195 مقاله
در این ویکی

ویروس C


Movyn

e040aec0dafa605a933416fd6f42b2bb.jpg.a07

ویروس C یا ویروس شفیره (انگلیسی: Chrysalid Virus یا C-Virus) یک ویروس خیالی در سری بازی‌های رزیدنت اویل است. این ویروس صورت قابل استفاده دیگری از ویروس مادر است که توسط کارلا رادامز و درک سی. سیمنز کشف شد. این ویروس به جهت توالی‌یابی ویروس‌های قبلی و حذف کدون‌های نامناسب از آن‌ها، صورت بسیار پیشرفته‌تر و انعطاف‌پذیرتری دارد، به شکلی که به انواع مختلف مایع و گاز قابل انتشار بوده و در حالت‌های مختلف، می‌تواند مبتلا به خود را دارای هوش و ذکاوت نگه دارد. این ویروس در اشکال مختلفی ساخته شده است ولی طرز کار قالب آن‌ها به شکلی است که مبتلا ابتدا کشته می‌شود، سپس در یک شفیره (یا پیله) قرار می‌گیرد و پس از مدتی از نو به گونه یک‌باره متولد می‌شود. تولد دوباره موجود بسته به نوع ویروس و یا نوع DNA میزبان، ممکن است کاملا مطلوب و یا به شکل تولد یک هیولا باشد.تاریخچه

ویروس سی، توسط درک سی. سیمنز، کارلا رادامز و تیم تحقیقاتی "سازمان مخفی" ساخته شده است. این سازمان که در بیشتر وقایع سری بازی‌های رزیدنت اویل در پشت پرده حضور داشته است در حقیقت وجه پنهانی تحقیقات درک سی. سیمنز، محقق دولت آمریکا بوده است که از آن به "خانواده" نام برده می‌شود. این سازمان از طریق ایدا وانگ و آلبرت وسکر به بیشتر ویروس‌های ساخته شده توسط شرکت آمبرلا دسترسی پیدا کرده بود و در تلاش بود تا با تحقیقات بیشتر بازدهی بالاتری را از آن‌ها کسب کند.

در سال 2001، سیمنز کارلا را برای پژوهش روی ویروس جدیدی که توسط وسکر رسیده بود انتخاب کرد. این ویروس، t-Veronica نام داشت و بسیار قدرتمند بود. این ویروس، تحت شرایط خاصی، هوش و ذکاوت را از مبتلای خود نمی‌گرفت و درحقیقت، برخلاف ویروس‌های پیشین خود تحت کنترل میزبان قرار می‌گرفت. سیمنز می‌خواست تا این وضعیت را به شکلی پایدار برساند. به همین منظور خودش، کارلا و تیمی تحقیقاتی مشغول تحقیق روی ویروس شدند و درنهایت با توالی یابی ژنتیکی، موفق شدند تا کدون‌های نامناسب را از خروجی ویروس جدا کنند. سپس آن‌ها همین عمل را روی ویروس مرگبار Progenitor انجام دادند و بخش‌های از توالی ویروس را جدا کردند؛ در نهایت نیز این دو ویروس نوترکیب را با یکدیگر ادغام کردند که سبب ساخته شدن ویروسی بسیار پرقدرت به نام "T-02" شد. این پایان داستان نبود، زیرا با توجه به اینکه سیمنز از طریق دولت، به شری برکین نیز دسترسی داشت، موفق شد تا نمونه خنثی شده‌ای از ویروس G را از خون او استخراج کند. در ادامه، کارلا با ترکیب این ویروس با ویروس T-02 موفق به کشف نهایی ویروس C شد. این ویروس جدید بسیار بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر بود.


انواع

از این ویروس، انواع مختلفی ساخته شده است و با توجه به انعطاف‌پذیری ویروس در محیط‌های مایع و گاز، شیوع آن بسیار سریع و غیرقابل کنترل است. خصیصه مهم هر دو ویروس نوترکیب t-Veronica و ویروس G به شکلی در این ویروس خودنمایی می‌کنند. از ویروس t-Veronica، که تحت شرایط خاص هوش و ذکاوت را در میزبان حفظ می‌کرد و درحقیقت تحت کنترل میزبان در می‌آمد و از طرفی تاثیرات ویروس G که شامل جهش‌های افسارگسیخته و چندمرحله‌ای، پیدا شدن چشم سوم و همچنین زنده‌زایی بود. هر دو این ویروس‌ها از آنجایی که برگرفته از ویروس مادر بودند، مبتلا به خودشان را نامیرا می‌کردند. با این وجود این دو ویروس به شکل اولیه خود نبودند و دچار دستکاری‌های مختلفی شدند. خصیصه بارز ویروس C که همان کشتن میزبان، فرورفتن جسد در شفیره و تولد یک‌باره است بیشتر از تاثیرات ویروس t-Veronica است که خود برگرفته شده از مورچه‌های ملکه بوده است.

نوع خاص‌تر این ویروس که تنها 3 نمونه از آن مشاهده شد (و هر سه مورد استفاده قرار گرفتند) نه به شکل شفیره، بلکه به شکل "هاگ" عمل می‌کردند. کارلا رادامز خود به یکی از این نوع ویروس‌ها مبتلا شد و به شکل یک هیولای هاگ‌افشان، هر یک از هاگ‌های پخش شده از آن خود تبدیل به یک کارلا رامز می‌شد.

ویروس C عامل بیشتر اتفاقات بازی Resident Evil 6 بوده است. پادزهر این ویروس تنها در خون جیک مولر وجود دارد. او فرزند آلبرت وسکر است و به سبب نوع خاص DNA خود، نسبت به ویروس مقاومت نشان می‌داد.

 


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری