45 مقاله
در این ویکی

متال گیر ساحل‌آنتروپوس


Movyn

Metal Gear Sahelanthropus

gallery_1_10_74204.jpg

 
نوع سلاح متال گیر هسته‌ای دوپا و متحرک
 
ریشه شوروی
 
طراح هوی امریش
 
استفاده کنندگان سایکو مانتیس
ایلای
 
طراح هوی امریش
 

مشخصات

 
خدمه ۱
 
ارتفاع ۱۵ متر (۴۹/۲۱ پا در حالت ایستاده)
 
زره اورانیوم ضعیف‌شده
 
شعاع حسگر ۲۰۰ متر
 
جنگ‌افزارهای استاندارد متصل
  • ۲ مسلسل گاتلینگ
  • ۶ پرتابگر موشک هدایت‌پذیر
  • ۴ پرتابگر مین مداربسته
  • ۲ شمشیر نانو-فیبری از نوع آرکی‌باکتری‌های فلزی
  • شعله افکن
  • Rail gun

 

 
جنگ‌افزارهای قابل نصب دیگر راکت‌های حاوی آرکی‌باکتری‌ها فلزی خورنده
 
جنگ‌افزارهای هسته‌ای
  • آرکی‌باکتری‌های عنی‌شده اورانیومی
  • موشک‌های بالستیک قاره‌پیما
 

 

متال گیر ساحل‌آنتروپوس (انگلیسی: Metal Gear Sahelanthropus) یا به شکل کوتاه‌شده و ساده با نام ساحل‌آنتروپوس، یک متال گیر دو پا و مسلح به جنگ‌افزار هسته‌ای بود که در طول دهه ۱۹۸۰ ساخته شد. این جنگ‌افزار عظیم توسط هوی امریش، دانشمند شوروی ساخته و توسط گروه XOF مورد استفاده واقع می‌شد. این متال گیر به دلیل دارا بودن پایه متحرک قادر است بایستد، حرکت کند و بپرد. ساحل‌آنتروپوس درحقیقت نام علمی گونه منقرض‌شده ساحل مردم چادی است که پیش از نئاندرتال‌ها می‌زیستند.ساخت و توسعه


پس از نابودسازی پایگاه مادر MSF توسط گروه XOF، مهاجمان موفق شدند دانشمند و محقق سلاح‌های متال گیر یعنی هوی امریش را با خود ببرند. امریش پس از این به افغانستان منتقل شد تا به عنوان مدیر یک تیم پیشرو اسلحه‌سازی، در ساخت متال گیر جدید به شوروی کمک کند. با توجه به اینکه اتحاد جماهیر شوروی تامین مالی و منابع پروژه را برعهده داشت، امریش باور کرده بود که برای شوروی کار می‌کند، نه برای سایفر. فرایند ساخت و توسعه متال گیر ساحل‌آنتروپوس (Metal Gear Sahelanthropus) در پشت نیروگاه برق سراک صورت گرفت ولی در ادامه آن‌ها سلاح را به دژ نظامی OKB Zero منتقل کردند. با توجه ساخت عجله‌ای و سریع آن، امریش قصد داشت از هوش مصنوعی مستقر شده در اتاق کنترل متل گیر استفاده کند، از همین رو این اتاق کنترل ابعاد کوچکی داشت و یک انسان بالغ نمی‌توانست وارد آن شود. از آنجایی که امریش برای ساخت هوش مصنوعی با معشوقه خود استرنج‌لاو همکاری می‌کرد، همین موضوع اتاق فرمان کوچک باعث اختلاف این دو شد. امریش برای تست ابعاد از نوزاد خود و استرنج‌لاو در استوانه هوش مصنوعی استفاده کرد، اتفاقی که شدیدا با عصبانیت اسرنج‌لاو مواجه شد. استرنج‌لاو پس از ورود به استوانه گرچه نوزاد را نجات داد ولی خودش در آن به دام افتاد و به این ترتیب براثر خفگی کشته شد.

فرمانده گروه اکس‌اواف یعنی اسکال فیس به ساحل‌آنتروپوس به عنوان یک ابزار در نقشه بزرگ خود یعنی مسلح کردن کل جهان به تسلیحات هسته‌ای نگاه می‌کرد. به این ترتیب که با نمایش تهدید قابلیت‌های مخرب و ویرانگر سلاح، وحشت عمیق جهانی ناشی از آن باعث تلاش کشورها برای دست‌یابی به سلاح‌های هسته‌ای خواهد شد. اسکال فیس تنها کسی خواهد بود که سلاح‌های هسته‌ای را در بازار آزاد خواهد فروخت و باتوجه به انحصار خود روی سلاح‌های جدید مبتنی بر آرکی‌باکتری‌های فلزی می‌توانست بر کل تسلیحات هسته‌ای جهان کنترل داشته باشد.


استفاده


نخستین استفاده ثبت شده از متال گیر ساحل‌آنتروپوس در سال ۱۹۸۴ و در منطقه داسماسی لامان افغانستان بود؛ زمانی که ونوم اسنیک از مخروبه‌های باستانی منطقه خارج شد و پس از پدیدار شدن گرد و غبار ناشی از حضور نیروهای واحد انگلی، ناگهان شاهد دستان غول‌پیکر ساحل‌آنتروپوس بود که او را از جایش بلند کرد. پس از این درحالی که متال‌گیر تحت کنترل ترتیج ربنوک او را سر و ته و آویزان در دستانش نگه داشته بود، اسکال فیس نزدیک رفت و پس از نشخیص چهره او به عنوان بیگ باس، با طعنه به او گفت ظاهرا به اندازه کافی استراحت کرده است. او پس از این دستور داد تا متال گیر او را رها کند. پس از این ساحل‌آنتروپوس و اسکال فیس در گرد و غبار حرکت کردند و اسنیک را با نیروهای واحد انگلی تنها گذاشتند؛ مبارزه‌ای که به هر شکل ممکن، اسنیک موفق شد از آن زنده خارج شود.

اسنیک با این حال با توجه به گرد و غبار شدید نتوانست از ماهیت دست‌های مکانیکی عظیمی که و را گرفته بود مطلع شود؛ نخستین بار زمانی که او برای نجات امریش به غار پشت نیروگاه برق سراک رفته بود، موفق شد متال گیر را از نزدیک ببیند. در اینجا امریش به اسکال فیس اصرار می‌کند که از هوش مصنوعی باس به عنوان کنترل‌کننده سلاح استفاده شود ولی اسکال فیس این کار را اشتباه دانسته و آن را نمی‌پذیرد. او پس از این متوجه ارتباط مخفی امریش و اسنیک شد و پس از اطلاع به خودش، او را به ردوگاه نظامی دیگری انتقال داد. پس از این اسنیک نیز به سمت همان کمپ رفت و پس از نفوذ به اردوگاه و وارد شدن به اتاق امریش، او را از محل خارج کرد. در حال خروج از محل، اسنیک به شکل ناگهانی شاهد افتاده متال گیر عظیم ساحل‌آنتروپوس از آسمان و بسته شدن مسیرش شد. در حالی که امریش از عملیاتی شدن استفاده از متال گیر متعجب بود، اسکال فیس قادر بود با کمک سایکو مانتیس سلاح را کنترل کند. اسنیک همراه با امریش چاره‌ای جز فرار نداشتند چون برنامه‌ای برای نابود کردن این متال گیر وجود نداشت. با این حال ساحل‌آنتروپوس هلی‌کوپتر نجات را منهدم، و فرار را برای اسنیک دشوارتر کرد. در این شرایط، اسنیک مجبور بود خود را از محیط دید ساحل‌آنتروپوس مخفی کرده و درنهایت با ارسال هلی‌کوپتر نجات دوم خود و امریش را از محوطه نجات دهد. در حین فرار با هلی‌کوپتر، ساحل‌آنتروپوس به سمت آن‌ها جهید ولی این بار با استفاده از مسلسل هلی‌کوپتر، اسنیک موفق شد متال گیر را متوقف و به دست و پای چپ او صدمه وارد کند. پس از این محققان اکس‌اواف متال گیر را تعمیر و آن را مجددا به غار پشت نیروگاه سراک انتقال دادند.

در رویارویی نهایی بین اسنیک و اسکال فیس، فرمانده XOF دستور داد تا مرد در آتش با اسنیک مبارزه کند؛ با این حال او در میانه کار به شدت مبهوت گردید. در این زمان سایکو مانتیس که کنترل متال گیر را در اختیار داشت، بدون آگاهی دیگران با ایلای، پسر ژنتیکی بیگ باس متحد شد وبه او که در هلی‌کوپتر دایموند داگز بود اجازه داد تا از طریق خودش متال گیر را کنترل کند. متال گیر تحت فرمان ایلای، از مرد در آتش به عنوان محرک اولیه استفاده کرد و در ادامه و درجریان خروج از غار به قلع و قمع نیروهای XOF پرداخت. متال گیر پس از خروج از غار از حالت نشسته به حالت ایستاده در آمد که باعث وارد شدن صدمات شدید به آرکی‌باکتری‌های غنی‌شده و برخی دیگر از جنگ‌افزارها و سخت‌افزارهای آن شد. ساحل‌آنتروپوس پس از این با انداختن داربستی بزرگ روی اسکال فیس او را نیز زمین‌گیر کرد و در ادامه به عاملی برای انتقام‌جویی ایلای از پدرش تبدیل شد. ایلای که از طریق سایکو مانتیس متال گیر را کنترل می‌کرد به تعقیب اسنیک پرداخت و پس از وازگون کردن خودرو نظامی او در حین فرار، در ادامه با "شمشیر عظیم نانو-فیبری" خود هلی‌کوپتر نجات را منهدم کرد. با توجه به شرایط، میلر به اسنیک گفت چاره‌ای جز مبارزه با متال گیر در این زمان وجود ندارد؛ به این ترتیب یک نبرد تمام عیار میان آن‌ها شکل گرفت. گرچه قدرت هسته‌ای ساحل‌آنتروپوس غیرفعال شده بود ولی این متال گیر همچنان سلاح‌های ویرانگر متنوعی دراختیار داشت. به هر شکل در پایان این نبرد نفس‌گیر اسنیک در نهایت به پیروزی رسید و موفق شد آن را متوقف کند. پس از این و با وجود مخالفت اولیه میلر و اسنیک، دایموند داگز درنهایت متقاعد شد ساحل‌آنتروپوس را به پایگاه مادر برده و آن را در بخش تحقیق و توسعه مستقر کند.


جابجایی


برای یک دوره نسبتا طولانی، ساحل‌آنتروپوس در پایگاه مادر باقی ماند ولی علیرغم تلاش میلر و اسنیک برای عدم دسترسی امریش به نزدیک شدن به متال گیر، امریش مخفیانه موفق شد ین سلاح را تعمیر کند. پس از کامل شدن فرایند تعمیر، ایلای یک بار دیگر با همراهی سایکو مانتیس کنترل ساحل‌آنتروپوس را در اختیار گرفت و این بار با راه‌انداختن یک شورش، موفق شد همراه با خود دیگر کودکان سرباز را نیز از پایگاه خارج کند. درحالی که دایموند داگز موقتا پیگیری آن‌ها را رها کرد، ایلای و سایکو مانتیس ساحل‌آنتروپوس را به آفریقا انتقال دادند. مدتی بعد، خلبان هلی‌کوپتر دایموند داگز که توسط ایلای و سایکو مانتیس مجبور شده بود تا سربازان کودک را از پایگاه مادر به آفریقا انتقال دهد نجات پیدا کرد و موقعیت تقریبی بچه‌ها را به میلر و اسنیک اطلاع داد. هنگامی که اسنیک به منطقه رفت، او متوجه شد که بازماندگان XOF حملاتی را به ایلای ترتیب داده‌اند تا ساحل‌آنتروپوس را پس بگیرند. با این حال بسیاری از آن‌ها به خاطر تله‌ها و بمب‌های انفجاری کودکان سرباز کشته شدند. اسنیک راه خود را به مرکز جزیره هموار کرد و درنهایت با رسیدن به ساحل‌آنروپوس، ایلای را دید که در کابین هدایت متال گیر، همراه با دیگر کودکان حضور دارد. اندکی بعد نیروهای XOF که خود را به محل رسانده بودند او را زدند و به ایلای تیراندازی کردند؛ گرچه تیرها با وجود سایکو-مانتیس روی ایلای بی اثر بود. ایلای در ادامه متال گیر را فعال و شروع به گشودن آتش روی نیروهای دشمن کرد تا اینکه درنهایت میان درگیری اسنیک را دید. پس از اینکه برای لحظه‌ای ایلای حملاتش را متوقف کرد و گفت قصد دارد تا انتقامش را بگیرد، نبرد این دو شروع گردید.

جنگ دوباره ونوم با ساحل‌آنتروپوس نزدیک و سخت دنبال می‌شد تا اینکه بالاتنه متال گیر منفجر گردید و دیگر توان اجرایی برای سلاح باقی نمانده بود. درحالی که ایلای و سایکو مانتیس سرانجام شکست خورده بودند، با خروج ایلای از کابین تعدادی از نیروهای XOF برای کشتن او نزدیکش شدند. اسنیک در این زمان با یک حمله غافلگیرانه این نیروها را کشت ولی به زودی باید با نیروهای پشتیبانی XOF مواجه می‌شد. پس از انفجار یک نارنجک در نزدیکی اسنیک، ترکش بزرگ و شاخ مانندی که روی جمجمه‌اش بود جابجا شد و باعث تشنج مغزی وی گردید. در حالی که این اتفاق باعث شد تا بینایی وی دچار مشکل شود، او بار دیگر به درگیری برگشت اما در زمان هدف‌گیری به خاطر اشتباه در تشخیص رنگ‌ها به جای شلیک به سرباز XOF تصادفا به ایلای شلیک کرد. او در ادامه به سمت پیکر بی‌حرکت ایلای دوید و به خاطر اشتباهش سوگواری کرد. با این حال در ادامه مشخص شد ایلای به خاطر داشتن جلیقه ضد گلوله زنده مانده است. پس از این، چندین هلی‌کوپتر دایموند داگز قطعات تکه تکه شده ساحل‌آنتروپوس را با خود از جزیره خارج کردند. سرنوشت نهایی این سلاح پس از این رویداد مشخص نیست.


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری