195 مقاله
در این ویکی

سلاح بیو ارگانیک


Movyn

1eafa5beb72f7f46e2691802eee763a1.jpg.c57

سلاح بیو ارگانیک (بی.او.دابیلو) (انگلیسی: Bio Organic Weapon یا B.O.W) یک اصطلاح در سری بازی‌های رزیدنت اویل است. این اصطلاح توسط سازمان‌ها و محققان زیادی به موجوداتی گفته می‌شود که در اثر ابتلا به یک ویروس یا انگل جهش‌زا، فرم، شخصیت و حالت کلی‌شان دچار جهش ژنتیکی می‌شود. این موجودات پس از جهش زنتیکی غالبا درنده و مرگبار شده و از این رو به عنوان سلاح برای سازمان‌ها و افراد سودجو تبدیل می‌شوند. چنین ویروس‌های جهش‌زایی برای اولین بار توسط بنیانگذاران شرکت آمبرلا کشف شد، زمانی که آن‌ها در آفریقا موفق به کشف ویروس مادر شدند و درادامه از این ویروس، چندین نوع ویروس جهش‌زای دیگر تولید کردند که از معروف‌ترین این ویروس‌ها می‌توان به ویروس T، ویروس G و ویروس C اشاره کرد. سازمان‌های دیگری نیز همچون لوس ایلامینادوس وجود داشتند که از طریق کشف نوع دیگری از جهش‌زاها به نام انگل پلاگا دست به ایجاد سلاح بیو ارگانیک زدند. این موجودات بسته به نوع قربانی و نوع جهش‌زا، ممکن است بسیار کوچک یا بسیار بزرگ، فاقد هوش و ذکاوت و یا هوشمند باشد اما در هر صورت، به دلیل درندگی و کشندگی به عنوان سلاح محسوب می‌شوند.

 معرفی

تاریخچه

اوزول ای. اسپنسر به عنوان دانشمند و نجیب‌زاده‌ای ثروتمند به واسطه مطالعه کتاب‌های مختلفی از جمله "Stairway to the Sun" از وجود گل‌ها و گیاهانی خاص در اعماق زمین آگاه شد. این گل‌ها در شهری باستانی و زیرزمینی در آفریقا می‌روییدند و بدون نیاز به نور خورشید به رشد و گسترش ادامه می‌دادند. خاص بودن گل‌ها باعث شده بود تا مردم بدوی آن‌ گل‌ها را مقدس بشمارند زیرا گل‌ها نامیرا بودند. اسپنسر که خود محقق ژنتیک بود، امیدوار بود تا عصاره جاودانگی را از این گل‌های نامیرا استخراج کند. او دیگر دوست محقق خود یعنی ادوارد آشفورد و دوست صمیمی او یعنی جیمز مارکوس را که هر دو از نوابغ ژنتیک بودند را نیز از این موضوع مطلع کرد. اسپنسر، مارکوس و آشفورد به همراه چند محقق دیگر این گل‌ها را سرانجام در اعماق زمین پیدا کردند و در تلاش برای استخراج عصاره‌ای از آن برآمدند. عصاره‌ای که تصور می‌شد جاودانگی می‌بخشد ولی هرگز این طور نبود. این عصاره به شکل ویروس بود و تزریق آن به هر موجودی باعث مرگ آن می‌شد. عصاری‌ای که تصور می‌شد جاودانگی می‌بخشد، تنها مرگ را به ارمغان می‌آورد. با این حال آنها باور داشتند که می‌توان با کار بر روی این ویروس آن را قابل استفاده کنند.

از اولین قربانیان ویروس‌ها و فعالیت‌های جهش‌زا می‌توان با یکی از کاشفان ویروس مادر یعنی ادوارد آشفورد اشاره کرد. با این حال ادوارد به قصد تولید سلاح کشته نشد و دراثر آزمایش‌ها روی ویروس مادر کشته شد. جورج، جسیکا و لیسا تریور از اولین قربانیان ویروس مادر بودند که به قصد ساخت سلاح بیوارگانیک مورد آزمایش قرار گرفتند. این آزمایش‌ها که زیر نظر مستقیم اوزول اسپنسر رئیس کل آمبرلا انجام شد، کاملا پنهانی بود و نتایج مایوس کننده‌ای داشت. جورج و جسیکا کشته شدند ولی با این وجود لیسا در برابر ویروس مقاومت کرد و به یک سلاح بیوارگانیک تبدیل شد. از آنجایی که لیسا به خود ویروس مادر مبتلا بود، نامیرا شده بود گرچه ظاهر انسانی خود را از دست داده بود. مقاومت لیسا در برابر ویروس مادر اولین جرقه‌ها را برای مثمرثمر بودن آزمایش‌ها نزد دانشمندان آزمایشگاه آرکلی ایجاد کرد. دانشمندانی همچون آلبرت وسکر و ویلیام برکین که توسط دکتر مارکوس آموزش دیده بودند در آزمایشگاه زیرزمینی و مخفی عمارت اسپنسر دست به ساخت سلاح‌های بیوارگانیکی همچون مار غول پیکر و عنکبوت‌های غول پیکر زدند. هدف این آزمایش‌ها و آزمایش‌های دیگری از این نوع بر روی حیوانات بود ولی پس از مدت کوتاهی محققان این آزمایشگاه انسان‌ها را نیز هدف آزمایش قرار دادند. آزمایشگاه آرکلی تنها محل تحقیق برای ساخت سلاح‌های بیوارگانیک نبود و محل‌هایی چون جزیره راکفورت، جزیره شینا و حتی در محل‌های مخفی و سربسته‌ای در شهر راکون نیز چنین آزمایشگاه‌هایی زیر نظر شرکت آمبرلا وجود داشت.

با نابودی شرکت آمبرلا پس از فجایع منجر به پاک‌سازی شهر راکون، میراث این شرکت شامل ویروس‌ها و انگل‌های جهش‌زا، آزمایشگاه‌ها و تاسیسات ساخت سلاح‌های بیوارگانیک و افراد وابسته به آن همچنان مخفیانه در صحنه حضور داشتند. ویروس‌ها و جهش‌زاها از طریق بازار سیاه به دست شرکت‌های داروسازی بزرگی چون شرکت ترایسل و یا دولت‌ها و سازمان‌های تروریستی می‌رسید و هر ازگاهی فجایع جدیدی را به بار می‌آورد. پس از مدتی با اوج گیری اعتراضات جهانی نسبت به این گونه تحقیقات، سازمان‌ها و تشکیلات زیادی در سرتاسر جهان برعلیه تولید سلاح‌های بیوارگانیک شکل گرفت که در راس آن، سازمان BSAA قرار داشت. این سازمان که به ابتکار افرادی چون کلایو اوبرایان، کریس ردفیلد و جیل ولنتاین تشکیل شده بود، سازمانی نظامی و عملیاتی بود که به شکل موثر به مباره با سلاح‌های بیوارگانیک و تولیدکنندگانشان می‌پرداخت. این سازمان رفته رفته بزرگ‌تر شد و محدوده فعالیتش جهانی شد؛ پس از آن رسما زیر نظر سازمان ملل قرار گرفت.

اما حضور سازمان‌هایی برای مبارزه با سلاح‌های بیوارگانیک نیز مانع رشد تحقیقات روی جهش‌زاهای جدید نبود. افرادی چون درک سی. سیمنز که حمایت دولتی را داشتند نیز به صورت سربسته روی این پروژه‌ها کار می‌کردند. همچنان نیز سازمان‌هایی چون BSAA مشغول مبارزه با سلاح‌های بیوارگانیک و جهش‌زاهای جدید هستند.

 


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری