195 مقاله
در این ویکی

جک بیکر


Movyn

Jack Baker

Resident_Evil_7_Jack_Baker_render.jpg

 

اطلاعات شخصی

تولد ۱۹۵۲
مرگ ۱۹ جولای ۲۰۱۷
وابستگی نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا (؟-۱۹۸۰)

اطلاعات بیولوژیکی

جنسیت مرد

اطلاعات در بازی

حضور در

رزیدنت اویل 7: ساعت شروع

رزیدنت اویل 7: بایوهازارد

صداگذار جک برند

جک بیکر (انگلیسی: Jack Baker) یکی از ضدقهرمان‌های اصلی در بازی رزیدنت اویل 7 است. او پدر و بزرگ خانواده بیکر است که در دولوی، لوئیزیانا اقامت داشتند. او شوهر مارگاریت و پدر زویی و لوکاس بیکر بوده و خانواده او تحت کنترل قدرت‌های ذهنی اولین، در طول چند سال منتهی به سال ۲۰۱۷، در پشت پرده چندین فقره آدم‌ربایی قرار داشته است.معرفی

جک بیکر در سال ۱۹۵۲ متولد شد. با این حال، اطلاعات چندانی از زندگی او تا پیش از ورود اولین و میا وینترز به خانه‌اش وجود ندارد. او ظاهرا در سال ۱۹۸۰، در خدمت نیروهای تفنگدار دریایی آمریکا بوده است. او در دوره‌ای از زندگی‌اش صاحب یک مرتع بزرگ، همراه با عمارت‌ها و خانه‌های قدیمی قرن نوزدهمی در ایالت لوئیزیانا شد. با «مارگاریت بیکر» ازدواج کرد و از این ازدواج صاحب دو فرزند یعنی لوکاس و زویی شد.


ورود اولین

بر اساس دست‌نوشته‌های خودش، در اکتبر ۲۰۱۴ بود که با استفاده از کمک لوکاس، به فکر ترمیم و محکم‌سازی ساختمان‌های مرتع افتاد چون شرایط آب و هوایی بدی در پیش بود. در نتیجه طوفان، خانه قدیمی تخریب و یک کشتی بزرگ که از رودخانه می‌سی‌سی‌پی می‌گذشت، در نزدیکی خانه آن‌ها به گل نشست. پس از اطلاع این خبر توسط لوکاس، جک تصمیم گرفت فردای همان روز به محل رفته و کشتی را بررسی کند.

در میان این کشتی‌خرابه، بیکرها دو زن، «میا وینترز» و دختربچه‌ای به نام «اولین» پیدا کردند و به آن‌ها در خانه‌شان پناه دادند. آن‌ها هیچ اطلاعی از اینکه اولین یک کودک آزمایشگاهی، با قدرت‌های ذهنی مرگبار است نداشتند. به این ترتیب، ایوی با ترشحاتی به نام مولد بیکرها را آلوده و نوعی جهش را در ساخت DNA آن‌ها فعال کرد که این امکان را به اولین می‌داد، تا او بتواند در ذهن و روان مبتلایان نفوذ کند. مارگریت اولین عضو خانواده بود که نشانه‌های ابتلا را در او ظاهر شد و او شروع به حرکات توهمی و زمزمه با خود کرده بود. یک بار وقتی زویی به او نزدیک می‌شد، مارگراریت به سمتش حمله کرد. در این زمان جک سعی کرد همسرش را کنترل کند و از زویی خواست تا از گاراژ طناب بیاورد. با این حال وقتی زویی برگشته بود، جک هم نشانه‌های ابتلا را از خود بروز داد. او حتی سعی کرد همسرش را در تاب حمام خفه کند که در ادامه به همین خاطر شروع به خودزنی کرد. او سپس شروع به تعقیب زویی کرد و او را در سرتاسر خانه دنبال می‌کرد. زویی باهوش بود که موفق شد از دید پدرش مخفی شود؛ جک اما به زودی لوکاس را به دام انداخت و او را نزد اولین آورد.


تحت کنترل اولین

جک و خانواده‌اش (به جز زویی)، به زودی عقل خود را کاملا از دست داده و به کلی از دنیا و جامعه پیرامون خود جدا شدند. همین هم باعث شد تا محلی‌ها فکر کنند که این خانواده به نوعی گم شده‌اند. به تدریج اما دیده شدن گاه و بی‌گاه آن‌ها توسط دیگران، باعث شد تا مردم به این نظریه برسند که اعضای این خانواده «جن زده» شده‌اند.

اولین که هیچ هدفی جز داشتن خانواده بزرگ نداشت، بیکرها مجبور بودند این نیزا را از طریق ربودن توریست‌ها و بی‌خانمان‌ها برطرف کنند. جک در این زمان نه تنها مسئول ربودن این افراد، بلکه کشتن و سلاخی کردن آن‌ها نیز بود. این افراد نیز به هر شکل به ماده ترشحی مولد مبتلا بودند و به هر شکل، اولین نمی‌توانست رابطه عادی با آن‌ها داشته باشد. این خانواده به تدریج به خوردن اعضای بدن این قربانیان روی آوردند و تلاش زویی برای ارتباط با دنیای خارج یا کمک کردن به قربانیان نیز بی نتیجه بود.

در ژوئن ۲۰۱۷ بود که آندره استریکلند همراه با اعضای تیم سور گیتورز به عمارت این خانواده آمدند. این تیم مستندساز به خاطر ساخت فیلم‌هایی از خانه‌ها و عمارت‌های جن‌زده و متروکه شهرت داشت. با این حال اعضای این تیم به تدریج توسط جک و لوکاس بیکر شکار شدند. البته یکی از این افراد به هر شکلی که بود خودش را نجات داد.


اتاق خواب

جک یک بار پیش مارگاریت رفت وبا اصرار از او خواست تا کلنسی جارویس، یکی از بازماندگان سور گیتورزها را بیرون بیاندازد. با این حال مارگاریت گفت که دخترشان (اولین) گفته که او را باید نگه دارند. مشاجره این دو به زودی بالا گرفت و مارگاریت از کوره در رفت! او با عصبانیت وارد اتاق شد و به کلنسی گفت همه این‌ها تقصیر او بوده است. او سپس چند بار با چاقو او را زد که درنهایت جک وارد اتاق شد و از مارگاریت عذرخواهی کرد.

کلنسی در ادامه برای فرار تلاش کرد که درنهایت گرفتار شد و جک او را در زیرزمین محبوس کرد.


ورود ایتن وینترز

large.598e7e975772c_re72017-02-0611-56-4

یک ماه بعد شوهر میا، یعنی ایتن وینترز وارد عمارت بیکرها شد و جستجو برای همسر مفقود شده‌اش را شروع کرد. ایتن همسرش را پیدا ولی بی‌خبر از همه‌جا با روان‌گسیختگی ناگهانی میا مواجه شد. پس از درگیری نیز جک ایتن را بی‌هوش و هردویشان را به عمارت اصلی آورد. او در ادامه ایتن را به صندلی بست؛ درست پشت میز ناهارخوری که خوراکی‌هایش از اعضای مختلف بدن قربانیان تشکیل شده بود. این یکی از روش‌های بیکرها برای تبدیل قربانیان به مولدد بود، که ایتن از خوردن امتناع می‌کرد. همین هم باعث شد تا مارگاریت از کوره در برود و اتاق را ترک کند. در این زمان جک وارد عمل شد و با ضبات چاقو ایتن را مجبور کرد. او اما درست قبل از زدن ضربه نهایی، به خاطر رسیدن جانشین اداره پلیس دولوی متوقف شد. اعضای خانواده که اتاق را ترک کرده بودند، فرصتی مناسب برای ایتن فراهم شد تا از محل فرار کند. این موضوع به سرعت توسط جک کشف شد و او شروع به تعقیب ایتن کرد که در این تعقیب دیوانه‌وار، جک بسیاری از قسمت‌های خانه خودش را هم ویران می‌کرد.

درنهات ایتن از پشت پنجره، جانشین اداره پلیس را دید و این دو قبول کردند تا در گاراژ خانه صحبت کنند. در اینجا اما جک نیز وارد گاراژ شد، درب را بست و سر پلیس نگون‌بخت را با بیل قطع کرد. ایتن اسلحه پلیس را برداشت و به سمت جک تیراندازی کرد. در اینجا بود که توانایی خودترمیمی جک برای ایتن روشن شد؛ جک رسما موجودی نامیرا بود که به سرعت اعضای منهدم شده بدنش ترمیم می‌شدند. این توانایی، از جمله تاثیرات جانبی ماده مُلد است. ایتن کلید ماشین را پیدا، سوار شد و سعی کرد با ماشین جک را زیر بگیرد. اما جک دیوانه‌وار بلند و وارد ماشین شد. کنترل آن را بدست گرفت و ماشین را به موانع کوبید. او امیدوار بود ایتن کشته شود ولی شانس با ایتن یار بود، او نجات پیدا و الوار به بدن جک کوبیده شده بودند. در ادمه و خروج ایتن، حتی انفجار ماشین نیز باعث مرگ جک نشد و او گرچه کاملا سوخته بود اما همچنان سرحال به نظر می‌رسید. او به سرعت ترمیم شد و تعقیب را شروع کرد. ایتن را گرفت و این بار اسلحه را در دهان خودش گذاشت. پس از گفتن اینکه ایتن به زودی صحنه هیجان‌انگیزی می‌بیند، جک ماشه را کشید و سر خود را منفجر کرد!


دومین مواجهه با ایتن

RESIDENT-EVIL-7-biohazard_20170123195011.jpg

اندکی بعد در حالی که ایتن فکر می‌کرد جک مرده است، او مجددا ظاهر شد. سر او به شکلی کاملا ترمیم شده بود و او بار دیگر به تعقیب به قصد شکار ایتن پرداخت. این تعقیب و گریز در سرتاسر عمارت و دالان‌های بسته آن ادامه داشت. گرچه ایتن در مواجهه‌ها، به هر شکلی که بود زنده می‌ماند ولی جک این بار سعی کرد تا ایتن را در تله بیاندازد. او یک قطعه سنگی که استفاده به عنوان کلید داشت را برداشت چون می‌دانست، ایتن برای فرارش به قطعه نیاز دارد و باید برای گرفتنش خود به سمت جک بیاید. این دو در نهایت در یک محوطه بسته و کوچک مواجه شدند؛ جایی که درگیری شدید و خونین شد و جک یک قیچی غول‌پیکر را برای سلاخی کردن ایتن برداشت. ایتن نیز در ادامه یک اره‌برقی پیدا و این دو به جنگی تن به تن پرداختنپد که با موفقیت ایتن تمام شد. ایتن در اینجا جک را با اره برقی به دو نیم کرد تا مطمئن شود که این دفعه او را کشته است!


آخرین مواجهه با ایتن

large.598e7ec283e08_re72017-02-0620-17-5

دو نیم شدن بدن، باعث شد تا بالاتنه جک به شکلی افسارگسیخته جهش پیدا کند و او رسما به یک هیولای بسیار بزرگ تبدیل شود. درست زمانی که ایتن، زویی و میا را نجات داده بود و دو سرم نیز برای واکسینه کردن این دو در اختیار داشت، جک مجددا ظاهر شد و ایتن را به چالش دعوت کرد. ایتن، جک هیولا شده را نیز شکست داد ولی برای کشتن قطعی او، به توصیه زویی، از یکی از سرم‌ها استفاده کرد. با این کار ایتن، بدن جک به سرعت خشک شد و به هزاران تکه شکست.ظاهر شدن در ذهن ایتن

large.598e7ecf13f0c_re72017-02-0623-24-1

جک پس از آخرین مواجهه کشته شده بود، اما زمانی که ایتن در اسارت اولین بود، او در ذهنش زویی و جک را دید که از قدرت کنترل ذهنی اولین رهایی پیدا کرده بودند. جک در اینجا توضیح داد که با تمام وجود متوجه جنایاتش هست اما تمام آن کارها بدون اراده خودش و با قدرت ذهنی اولین صورت گرفته بود. او از خود و خانواده‌اش نیز در کنار دیگر قربانیان، به عنوان قربانی یاد کرد و از ایتن خواست تا هر طور که شده ایوی را متوقف کرده و خانواده‌اش را نجات دهد.


منابع

  • Jack Baker در وب‌گاه رزیدنت اویل ویکیا

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری