45 مقاله
در این ویکی

XOF


Movyn

Art-mgsv-logo-xof-s.jpg.f1ef91896e42bb9b

XOF دراصل یک واحد حمایت مخفیانه از واحد همتای خود یعنی FOX بود که در دهه ۱۹۶۰ توسط سرگرد زیرو تشکیل شد. این واحد پس از منحل شدن فاکس، وفاداری خود به زیرو را ادامه داد و به گروه ضربت سازمان میهن‌پرستان تبدیل گشت. در طول این زمان، زیرو از یک قاتل مجارستانی با چهره شدیدا سوخته با اسم رمز اسکال فیس برای فرماندهی این گروه استفاده کرد. همچنین نشان این واحد، قرینه نشان واحد FOX بود. در طول دهه ۱۹۸۰، واحد XOF برای ماموریت‌های دشوارتر خود از یک نیروی جدید و تقویت شده با اسم رمز واحد انگلی استفاده می‌کرد.

 معرفی

پس از تشکیل نیروی عملیات مخفی فاکس در سازمان CIA به پیشنهاد سرگرد زیرو و باس، سرگرد زیرو تصمیم گرفت برای این نیرو، یک نیروی پشتیبانی عملیاتی مخفی نیز تشکیل دهد تا با حضور سایه‌وار خود در عملیات‌های نیروهای فاکس، از موفقیت نیروهای فاکس اطمینان حاصل کند. زیرو از همکار قدیمی خود در SAS، یعنی اسکال فیس خواست تا فرماندهی واحد جدید اکس‌اواف (XOF) را بپذیرد. نیروی XOF در حقیقت روی مخفی دیگر سکه FOX بود. سرگرد زیرو به شکلی کاملا سری و بدون آگاهی حتی مدیر CIA و سایر نیروهای فاکس اقدام به تشکیل این نیروی مخفی کرده بود و هرگونه اطلاعات در مورد ماموریت‌های واحد XOF شدیدا طبقه‌بندی شده بودند؛ به شکلی که حتی باس و CIA نیز حتی از وجود از آن اطلاعی نداشتند.

 

در ماموریت اسنیک ایتر که اسنیک به عنوان یکی از بهترین نیروهای واحد فاکس برای نجات دکتر سوکولوف به شوروی نفوذ کرده بود، اسکال فیس و نیروهای XOF مخفیانه و بدون آگاهی اسنیک او را تعقیب می‌کردند تا خرابکاری‌های احتمالی اسنیک را پاکسازی کنند.

 

با توجه به اینکه ماموریت اسنیک ایتر با موفقیت به پایان رسید، واحد XOF به فرماندهی اسکال فیس همچون گذشته به پشتیبانی مخفیانه ماموریت‌های نیروهای فاکس تا سال ۱۹۷۰ ادامه داد، تا اینکه در این سال واحد فاکس منحل گردید. پس از این، سرگرد زیرو اقدام به تاسیس سازمان میهن‌پرستان یا سایفر کرد و از اسکال فیس و تیمش خواست بار دیگر در کنار او و این بار به عنوان واحد پشتیبانی اعضای سازمان جدید به همکاری ادامه دهد. باتوجه به پذیرش پیشنهاد، زیرو قصد داشت این بار از اسکال فیس و مهارت‌های مخفی‌کاری فوق‌العاده او در از میان برداشتن دشمنان خودش استفاده کند. اینک که اسکال فیس به یکی از قابل اعتمادترین نیروهای زیرو تبدیل شده بود، او به اسکال فیس دایره عمل و آزادی گسترده‌ای داد و به او اجازه داد مستقل از زیرو به فرماندهی XOF ادامه داده و خودش به ردگیری و از اجرای ماموریت‌هایی که مورد علاقه‌اش بود بپردازد، البته با این شرط که ابتدا زیرو را در جریان ماموریت بگذارد. درحالی که بسیاری از نیروهای عملیاتی زیرو از طریق پراکسی ماموریت خود را دریافت می‌کردند، زیرو یک خط ارتباطی برای ارتباط مستقیم با اسکال فیس درنظر گرفته بود. البته این خط ارتباطی به شکل رمزگذاری شده و خصوصی بود اما به هرشکل زیرو قادر بود در یک اقدام احتیاطی او را ردیابی کند.

 


تبدیل شدن به سازمان سرکش

تا سال ۱۹۷۴، اسکال فیس و XOF تحت فرمان زیرو و میهن‌پرستان باقی ماندند تا اینکه در این سال، اسکال فیس تصمیم گرفت آرزوهای خود را عملی کند. مدتی پس از رویداد رهرو صلح در سال ۱۹۷۴، اسکال فیس و XOF با استفاده از اعتبارنامه جعلی سایفر CIA کنترل یک زندان امنتی متعلق به نیروی دریایی آمریکا در کوبا به نام کمپ اومگا را دراختیار گرفت و از آن برای ادامه عملیات‌های یاغیانه گروهش استفاده کرد. او در این زمان ادعا می‌کرد که XOF یک واحد نظامی زیرنظر CIA است. XOF در ادامه به قصد نابود کردن بیگ باس به سازمان سربازان بدون مرز (MSF) حمله کرد و با موفقیت نقشه خود را تحت پوشش سایفر اجرایی کرد. با این حال در جریان آن حادثه، بیگ باس به کما رفت ولی کشته نشد.

 

با توجه به کنار رفتن بیگ باس، هدف بعدی اسکال فیس و XOF، از میان برداشتن زیرو و جذب منابع سایفر در XOF بود. اسکال فیس در پایان ماموریت اسنیک ایتر، سنجاق سینه باس را به دست آورده بود و از آنجایی که آن سنجاق، هدیه‌ای از زیرو به باس بود، می‌توانست تنها راه رسیدن اسکال فیس به زیرو باشد. او یک کپی از انگل تارهای صوتی را در سنجاق قرار داد و آن را به نشانه حسن نیت برای زیرو فرستاد. در سال ۱۹۷۶، اسکال فیس از طریقخط تلفن امن خود با زیرو ارتباط برقرارکرد و او را ترغیب کرد تا از پروژه توسعه انگل تارهای صوتی پشتیبانی کند. زیرو اما این درخواست را رد کرد و گفت سایفر درحال حاضر روی پروژه فاکس‌دای متمرکز است. پس از این، اسکال فیس او را تشویق کرد که هدیه‌ای که برایش فرستاده را باز و آن را بررسی کند.به محض باز کردن، سنجاق خراش کوجکی در دست زیرو ایجاد کرد و همین نیز کافی بود تا انگل وارد بدن او شود. انگل به کندی و به صورت تدریجی زیرو را ضعیف می‌کرد و این نشانه تنفر عمیق اسکال فیس از رئیس سابقش بود چون نمی‌خواست مرگ او به سرعت اتفاق بیافتد. درحالی که زیرو شدیدا درد می‌کشید و به دور خود می‌پیچید، اسکال فیس قادر به شنیدن صدای او و لذت بردن از آن بود.

 


نابودی

۹ سال بعد، ونوم اسنیک در قالب بیگ باس در بیمارستانی در قبرس از کما خارج و مورد تهاجم نیروهای XOF قرار گرفت. این حمله با شدت هرچه تمام تر انجام شد ولی با این وجود آن‌ها موفق به کشتن بیگ باس نشدند. گرچه اسکال فیس و نیروهایش در کشتن هدف خود شکست خوردند اما اسکال فیس موفق شد Tretij Rebenok و مرد در آتش را متقاعد به همکاری با خود و گروهش کند. این دو نیز همچون اسکال فیس به قصد انتقام از بیگ باس به بیمارستان حمله کرده بودند. او به همراه نیروهایش پس از این به سمت افغانستان رفتند. ونوم اسنیک در ادامه با همکاری دوستان قدیمی بیگ باس یعنی کازوهیرا میلر و آسلات اقدام به فرماندهی گروه مزدور جدید دایموند داگز کرد. در این دوره، XOF و اسکال فیس مشغول اجرایی کردن پروژه انگل تارهای صوتی و ساخت متال گیر ساحل‌آنتروپوس بودند.

 

انگل تارهای صوتی امکان این را داشت تا میزبان خود را درصورت صحبت به زبانی خاص از بین ببرد. اسکال فیس قصد داشت تا از طریق این انگل انتقام دوران سخت کودکی خود را از جهان بگیرد. با این حال او و نیروهایش باید با انتقامجویانی دیگر یعنی اسنیک و دایموند داگز دست و پنجه نرم می‌کردند. اسنیک در طول ماموریت‌های خود در افغانستان و آفریقا شدیدا به منابع انسانی و تدارکاتی XOF خسارت وارد کرد. گرچه خیانت سایکو مانتیس بعث از دست رفتن متال گیر ساحل‌آنتروپوس شد ولی باز هم در ادامه اسنیک این متال گیر عظیم را شکست داد و درنهایت نیز اسکال فیس را کشت.

 

پس از مرگ اسکال فیس، معدود بازماندگان XOF به آفریقا رفتند تا ساحل‌آنتروپوس را از ایلای پس بگیرند اما بیشتر آن‌ها توسط ایلای و متال گیر کشته شدند و چند بازمانده آخر نیز توسط اسنیک از بین رفتند.

 


منابع

  • XOF در وب‌گاه متال گیر ویکی

ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری