45 مقاله
در این ویکی

پروژه کودکان وحشتناک


Movyn

bossbv8.jpg.0b023f4cf4e5aa921e3e1196c85f

کودکان وحشتناک (فرانسوی: Les Enfants Terribles) (مترادف انگلیسی: The Terrible Children) یک پروژه نظامی با پشتیبانی دولت ایالات متحده در اوایل دهه ۱۹۷۰ بود که هدف از آن ساخت کلون‌هایی از بیگ باس، سرباز افسانه‌ای گروه فاکس در دوران جنگ سرد بود. پروژه با محوریت سرگرد زیرو به عنوان رئیس سازمان میهن‌پرستان و دکتر کلارک انجام گرفت و به دلیل ماهیت سری و محرمانه‌ای که داشت حتی از خود بیگ باس نیز مخفی شده بود. نام پروژه احتمالا برگرفته از رمان و فیلمی فرانسوی در دهه ۱۹۵۰ بوده است که برای اشاره به خود کلون‌ها نیز استفاده می‌شود.پیش‌زمینه

با توجه به سوابق نظامی بی‌نظیر و شناخته شده، بیگ باس از همان ابتدای تاسیس سازمان میهن‌پرستان به دعوت سرگرد زیرو به آن‌ها پیوست تا به نمادی قهرمانانه برای سازمان جدید تبدیل شود. با این حال سازمان میهن‌پرستان گرچه هدف خود را تحقق آخرین آرزوی باس یعنی متحد کردن دوباره جهان و پایان دادن به جنگ سرد تعیین کرده و با همین دلایل نیز موفق به جذب بیگ باس شده بود؛ با این وجود زیرو روش خود را برای این اهداف پیاده کرد. با استفاده از میراث فلاسفه به عنوان یک منبع بی‌پایان مالی، زیرو از طریق کنترل اطلاعات و رسانه‌ها قصد داشت تا به هدف باس جامه عمل بپوشاند و هر روز به گسترش دامنه نفوذ میهن‌پرستان در آمریکا و جهان ادامه می‌داد. به عنوان نتیجه، زیرو از ترس جدایی بیگ باس از سازمان به خاطر تفاوت بینش و تحقق این اهداف، تصمیم گرفت تا با استفاده از میراث ژنتیکی سرباز افسانه‌ای به حضور او در سازمان تداوم ببخشد.

در سال ۱۹۷۱ زیرو پروژه کودکان وحشتناک (Les Enfants Terribles) را با هدف ساخت کلون‌هایی از سرباز افسانه‌ای شروع کرد و برای این کار دکتر کلارک را به عنوان مدیر اجرایی پروژه قرار داد. دکتر کلارک از بازماندگان تیم مورد اعتماد زیرو در دوره حضور در گروه فاکس بود که در جریان عملیات اسنیک ایتر نیز با اسم رمز پارا-مدیک و از طریق رادیو پشتیبانی پزشکی بیگ باس را برعهده داشت.


اسنیک‌های دوقلو

در سال ۱۹۷۲، با استفاده از آخرین فناوری کلون‌سازی آنالوگ و روش انتقال هسته سلول سوماتیک، DNA بیگ باس به تخمک‌های اهدایی دستیار ژاپنی دکتر کلارک منتقل شد و پس از باروری به رحم ایوا که شخصا برای رحم‌جایگزینی داوطلب شده بود منتقل شد. این پروژه درنهایت به موفقیتی انجامید که پیش از این ده‌ها آزمایش شکست‌خورده قبلی باعث ناامیدی سازمان شده بود. از هشت جنین شکل‌گرفته نیز ۶ جنین به عمد در همان ابتدای دوره رشد سقط شدند تا دو جنین باقی‌مانده شرایط مساعدتری برای رشد داشته باشند. دو جنین در ادامه به شکل متفاوتی مورد اصلاحات ژنتیکی قرار گرفتند به شکلی که یکی ازکلون‌ها بیشتر حاوی صفات غالب و دیگری بیشتر حاوی صفات مغلوب بیگ باس بود. جنین حاصل از صفات مغلوب با هدف ساخت "ابرسرباز فرودست" انجام گرفت چون درصورتی که صفات غالب در جنین بیشتر شود، کودک متولد شده از نظر ژنتیکی نمی‌تواند همچون یک "سرباز" عمل کند. از طرف دیگر جنین حاوی صفات مغلوب با هدف ساخت "ابرسرباز برتر" انجام گرفته بود.

از آنجایی که بیان ژن مربوطه دارای تفاوت ۰.۴۳ درصدی بود، این میزان به اندازه کافی پایین بود تا همه روش‌های موجود برای شناسایی تفاوت ژنتیکی دوقلوها را ناکام بگذارد. همچنین باتوجه به تخمک اهدایی دستیار دکتر کلارک، دوقلوها از نظر ظاهری با بیگ باس و به دلیل اصلاحات ژنتیکی غالب/مغلوب با یکدیگر نیز متفاوت بودند. ۹ ماه بعد ایوا با سلامتی کامل دو جنین را که با عنوان "مارهای دوقلو" معروف شدند به دنیا آورد. جنین حاصل از صفات غالب و برتر بیگ باس اسم رمز لیکوئید اسنیک (مار مایع؛ مایع به دلیل شخصیت سیال و غیرقابل پیش‌بینی) و نام رسمی ایلای و کودک حاصل از صفات مغلوب بیگ باس اسم رمز سالید اسنیک (مار جامد؛ جامد به دلیل شخصیت محکم و باثبات) با نام رسمی دیوید شناخته شدند. با وجود اینکه از نظر ژنتیکی یکی از دوقلوها با صفات غالب ساخته شده بود اما به لیکوئید به عکس باورانده شده بود که او همان جنین حاصل از صفات مغلوب بوده است. به عنوان نتیجه ایلای از همین کودکی نسبت به پدر ژنتیکی‌خود بیگ باس دچار نفرت شد.

از قضا اما، این پروژه دقیقا به همان دلیلی که زیرو قصد جلوگیری‌اش را داشت پایان پذیرفت؛ زمانی که بیگ باس متوجه انجام چنین پروژه‌ای با هدایت زیرو شد و میهن‌پرستان را با نفرت ترک کرد. به همین دلیل، زیرو زندگی مخفیانه در پیش گرفت، دستوراتش را از طریق پراکسی (به غیر از ارتباط با یک مامور) به سازمان انتقال می‌داد و درنهایت نام خود و سازمانش را نیز به "سایفر" تغییر داد. در سال ۱۹۷۴، اسنیک‌های دوقلو همچنان به عنوان دارایی‌های ارزشمند میهن‌پرستان یا سایفر نگه داشته شدند. همچنین گرچه در این زمان بیگ باس از آن‌ها جدا شده بود ولی کازوهیرا میلر آگاهی نسبی از این حقایق داشت.

در سال ۱۹۸۴ و هنگامی که بیگ باس پس از ۹ ماه کما با آسلات صحبت می‌کرد، آسلات به او گفت که دیوید (سالید اسنیک) هرگز آمریکا را ترک نکرده اما ایلای از سال ۱۹۷۶ و پس از خروج از بریتانیا، در آفریقا مفقود شده است. در پاسخ بیگ باس گفت که آن دو بچه‌های او نیستند و اگر روزی آن‌ها را دید حرف خاصی برای گفتن ندارد. گرچه در ادامه گفت با آن‌ها هم باید همچون دیگران، مثل آدم برخورد شود.


کودک سوم

سازمان میهن‌پرستان در همان سال ۱۹۷۲ یک فرایند مجزا کلون‌سازی از DNA بیگ باس را نیز به شکل مخفیانه پیگیری کرد که این بار کلون دچار هیچ گونه دستکاری ژنتیکی برای غالب کردن صفات غالب یا مغلوب نشد. کلون سوم که با پروژه "کلون برتر" شناخته می‌شد منجر به تولد کودکی شد که اسم رمز سالیدوس اسنیک (سالیدوس به معنی نه مایع و نه جامد) دریافت کرد. این کودک که با نام جورج شناخته می‌شد تحت مرقبت کامل میهن‌پرستان به عنوان "شاهکاری کاملا متعادل" قرار گرفت.

سالیدوس در اوایل دهه ۲۰۰۰ میلادی با نام جورج سیرز به ریاست جمهوری ایالات متحده دست پیدا کرد و حکومت او کاملا تحت نفوذ سری سازمان میهن‌پرستان قرار داشت. یا این حال ۴۳مین رئیس جمهور آمریکا نیز همچون پدر ژنتیکی‌اش بیگ باس علبه سازمان تغییر موضع داد و این به قیمت برکناری از ریاست جمهوری و زندگی مخفیانه برای او تمام گردید.


تعطیلی پروژه

مدتی پس از تولد سالیدوس پروژه به دلیل شکایات وارده از طرف شرکت بیوتکنولوژی ATGC تعطیل شد. بعدها در سال ۲۰۰۵، جیم هاسمن اشاره کرد که ساخته شدن سالید و لیکوئید اسنیک باعث سرافکندگی‌های زیادی از دهه ۱۹۷۰ شده که به عنوان "راز کوچک کثیف" روی شانه کشور سنگینی می‌کند.


پیری زودرس و ناباروری

درخوانش ژنتیکی هر کلون سندرم وارنر (نوعی از پیری زودرس که در افراد بالغ رخ می‌دهد) گنجانده شده بود تا یک فرایند خودتخریبی امن در زمان افتادن به دست دشمن و لو رفتن کدهای ژنتیکی وجود داشته باشد. همچنین این کار برای مواقع ضروری و زمانی که کلون‌ها علیه سازمان وارد عمل شوند نیز موثر واقع می‌شد. از میان کلون‌ها با این حال سالیدوس سال‌های بیشتری زندگی کرد.

هر سه کلون همچنین به دلیل دستکاری ژنتیکی نابارور محسوب می‌شدند. همین نیز باعث شد که سالیدوس آخرین میراثش را برای جهان باقی بگذارد چون تردیدی در وقوع مرگ زودرسش وجود نداشت. هر سه کلون همچنین به دلیل وجود توالی زنتیکی نابودگر امکان ایجاد کلون از روی خودشان را در عمل نداشتند.


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری