45 مقاله
در این ویکی

فاکس‌هاندfoxhound.jpg.75c371cd203ed374ff6660bf931

گروه واحد ضربت ویژه فاکس‌هاند (FOXHOUND) یک تیم کوچک و توانمند از واحد بلک آپس ارتش آمریکا بود که آن را بیگ باس (ملقب به سرباز افسانه ای) تاسیس کرده بود. درست است که کارایی این واحد بعد از چند سال تغییر پیدا کرد ولی اعضای آن مثل سابق متخصص ماموریت های تک نفره، مخفی کاری بودند تا با انقلاب های محلی، مشکلات منطقه ای و فعالیت های ترورستی جهانی در مناطق جنگی غیر قابل ورود که از نظر سیاسی نمی شد مداخله کرد مقابله کنند.معرفی

گروه فاکس هاند با هدف مقابله با گروه فاکس که توسط ژن به گروه سرکش و مخالف تبدیل شده بود ایجاد شد. گروه فاکس گروهی بود که سرگرد زیرو آن را ایجاد کرد که ماموریت های مخفی موفقی انجام دهد. ولی از ابتدای دهه ۱۹۷۰ آن گروه توسط ژن فاسد شد و علیه منافع عمل کرد. درحالی که سرگرد زیرو، اسنیک و سایر اعضای فاکس اولیه اعتبارشان زیر سوال رفته بود، گروه فاکس هاند در چنین حالتی تشکیل شد که با فاکس سرکش مقابله کند.

عوامل گروه فاکس هاند در ماموریت های آزمایشی بسیار سختی دوره دیده بودند و می توانستند ماموریت های مخفی قبول کنند. آنها درواقع نسخه های مدرن نینجاها در نظر گرفته می شدند.همچنین همه اعضای گروه از جنگ دیدگان باتجربه تشکیل می شدند که بسیاری شان هم سابقه عضویت در گروه های مزدور (سرباز قراردادی) داشتند.

به خاطر وضعیت که یک گروه واحد ضربت ویژه مجهز به تکنولوژی های مدرنی بودند، همه اعضای فاکس هاند شدیدا آموزش دیده بودند و انواع روش های زنده ماندن، هنرهای نظامی و مهارت های عملیاتی در شرایط سخت را تمرین کرده بودند. شامل مانورهای مختلف، تکنیک های شیرجه از هواپیما، نفوذ از اعماق آب،بقا در بیابان یا مناطق وحشی جنگی به مدت بسیار طولانی، استقرار سریع، ساخت مواد انفجاری، مهارت های برقراری ارتباط بی سیم، تهیه و استفاده مجدد از منابع دشمن، جمع آوری اطلاعات، انواع هنرهای رزمی، عملیات پزشکی اورژانسی، زبان های مختلف، و دستگاه های با تکنولوژی پیشرفته از موادی بودند که این سربازان در آن رشته ها آموزش میدیدند و کاملا ماهر هم می شدند.


تاریخچه

بیگ باس فاکس هاند را در سال ۱۹۷۱ تاسیس کرد. گروه دیگر مثل گروه فاکس در زیر مجموعه سیا نبود و فاکس هاند زیر مجموعه ازتش فعالیت میکرد.ارتش از سال ۱۸۶۴ به بعد این ایده را البته داشت. همینطور بیگ باس هم فقط اوایل کار و برای تاسیس و شکل دهی فاکس هاند حاضر بود و بعد از آن ارتش و هم آمریکا را ترک کرد تا گروه نظامی خصوصی خودش سربازان بدون مرز را در سال ۱۹۷۲ تاسیس کند.او ۲۰ سال بعد ولی برگشت و دوباره رهبری فاکس هاند را دراختیار گرفت ولی در طول این مدت نبودنش هم گروه با پایه هایی که او معین کرده بود سربازان بسیار ماهری در اختیار داشت.

در سال ۱۹۹۵ سالید اسنیک وارد واحد عملیاتی اصلی فاکس هاند شد و برای ماموریت اول هم به بهشت بیرونی ارسال شد تا یک سرباز قدیمی فاکس هاند به نام گری فاکس را نجات بدهد.سالید اسنیک در بهشت بیرونی متوجه این شد که فرمانده سربازان دشمن همان کسی است که فاکس هاند را تاسیس کرده و او خودش را همان بیگ باس معرفی کرد.سالید اسنیک این را نیز فهمید که بیگ باس چند سال قبل اینکه به فاکس هاند برگردد بهشت بیرونی را تاسیس کرده بوده و به عنوان فرمانده فاکس هاند یک سرباز تازه کار را به عملیات فرستاده چون در خفا می خواسته فاکس هاند در این ماموریت شکست بخورد.برخلاف خواست باطنی بیگ باس ولی سالید اسنیک نشان می دهد که چقدر سرباز باهوش و ماهری است و ماموریت را هم با موفقیت و کشتن بیگ باس تمام می کند. سالید اسنیک بعد این ماجرا خودش را از فاکس هاند بازنشسته میکند و گری فاکس هم که ناپدید شده بود.

از این ماموریت به بعد دیگر وجود واحد فاکس هاند عمومی شده بود و از حالت مخفی دیگر در آمده بود. با توجه به مرگ بیگ باس هم روی کمپبل جانشینش در فرماندهی فاکس هاند گردید. کمپبل در سال ۹۵ مجددا سالید اسنیک را برگرداند تا به ماموریت آشفتگی در سرزمین زنگبار برود. در این ماموریت هم معلوم شد که بیگ باس هنوز زنده بوده و افرادش در جنگ قدرت کنترل زنگبار را در دست گرفته بودند. اسنیک در این جا هم بیگ باس و هم گری فاکس را که با تیم بیگ باس بود شکست داد و آن ها را کشت.

در سال ۲۰۰۰، کمپبل از فرماندهی بازنشسته شد و لیکوئید اسنیک جایش را گرفت.زیرنظر لیکوئید، نظام اسم مستعار برای سربازان که کمپبل برداشته بود برگشت و سربازان میتوانستند در رشته خاصی که انتخاب کنند ماهر شوند. همچنین دستکاری زنتیکی سربازان هم برای اینکه در مهارت های مختلف متخصص شوند مجاز گردید. دکتر کلارک که مسئول این شاخه شده بود به زودی سربازانی این شاخه در فاکس هاند اضافه کرد که به نسل بعی نیروهای ویژه شناسایی می شدند. در سال ۲۰۰۵ این دسته از سربازان هم به فرماندهی لیکوئید سرکش شدند و علیه منافع دولت آمریکا شورش کردند. گروه اسم خودش پسران بیگ باس معرفی می کرد و در واقعه سایه موسی یک سلاح اتمی جدید هم ربوده بودند.گروه با این ترفند دولت را تهدید می کرد.این ماجرا باعث شد که کمپبل دوباره برگردد و اسنیک را برای حل معضل به جزیره سایه موسی بفرستد.ماموریتی که به موفقیت هم ختم شد و سالید اسنیک متال گیر رکس را غیر فعال و لیکوئید و فاکس هاند سرکش را شکست داد.

بعد از شورش سایه موسی اکثر اعضای فاکس هاند که سرکش شده بودند کشته شده بودند و فاکس هاند رسما منحل شد.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری