195 مقاله
در این ویکی

جیک مولر


Movyn

Jake Muller

 

83482a06577f9a1d93d9392b0c0801e1.jpg

 

جیک مولر در لباس شورشیان ادونیا

 

اطلاعات شخصی

تولد 1992
فعالیت مزدور
شناخته شده برای پسر آلبرت وسکر
وضعیت زنده

اطلاعات فیزیکی

جنسیت مرد
قد 190 س.م

اطلاعات در بازی

اولین حضور رزیدنت اویل ۶
صداگذارها تروی بیکر (RE6)

جیک مولر (انگلیسی: Jake Muller) یکی از شخصیت‌های سری بازی‌های رزیدنت اویل است. او برای اولین بار در بازی Resident Evil 6 به عنوان یک مزدور که برای شورشیان می‌جنگید ظاهر شد. جیک مولر پسر آلبرت وسکر است و به جهت نوع DNA خاص پدرش، خود نیز این میراث را دراختیار دارد. از همین رو، درک سی. سیمنز مشاور امنیت ملی آمریکا معتقد است که می‌توان از خون او، واکسنی علیه ویروس C تهیه کرد.

 معرفی

جیک مولر در سال 1992، از مادر ادونیایی خود که به شکل غیرقانونی از آلبرت وسکر باردار بود متولد شد. طبق گزارشی که به سیمنز رسیده بود، مادر جیک در سن حدود 20 سالگی از ادونیا به آمریکا مهاجرت می‌کند و در آنجا با وسکر آشنا می‌شود. ارتباط میان این دو به بارداری زن منتهی می‌شود. در این زمان ارتباط این دو قطع می‌شود و زن به ادونیا بازمی‌گردد و فرزند خود را در آن کشور به دنیا می‌آورد. خانم مولر بعدها با پسرش چندان درمورد هویت پدر خود صحبت نمی‌کرد.

 

آخرین یادداشت مادر جیک برای او:

جیک، دوستت دارم. من از این بابت که به این شکل تو را ترک می‌کنم متاسفم. لطفا من رو ببخش. و لطفا... از پدرت هم متنفر نباش. مطمئنم که او تو را دوست دارد و به تو فکر می‌کند، و من می‌دونم که شما دو نفر، یک روز همدیگر را پیدا می‌کنید. محکم باش.

 

مادر جیک مریض و ناتوان شده بود و جیک که مادر خود را دوست داشت، قصد داشت تا به هر شکل از او مراقبت کند، ولی هیچ وقت متوجه نشد که چرا مادرش شیفته مردی شد که او و پسرش را ترک کرده است. جیک به زودی به یک مزدور تبدیل شد، کسی که در قبال دستمزد می‌جنگید. او برای شورشیان، انقلابیون و دولت می‌جنگید و از درآمد آن برای مراقبت از مادرش استفاده می‌کرد. او علاقه‌ای به سیاست و جنگ میان افراد درگیر با دولت نداشت، تنها چیزی که برای او مهم بود، پولی بود که قصد داشت برای مادرش هزینه کند. اما متاسفانه خانم مولر، پیش از اینکه جیک به یک مرد ثروتمند تبدیل شود مرد. در این زمان، جیک احساس تنهایی مطلق می‌کرد و تنها هدفی که برای او باقی مانده بود پول بود، حتا به اندازه‌ای که به آن احتیاج هم نداشت.

 


ملاقات با شری

در 24 دسامبر 2012 جیک مولر، زمانی که برای ارتش آزادی‌بخش ادونیا می‌جنگید، یک زن با لباس آبی رنگ، چندین سرنگ را برای شورشیان آورد و به آن‌ها گفت که این سرنگ‌ها حاوی داروهایی انرژی‌زا هستند. این سرنگ‌ها در واقع حاوی ویروس C بودند. شورشیان پس از تزریق سرنگ‌ها به موجوداتی به اسم J'avo تبدیل شدند که تحت کنترل زن آبی پوش درآمدند. این موجودات دارای هوش و ذکاوت و مهارت‌های تیراندازی بودند. تنها کسی که ویروس روی او تاثیر نداشت، جیک بود. در این زمان، شری برکین - دختر ویلیام برکین، همکار قدیمی پدر جیک، آلبرت وسکر - هویت جیک را شناسایی کرد. شری که توسط سیمنز برای پیدا کردن جیک به ادونیا فرستاده شده بود، از جیک خواست تا به آمریکا آمده تا از خون او برای تهیه واکسن ضد ویروس C استفاده شود. جیک نیز قبول کرد تا در قبال 50 میلیون دلار دستمزد با او همکاری کند. شری این موضوع را با سیمنز درمیان گذاشت و او نیز پذیرفت. بنابراین شری و جیک درحال حاضر و در اولین قدم باید از ادونیا خارج شوند. اما داستان به این سادگی نبود و آن‌ها تحت حمله شورشیانی قرار گرفتند که به ویروس C مبتلا شده بودند. با این همه مشکل اصلی آن‌ها برای فرار بیشتر یک هیولای بزرگ و فوق‌العاده هوشمند به نام ustanak بود. این هیولا بسیار هوشمند و قدرتمند بود و به صورت دائم درحال تعقیب این دو بود. پس از مدت‌ها تعقیب و گریز، این هیولا موفق می‌شود تا شری و جیک را به دام بیاندازد. در این زمان، مشخص می‌شود که هیولا تحت فرمان همان زن آبی‌پوش مرموز است، او ایدا وانگ است، البته در آینده معلوم می‌شود که ایدا وانگ حقیقی نیست و کلونی از او است و کارلا رادامز نام دارد. کارلا، هردوی آن‌ها را به آزمایشگاهی در چین منتقل می‌کند.


وقایع چین

بعد از 6 ماه از انتقال جیک و شری به چین و انجام تحقیقات مختلف روی آن‌ها، جیک موفق می‌شود تا با انجام یک درگیری با محافظان، راه را برای خروج خود و شری هموار کند. این دو موفق به فرار از آزمایشگاه می‌شوند و بعد از آنکه متوجه شدند سیمنز الآن شخصا به چین آمده است، به سمت محل ساختمان سیمنز حرکت می‌کنند. هیولای Ustanak پس از فرار این دو باز هم به دنبال آن‌ها افتاده است. این بار با کمکی از طرف لیان و هلنا هارپر موفق شدند تا او را شکست دهند. لیان و هلنا پس از اینکه متوجه شد مافوق شری، سیمنز است از او خواست تا محل او را به آن‌ها بگوید. لیان توضیح داد که سیمنز یک خائن است و خودش در پس حملات بیولوژیکی جدید قرار دارد. شری محل سیمنز را به لیان گفت ولی از آن‌ها جدا شد و خودش نیز به همراه جیک به سمت سیمنز حرکت کردند. زمانی که شری و جیک به ساختمان محل حضور سیمنز رسیدند، لیان و هلنا نیز آنجا بودند، شری در این محل متوجه خیانت سیمنز شد و با لیان و هلنا همراه شد. او از جیک خواست تا فرار کند ولی هم خودش و هم جیک به زودی توسط افراد سیمنز دستگیر شدند. این دو پس از دستگیری نیز در یک آزمایشگاه نگه‌داری شدند ولی پس از مدتی باز هم آزاد شدند. دلیل این آزادی، کمک کریس و پیرس نیوانس بود. لیان به کریس گفته بود که جیک و شری را نجات دهد چون خون جیک تنها چیزی است که می‌تواند در ساخت واکسن ویروس C مورد استفاده قرار بگیرد. پس از خروج این دو از آزمایشگاه نیز کریس به آن‌ها در فرار کمک کرد. او همچنین به جیک گفت که خودش، کسی بوده که پدر او را کشته است، جیک که از این جمله برآشفته و عصبانی بود قد داشت تا انتقام بگیرد و کریس را بکشد، ولی در اخرین لحظه تصمیمش تغییر کرد و گلوله شلیک شده او از کنار سر کریس عبورد کرد. او به کریس گفت که میان او خودش، داستان به اینجا ختم نخواهد شد. او و شری در ادامه کریس را ترک کردند تا ماموریت خودشان را به پایان برسانند. آخرین مانع شری و جیک، هیولای Ustanak بود. این هیولا بسیار قوی شده بود و در چند مرتبه برای آن‌ها دردسر ساز شد ولی با این وجود، شری و جیک سرانجام توانستند او را شکست داده و از بین ببرند.

پس از این اتفاق، جیک مولر در ساخت واکسن با دولت همکاری کرد و به شری خبر داد که دستمزد خود را به 50 دلار کاهش داده است.

 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری