21 مقاله
در این ویکی

لست آو آس: قسمت دو


Movyn

The Last of Us Part II

The_Last_of_Us_Part_II.jpg.732e9839c43dc

توسعه دهنده ناتی داگ
ناشر سونی
نویسندگان

نیل دراکمن

هالی گروس

طراحان هنری اریک پانگیلینان, نیت ویلز, کنث سیسنو
موسیقی گوستاوو سانتولالا
سری لست آو آس
پلتفرم PlayStaion 4
سبک اکشن ماجراجویی-وحشت بقا
تاریخ انتشار اعلام نشده است

 

لست آو آس: قسمت دو (انگلیسی: The Last of Us Part II) یک بازی سوم شخص و اکشن ماجراجویی در ژانر وحشت بقا است که قرار است توسط استودیو ناتی داگ توسعه و توسط سونی، به شکل انحصاری تحت پلتفرم پلی‌استیشن 4 عرضه شود.

این بازی حکم دنباله برای بازی اول این سری را خواهد داشت که در سال ۲۰۱۳، و برای پلتفرم پلی‌استیشن ۳ عرضه شده بود. وقایع آن بازی، داستان سفری سرنوشت‌ساز، پر از خطر و درس را با محوریت دو شخصیت جول و الی روایت می‌کرد، که بایستی با دنیای پساآخرالزمانی و تباه شده پس از شیوع عفونت قارچی مغز دست به گریبان می‌شدند. قسمت دوم این بازی، قرار است ۵ سال پس از وقایع بازی اول باشد که در آن الی شخصیت اول خواهد بود.داستان

وقایع داستانی بازی لست آو آس: قسمت دو تقریبا ۵ سال پس از بازی اول دنبال خواهد شد؛ این یعنی ۲۵ سال از شیوع «عفونت قارچی مغز» گذشته است. در این دوره، الی ۱۹ سال و جول نیز در میانه دهه ۵۰ زندگی خود است. در حالی که تم و پس‌زمینه اصلی داستانی در بازی اول پیرامون عشق بوده است؛ در قسمت دوم این فضا، پیرامون «نفرتی» خواهد بود که الی دست به گریبان آن شده است.


شخصیت‌ها

  • الی، قهرمان و شخصیت قابل کنترل اصلی در قسمت دوم خواهد بود. او در گذشته، یکی از ساکنین و بازماندگان در منطقه قرنطینه بوستون بوده و نسبت به عفونت قارچی مغز مصون است. او در بازی اول ۱۴ سال داشت و شخصیت و کاریزمای کودکانه خود را داشت؛ با این حال سفر طولانی او همراه با جول برای رسیدن به فایرفلایز، تغییرات بزرگی را در شخصیت او پدید آورد. او در بازی دوم ۱۹ ساله خواهد بود و شخصیت پخته‌تری را نسبت به بازی اول خواهد داشت.
  • جول، قهرمان اصلی بازی اول است. او یکی از اولین شاهدان شیوع عفونت قارچی در آستین، تکزاس بود و تا ۲۰ سال آینده که شیوع بیماری پایه‌های زندگی بشر را نابود کرده بود نیز موفق به بقا شده بود. او در بازی دوم در میانه دهه ۵۰ عمرش قرار خواهد داشت.
  • یارا (ویکتوریا گریو)
  • لو (ایان الکساندر)
  • امیلی (امیلی سوالو)
  • شخصیت نامعلوم (شانون وودوارد)
  • شخصیت نامعلوم (لورا بایلی)

 


ساخت و توسعه

در فوریه ۲۰۱۴ بود که نیل دراکمن نویسنده و کارگردان بازی اول، ساخته شدن دنباله برای لست آو آس را «۵۰/۵۰» دانست و گفت که تیم توسعه حتما باید داستانی ارائه کند «که واقعا ارزش گفتن داشته باشد، و اسیر تکرار نشود». در جولا همین سال نیز آرن میر، گفت که نساختن دنباله برای بازی به منزله گفتن خداحافظی به استودیو و طرفداران خواهد بود. در دسامبر ۲۰۱۴، مایکل نولند از توسعه‌دهندگان بازی اول در ناتی داگ، اقدام به بروزرسانی اکانت لینکداین خود کرد و نام پروژه The Last of Us 2 را نیز اضافه کرد. البته به فاصله کوتاهی، پروفایل او مجددا بروزرسانی و این نام از آن حذف شد.

در ژوئن ۲۰۱۵، نولان نورث که در بازی اول شخصیت دیوید را نقش‌آفرینی کرده بود در پاسخ به سوالی درباره همکاری آینده با ناتی داگ، گفته بود که «درحال حاضر، آخرین همکاری مربوط به آنچارتد ۴: پایان یک دزد بوده است»؛ می‌دانم که آن‌ها لست آو آس ۲ را در پیش دارند اما شخصیت من در بازی لست آو آس به نوعی با یک مرگ قطعی مواجه شد. در پاسخ به این نظر، دراکمن نیز گفت که در ناتی داگ، تیم کوچکی از توسعه‌دهندگان در پی پیدا کردن ایده‌هایی برای دنباله لست آو آس بودند، اما این روند با شروع توسعه بازی آنچارتد ۴ تغییر کرد و تیم، تمرکز خود را روی آن بازی گذاشت.

در نمایشگاه ای۳ ۲۰۱۶، شایعات درباره دنباله لست آو آس زمانی داغ شد که گیم‌اینفورمر، به شکل صحوی تصاویر و اطلاعاتی از بازی دنباله را فاش کرد. اطلاعات مهم فاش شده پیرامون شخصیت الی است که در بازی دوم ۱۹ سال خواهد داشت و روایت داستان بازی بین دوران حال و گذشته خواهد بود. یک تصویر نیز در ۲۶ سپتامبر منتشر شد  که دست خالکوبی شده‌ای را که یک سوئیچ‌بلید را گرفته بود نشان می‌داد. با توجه به ماهیت سوئیچ‌بلید، مشخص شد که این دست متعلق به الی است.

سرانجام در ۳ دسامب ۲۰۱۶ و در رویداد PlayStation Experience بود که ناتی داگ برای اولین بار و به شکل رسمی از بازی The Last of Us Part II پرده‌برداری کرد؛ این معرفی همراه با یک تریلر پر حرف و حدیث بود که در آن الی، با صداگذاری اشلی جانسون مشغول نواختن گیتار و خواندن یک قطعه بود. در ادامه نیز این فرضه تایید شد که الی شخصیت محوری بازی بوده و قرار است نقش متفاوت را نسبت به جول بازی اول داشته باشد. حضور هر دو بازیگر نقش جول و الی، تروی بیکر و اشلی جانسون و نویسندگی نیل دراکمن در بازی نیز تایید شد. با در نظر گرفتن اینکه شان لیدن شروع روند توسعه بازی را در ابتدای راه اعلام کرده بود، ناتی داگ در این بازه زمانی هیچ تاریخ عرضه‌ای نیز مشخص نکرده بود. در مصاحبه‌ای دیگر، دراکمن ضمن ارائه توضیحات تکمیلی این بازی را «جاه‌طلبانه‌ترین بازی ناتی داگ» تا این زمان معرفی کرد.

در جلسه پرسش و پاسخ رویداد، دراکمن در پاسخ به سوالی درباره اینکه چه شد ناتی داگ درنهایت تصمیم به ساخت بازی دنباله گرفت؟ گفت: «با اینکه به نظر می‌رسید ساخت دنبال برای بازی یک امر بدیهی بوده است، با این حال این اصل موضوع نبود. ما می‌دانستیم که باید داستانی داشته باشیم که ارزش روایت داشته باشد... و پس از صرف چند سال بالا و پایین کردن ایده‌ها، درنهایت ما داستانی ساختیم که شایسته جول و الی باشد». او همچنین به این موضوع اشاره کرد که بازی در نهایت رایتگر ارتباطات انسانی است؛ چیزی که در بازی اول هم بود. دراکمن همچنین تاید کرد که گوستاوو سانتولالا برای تهیه موسیقی متن بازی بازخواهد گشت. موضوع تایید شده مهم بعدی، عدم حضور بروس استریلی در روند ساخت بازی دنباله بود؛ بروس در کنار دراکمن کارگردانی بازی اول را برعهده داشت و در تهه ایده‌های اولیه بازی دنباله نیز نقش‌افرینی کرده بود. دو خبر تایید شده بعدی نیز حضور هالی گروس، از نویسندگان سریال «وست‌ورلد» در پروسه نویسندگی بازی و حضور شانون وودوارد از بازیگران همان سریال در بازی بود که قرار است در بازی جدید ایفاگر نقشی باشد.

بازی لست آو آس: قسمت دو، از تکنولوژی جدید موشن کپچر و همچنین موتور بازی‌سازی کاملا جدد و متفاوت با بازی‌های قبلی برخوردار خواهد بود.

در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۷ و در رویداد Paris Games Week، ناتی داگ دومین تریلر رسمی این بازی را به نمایش گذاشت که محوریت آن، نمایش شخصیت‌های جدید بازی بود. در این تریلر، هیچ نشانی از الی یا جول نبود و به جای آن‌ها، شخصیت‌های جدیدی چون لو، یارا، امیلی و همچنین یک زن با هویت نامشخص که با بازی لورا بایلی نمایش داده شد حضور داشتند. فضای کلی این تریلر، به شکل غافلگیرانه‌ای تاریک و خشن بود و در کانال رسمی پلی‌استیشن در یوتیوب ۲٫۷ میلیون بازدید کسب کرد. دراکمن در مصاحبه‌ای تایید کرد که این شخصیت‌های جدید مکمل سفری خواهند بود که الی و جول در بازی در پیش دارند. او همچنین گفت که گمانه‌زنی وقایع تریلر، این که در کجا و در چه زمانی رخ می‌دهد را فعلا به طرفداران واگذار می‌کند.


منابع


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

سلام

باید پرسید از کجا فهمیدید که جول مرده؟ :) چون ناتی داگ رسما این موضوع رو تایید نکرده و بحث‌ها؛ بحث تئوری‌پردازی طرفدارها هست.

 

جول در بازی دوم حضور داره. چون تایید شده که تروی بیکر این نقش رو در قسمت دوم مجددا بازی خواهد کرد.

منتهی در مقاله اشاره نشده که جول زنده هست یا نیست. / بازی ظاهرا در بیش از یک بازه زمانی روایت می‌شه. و جول [اگر] زنده باشه در بازه زمانی مشخصی دیده می‌شه و [اگر] مرده باشه در بازه زمانی مشخصی اشاره می‌شه.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری