شروع به استفاده از آن‌ها کرد. در این جریان، تقریبا همه خدمه و مسافران کشتی حامل آن‌ها به Molded تبدیل شدند. با سخت تر شدن شرایط و حمله ایوی حتی به «آلن» که تصور می‌کرد پدرش است، او به میا گفت تا هر طور که شده بچه را متوقف کند چون ظاهرا اولین با میا مشکلی ندارد. میا نیز با هر چه در توان داشت موفق نشد اولین را قانع کرده و کنترل کند. اولین مثل کودک بازیگوش و تنهایی بود که تنها شخص نزدیکی که می‌شناخت میا بود و البته به تازگی، قدرت‌های خود را کشف کرده بود.

اولین همه، حتی آلن را کشت و میا را به ماده ترشح شده از خودش یعنی مولد مبتلا کرد. میا که هیچ راه مقابله‌ای با اولین به ذهنش نمی‌رسید، ویدیو دیگری درست کرد و از ایتن خواست که اگر توانست آن را ببیند، هرگز سراغش نیاید. تعقیب مجدد اولین همزمان با شروع طوفان سهمگینی در منطقه لوئیزیانا بود. اولین در این زمان به میا گفت که او مادرش است و آن‌ها به عنوان خانواده می‌توانند تا ابد در کنار هم زندگی کنند. طوفان اما به زودی کشتی را به کلی منهدم و میا را به سمت دیگری پرتاب کرد. مدتی بعد، میا و اولین درحالی که بی‌هوش در ساحل رودخانه افتاده بودند، توسط جک بیکر پیدا و نجات داده شدند. جک و پسرش لوکاس برای جستجوی کشتی و محوطه به آنجا رفته بودند. در عمارت بیکر، میا مورد مراقبت توسط زویی بیکر قرار گرفت. او یادداشتی نوشت که بیکرها نباید حتی نزدیک اولین شوند اما پیش از اینکه نوشته تمام شده و به دست آن‌ها برسد، اولین به هوش آمده و مارگاریت و جک بیکر را آلوده کرده بود.

اولین پس از این از قدرت‌هایش برای داشتن یک خانواده در اطرافش استفاده کرد و بیکرها را با قدرت کنترل ذهنی خود، مجبور به ربودن افراد می‌کرد. او همچنین میا را به عنوان مادر قبول کرده بود و به همین خاطر خطری از جانب بیکرها او را تهدید نمی‌کرد. گرچه با این وجود، میا برای چند سل آینده در زیرزمین خانه محبوس بود و در اثر ضربه وارد شده در حادثه کشتی، بازی‌های ذهنی اولین و گذر زمان، رفته رفته بسیاری از حافظه خودش را از دست داده بود.


ژوئن ۲۰۱۷

میا تحت کنترل ذهنی اولین، در ژوئن ۲۰۱۷ به اعضای تیم مستندساز سور گیتورز حمله کرد. یکی از آن‌ها گرچه مقابله کرد که میا از آنجا ناپدید و اندکی بعد در سکوت، ناگهان ظاهر و پتر را خلع‌سلاح کرد.


جولای ۲۰۱۷

اولین که از همه افراد ربوده شده، به قصد داشتن خانواده ایده‌آل خودش ناامید شده بود، میا را مجبور کرد که برای شوهرش پیغام بفرستد و بگوید که زنده بوده و در دولوی لوئیزیانا است. ایتن که پیغام را دریافت کرده بود، به رغم اینکه برای سه سال خبری از میا نداشت و همه او را مرده فرض می‌کردند، تصمیم گرفت به دولوی برود. او به زودی وارد عمارت بیکرها شد و در زیرزمین خانه مهمان‌ها میا را پیدا کرد. میا در یک سلول زندانی بود و حتی به خاطر نمی‌آورد که پیغامی فرستاده است. پس از آزاد کردن او از سلول، میا از ایتن خواست تا برای خروج از عمارت دنبالش برود. در فاصله کوتاهی که ایتن بخش دیگر اتاق را جستجو می‌کرد، میا ناگهان فریاد کشید و وقتی ایتن به محل برگشت، متوجه شد که دیوار شکافته شده و خبری هم از میا نیست. او به جستجوی همسرش ادامه داد تا اینکه مشخص شد میا کاملا تغییر کرده است.

large.598e7e91737f1_re72017-02-0611-27-14-95.jpg

میا که چهره‌اش مثل یک هیولا شده بود به سمت ایتن رفت و او را به سمتی دیگر پرتاب کرد. در ادامه نیز با چاقو به ایتن حمله‌ور شد و چند بار به او ضربه زد. در حالی که میا ضربات چاقو را ادامه می‌داد، ایتن از خود دفاع و سرانجام او را به عقب راند. در این زمان میا به حالت عادی برگشت، از ایتن عذرخواهی کرد و بعد از گفتن اینکه «دختر از ذهنش بیرون نمی‌رود»، شروع به کوبیدن سر خودش به دیوار کرد. ایتن که کاملا مبهوت شده بود، درنهایت دید که میا در اثر خودزنی‌هایش بی‌هوش شد. به فاصله کوتاهی، میا مجددا از جا پرید و به سمت ایتن حمله کرد. بدون آگاهی ایتن، همه این وقایع در اصل ناشی از قدرت کنترل ذهنی اولین بود که میا را مجبور به کشتن ایتن کرده بود. مبارزه بعدی میان میا و ایتن، مرگبارتر بود و ایتن چاره‌ای جز کشتن همسرش با یک تبر نداشت. در همین زمان، ایتن برای برداشتن تلفن به راهرو رفت که در زمان بازگشت مشخص شد میا از آنجا رفته است. در واقع ماده ترشح شده اولین یعنی «Mold» که باعث تحت کنترل در آمدن قربانی می‌شد، تاثیرات جانبی دیگری نیز داشت که یکی از آن‌ها ترمیم سریع باقت‌های تخریب شده بود. همین ویژگی، مانع مرگ میا شد و ایتن یک بار دیگر در راهرو خانه مهمان‌ها با او مواجه شد. میا ابتدا حالت عادی داشت، به ایتن گفت که درک می‌کند که قصد نداشته به او آسیبی برسد؛ در ادامه اما مجددا تغییر کرد و به ایتن حمله‌ور شد. او شوهرش را به دیوار چسباند و در ادامه با یک اره‌برقی دست چپ ایتن را قطع کرد.

این دو یک بار دیگر در اتاق زیرشیروانی با یکدیگر مواجه و ایتن این بار با اسلحه به سمت میا تیراندازی و باز هم او را کشت. به فاصله کوتاهی اما ایتن توسط جک بیکر بی‌هوش و او هردوی آن‌ها را به عمارت اصلی آورد. میا پس از این مجددا مجبور به زندانی شدن بود اما از دست مارگاریت فرار کرد. او یک ویدیو از فرار خودش از مارگاریت ایجاد کرد که نشان می‌داد او سرتاسر خانه‌های قدیمی پشت عمارت را درحال فرار از دست مارگاریت بوده؛ فراری که درنهایت با به دام افتادنش تمام شد. او در این ویدیو از ایتن خواست تا باز هم او را نجات دهد.

میا یک بار دیگر نیز موفق به فرار شد که این بار درست در مقابل ایتن و توسط «لوکاس بیکر» به دام افتاد.

وقایع بعدی، به ساخته شدن نوعی سِرُم توسط ایتن منتهی شد؛ سرمی که مواد اولیه آن با کمک‌های زویی بیکر پیدا شد. ایتن درنهایت زویی و میا را از اسارت لوکاس نجات داد. در این زمان زویی دو سرم با آیتم‌های ایتن ساخت. پس از مبارزه نهایی ایتن با جک بیکر، او مجبور به استفاده از یکی از سرم‌ها شد. به این ترتیب او گرچه جک را نابود کرد، اما تنها یک سرم دراختیار داشت و بایستی انتخاب می‌کرد که چه کسی را نجات دهد؟ همسرش میا که مدتی قبل عقلش را از دست داد و چند بار تا مرز کشتن ایتن پیش رفت؛ یا زویی که بدون وجود او، ایتن نمی‌توانست تا این مرحله و خروج از عمارت نزدیک شود.


پایان خوب

re7 2017-02-07 00-04-11-00.jpg

در صورت نجات میا، پایان خوب اتفاق می‌افتد. ایتن سعی می‌کند زویی را قانع کند و اینکه به زودی کسی را برای نجاتش می‌فرستد. ایتن و میا، سوار بر قایق در رودخانه از عمارت دور می‌شوند. در اینجا میا خواهد گفت که بعد از همه اتفاقات چرا او را نجات داده؟ ایتن نیز در پاسخ می‌گوید که «چه کس دیگری را می‌توانست انتخاب کند؟» مدتی بعد قایق آن‌ها در اثر ترشحات مولد منهدم و ایتن توسط اولین به اسارت گرفته شد. این اتفاق در نزدیکی کشتی شکسته حوادث اولیه رخ داد.

به زودی میا جستجو برای پیدا کردن ایتن را در کشتی شروع کرد. او در این زمان با تعداد زیادی از موجودات «Molded» درگیر شد. اولین را نیز پیدا و با دیدن یک فیلم خاطراتش را به دست آورد. او گفت که هیچ وقت مادر اولین نبوده و هیچ وقت هم در یک خانواده نبوده‌اند. این جمله گرچه با عصبانیت اولین همراه بود، اما میا هر طور که بود «نمونه‌ای از DNA» اولین را در کشتی پیدا و ایتن را نیز نجات داد. او نمونه را به ایتن داد و در حالی که اولین سعی داشت ذهنش را کنترل کند، ایتن را از اتاق بیرون کرد. او گفت که می‌تواند مقاومت کند و ایتن فقط باید به فکر نابود کردن اولین باشد.

مدتی بعد از نابودی اولین توسط ایتن، و زمانی که او توسط هلی‌کوپتر شرکت آمبرلا نجات پیدا کرده بود، او میا را نیز داخل هلی‌کوپتر دید که زنده مانده است.


پایان بد

re7 2017-04-19 15-14-59-82.jpg

در صورت نجات زویی، پایان بد اتفاق می‌افتد. وقایع قایق این بار با حضور زویی است با این تفاوت که در اثر حمله اولین، زویی در همینجا خواهد مرد و ایتن اسیر خواهد شد. میا به همان شکل متوجه حقایق می‌شود و به اولین خواهد گفت که مادرش نیست. او نمونه DNA را نیز به دست آورد و ایتن را نجات داد. با این حال در زمان شروع کنترل ذهنی اولین، میا نمی‌توانست مقاومت کند و به سمت ایتن حمله‌ور شد. در این زمان مبارزه دیگری میان میا و ایتن شکل می‌گیرد که منجر به کشته شدن قطعی میا خواهد شد.

در صحنه پایانی، ایتن میا را کنار خود در هلی‌کوپتر ندارد. او از همسرش خداحافظی و گوشی همراهش را به عنوان یادگاری از میا بیرون می‌اندازد.


منابع

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

سلام

درکل بازی چیزی به اسم پایان خوب و بد نداره.

اگر شما میا رو نجات بدید، درنهایت هم میا و هم زویی (در DLC) نجات پیدا می‌کنن

اگر شما زویی رو نجات بدید، قطعا میا خواهد مرد. بای همین این میشه یک پایان بد

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری