195 مقاله
در این ویکی

کارلا رادامز


Movyn

Carla Radames

 

9a931564f8d513191f00f037be2c84b0.jpg

 

کارلا به صورت همزاد ایدا وانگ به تناسخ درآمده است

 

اطلاعات شخصی

ملیت آمریکایی
فعالیت محقق نئو آمبرلا
وضعیت مرده
تاریخ مرگ 30 ژوئن 2013

اطلاعات فیزیکی

جنسیت زن

اطلاعات در بازی

اولین حضور رزیدنت اویل ۶
صداگذارها کورتنی تیلور

کارلا رادامز (انگلیسی: Carla Radames) یکی از شخصیت‌های سری بازی‌های رزیدنت اویل است. او یک محقق نابغه در زمینه ژنتیک بود که برای درک سی. سیمنز کار می‌کرد. کارلا یکی از اصلی‌ترین کاشفان ویروس C بود. کارلا در جریان طرح نقشه‌های خودش برای فریب سیمنز، زمانی که به شکل همزاد ایدا وانگ درآمده بود، با استفاده از هویت او نقشه‌های خودش را به شکلی پیاده کرد که از جانب سیمنز شناسایی نشود. او احتمالا بنیانگذار نئو آمبرلا نیز هست.

 معرفی

کارلا در دوره نوجوانی هوش بالایی از خود نشان داد و توانست در سن 15 سالگی، دکترای خود را در این رشته دریافت کند. هوش بالا و تخصص او مورد استفاده درک سی. سیمنز قرار گرفت. سیمنز یک محقق ژنتیک بود که برای دولت امریکا و به شکلی قانونی کار می‌کرد. با این حال، سیمنز تحقیقات مخفی و پنهان نیز داشت و آن را در قالب سازمانی به نام "خانواده" انجام می‌داد. او از کارلا در همین بخش استفاده کرد و در سال 2001، او را برای پژوهش روی ویروس جدیدی که توسط وسکر رسیده بود انتخاب کرد. این ویروس، t-Veronica نام داشت و بسیار قدرتمند بود. این ویروس، تحت شرایط خاصی، هوش و ذکاوت را از مبتلای خود نمی‌گرفت و درحقیقت، برخلاف ویروس‌های پیشین خود تحت کنترل میزبان قرار می‌گرفت. سیمنز می‌خواست تا این وضعیت را به شکلی پایدار برساند. به همین منظور خودش، کارلا و تیمی تحقیقاتی مشغول تحقیق روی ویروس شدند و درنهایت با توالی یابی ژنتیکی، موفق شدند تا کدون‌های نامناسب را از خروجی ویروس جدا کنند. سپس آن‌ها همین عمل را روی ویروس مرگبار Progenitor انجام دادند و بخش‌های از توالی ویروس را جدا کردند؛ در نهایت نیز این دو ویروس نوترکیب را به یکدیگر ادغام کردند که سبب ساخته شدن ویروسی بسیار پرقدرت به نام "T-02" شد. این پایان داستان نبود، زیرا با توجه به اینکه سیمنز از طریق دولت، به شری برکین نیز دسترسی داشت، موفق شد تا نمونه خنثی شده‌ای از ویروس G را از خون او استخراج کند. در ادامه، کارلا با ترکیب این ویروس با ویروس T-02 موفق به کشف نهایی ویروس C شد. این ویروس جدید بسیار بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر بود.

 


پروژه ایدا

پس از وقایع نابودی شهر راکون در سال 1998، ایدا وانگ سازمان مخفی سیمنز را رها کرد و همین باعث عصبانیت سیمنز شد. سیمنز تصمیم گرفت تا پروژه‌ای به نام "Project Ada" را طرح‌ریزی کند. اساس این پروژه کلون کردن یک انسان به شکل ایدا وانگ بود. این پروژه با اینکه یک پروژه فرعی برای سیمنز محسوب می‌شد ولی با این وجود او کارلا رادامز را مسوول پروژه قرار داد. کارلا محقق کلیدی سیمنز در این پروژه محسوب می‌شد و پس از چندین آزمون و خطا برای کلون کردن یک‌باره ایدا وانگ، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که بهترین شخص برای کلون کردن ایدا وانگ، خود کارلا است. این از طریق نوع خاص DNA کارلا مشخص شده بود؛ در ساخت ویروس C نیز اصولا بر همین قاعده تکیه شده بود که مبتلا به ویروس، به شکلی دچار تناسخ ژنتیکی خواهد شد. پس از آزمایش‌های مختلف و درنظر گرفتن همه شرایط ممکن، در سال 2009 نوع مخصوصی از ویروس C به کارلا تزریق شد و او پس از فرورفتن در "پیله" به شکل ایدا وانگ از آن خارج شد. این آزمایش موفقیت‌آمیز جنبه‌های دیگری نیز داشت که مهم‌ترین آن این بود که سیمنز ذهن این کلون را به شکلی دستکاری کرده بود که او خود را ایدا وانگ می‌دانست و به خودش علاقمند بود. بنابراین کارلا پس از تولد دوباره، خود را ایدا وانگ می‌دانست، اما در اعماق ذهن خود، تفکری وجود داشت که به سیمنز بی‌اعتماد بود. با این وجود او در ابتدا تفکرات منفی علیه سیمنز را در درون خود پس میزد و با او همکاری می‌کرد. سیمنز نیز همچنان به درمان و مطالعه روی او ادامه می‌داد تا او را به شکل کاملی مشابه ایدا وانگ حقیقی در آورد.

 


تغییر مسیر

درمجموع کارلا نتوانست این افکار منفی نسبت به سیمنز را نادیده بگیرد و سرانجام تسلیم این افکار شد. او شروع به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر کرد و تصمیم گرفت تا به شکلی مخفیانه راه خود را از سیمنز جدا کند. او همه تحقیقات و دستاوردهای امیدوارکننده سیمنز را که به خودش مربوط می‌شد از بین برد و با قرار دادن پایگاه تحقیقاتی خود در چین، در قالب شرکت نئو آمبرلا فعالیت خود را ادامه داد. او در این مدت از هویت واقعی ایدا وانگ استفاده می‌کرد تا سیمنز و بقیه افرادی را که به دنبال او بودند گمراه کند. در شرکت تازه تاسیس نئو آمبرلا، کارلا مخلوقات جدید و هوشمندی را با کمک ویروس C خلق کرد، از جمله مهم‌ترین این موجودات هیولای بسیار هوشمند و قادر به تفکری به نام Ustanak بود. این مخلوق درشت هیکل بسیار وفادار به کارلا بود. ویروس C و مخلوقات آن به زودی توسط افراد مختلفی درجهان مورد توجه قرار گرفت، از جمله آن، شورشیان ادونیا در اروپا بودند، جایی که تصور می‌شد جیک مولر پسر آلبرت وسکر در آنجا حضور داشته باشد. کارلا این ویروس را در قالب داروهای نیروزا به این افراد فروخت. این افراد پس از تزریق ویروس به خودشان به شکل موجوداتی به نام J'avo تبدیل شدند. به زودی BSAA وارد درگیری شد و تحقیقات در مورد سرمنشا شیوع ویروس آغاز شد. کریس ردفیلد به عنوان فرمانده این تیم به بررسی حوادث پرداخت و سرانجام با کارلا روبه رو شد. کارلا خود را به نام ایدا وانگ به او معرفی کرد و در ابتدا با آن‌ها همراه شد ولی پس از مدتی به کریس و تیمش خیانت کرد و آن‌ها را به ویروس C مبتلا کرد. البته کریس و پیرس، دیگر عضو این تیم از این حمله زنده بیرون آمدند و پس از مدتی تعقیب کارلا را از سر گرفتند.

 


مرگ

کارلا موفق شده بود تا از وقایع ادونیا، جیک مولر و شری برکین را دستگیر کرده و به چین، جایی که تشکیلات نئو آمبرلا در آن بود منتقل کند. شری برکین از طرف سیمنز مامور شده بود تا جیک مولر را به آمریکا و نزد سیمنز ببرد تا از خون او برای ساخت پادزهر علیه ویروس جدید استفاده شود ولی این ماموریت با حضور کارلا شکست خورد. کارلا قصد داشت تا اتفاقات ادونیا را در سرتاسر جهان تکرار کند و برای همین منظور شیوع ویروس را از مناطق پرجمعیت چین آغاز کرد. ساخت یک بمب حاوی ویروس C نیز در همین راستا بود. گرچه نقشه‌ها به خوبی پیش رفت و یکی از موشک‌های حاوی ویروس نیز در شهر منفجر شد ولی سرانجام کارلا توسط کریس و تیمش به دام افتاد. در این هنگام او توسط افرادی ناشناس هدف شلیک قرار گرفت و به پایین سقوط کرد. در این قسمت، او که از قبل به ویروس مبتلا شده بود به شکلی غیرعادی دچار جهش شد، جایی که تنها کسی که حضور داشت، ایدا وانگ حقیقی بود. او با اینکه به هیولا تبدیل شده بود ولی نتوانست ایدا را شکست دهد و درنهایت توسط ایدا کشته شد.

 

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری