195 مقاله
در این ویکی

ایتن وینترز


Movyn

Ethan Winters

biohazard-7-survival-horror-resident-evi

مشخصات

تولد نامشخص
وضعیت زنده

اطلاعات ژنتیکی

جنسیت مرد

اطلاعات در بازی

دیده شده در رزیدنت اویل ۷: بایوهازارد
صداگذار تاد سالی

 

ایتن وینترز (انگلیسی: Ethan Winters) یک مهندس سیستم عادی و قهرمان اصلی در بازی رزیدنت اویل ۷ است که در سال ۲۰۱۷ و در وقایع روی داده در املاک بیکرها درگیر شد. او همسری به نام میا وینترز دارد که تا سال ۲۰۱۴ در تکزاس زندگی می‌کردند. همسر او در یک شرکت، شغلی تحت عنوان نگه‌داری و مراقبت از یک کودک را برعهده داشت. میا یک ویدیو نیز در حین کار برای ایتن فرستاد و آرزو کرد که سریع‌تر کارش تمام شود تا نزد ایتن برگردد. اما این اتفاق هرگز رخ نداد و تا چند سال آینده، هیچ خبری از میا نبود. در حالی که ایتن و سایرین، دیگر میا را مرده فرض می‌کردند، او در سال ۲۰۱۷ پیامی از طرف میا دریافت کرد. او در پیام گفته بود که در دولوی، لوئیزیانا بوده و باید نجات داده شود.ورود به دولوی

large.598e7c3156c80_re72017-02-0610-42-2

ایتن در سال ۲۰۱۷، پیامی از میا دریافت کرد و متوجه شد که در املاک بیکرها واقع در دولوی لويزیانا بوده و باید نجات داده شود. میا برای سه سال مفقود شده و توسط ایتن و دیگران مرده پنداشته می‌شد ولی او بدون در نظر گرفتن این موضوع، به سمت لوئیزیانا رفت. او به زودی وارد عمارت بیکرها شد و در در مسیر پیدا کردن میا، یک نوار ویدیویی پیدا کرد. در این ویدیو، ایتن شاهد ورود اعضای تیم مستندساز سور گیتورز به داخل همان خانه بود. این تیم ظاهرا به ساخت مستندهایی پیرامون خانه‌ها و محل‌های جن‌زده شهرت داشت. در طول این ویدیو، اضعای تیم یکی پس از دیگری در خانه مفقود می‌شوند. در نهایت نیز فیلمبردار تیم یعنی کلنسی جارویس نیز توسط مرد ناشناسی به دام می‌افتد. پس از این، ایتن به هر ترتیب در زیرزمین خانه مهمان‌ها میا را پیدا کرد. میا در یک سلول زندانی بود و حتی به خاطر نمی‌آورد که پیغامی فرستاده است. پس از آزاد کردن او از سلول، میا از ایتن خواست تا برای خروج از عمارت دنبالش برود. در فاصله کوتاهی که ایتن بخش دیگر اتاق را جستجو می‌کرد، میا ناگهان فریاد کشید و وقتی ایتن به محل برگشت، متوجه شد که دیوار شکافته شده و خبری هم از میا نیست.

او به جستجوی همسرش ادامه داد تا اینکه مشخص شد میا کاملا تغییر کرده است. ایتن پس از این، تلفن خانه را پاسخ داد که در آن شخصی به نام زویی به او گفت که از طریق شیروانی می‌تواند از این خانه فرار کند. پس از اندکی جستجو، ایتن میا را در حالتی وحشتناک پیدا کرد. او رفتار عجیبی داشت و به سمت ایتن حمله‌ور شد. در حالی که میا ضربات چاقو را ادامه می‌داد، ایتن از خود دفاع و سرانجام او را به عقب راند. در این زمان میا به حالت عادی برگشت، از ایتن عذرخواهی کرد و بعد از گفتن اینکه «دختر از ذهنش بیرون نمی‌رود»، شروع به کوبیدن سر خودش به دیوار کرد. ایتن که کاملا مبهوت شده بود، درنهایت دید که میا در اثر خودزنی‌هایش بی‌هوش شد.

large.598e7e91737f1_re72017-02-0611-27-1

به فاصله کوتاهی، میا مجددا از جا پرید و به سمت ایتن حمله کرد. مبارزه بعدی میان میا و ایتن، مرگبارتر بود و ایتن چاره‌ای جز کشتن همسرش با یک تبر نداشت. در همین زمان، ایتن برای برداشتن تلفن به راهرو رفت که در زمان بازگشت مشخص شد میا از آنجا رفته است. ایتن یک بار دیگر در راهرو خانه مهمان‌ها هم با او مواجه شد. میا ابتدا حالت عادی داشت، به ایتن گفت که درک می‌کند که قصد نداشته به او آسیبی برسد؛ در ادامه اما مجددا تغییر کرد و به ایتن حمله‌ور شد. او شوهرش را به دیوار چسباند و در ادامه با یک اره‌برقی دست چپ ایتن را قطع کرد. این دو یک بار دیگر هم در اتاق زیرشیروانی با یکدیگر مواجه و ایتن این بار با اسلحه به سمت میا تیراندازی و باز هم او را کشت. به فاصله کوتاهی اما ایتن توسط جک بیکر بی‌هوش و او هر دوی آن‌ها را به عمارت اصلی آورد.


عمارت بیکرها

large.598e7e9467015_re72017-02-0611-56-1

مدتی بعد ایتن بسته شده به صندلی، و پشت میز غذاخوری خود را پیدا کرد و در حالی که هنوز کاملا به هوش نیامده بود، زویی برای مدتی کوتاه حضور داشت و دست قطع شده ایتن را مجددا به ساعدش دوخت. او همچنین یک ساعت کدکس نیز به دستش بست و سپس محل را ترک کرد. پس از خروج زویی، ایتن رفته رفته هوشیای خود را به دست آورد؛ او همچنان به صندلی بسته شده بود در حالی که غیر از جک بیکر، مارگاریت و لوکاس به همراه پیرزنی با هویت نامشخص نیز پشت میز بودند. ایتن که مجبور به خوردن غذای آن‌ها شد از این کار امتناع کرد که همین نیز، باعث عصبانیت آن‌ها شد. در در این زمان جک وارد عمل شد و با ضبات چاقو ایتن را مجبور کرد. او اما درست قبل از زدن ضربه نهایی، به خاطر رسیدن جانشین اداره پلیس دولوی متوقف شد. اعضای خانواده که اتاق را ترک کرده بودند، فرصتی مناسب برای ایتن فراهم شد تا از محل فرار کرده و گردش مخفیانه خود در این خانه مملو از خطر را، برای پیدا کردن یک راه فرار آغاز می‌کند. پس از این او متوجه حضور افسر پلیس در بیرون پنجره خانه شد و این دو قبول کردند تا در گاراژ خانه صحبت کنند. در اینجا اما جک نیز وارد گاراژ شد، درب را بست و سر پلیس نگون‌بخت را با بیل قطع کرد. ایتن اسلحه پلیس را برداشت و به سمت جک تیراندازی کرد. در اینجا بود که توانایی خودترمیمی جک برای ایتن روشن شد؛ جک رسما موجودی نامیرا بود که به سرعت اعضای منهدم شده بدنش ترمیم می‌شدند.

ایتن کلید ماشین را پیدا، سوار شد و سعی کرد با ماشین جک را زیر بگیرد. اما جک دیوانه‌وار بلند و وارد ماشین شد. کنترل آن را بدست گرفت و ماشین را به موانع کوبید. او امیدوار بود ایتن کشته شود ولی شانس با ایتن یار بود، او نجات پیدا و الوار به بدن جک کوبیده شده بودند. در ادمه و خروج ایتن، حتی انفجار ماشین نیز باعث مرگ جک نشد و او گرچه کاملا سوخته بود اما همچنان سرحال به نظر می‌رسید. او به سرعت ترمیم شد و تعقیب را شروع کرد. ایتن را گرفت و این بار اسلحه را در دهان خودش گذاشت. پس از گفتن اینکه ایتن به زودی صحنه هیجان‌انگیزی می‌بیند، جک ماشه را کشید و سر خود را منفجر کرد! ایتن گرچه تصور می‌کرد که جک مرده اما زویی به او گفت که این اتفاق نمی‌افتد! او همچنین به ایتن اطلاع داد که میا هنوز زنده است چون مبتلا به همان ویروسی است که دیگر اعضای خانواده بیکرز به آن مبتلا هستند. با این حال زویی نیز مثل ایتن در خانه گرفتار شده و قصد فرار دارد. پیش از این اما، او به ایتن گفت که آن‌ها نیاز به تزریق «سرم خاصی» هستند تا تاثیر ویروس در بدن آن‌ها از بین برود. به گفته زویی، ایتن باید چند آیتم برای ساخت سرم پیدا کند و درنهایت آن را پیش او در یک کابین کوچک در حیاط پشتی ببرد.

large.598e7e9c8a594_re72017-02-0612-39-1

ایتن به ان ترتیب چند بار دیگر نیز مجبور به مواجهه و فرار از دست جک، در راهروها و اتاق‌های بسته این عمارت بزرگ بود. او همچنین یک نوار ویدیویی دیگر پیدا کرد که این بار توسط میا ضبط شده بود. در این ویدیو، مشخص شد که میا زنده است و توسط مارگاریت بیکر تعقیب می‌شود. او درنهاایت بار دیگر از ایتن خواست تا نجاتش دهد. ایتن پس از چند بار فرار موفق، این بار او برای به دست آوردن کلید درب پشتی خانه مجبور به مبارزه با جک بیکر بود. این دو در نهایت در یک محوطه بسته و کوچک مواجه شدند؛ جایی که درگیری شدید و خونین شد و جک یک قیچی غول‌پیکر را برای سلاخی کردن ایتن برداشت. ایتن نیز در ادامه یک اره‌برقی پیدا و این دو به جنگی تن به تن پرداختند که با موفقیت ایتن تمام شد. ایتن در اینجا جک را با اره برقی به دو نیم کرد تا مطمئن شود که این دفعه او را کشته است!ساخت سرم

Resident-Evil-7-047.jpg

پس از برداشتن کلید، ایتن به خارج از خانه و محوطه بزرگ حیاط رسید، جایی که در کابین کوچکی در میانه آن، بار دیگر از طریق تلفن با زویی صحبت کرد. طبق گفته زویی، ایتن باید برای پیدا کردن آیتم‌های این سرم، به خانه دیگری در سمت دیگر حیاط رفت، جایی که مجبور بود تا با مارگاریت بیکر مواجه شود. علیرغم هشدار زویی که بهتر است ایتن از مواجهه با مادرش مارگاریت خودداری کند، ایتن اما چاره‌ای جز این نداشت. او در اینجا با مارگاریت و زنبورهای جهش‌یافته او مقابله کرد و مدتی بعد نیز برای لحظاتی، میا را نیز دید که البته به سرعت توسط «لوکاس بیکر» به دام افتاد. پس از پیدا کردن اولین آیتم، ایتن لحظاتی شمایل «دختر بچه» مرموزی را دید که در ادامه ناپدید شد. او درنهایت کلید ورود به اتاق طبقه دوم را پیدا کرد ولی پیش از ورود، توسط مارگارت متوقف و به سمت دیگر پرتاب شد. در حالی که ایتن در چاه افتاده بود، مارگاریت سعی کرد با زنبورهایش ایتن را بکشد. با این حال ایتن از خود دفاع و مارگاریت را آتش زد. پس از خروج از چاه و ورود به اتاق× او یک نوزاد مرده و مومیایی شده نوع D پیدا کرد. با این حال او قادر به ورود به اتاق دیگر نبود تا نمونه‌ای از دست یک کودک نوع D را به دست بیاورد. برای این کار، او بایستی فانوس مارگاریت را پیدا می‌کرد.
 

re7-mia-zoe.jpg

ایتن برای گرفتن فانوس، این بار باید با مارگاریت جهش‌یافته درگیر می‌شد. پس از گرفتن فانوس و پیدا کردن آیتم مورد نیاز برای ساخت سرم، او به محلی رفت که قرار بود با زویی ملاقات کند؛ در عوض و در کابین وسط حیاط، ایتن تلفنی از لوکاس بیکر را پاسخ داد. لوکاس به او گفت که زویی و میا در اسارت او هستند و ایتن، برای نجات آن‌ها باید وارد «مهمانی» شود. مهمانی دیوانه‌واری که لوکاس در نظر گرفته بود، ناز به دو کارت کلید ورودی داشت که ایتن باید آن‌ها را از عمارت اصلی پیدا می‌کرد. او یک نوار ویدیویی دیگر نیز دیده بود که نشان می‌داد لوکاس، چطور با ذهن مهمان‌هایش بازی می‌کند! پس از ورود به خانه لوکاس در نزدیکی کابین وسط حیاط، ایتن مجبور شد تا در محوطه‌ها، راهروها، اتاق‌ها و لوکیشن‌های تله‌گذاری شده و معمایی مسیر خود را برای رسیدن به میا و زویی دنبال کند. در این میان، بازی روانی لوکاس با ذهن ایتن و هیولاهای مختلف نیز از جمله بزرگ‌ترین چالش‌های ایتن بود. به هر شکل ممکن، ایتن از این پازل‌ها به سلامت خارج می‌شود. پس از فرار لوکاس، ایتن زویی و میا را پیدا کرده و آیتم‌های ساخت سرم را به زویی می‌دهد. گرچه زویی دو سرم ساخت ولی با حمله مجدد و ناگهانی «جک بیکر»، که به خاطر جهش‌های ژنتیکی به یک هیولای غول‌پیکر تبدیل شده بود مواجه شد. در پایان این مبارزه، ایتن مجبور شد تا برای کشتن قطعی جک از یکی از سرم‌ها استفاده کند. گرچه این سرم جواب داد ولی ایتن تنها یک سرم باقی‌مانده داشت و باید بین نجات میا و زویی یکی را انتخاب می کرد.


فرار با میا

ایتن در اینجا میا را با سرم نجات خواهد داد و سعی می‌کند زویی را قانع کند و اینکه به زودی کسی را برای نجاتش می‌فرستد. ایتن و میا، سوار بر قایق در رودخانه از عمارت دور می‌شوند. در اینجا میا خواهد گفت که بعد از همه اتفاقات چرا او را نجات داده؟ ایتن نیز در پاسخ می‌گوید که «چه کس دیگری را می‌توانست انتخاب کند؟» مدتی بعد قایق آن‌ها در اثر ترشحات عجیبی منهدم و ایتن توسط مواد به اسارت گرفته شد. این اتفاق در نزدیکی یک کشتی شکسته بزرگ رخ داد.

large.598e7ed2b150c_re72017-02-0623-27-0

درحالی که ایتن در داخل کشتی اسیر و بی‌هوش شده بود، میا در سمت دیگر تلاش برای نجات ایتن را دنبال می‌کرد. او هر طور که بود «نمونه‌ای از DNA» دختربچه‌ای به نام اولین را در کشتی پیدا کرده بود. ایتن در ادامه در ذهنش زویی و جک بیکر را دید که حالتی عادی داشتند. جک در اینجا توضیح داد که با تمام وجود متوجه جنایاتش هست اما تمام آن کارها بدون اراده خودش و با قدرت کنترل ذهنی اولین صورت گرفته بود. او از خود و خانواده‌اش نیز در کنار دیگر قربانیان، به عنوان قربانی یاد کرد و از ایتن خواست تا هر طور که شده اولین را متوقف کرده و خانواده‌اش را نجات دهد. میا نیز در ادامه موفق شد ایتن را از اسارت نجات دهد. در حالی که اولین در اینجا ظاهر شده بود و در تلاش برای کنترل ذهن میا بود، او نمونه DNA اولین را به ایتن داد و او را از اتاق بیرون کرد. او گفت که می‌تواند در برابر اولین مقاومت کند و ایتن فقط باید به فکر نابود کردن اولین باشد.

(بازیکن درصورتی که زویی را با سرم نجات دهد: زویی در قایق خواهد مرد و ایتن باید پس از نجات از اسارت با میا مبارزه کند. مبارزه‌ای که به مرگ میا منتهی می‌شود)


مواجهه با اولین


پس از خروج ایتن از کشتی، او مسیر خود را به سمت یک معدن نمک متروکه دنبال و یک آزمایشگاه مخفی پیدا کرد. در اینجا مشخص شد که اولین، در زمره سلاح‌های بیولوژیکی «نوع E» است که قادر هستند دیگران را با «ترشح ماده‌ای روان‌گردان» آلوده و ذهن آن‌ها را کنترل کنند. از اثرات جانبی ماده ترشح شده، ایجاد جنون شدید، توانایی قدرتمند احیا و التیام سلولی و جهش‌های ژنتیکی شدید است. اولین به عنوان دختربچه‌ای با چنین قدرت‌هایی، در حسرت داشتن خانواده و پدر و مادر بود و برای همین نیز میا و خانواده بیکر را آلوده کرده بود. در این میان لوکاس اما از طریق ارتباط با «سازمانی ناشناس» سرمی دراختیار داشت که با تزریق آن، از قدرت‌های میا در امان مانده بود و در اصل، وانمود می‌کرد که تحت کنترل او است.

large.598e7ee67fae9_re72017-02-0700-01-2

ایتن با استفاده از تجهیزات آزمایشگاه و همچنین شیشه حاوی DNA اولین، سم مخصوص E-Necrotoxin را ساخت که می‌توانست اولین را بکشد. او با دنبال کردن مسیری مملو از هیولاهای ساخته شده توسط اولین، درنهایت راه خود را بار دیگر به خانه بیکرها باز کرد. با درنظر گرفتن اینکه ایتن سم مرگ در اختیار داد، اولین شروع به استفاده از قدرت‌های خود و ایجاد الهام‌های خیالی در ذهن ایتن کرد تا او را نیز از نظر ذهنی به جنون بکشاند. به هر شکل، ایتن قادر بود بر این بازی‌های ذهنی فائق بیاید و در نهایت سم را به اولین تزریق کند. به محض تزریق و خارج شدن ایتن از شرایط خیالی، او متوجه شد که اولین همان پیرزن ناشناسی بود که در تمام این مدت در خانه بیکرها می‌دید. در حالی که ایتن در این شوک بود، سم باعث جهش پیدا کردن اولین به هیولایی غول‌پیکر شد. پس از مدتی مبارزه با این هیولا، «یک تفنگ دستی» از یک هلی‌کوپتر به کنار ایتن افتاد و شخصی از او خواست تا از آن اسلحه، برای کشتن هیولا استفاده کند. با کمک این اسلحه، ایتن هیولا را کشت و با کریس ردفیلد، فرمانده تیم آلفای آمبرلا کورپس مواجه شد. او درنهایت با هلی‌کوپتر این تیم نجات پیدا کرد؛ در حالی که میا نیز توسط تیم ردفیلد نجات پیدا کرده است.

(اگر بازیکن زویی را با سرم نجات داده بود، میا در هلی‌کوپتر حضور نداشت و ایتن با بیرون پرت کردن تلفن همراه میا به خارج از هلی‌کوپتر، سعی می‌کند او و وقایع اخیر را به دست فراموشی بسپارد)


منابع

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری