45 مقاله
در این ویکی

مزدور


Movyn

مزدوران (انگلیسی: Mercenaries) که گاهی به اسامی دیگری چون mercs، سربازان پولی (soldiers of fortune)، یا سگ‌های جنگی (dogs of war) نیز شناخته می‌شوند، سربازانی هستند که در ازای دریافت سود در جنگ‌ها یا درگیری‌ها مبارزه می‌کنند و اغلب خدمات خود را به بهترین پیشنهاد می‌فروشند. از آنجایی‌که آن‌ها معمولا به مشتریانشان که پول خدمات‌شان را پرداخته‌اند وفادار هستند تا به ملت/آرمان خود، مزدوران اغلب به عنوان نیروهایی غیرقابل اعتماد نیز شناخته می‌شوند. مزدوران همچنین غیر از مبارزه در میدان جنگ، ممکن است برای انجام ماموریت‌های کوتاه‌تر مثل کشتن اهداف خاص نیز استخدام شوند. برخی سربازان نیز به دلایل دیگری به گروه‌های مزدور می‌پیوندند؛ دلایلی همچون علاقه به میادین جنگ و مبارزه از آن جمله هستند.

 تاریخچه

افرادی همچون سالید اسنیک، گری فاکس، آسلات یا ساموئل رودریگز از جمله مزدورانی هستند که به دلایل غیر مالی و کسب سود و صرفا به خاطر عشق به میدان جنگ به عنوان مزدور می‌جنگیدند. برخی نیز مثل بیگ باس به عنوان راهی برای نجات سربازان بی‌گناه و بی‌خبر از همه‌جا که بازیچه دست سیاستمداران می‌شدند، تصمیم به ایجاد گروه‌های مزدوران می‌گرفتند. برخی از گروه‌های مزدوران نیز ممکن است تا حدی متفاوت از سایرین و مورد اقبال‌تر باشند. این گروه‌ها که به نام شرکت نظامی خصوصی (Private Military Companies یا PMC) نیز شناخته می‌شوند، اغلب بار منفی کم‌تری نسبت به لفظ "مزدور (Mercenary)" دارند.

 


برخی مزدوران شناخته شده


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری