45 مقاله
در این ویکی

زیرو


Movyn

 

Zero

gallery_1_10_7808.jpg

 

اطلاعات شخصی

 
نام اصلی David Oh
 
نام‌های مستعار دیگر "O"
Major Tom
Major Zero
Cipher
 
ملیت بریتانیا
 
تولد ۱۲ آگوست ۱۹۰۹
اکستر، انگلستان
 
مرگ ۲۰۱۴ (۱۰۹ سال)
آرلینگتون، ویرجینیا، ایالات متحده
 

اطلاعات فیزیکی

 
رنگ چشم آبی تیره
 
رنگ مو سفید
 
قد ۱۸۴ س.م
 
وزن ۷۸.۹ ک.گ
 

اطلاعات جانبی

 
وابستگی S.A.S
MI6
CIA (گروه فاکس)
UMA
میهن‌پرستان
 
شناخته شده برای فرمانده نیروهای ویژه
 
ارتباطات یک خواهر
 

اطلاعات در بازی

 
دیده شده در متال گیر سالید ۳: اسنیک ایتر
متال گیر سالید: پورتابل آپس
متال گیر سالید ۴: سلاح‌های میهن‌پرستان
متال گیر سالید: رهرو صلح
متال گیر سالید ۵: گراند زیروز
متال گیر سالید ۵: فانتوم پین
 
صداگذارها جیم پیداک (MGS3, MPO)
نانوشته (MGS4)
تایم وینترز (فانتوم پین)
 
خلق شده توسط هیدئو کوجیما

زیرو (انگلیسی: Zero) با نام اصلی دیوید اُه (David Oh) که با نام‌های مستعار دیگری چون "اُ" ("O"سرگرد تام (Major Tomسرگرد زیرو (Major Zero) و سایفر (Cipher) نیز شناخته می‌شود، عضو سابق واحد sAS نیروی هوایی بریتانیا و درادامه نخستین فرمانده نیروهای ویژه واحد فاکس در سازمان CIA بود. پس از اینکه سرگرد زیرو و بیگ باس به عنوان یکی از اعضای اصلی میهن‌پرستان این سازمان را تاسیس کردند، این دو دوست قدیمی در ادامه و پس از آگاهی بیگ باس از پروژه کودکان وحشتناک، دشمنی تلخی میان‌شان پدید آمد.معرفی


دیوید اُه (David Oh) در ۱۲ آگوست ۱۹۰۹ در اکستر انگلستان متولد شد. در سال ۱۹۴۱، دیوید به عنوان یکی از نیروهای Rayforce فعالیت می‌کرد و در جریان یک ماموریت در کشور مصر نیز حضور داشت. او در این دوره با یک سرباز آمریکایی به نام باس آشنا شد و در ادامه و زمان حضور در واحد sAS نیروی هوایی بریتانیا نیز این دو درکنار هم بودند. دیوید همچنین در زمان حضور در SAS، یک قاتل مجارستانی با صورتی به شدت زخمی به نام اسکال فیس را در این واحد استخدام کرد. اسکال فیس به تازگی از شوروی خارج شده بود و مهارت‌های او به عنوان یک قاتل و همچنین فنون جنگی و تاکتیک‌های نظامی او، باعث شده بود تا دیوید تحت تاثیر قرار بگیرد. پس از استخدام او در SAS، دیوید اسکال فیس را به سرعت به درجه XO ارتقا داد.

دیوید پس از این به MI6 رفت و با اسم رمز "O" فعالیت می‌کرد. او درنهایت درجریان یک برنامه محرمانه از سازمان خود در بریتانیا به CIA پیوست و دراینجا بود که اسم رمز زیرو (Zero) یا صفر (براساس اسم رمز قبلی‌اش یعنی (اُ یا O) را دریافت کرد. در سال ۱۹۶۲، زیرو به دکتر نیکولای سوکولوف و خانواده‌اش کمک کرد تا از شوروی خارج و به ایالات متحده پناهنده شود. با این حال پس از بحران موشکی کوبا و توافق سری شکل گرفته میان دو ابرقدرت، زیرو این بار مجبور شد تا سوکولوف را به شوروی بازگرداند. پس از بازگشت زیرو و ملحق شدن دوباره این دو به یکدیگر، آن‌ها یک واحد از نیروهای ویژه به نام واحد فاکس را در سازمان CIA تاسیس کردند. زیرو در این زمان برنامه خودش یعنی تلاش دوباره برای بازگرداندن سوکولوف را برای تاسیس فاکس داشت.

در CIA، زیرو دونالد اندرسون و دکتر کلارک را به خاطر اثبات توانایی‌شان به سازمان آورد، هرچند او در ادامه مجبور شده بود تا سه روز در ماه به خاطر اندرسون شکایت از کارمندان دریافت کند. او همچنین اقدام به تاسیس یک باشگاه با نام UMA کرد که خودش به عنوان رئیس و سایجنت (اسم رمز دونالد اندرسون) به عنوان معاونش در آن حضور داشتند. تا قبل از سال ۱۹۶۴، زیرو در پورتسموث، نیوهمپشایر اقامت داشت و برای یک یتیم نیز غذا و محل اقامتی فراهم کرده بود.

زیرو در ادامه با هدف ایجاد یک واحد کمکی و پشتیبان قدرتمند از نیروهای واحد فاکس، اقدام به تاسیس یک سازمان سایه و بسیار سری به نام XOF کرد و اسکال فیس را به عنوان فرمانده نیروی مخفی جدید منصوب نمود. XOF یک واحد ناشناس بود که مسؤلیت تامین منابع، پشتیبانی تاکتیکی و ارائه اطلاعات به اعضای واحد فاکس را به شیوه‌ای پنهان برعهده داشت. هدف کلی زیرو از تاسیس چنین واحدی که حتی اعضای فاکس نیز از آن بی‌اطلاع بودند، اطمینان از بقای عملیاتی نیروهای واحد فاکس در جریان ماموریت‌ها بود. هرگونه اطلاعات در مورد ماموریت‌های واحد XOF شدیدا طبقه‌بندی شده بود و حتی باس و CIA نیز از آن بی‌اطلاع بودند. با این حال بدون آگاهی سرگرد زیرو، اسکال فیس و تیم در سایه او، درحال انباشت نفرتی از عمیق از او و همچنین جک بودند.


ماموریت اسنیک ایتر


در آگوست ۱۹۶۴، سرگرد زیرو به عنوان فرمانده عملیات ماموریت بافضیلت در گروه فاکس مسؤلیت را برعهده گرفت. هدف از این ماموریت، بازگرداندن دوباره دکتر سوکولوف از شوروی بهایالات متحده بود. در این ماموریت، زیرو پشتیبانی یکی از اعضای واحد فاکس به نام جک را برعهده داشت و با او در مورد تاریخچه سوکولوف و تلاش قبلی برای انتقال او به آمریکا صحبت کرد. او همچنین گفت که این مهندس شوروی که درگذشته خواهان پناهندگی به آمریکا بود ولی پس از این در جریان توافق دو قدرت بار دیگر مجبور به بازگشت به شوروی شده بود، به احتمال زیاد شوروی قصد دارد از او برای تکمیل سیستم‌های جدید تسلیحاتی استفاده کرده و در جنگ سرد پیش بیافتد. او همچنین به جک هشدار داد که اگر در طول ۴ ساعت موفق به پیدا کردن و نجات سوکولوف نشود، فاکس نخواهد توانست این دو را از شوروی خارج کند. او همچنین اسم رمز Naked Snake را برای جک انتخاب کرد و در ادامه با توجه به فیلم فرار بزرگ اسم رمز خود را "سرگرد تام" معرفی کرد. زیرو در ادامه و پس از فرود اسنیک در منطقه زلینویرسک جزییات بیشتری از عملیات و محل اختفای سوکولوف را به جک داد.

درحالی که اسنیک پس از این درحال پیشبرد ماموریت خود بود، سرگرد زیرو برای اطمینان از موفقیت ماموریت، مخفیانه از اسکال فیس و تیم XOF خواست تا بر پیشرفت ماموریت اسنیک نظارت کنند. البته دستور اکید زیرو به اسکال فیس، خارج ماندن از دید و عدم تداخل با ماموریت اسنیک بود.
 

gallery_1_10_7808.jpg

زیرو درسال ۱۹۶۴

به محض رسیدن اسنیک به محدوده اختفای سوکولوف، زیرو در پیام رادیویی جدید به اسنیک گفت که لازم است حتما یک پیغام را از جانب او به سوکولوف برساند: "برای دیرکرد متاسفم". پس از نجات سوکولوف، زیرو باتوجه به رقابت شدیدی که میان KGB و نیروهای GRU پیش آمده بود از اسنیک خواست هرچه سریع‌تر همراه با سوکولوف آنجا را ترک کنند. در ادامه کار و باتوجه به شکست ماموریت بافضیلت به خاطر پناهنده شدن باس به شوروی و دخالت او در ماموریت اسنیک، سوکولوف بار دیگر توسط نیروی GRU دستگیر شد و این بار اسنیک شدیدا مجروح شده بود. زیرو در این زمان که بیش از شکست ماموریت، از پناهنده شدن باس و منفجر شدن یک مرکز تحقیقاتی با موشک هسته‌ای شدیدا شوکه شده بود گفت از این نظر برای او تعجب آمیز است که برای باس احترامی بیش از حتی اعضای خانواده خودش قائل بوده است. گرچه در ادامه او به اسنیک گفت همواره هاله‌ای از اسرار پیرامون باس وجود داشته است. او همچنین گفت شاید اسم رمزی کهبرای خودش انتخاب کرده درست نبوده و باید یک بار دیگر فیلم [فرار بزرگ] را تماشا کند.

پس از فرار اسنیک و بازگشت او، زیرو بار دیگر با او ملاقات کرد تا اطلاعات بیشتری در مورد ماموریت، دخالت باس و پناهنگی او و نقشه‌های کلنل ولگین به دست بیاورد. او همچنین پس از دادن یک سیگار کوبایی به اسنیک گفت دولت ایایلات متحده قصد دارد هرگونه دخالت در انهدام هسته‌ای مرکز تحقیقاتی شوروی را تکذیب کرده و آنرا با پناهنده شدن باس به شوروی ارتباط دهد. با توجه به شرایط جدید، زیرو ماموریتی جدید با عنوان Snake Eater را به جک محول کرد؛ اهداف این ماموریت، بازگشت مخفیانه دوباره به شوروی و منطقه زلینویرسک، نجات سوکولوف و این بار کشتن باس بود. او همچون عملیات قبل درکنار پارا مدیک (دکتر کلارک) و سایجینت (دونالد اندرسون) پشتیبانی رادیویی از اسنیک را برعهده داشت و همچنین بازهم مانند ماموریت قبل، اسکال فیس و تیم XOF را به عنوان پشتیبانان نامرئی اسنیک قرار داد. زیرو به اسنیک گفت که اگر این بار نیز شکست بخورد، نه تنها کل واحد فاکس ناموجود می‌شود بلکه خودش و اسنیک هم احتمالا کشته خواهند شد. اسنیک همچنین درجریان این ماموریت پشتیبانی یک جاسوس KGB یعنی ایوا را نیز دراختیار داشت.

وقتی مشخص شد سوکولوف متهم به فساد اخلاقی دررابطه با تاتیانا شده است، سرگرد زیرو با ناباوری گفت چگونه ممکن است مردی با چنین شرایطی متهم به انجام این کار شود. اسنیک دراین رابطه گفت همین خبرکافی است تا متوجه شوید که "انسان‌ها تغییر می‌کنند". درادامه و زمان بررسی هویت معشوقه سوکولوف، مشخص شد که او یک افسر KGB بوده اما درجه و رتبه سازمانی وی مشخص نیست. پس از اینکه به نظر رسید سوکولوف توسط کلنل ولگین به قتل رسیده است، زیرو به اسنیک دستور داد تا به افتخار دوست از دست رفته‌اش، اولویت اصلی خود را روی نابود کردن متال گیر شاگوهاد قرار دهد. او در ادامه صحبت‌های اسنیک درمورد صحبتش با سارو (که قبلا مرده بود) را شنید ولی بدون توجه به صحبت‌های اسنیک، از او خواست تا قبل از اینکه دیوانه شود با پارا-مدیک (پشتیبان پزشکی) صحبت کند. در پایان ماموریت، مهاجمان [واحد کبرا]] کشته شدند، متال گیر شاگوهاد نابود شد و ولگین و باس نیز شکست خوردند.

پس از اینکه اسنیک با موفقیت در ماموریت خود به آمریکا بازگشت، او لقب بیگ باس را از رئیس جمهور دریافت کرد. سرگرد زیرو نیز این موفقیت و دریافت لقب بیگ باس را به اسنیک تبریک گفت ولی اسنیک به خاطر کشتن استادش باس بیش از حد پریشان بود؛ پریشانی که باعث شد درنهایت گروه فاکس وکشور آمریکا را ترک کند و به عنوان مزدور به دیگر کشورهای جهان سفر کند.

پس از این، زیرو درگیر یک پروژه سری به نام "the cleanser project" بود که هدف از آن استفاده از عوامل بیولوژیکی (مانند انگل تارهای صوتی) برای هدف قراردادن یک نژاد کامل از انسان‌ها، به دلایلی ناشناخته بود. این طرح در ادامه توسط اسکال فیس و برای پیگیری اهداف مخرب خودش دنبال شد.


رویداد سن هیرونیمو

 

gallery_1_10_4265.jpg

زیرو در سال ۱۹۷۰

در نوامبر ۱۹۷۰، سرگرد زیرو به اتهام تحریک گروه فاکس به شورش دستگیر شد. واحد فاکس تبدیل به یک سازمان سرکش شد و پس از یک شورش سازمان‌یافته از CIA جدا گشت. آن‌ها در ادامه به یک پایگاه نظامی شوروی در آمریکای جنوبی واقع در شبه‌جزیره سن هیرونیمو حمله کرده و آنجا را به اشغال در آوردند. باتوجه به حضور بیگ باس در سن هیرونیمو، پارا-مدیک و سایجنت پس از این با فرکانس رادیویی اضطراری زیرو با او ارتباط برقرار کردند تا به او در پاک کردن اسم خودش و زیرو به عنوان متهمان این شورش کمک کنند.

زیرو و جاسوس سه‌جانبه CIA یعنی آسلات پس از این با یکدیگر در مورد این حادثه همکاری کردند تا میراث فلاسفه را به دست بیاورند. آن‌ها امیدوار بودند تا با تصاحب این میراث، فلاسفه را در شکل کنونی از بین برده و پس از اصلاح رویکرد سازمان را از نو و در شعبه آمریکایی آن بازتاسیس کنند. درحقیقت زیرو با استفاده از آسلات، یکی از اعضای فاکس یعنی ژن را تحریک به شورش و ربودن متال گیر بالستیک قاره‌پیما که متعلق به CIA بود کرده بود. از این طریق و با تهدید هسته‌ای شورشیان، موقعیت رئیس CIA به عنوان مسؤل این سلاح درخطر می‌افتاد. باتوجه به اینکه آسلات اوایل کار از هویت اصلی همدستش اطلاع نداشت، ژن سوءظن‌های خود را داشت و او را با عبارت "شخصی با اسم رمز مشابه یعنی Null" توصیف می‌کرد.

آنچه زیرو و آسلات نتوانستند پیش‌بینی کنند، این بود که ژن واقعا قصد شلیک جنگ‌افزار هسته‌ای متال گیر به ایالات متحده را داشت. او به شکلی زمینه‌چینی نمود که شلیک با حمایت شوروی انجام شده و از این طریق قصد داشت تا به تنش این دو ابرقدرت و جنگ سرد پایان دهد. با این وجود، بیگ باس و روی کمپل موفق شدند یک جنبش مقاومت در شبه جزیره تشکیل داده و درنهایت پرتاب موشک را متوقف کنند. در این میان، با توجه به اطلاعات به دست آمده از مدیر CIA از طریق متال گیر، زیرو آسلات را برای کشتن مدیر CIA فرستاد که در یک پناهگاه مخفی در زیر مرکز CIA حضور داشت. آسلات پس از انجام این ماموریت، اسناد مرتبط با میراث فلاسفه و فهرست اسامی اعضای این سازمان را نیز به دست آورد و به زیرو تحویل داد.

پس از پایان ماموریت بیگ باس درسن هیرونیمو، اتهامات از روی او و سرگرد زیرو برداشته شد و در ادامه زیرو همراه با پارا-مدیک، سایجنت و یک مامور دولتی به استقبال بیگ باس رفتند. از آنجایی که وقایع گذشته باعث انحلال واحد فاکس شده بود، در اینجا زیرو اسناد مرتبط با تاسیس یک واحد ویژه جدید را به عنوان جایگزین به بیگ باس داد.

زیرو پس از این اطلاعات مربوط به پروژه سرباز برتر را به آسلات داد و نکاتی در رابطه با ژنوم برتر را نیز به او گفت. آسلات پس از این پذیرفت که به همکاری خود با زیرو ادامه دهد؛ تحت این شرایط که بیگ باس نیز باید در سازمان جدید استخدام شود.


تاسیس میهن‌پرستانپروژه کودکان وحشتناک

gallery_1_10_14476.jpg

بیگ باس، دکتر کلارک، زیرو و دونالد اندرسون، بنیانگذاران سازمان میهن‌پرستان یا سایفر

زیرو همراه با آسلات، سایجنت، پارا-مدیک و بیگ باس سازمانی جدید به نام میهن‌پرستان را تاسیس کردند. با استفاده از میراث فلاسفه به عنوان یک منبع بی‌پایان مالی، زیرو امیدوار بود تا سازمان جدید با هدف قرار دادن آخرین رویای باس درکنار به کارگیری کاریزمای بیگ باس بتواند بار دیگر جهان را به وحدت برساند. زیرو از طریق کنترل اطلاعات و رسانه‌ها قصد داشت تا به هدف باس جامه عمل بپوشاند و هر روز نفوذش درمیهن‌پرستان بیش از گذشته می‌شد. به عنوان نتیجه، بیگ باس که از نقش تشریفات خود و همچنین روش رسیدن به هدف باس، یعنی کنترل اطلاعات ناراضی بود، رفته رفته با سرگرد زیرو دچار اختلاف نظر گردید. از آنجایی که ترس خروج بیگ باس از سازمان میهن‌پرستان وجود داشت، زیرو از پارا-مدیک (دکتر کلارک) خواست تا با ساخت کلون از بیگ باس، نماد کاریزماتیک میهن‌پرستان همچنان در این سازمان حفظ شود. این پروژه که با اسم رمز پروژه کودکان وحشتناک (Les Enfants Terribles) شناخته می‌شد، به شکل کامل محرمانه اجرا گردید. با این حال پس از اینکه بیگ باس درمورد این پروژه آگاه شد، به شدت آن را محکوم کرد و با قطع دوستی خود با زیرو ومیهن‌پرستان، کشور را ترک و در ادامه سازمان نظامی خود یعنی سربازان بدون مرز را تشکیل داد. پس از این، ایوا نیز میهن‌پرستان را ترک کرد اما آسلات به شکل محدود، ولی همچنان با سازمان همکاری داشت.

با از دست دادن بیگ باس، زیرو تصمیم گرفت از این پس پنهانی مدیریت سازمان را انجام دهد. او همچنین شخصا به نیروهای سازمان ماموریت محول نمیکرد؛ البته در این بین تنها یک استثناء وجود داشت و آن هم پاز اورتگا، کودکی یتیمی بود که درگذشته به وی کمک کرده بود. او با پاز در پنهانگاهش Hell's Kitchen واقع در منهتن دیدار داشت تا از طریق اوبا بیگ باس ارتباط برقرار کند.

رویداد رهرو صلح


درسال ۱۹۷۴، میهن‌پرستان که اکنون با نام سایفر (Cipher) شناخته می‌شوند، در پشت پرده رویداد رهرو صلح در کاستاریکا که در آن سلاح‌های مبتنی بر هوش مصنوعی هات کلدمن دخیل بودند قرار داشت. برای این کار، سایفر جاسوس سه جانبه خود یعنی پاز اورتگا را فرستاد تا با ارائه پیشنهاد کاری به معاون بیگ باس در سازمان جدیدش یعنی کازوهیرا میلر، به گسترش سازمان سربازان بدون مرز (MSF) کمک کند. هدف اصلی زیرو و سایفر در این زمان، وارد کردن بیگ باس به پروژه رهرو صلح و استفاده از توانایی‌های او بدون آگاهی خودش از اصل ماجرا بود.

سایفر به تعدادی از عوامل خود در MSF دستور داده بود تا مخفیانه تغییراتی در متال گیر ZEKE (یک متال گیر که توسط سربازان بدون مرزساخته شده بود) دهند تا در موقع لزوم از آن بهره‌برداری کنند. زیرو با این کار قصد داشت درصورتی که بیگ باس بازگشت مجدد به میهن‌پرستان را رد کرد، از سلاح به عنوان تهدید استفاده کند. با این حال این نقشه با شکست مواجه شد زیرا بیگ باس نه تنها علاقه‌ای به بازگشت نداشت بلکه با تهدید نیز مقابله کرد و درنهایت متال گیر ZEKE را از کار انداخت. پس از این سایفر تصمیم گرفت روی نقشه استفاده از پسران ژنتیکی بیگ باس، در زمان مناسب علیه او کار کند.


پس از رهرو صلح


در مارس ۱۹۷۵، زیرو از ماجرای حمله با پایگاه سربازان بدون مرز مطلع شد و اینکه گرچه بیگ باس از حملات جان سالم به در برده است اما اکنون در کما به سر می‌برد. درحالی که فقط می‌توانست در باره افراد پشت پرده حملات گمانه‌زنی کند، زیرو در ادامه با ایوا تماس گرفت تا او را مسؤل انتقال دوست در کمای خود، میلر و همچنین پزشک MSF از کلمبیا به یک بیمارستان امن در قبرس کند. او سپس برای نجات بیگ باس، طرحی را ارائه می‌کند که در آن "پزشک بی‌هوش" از طریق جراحی پلاستیک و توهم پیشاخواب تبدیل به "شبح (فانتوم) بیگ باس" (کپی بیگ باس) شود. از طریق جراحی پلاستیک می‌شد پزشک بی‌هوش را به شکل بیگ باس در آورد اما آنچه نیاز بود این بود که پزشک باید خود را دقیقا بیگ باس می‌پنداشت و از همین رو به روش توهم پیشاخواب نیاز بود. به این ترتیب زمانی که او به هوش می‌آمد خود را دقیقا بیگ باس می‌پنداشت و به عنوان بیگ باس حقیقی عمل می‌کرد تا فرصتی برای تجدید حیات بیگ باس فراهم شود. فرایند خروج از کما، جراحی‌های پلاستیک و اثر کامل روش توهم پیشخواب سال‌ها به طول می‌انجامید و از همین رو زیرو از آسلات خواست تا مراقب بیگ باس و "فانتوم بیگ باس" باشد. همچنین میلر نیز باید در دایموند داگز منتظر می‌ماند تا پس از به هوش آمدن، بیگ باس به عنوان رهبر این گروه بازمی‌گشت.

باتوجه به اینکه زیرو متوجه شده بود که اسکال فیس و تیم XOF سال‌هاست در تدارک حمله به بیگ باس و خودش بوده است، اطلاعات مربوط به فرایند انتقال و ایجاد یک کپی از بیگ باس را کاملا مخفی کرده بود؛ به شکلی که اسکال فیس هرگز نتوانست متوجه شود اکنون بیگ باس کجا است، تا اینکه آن‌ها متوجه شدند پاز زنده است. او سپس پاز را ربود چون او تنها کسی بود که از موقعیت کنونی و محل اختفای زیرو مطلع بود. با آگاهی از اینکه زیرو اکنون در خیابان دهم منهتن نیویورک حضور دارد و درحال درمان است، اسکال فیس برای او یک سنجاق سینه، درست مشابه و کپی سنجاق سینه‌ای که زیرو به "باس" داده بود فرستاد. این سنجاق بدون اطلاع زیرو، حاوی "ویروس تارهای صوتی" بود و پس از رسیدن به دست زیرو، باعث انتقال ویروس به بدن او شد. این ویروس به محض ورود بدن زیرو را دچار ناتوانی و دردی پنهان کرد. گرچه بهترین پزشکان و متخصصان، پس از این تلاش خود را برای درمان یا دست کم به تاخیر انداختن عوارض ویروس انجام دادند اما درنهایت زیرو متوجه شد که باید با سرنوشت خود کنار بیاید.

زیرو پس از این از استرنج‌لاو که پیش از این از MSF خارج شده بود، خواست تا یک شبکه هوش مصنوعی برای کنترل سازمان میهن‌پرستان طراحی کند؛ با این حال او نیز مجبور شد به خاطر "حادثه‌ای دیگر" این همکاری را ترک کند. زیرو پس از این فرماندهی میهن‌پرستان را به دونالد اندرسون سپرد که مشغول نظارت بر توسعه هوش مصنوعی مرکزی برای میهن‌پرستان با نام JD بود. زیرو همچنین قوانین خاصی برای هوش مصنوعی جدید وضع کرد تا از تکرار حوادث مرتبط با رویداد رهرو صلح جلوگیری کند. با این حال، از طرف دیگر اسکال فیس و گروه XOF به شکل موثری درحال پیشبرد نقشه‌های خود برای کنترل ماموریت‌های سایفر، از جمله برنامه از بین بردن "زبان انگلیسی" از طریق ویروس تارهای صوتی بودند و همین موضوع باعث شد تا زیرو تصمیم بگیرد با اتکا به منابعش خود را برای همیشه از دسترس اسکال فیس دور کند.

در سال ۱۹۷۷، زیرو با وجود ناتوانی زیاد به قبرس رفت تا برای آخرین بار با بیگ باس ملاقات کند تا علاوه بر خداحافظی، احتمالا کدورت‌های میان خودشان را نیز رفع کند. او درحالی نیویورک را ترک کرد و قصد داشت مقصدش را مخفی نگه دارد که با اجرای طرح خاموشی سراسری شهر و متوقف شدن سیستم حمل و نقل، یک خروج مخفیانه و موفق داشت.

درسال ۱۹۸۴ و با کشته شدن اسکال فیس، شرایط سلامت زیرو بحرانی شد و پزشکان مجبور شدند او را در وضعیت نباتی نگه دارند تا به این شکل بتواند به زندگی ادامه دهد. پس از این کنترل میهن‌پرستان به صورت کامل دراختیار هوش مصنوعی‌های این سازمان بود.

ادامه زندگی


متاسفانه برای زیرو، آنچه او برایش درطول زندگی تلاش کرد به نتایجی پیش بینی نشده منتهی شد؛ بیگ باس به جنگ‌های خود ادامه داد، با میهن‌پرستان مبارزه کرد و در کودتای نظامی زنگبار، رهبری مزدوران را برعهده گرفت. او درنهایت توسط یکی از پسرانش،یعنی سالید اسنیک در جریان پروژه کودکان وحشتناک شکست خورد و او نیز همچون زیرو به کما و زندگی در حالت نباتی محکوم شد. هوش مصنوعی‌های سازمان میهن‌پرستان نیز پس از این خارج از کنترل و به اراده خود کار می‌کردند و از طرفی دیگر، دو همراه وفادار و قابل اعتمادش یعنی اندرسون و دکتر کلارک نیز به تدریج به افراد فاسدی تبدیل شده بودند. انحراف هوش مصنوعی میهن‌پرستان به اینجا ختم نشد و در نهایت این هوش مصنوعی به کنترل یکی دیگر از فرزندان پروژه کودکان وحشتناک یعنی سالیدوس اسنیک درآمد که از آن برای اهداف جاه‌طلبانه خود استفاده کرد.

سلاح‌های میهن‌پرستان

gallery_1_10_21719.jpg

زیرو در سال ۲۰۱۴

در سال ۲۰۱۴، بیگ باس به هرشکل ممکن از کما خارج شد و متوجه شد که زیرو همچنان زنده است ولی در شرایط نباتی به سر می‌برد و تنها با تجهیزات پزشکی قادر به حیات هست. پس از آنکه یک ویروس رایانه‌ای هوش مصنوعی‌های میهن‌پرستان را از بین برد و اسنیک پیر موفق شد لیکوئید آسلات را شکست دهد، بیگ باس زیرو را با صندلی چرخ‌دارش به آرامستان آرلینگتون و بالای یادبود "باس" برد. در اینجا، بیگ باس به زیرو گفت "آنچه که شما برای جهان به ارمغان آوردید این بود که آن را درآستانه نابودی قرار دهید". او اضافه کرد که گرچه مدت زیادی میانشان رابطه بدی حاکم بود اما همه حسی که اکنون دارد "یک حس عمیق از اشتیاق و ترحم" است. بیگ باس در ادامه در مورد اینکه زیرو درباره او چه فکری می‌کند اندیشید و در ادامه دستگاه تنفسی را از وی جدا و باعث مرگ او و پایان دادن به این درگیری شد. در این زمان که زیرو به سختی قصد داشت تا به نفس کشیدن ادامه دهد، بیگ باس دستش را روی سینه زیرو گذاشت تا او را از حرکت بازدارد. با مرگ زیرو، دیکتاروی که او ناخواسته باعث آن شده بود به پایان رسید و درنهایت به آخرین روزهای دوستان سابقش، صلح بخشید.


منابع

  • Zero در وب‌گاه متال گیر ویکیا

ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری