45 مقاله
در این ویکی

سایکو مانتیس


Movyn

Psycho Mantis

gallery_1_10_42280.jpg

 

اطلاعات شخصی

 
نام‌های مستعار Tretij Rebenok
پسر سوم
پسر معلق یا شناور (The Floating Boy)
 
ملیت چکسلواکی
روسیه
 
تولد دهه ۱۹۷۰
 
مرگ ۲۸ فوریه ۲۰۰۵ (در دهه ۳۰ زندگی)
 

اطلاعات فیزیکی

 
رنگ چشم آبی
 
رنگ مو قرمز
 
قد ۱۹۰ س.م (۲۰۰۵)
 

اطلاعات جانبی

 
وابستگی XOF
KGB
FBI
فاکس‌هاند
پسران بیگ باس
واحد دیو و دلبر
 
شناخته شده برای توانایی‌های ماورایی از جمله غلبه بر جاذبه، خواندن ذهن، ایجاد پیوند ذهنی و ...
 

اطلاعات در بازی

 
دیده شده در متال گیر سالید
متال گیر سالید ۴: سلاح‌های میهن‌پرستان
متال گیر سالید: اسنیک‌های دوقلو
متال گیر سالید ۵: گراند زیروز
متال گیر سالید ۵: فانتوم پین
 
صداگذارها دوگ استون (MGS, MGS4:GOP, MGS: TTS)
رابین آتکین داونز (MGSV:GZ)

سایکو مانتیس (انگلیسی: Psycho Mantis) که با نام‌های دیگری چون پسر سوم (روسی: Tretij Rebenok) و همچنین پسر شناور (The Floating Boy) نیز شناخته می‌شود، شخصی با توانایی‌های مادرزادی عجیب و حیرت‌انگیز است که از یک ماسک گاز مخصوص برای "جلوگیری دیگران از وارد شدن به ذهنش" استفاده می‌کند.

از سال ۱۹۸۴، مانتیس خود را مجذوب افرادی می‌دید که خود را در پناه احساسات منفی خودشان قرار داده بودند. به عنوان نتیجه، او با مردی در آتش آشنا و برای انتقامجویی وی با او همراه گردید. بعدها او به عنوان کودک سرباز و با اسم رمز Tretij Rebenok با گروه XOF همکاری کرد و پس از این نیز با ترک این سازمان، با کودک سرباز دیگری به نام ایلای متحد شد.معرفی


سایکو مانتیس (Psycho Mantis) در دهه ۱۹۷۰ در روستایی کوچک از چک‌اسلواکی و در بحبوحه جنگ سرد متولد شد. با مرگ مادرش پس از زایمان، پدرش نیز از او بیزار شد. او یک روز به سبب خواندن اتفاقی ذهن پدرش، متوجه قدرت عجیب خود در ذهن‌خوانی شد. از ترس تنفر شدید پدر و در ادامه خواندن ذهن دیگر ساکنان دهکده، کودک کل دهکده را به آتش کشید و در جریان این کار پدرش نیز کشته شد.


رویداد فانتوم پین

gallery_1_10_61355.jpg

"Tretij Rebenok" با ونوم اسنیک و ایشمائیل در بیمارستان مواجه می‌شود

در سال ۱۹۸۴، مانتیس با یک هواپیما به یک آزمایشگاه تحقیقاتی در مسکو فرستاده شد. در طول این زمان بود که او از یک ماسک گاز استفاده کرد تا از ورود افکار دیگران به ذهنش جلوگیری کند. مسیر پرواز هواپیما از نزدیکی بیمارستانی می‌گذشت که بیگ باس و ونوم اسنیک به کما رفته در آنجا نگهداری می‌شدند. با وجود ماسک، مانتیس قادر بود تا انرژی انتقام‌جویی شدید آن دو را حس کرده و به تحرک واداشته شود. او به شکل ناخودآگاه کنترل خود را از دست داد و باعث سقوط هواپیما گردید. به عنوان تنها بازمانده هواپیما، مانتیس تحت درمان قرار گرفت و به آزمایشگاهی فرستاده شد که مطالعات آن‌ها در مورد قدرت‌های فراطبیعی بود. در آزمایشگاهی که بدن بی‌جان و به کما رفته یوگنی بوریسویچ ولگین در آن نگهداری می‌شد، او اسم رمز Tretij Rebenok (در روسی: پسر سوم) گرفت. درحالی که هردو به تدریج درحال به دست آوردن هوشیاری خود بودند، مانتیس قادر بود تا خشم و رنجش ولگین را در ذهن خود "حس" کند. او این خشم را در جسم ولگین بیرون‌سپاری کرد و او را به شکل "مرد در آتش" در آورد. این دو پس از این برای خروج از آزمایشگاه کل تاسیسات را در آتش و خاکستر سوزاندند.

سایکو مانتیس و ولگین پس از این به بیمارستان محل نگه‌داری بیگ باس رفتند، شخصی که به شدت مورد خشم و نفرت ولگین قرار داشت و مانتیس نیز او را در این مسیر حمایت می‌کرد. زمانی که این دو به بیمارستان رسیدند، نیروهای مهاجم XOF نیز به قصد کشتن بیگ باس وارد ساختمان شده بودند. با توجه به به هوش آمدن بیگ باس و تلاش او برای فرار، او برای لحظه‌ای اسنیک را در مقابل آسانسور دید و پس از این ولگین بود که از درون آتش به دنبال کردن اسنیک و بیمار دیگر پرداخت. با این حال با توجه به آتش‌سوزی و روشن شدن آب‌پاش اضطراری ساختمان، ولگین مجبور به عقب نشینی موقت گشت. پس از این مانتیس با چندین نفر از نیروهای اکس‌اواف مبارزه کرد و آن‌ها را کشت؛ درحالی که در همین زمان ولگین به تعقیب اسنیک ادامه می‌داد. در حالی که انرژی ذهنی هر دو، سنیک و ولگین او را تحت تاثیر قرار داده بود، او پس از فرار اسنیک از ساختمان نیز به ولگین در تعقیبش کمک کرد تا اینکه با شروع بارندگی، ولگین متوقف شد.

اندکی پس از این، این دو توسط نیروهای XOF و فرمانده این گروه یعنی اسکال فیس مورد توجه واقع شدند. در حالی که مانتیس قادر بود حس نفرت و انتقامجویی از سایفر را در ذهن اسکال فیس درک کند، از طرفی با همراه شدن با وی می‌توانست در ماموریت‌های پیش رو احساسات درونی خودش را نیز تغذیه کند. پیوند ذهنی ایجاد شده توسط مانتیس، به اسکال فیس نیز اجازه کنترل و فرمان دهی با خود و ولگین را نیز می‌داد و او از این طریق قادر بود دشمنان جدید خود همچون دایموند داگز را نیز شناسایی کند. اسکال فیس همچنین با وجود این پیوند و همکاری مانتیس، دیگر نیازی به طرح‌های امریش در مورد ساخت هوش مصنوعی برای کنترل متال گیر ساحل‌آنتروپوس نداشت. به این ترتیب بود که سایکو مانتیس و ولگین به دو تازه وارد پرقدرت در گروه XOF تبدیل شدند. وظیفه اصلی و اولیه مانتیس در این زمان، اجرای دستورات اسکال فیس از طریق کنترل "مرد در آتش" بود.

مانتیس پس از این در منطقه دالاسی لامان افغانستان بار دیگر با اسنیک مواجه شد؛ جایی که با در اختیار داشتن کنترل ساحل‌آنتروپوس، اسنیک را از جا بلند کرد تا اسکال فیس بتواند بدون مزاحمت با او صحبت کند. پس از پایان صحبت نیز اسکال فیس همراه با مانتیس و ساحل‌آنتروپوس در غبار ناشی از حضور نیروهای واحد انگلی به حرکت خود ادامه دادند. مدتی پس از این رویداد، زمانی که اسنیک برای نجات مریش به کمپ مرکزی اکس‌اواف نفوذ کرده بود، او بار دیگر شاهد قرار گرفتن ساحل‌آنتروپوس، سایکو مانتیس و اسکال فیس در مسیر خود بود. مانتیس که در این زمان کنترل متال گیر عظیم را با فرمان اسکال فیس در اختیار داشت موفق شد تلاش اولیه اسنیک برای فرار با امریش خنثی کند؛ اما درنهایت این اسنیک بود که باهوش‌تر عمل کرد و موفق به فرار شد. گرچه در حین فرار، با شلیک اسنیک آسیب جدی به متال گیر وارد شد اما آسیبی در این زمان به سایکو مانتیس نرسید.

پس از این و در ماموریت اسنیک در منطقه صنعتی نگومبا در آفریقا، جایی که اسنیک برای نجات فرمانده کودکان سرباز یعنی شبانی به محل نفوذ کرده بود بار دیگر با اسکال فیس و سایکو مانتیس مواجه شد. پس از این اسکال فیس دستور سوزاندن کمپ همراه با اسنیک را به مانتیس داد و خود از محل خارج شد. با توجه به دستور، سایکو مانتیس از طریق کنترل مرد در آتش او را به تحرک واداشت و این کار علاوه بر آتش زدن تاسیسات، شامل اجازه تعقیب و دنبال کردن انتقام ولگین از اسنیک نیز می‌شد. در حین تعقیب اسنیک توسط ولگین، مانتیس برای مدت کوتاهی بالای سر کودک در حال رنج یعنی شبانی حاضر شد و او را از روی ترحم و متحمل نشدن رنج بیشتر کشت. این توقف همچنین باعث بازایستادن ولگین نیز شد و فرصتی طلایی برای اسنیک و فرار او از تاسیسات ایجاد کرد. در خارج از تاسیسات، یک نبرد تمام عیار میان اسنیک و مرد در آتش شکل گرفت، در حالی که مانتیس روی هوا شناور بود و اسنیک نمی‌توانست او را مورد هدف شلیک گلوله قرار دهد. مانتیس همچنین بدن ولیگن را از متلاشی شدن به خاطر شلیک‌های اسنیک محافظت می‌کرد. ب این حال پس از ریختن مقدار زیادی از آب یک تانکر آب، مرد در آتش برای مدت مناسبی متوقف و به اسنیک فرصت فرار با هلی‌کوپتر نجات را داد.

در رویارویی نهایی بین اسنیک و اسکال فیس در آشیانه ساحل‌آنتروپوس و درحالی که درحال توضیح هویت اصلی مرد آتشین به اسنیک بود، سایکو مانتیس قادر بود تا انرژی‌های منفی ذهنی جدیدی را حس کند. او پس از این بدون جلب توجه و آگاهی دیگرن، وارد هلی‌کوپتر دایموند داگز شد؛ جایی که ریشه انرژی‌های منفی یعنی پسربچه‌ای دیگر، ایلای در آن مثل یک اسیر نشسته بود. مانتیس در اینجا نسبت به اسکال فیس و مرد در آتش، حس عمیق‌تری از انتقام‌جویی و نفرت را در ذهن ایلای پیدا کرد و تصمیم گرفت با ایجاد پیوند ذهنی میان خود و او به ایلای اجازه دهد با کنترل ساحل‌آنتروپوس از اسنیک انتقام بگیرد. پس از این درحالی که اسکال فیس سخت متحیر شده بود، متال گیر علیه او و XOF وارد عمل شد و به آن‌ها و اسنیک حمله کرد. درحالی که بازماندگان از غار مخفی پشت نیروگاه فرار می‌کردند، ساحل‌آنتروپوس بیشتر اعضای اکس‌اواف از جمله فرمانده‌شان اسکال فیس را قلع و قمع کرد. درحالی‌که اسکال فیس زیر یک داربست بزرگ به دام افتاده بود، ایلای سرانجام می‌توانست با این متال گیر عظیم روی اسنیک تمرکز کند. ایلای خود در داخل هلی‌کوپتر کمکی اسنیک نشسته بود و از طریق ذهن خود با سایکو مانتیس ارتباط داشت و متال گیر را کنترل می‌کرد. به هر شکل این نبرد با پیروزی اسنیک به پایان رسید و ایلای و مانتیس بازندگان ماجرا بودند. با این حال سایکو مانتیس زمانی که اسنیک مشغول نابودسازی دو نمونه انگلیسی انگل تارهای صوتی بود، بدون جلب توجه دیگران یکی از نمونه‌ها را برداشت و ناپدید شد.

 

 

 

gallery_1_10_71102.jpg

مانتیس آخرین نمونه انگل تارهای صوتی را به ایلای می‌دهد

پس از اینکه دایموند داگز ساحل‌آنتروپوس را به پایگاه مادر آورد، مانتیس نیز بدون آگاهی دیگران به این محل رفت و در ادامه تنها نمونه باقی‌مانده انگل تارهای صوتی را به ایلای داد. پس از این و زمانی که متال گیر به شکل مخفیانه توسط امریش تعمیر شده بود، درحالی که ایلای درحال بازجویی توسط دایموند داگز قرار داشت، مانتیس بار دیگر با ایجاد پیوند ذهنی به او اجازه داد تا کنترل ساحل‌آنتروپوس را به دست گرفته و در ادامه در میان حیرت اسنیک و سایر اعضای دایموند داگز از پایگاه مادر فرار کردند. پس از این سایکو مانتیس همراه با ایلای و سایر کودکان سرباز به افریقا رفتند و پس از استقرار متال گیر در یک جزیره کوچک، انگل را در این جزیره را شایع کردند. مدتی بعد موقعیت گروه لو رفت و نیروهای XOF و همچنین اسنیک به جزیره نفوذ کردند که در ادامه با حمله XOF به ایلای، سایکو مانتیس از وی دفاع کرد و اجازه برخورد هیچ گلوله‌ای را به او و متال گیر نداد. با شروع حرکت ساحل‌آنتروپوس و مشخص شدن حضور اسنیک در این محل، یک نبرد گسترده دیگر بین آن‌ها شکل گرفت که درنهایت به تکه تکه شدن ساحل‌آنتروپوس و شکست مانتیس و ایلای منتهی شد. پس از این و در زمان خروج، اسنیک برای انتقام‌جویی ایلای یک اسلحه روی زمین گذاشت واز محل با هلی‌کوپتر خارج شد. زمانی که ایلای قصد داشت با اسلحه خودکشی کند، مانتیس مانع او شد، او در عوض با قدرت عجیب خود انگل را از گلوی وی خارج کرد و پیش از بمباران جزیره با بمب‌های ناپالم، همراه با ایلای روی هوا معلق شد و از محل خارج گردید.

سوابق بعدی


سایکو مانتیس پس از وقایع فانتوم پین به عنوان بخشی از واحد اطلاعات روانی به سازمان جاسوس KGB شوروی پیوست. پس از فروپاشی اتحاد شوروی، او به ایالات متحده رفت و به عنوان یک مامور به FBI پیوست؛ کار او دراینجا نفوذ به ذهن مظنونان و پیدا کردن حقایق مرتبط با پرونده‌ها بود. با این حال در جریان یکی از بازجویی‌ها در سال ۲۰۰۰، مانتیس وارد عمق ذهن و ادراک یک قاتل زنجیره‌ای شد، هویت او را به خود جذب کرد و باعث تبدیل شدن او به یک مریض روانی شد. مدتی بعد او اف‌بی‌آی را ترک کرد و به یک جاسوس خصوصی تبدیل شد، شخصی که از توانایی‌هایش برای پرونده‌هایی استفاده می‌کرد که بهترین پیشنهاد مالی را می‌داد. در طول سفر خود در سراسر جهان، او ذهن هزاران نفر از مردم را خواند و هر روز بیشتر از روز قبل از بشریت منزجر می‌شد؛ او این وضعیت را "خودخواهی و شهوت بدوی که از هر بذری بیرون می‌زند" می‌دید. پس از این او درنهایت تصمیم گرفت نزد متحد قدیمی خود ایلای برگردد؛ او اینک با اسم رمز "لیکوئید اسنیک" در سازمان فاکس‌هاند حضور داشت و باعث پیوستن مانتیس به این سازمان شد. در فاکس‌هاند، مانتیس به متخصص واحد ذهن‌خوانی و جنگ روانی تبدیل شد. در همین دوره بود که او خالکوبی بارکدی را در هر دو بازوی خود کشید.

رویداد جزیره سایه موسی

 

 

 

gallery_1_10_1740.jpg

مانتیس در سال ۲۰۰۵

در فوریه ۲۰۰۵، سایکو مانتیس و دیگر اعضای فاکس‌هاند که از آلت دست بودن بیش از این برای دولت خسته شده بودند دست به شورش زده و با حمله به جزیره سایه موسی در آب‌های آلاسکا آنجا را به تصرف خود درآوردند. سایکو مانتیس در جریان این ماجرا، نیروهایی که مخالف شورش و شرکت در فتح جزیره بودند را شستشوی مغزی داد تا از خیزش پشتیبانی کنند.

در جزیره، مانتیس تلاش کرد تا ذهن دونالد اندرسون و جیمز بیکر را بخواند اما موفق نشد چون آن‌ها با عمل جراحی نوعی عایق حفاظتی برای مغز خود تعبیه کرده بودند. هنگامی که آسلات "به صورت اتفاقی" در جران شکنجه اندرسون را کشت، مانتیس ایده جدیدی را مطرح کرد. او گفت سالید اسنیک باید کلید پال را از بیکر بگیرد و روی متال گیر REX استفاده کند؛ گرچه سالید تصور می‌کند که این کار باعث غیرفعال شدن متال گیر می‌شود، اما در اصل او فریب کلید اشتباه را می‌خورد و خود با دست خودش متال گیر را فعال می‌کند. آن‌ها برای این کار دیکوی اختاپوس را به جای اندرسون جا می‌زنند تا به جای او با سالید اسنیک ارتباط برقرار کرده و نقشه را جلو ببرد.

مانتیس پس از این موفق شد ذهن یک سرباز تازه‌کار به نام مریل سیلوربرگ را به دست بیاورد، شخصی که در ادامه پس از مرگ دیکوی اختاپوس براثر فاکس‌دای با سالید اسنیک مواجه شد. در اینجا اسنیک بدون آن‌که خود دلیل ماجرا را بداند، دچار اختلالات روانی براثر اقدامات مانتیس گردید. پس از این و درحالی که سالید و مریل برای ادامه ماموریت در این جزیره متحد شده بودند، مانتیس بار دیگر کنترل ذهن مریل را در اختیار گرفت. او مریل را علیه اسنیک کرد و وادارش کرد به او شلیک کند، هرچند اسنیک قادر بود با یک ضربه به ناخودآگاهش او را بی‌هوش کند. پس از این سایکو مانتیس خودش در برابر سالید اسنیک قرار گرفت و در یک مبارزه دشوار، زمانی که مانتیس خود را در مرز شکست می‌دید، او مریل را به هوش آورد و تلاش کرد او خودکشی کند. گرچه مانتیس به خوبی پیش‌بینی کرده بود این کار نقطه ضعف اسنیک محسوب می‌شود اما سالید به هر شکل ممکن هم موفق شد مریل را نجات دهد و هم مانتیس را سرانجام شکست دهد.

نزدیک به مرگ، سالید اسنیک ماسک گاز را از صورت مانتیس برداشت و چهره از شکل افتاده او آشکار گشت. مانتیس در این زمان از گذشته غم‌انگیز خود صحبت کرد و آن را با گذشته اسنیک مقایسه کرد. او توضیح داد که تمام تجربیات و دانسته‌هایی که کسب کرده به او این را ثابت کرده که همه انسان‌ها برای یکدیگر درد و بدبختی به ارمغان می‌آورند. او اعتراف کرد که هرگز موافق خیزش به پا شده توسط لیکوئید نبوده بلکه فقط می‌خواسته تا جایی که ممکن است آدم بکشد. با این حال او در ادامه و در مقایسه با سالید اسنیک گفت "خودش را چندان بد نمی‌داند"؛ زمانی که سرباز افسانه‌ای (سالید اسنیک) حتی بدتر از لیکوئید اسنیک است. مانتیس همچنین گفت وقتی ذهن مریل را می‌خواند متوجه شد که سالید جای زیاد در قلب او دارد.
 

gallery_1_10_43572.jpg

مانتیس بدون ماسک گاز در Twin Snakes

سایکو مانتیس پس از این از اسنیک خواست تا ماسکش را بار دیگر روی صورتش قرار دهد، چون می‌خواهد در آخرین لحظات زندگی‌اش "خودش" باشد. پس از این او با قدرت خود یک گذرگاه مخفی به سمت متال گیر باز کرد تا اسنیک بتواند از آن عبور کند. درست قبل از مرگ، مانتیس گفت این برای اولین بار در عمرش بود که از قدرتش درواقع برای کمک به شخصی استفاده کرده و احساسی که از این کار داشته را "به نوعی... خوب" توصیف کرد.

با مرگ مانتیس، اثرات ذهنی داخل ذهن مریل از بین رفت. همچنین سربازانی که شستشوی معزی شده بودند، انگیزه‌های کنترلی خود را از دست داده و به سرعت دچار کمبود روحیه برای ادامه حمایت از شورش شدند. آسلات پس از این احتمال داد که مانتیس به احتمال قوی برنامه ویروس فاکس‌دای قرار داشته اما ماسک او بوده که مانع از مبتلا شدنش به ویروس شده بود.

رویداد سلاح‌های میهن‌پرستان


در سال ۲۰۱۴، هنگامی که لیکوئید آسلات مشغول پایه‌گذاری شرکت نظامی خصوصی خودش بود، بقایای نیروی روانی عجیب سایکو مانتیس به نحوی در نانوماشین‌های او به کار گرفته شد. لیکوئید در واقع از قدرت‌های ذهنی سایکو برای ساخت واحد دیو و دلبر و هماهنگی میان آن‌ها استفاده کرد. این قدرت‌ها در ذهن یکی از اعضای این واحد یعنی اسکریمینگ مانتیس جسازی شده بود تا او بتواند با توانایی‌های سایکو، همچون او بتاند ذهن‌خوانی کرده یا کنترل ذهن انجام دهد. گرچه اسکریمینگ به این ترتیب عضو اصلی واحد دیو و دلبر بود اما درواقع قدرت‌های به ارث رسیده از سایکو تقریبا پاره پاره و غیر یکپارچه شده بود. با این حال استفاده همزمان اسکریمینگ مانتیس و نانوماشین این امکان را فراهم می‌کرد تا اعضای واحد دیو و دلبر در جریان مبارزات هماهنگ و یکپارچه عمل کنند. به این ترتیب، اسکریمینگ مانتیس با قدرت‌های سایکو فقط با سربازانی قادر بود ارتباط ذهنی و کنترلی برقرار کند که در آن‌ها نانوماشین نصب شده بود. به این ترتیب، این سایکو مانتیس و قدرت‌های به جا مانده‌اش بود که منبع قدرت اصلی نیروهای دیو و دلبر به عنوان قدرت پایه شرکت نظامی لیکوئید آسلات بود.

پس از نفوذ نهایی سالید اسنیک به بهشت بیرونی لیکوئید آسلات، او درنهایت با آخرین عضو واحد دیو و دلبر یعنی اسکریمینگ مانتیس مواجه شد. پس از یک نبرد سخت و شکست نهایی اسکریمینگ، لباس او به شکل عجیبی فرم گرفت و در هوا شناور شد و بار دیگر اسنیک قادر بود قدرت‌های ذهن‌خوانی او را حس کند. پس از این بود که سارو وارد ماجرا شد و روح سایکو مانتیس را با خود برد.


نکات

  • به گفته ناتاشا روماننکو، تحلیلگر اسلحه در جریان رویداد سایه موسی، سایکو مانتیس یکی از قدرتمندترین افراد درجهان است که قابلیت‌های ذهن‌خوانی خود را به خوبی کنترل می‌کند. او قادر است هر نوع شئ را فقط با قدرت ذهن خود جابجا کند، بچرخاند، پرت کند یا با انرژی ذهنی خود برای خود و دیگران سپر ضدنفوذ و ضربه ایجاد کند.
  • سایکو مانتیس از نظر بسیاری از منتقدین از دشوارترین غول‌ها و بهترین مبارزات با غول‌‌ها در تاریخ بازی‌های رایانه‌ای بوده است. در بازی متال گیر سالید و در جریان مبارزه سالید اسنیک با او، بازیکن برای شکست دادن او باید کنترلر خود را از پورت یک به پورت دو و برعکس مرتبا جابجا می‌کرد تا مانع از فهمیدن مانتیس از حمله و حرکت بعدی اسنیک می‌شد! در جریان این مبارزه که یکی از سخت‌ترین مبارزات تاریخ باز‌های ویدئویی بود بازیکن حتی باید کارت حافظه خود را جابجا می‌کرد یا صفحه نمایشگر خود را از کنسول جدا می‌کرد تا بتواند به مانتیس آسیب وارد کند. او قادر بود با خواندن کارت حافظه کنسول به فایل‌های ذخیره شده اشاره کند و تعداد دفعات ذخیره بازی را افشا کند. جیسون فالزون از گیم‌اسپات مبارزه با سایکو مانتیس را در رده پنجم از ۱۰ مبارزه برتر تاریخ بازی‌های ویدئویی قرار داد و ذکر کرد گرچه در میان این همه مبارزه با عول او سخت‌ترین غول نبوده اما قطعا برای شکست دادنش منحصربه‌فردترین ترفندها نیاز بوده است. او یک بازی ذهنی دیوانه‌وار با بازیکن انجام می‌دهد.[GS] پریما گیمز او را در رده اول برترین غول‌ها در کل سری بازی‌های متال گیر قرار داد.[PG] سایت complex مبارزه با او در این بازی را در رده ۹ برترین مبارزات تاریخ بازی‌های رایانه‌ای [Complex] و آی‌جی‌ان نیز این مبارزه را سومین از ۱۷ مبارزه برتر کل این سری رتبه‌بندی کرد.[iGN]
  • کوجیما ایجاد چنین شخصیتی را از یک شخصیت روانی در فیلم The Fury الهام گرفته بود و از تیم سازنده خواسته بود تا این فیلم و حرکات این شخصیت را با دقت بررسی کنند. در سال ۲۰۱۳ و در جریان سفر به دوبی، کوجیما در مصاحبه‌ای سایکو مانتیس را موردعلاقه‌ترین غول در سری متال گیر ذکر کرد.
  • سایکو مانتیس در آخرین بازی متال گیر به کارگردانی کوجیما بار دیگر حضور داشت و این بار به عنوان یکی از غول‌های محوری و اصلی بازی فانتوم پین بود. او در این بازی با وجود سن کم خود نقش اصلی را در نقشه‌های اسکال فیس برای کنترل متال گیر ساحل‌آنتروپوس و مرد در آتش برعهده داشت، اتحاد ناگهانی او با ایلای باعث شکست اسکال فیس شد و در ادامه او بود که بار دیگر به ایلای کمک کرد تا از دایموند داگز فرار کند.منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری