195 مقاله
در این ویکی

جو بیکرjoe-baker.jpg.7ddfae4ee2f27dea2346af4024

جو بیکر (انگلیسی: Joe Baker) یک شهروند اهل لوئیزیانا و دولوی و برادر بزرگتر جک بیکر بود. او عموی لوکاس بیکر و زویی بیکر نیز بود و بعد از وقایعی که اولین ایجاد کرد جان زویی را از مرگ قطعی نجات داد.معرفی

جو بیکر برادر بزرگتر جک بیکر است و از نظر فیزیکی و قدرت بدنی هم اگر کم تر از جک نباشد شبیه او است. این دو نفر وقتی بچه بودند دعوایی هم با هم داشتند که جو بینی جک را با مشت شکسته بود.

جو هم مثل برادرش در ارتش خدمت کرده بود و دارای مهارت های رزمی هم بود. با وجود شباهت های زیاد خانوادگی که با دیگر بیکرها داشت، جو تا اکتبر 2014 به کلی ارتباطی با آن ها نداشت و همین هم دلیلی بود که نه خانواده بیکرها و نه اولین این حقیقت را بدانند که جو از آنچه فکرش را می کنند هم به آن ها نزدیک تر است.

بعد از مرگ مارگارت و لوکاس، جو تصادفا به دو سرباز آمبرلای آبی و برادرزاده اش زویی برخورد که ظاهرا بعد از سه سال اسارت توسط B.O.W اولین فرار کرده بود. جو به اشتباه فکر میکرد سربازان مسئول شرایط بد سلامتی زویی هستند و برای همین هم بهشان حمله کرد و بازجویی شان کرد. سپس فهمید که باید از کجا دارویی که بتواند شرایط بد زویی را مداوا کند پیدا کند.  جو فهمید که زویی آخرین بیکری است که از وقایع قبلی زنده مانده و برای همین قول داد هر کاری بتواند و از دستش بر بیاید انجام دهد تا زویی را نجات دهد. در طول ماموریت جو با یک مخلوق عظیم الجثه و بد ریخت مواجه می شد که در ادامه معلوم می شود شکل جهش پیدا کرده برادرش جک است که دوباره زنده شده است. بعد از فرار از تابوتی که برادرش او را اسیر کرده بود،جو دارو را پیدا و به خانه اصلی بیکرها می آورد. این محل ولی به وسیله آمبرلا قرنطینه شده و جو بعد از کشتار موجودات و پاکسازی زویی را داخل میاورد و منتظر جک می شود. ترفند طعمه کردن زویی جواب میدهد و جک از راه می رسد. ولی جو درنهایت برادر کوچک ترش را که در رنج جهش های مختلف بود بالاخره با یک اسلحه آزمایشی آمبرلای آبی (AMG-78) نابود میکند. او همچنین با دارو اثرات ترشحات اولین را از زویی هم پاک میکند و نجاتش می دهد. بعد از این هم او و زویی با تلفن کریس ردفیلد با ایتن وینترز صحبت می کنند. ایتن قبلا به آنجا آمده بود و زنش را نجات داده بود ولی مجبور بود زویی را پشت سر بگذارد.


منابع

  • Joe Baker در رزیدنت اویل ویکیابازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری