21 مقاله
در این ویکی

فدرا


Movyn

FEDRA_guard1_zps1f828f05.jpg.61b9235ebe3

فدرا (انگلیسی: FE.D.R.A) مخفف Federal Disaster Response Agency یا «آژانس فدرال مقابله با فجایع» یک گروه پیوسته و همکار با ارتش در بازی لست آو آس است. فدرا و ارتش، پس از شیوع لجام گسیخته و خارج از کنترل عفونت قارچی مغز، اقدام به برپا کردن و کنترل مناطق قرنطینه، کمپ‌های پزشکی صحرایی و ... برای نجات شهروندانی که هنوز به بیماری مبتلا نشده بودند کردند. صرف نظر از اهداف اولیه، شیوع عفونت بسیار سریع پیش رفت، تا جایی که بیش از ۶۰٪ جمعیت زمین را به خود گرفتار کرده بود. بدتر از همه، تا ۲۰ سال بعد هم همه تلاش‌ها برای ساخت روش درمان علیه افراد مبتلا بدون نتیجه بود. به عنوان نتیجه، بازماندگان زندگی بسیار سختی را در مناطق قرنطینه سپری و با بحران دائمی کمبود آذوقه و مایحتاج و جیره‌بندی مواجه بودند. فدرا و ارتش مجبور به حفاظت از مناطق قرنطینه علیه مبتلایان، شکارچیان و راهزن‌ها بوده و از طرفی هم برای کنترل انتظارات ساکنان مناطق قرنطینه مجبور به استفاده دائم از خشونت بودند. درحالی که دیگر دولتی باقی نمانده بود، فدرا و ارتش از جمله آخرین ساختارهای دولتی به جا مانده از قبل از روز شیوع هستند که در چالش دائمی با دنیای بیرون و درون مناطق قرنطینه و همچنین فایرفلایز بودند.عفونت قارچی مغز

پس از شیوع عفونت قارچی مغز در سپتامبر ۲۰۱۳، آژانس فدرال مقابله با فجایع (FEDRA) کنترل نیروهای مسلح آمریکا را دراختیار گرفت و رفته رفته با برپایی حکومت نظامی، خلا قدرت مرکزی را پر کرد. بیماری به سرعت از شخصی به شخص دیگر منتقل می‌شد و مبتلایان که از حالت انسانی خارج می‌شدند از شهروندان و اعضای خانواده‌هایشان بودند. فدرا که وظیفه مقابله با فجایعی از این نوع را برعهده داشت، با بحران سریع، مرگبار و تقریبا غیر قابل بازگشت مواجه بود. آن‌ها با کنترل ارتش، افراد غیر مبتلا را باید از تازه مبتلا (که عمدتا مبتلا بودنشان را پنهان می‌کردند) جدا می‌کردند و در مناطق ایزوله و قرنطینه نگه‌داری می‌کردند. تلاش‌های فدرا برای ساخت واکسن یا هر روش درمانی دیگر علیه عفونت قارچی مغز کاملا بی نتیجه بود. به عنوان نتیجه، در طول چندین سال بعد فدرا و ارتش از مناطق قرنطینه علیه تهاجمات بیرونی دفاع می‌کردند و وظفه توزیع آذوقه برای افراد غیرمبتلای ساکن را داشتند. در طول زمان، بیشتر مناطق قرنطینه در سراسر آمریکا با بحران کمبود آذوقه و جیره ساکنانش مواجه می‌شد و فدرا مجبور بود با حکومت نظامی و سرکوب مناطق را کنترل کند. چنین رویکردی باعث پیدایش گروهی همچون فایرفلایز شده بود که به عنوان گروه شبه‌نظامی قصد از قدرت ساقط کردن فدرا و برقرار کردن حکومت مرکزی همچون قبل از شیوع را داشتند. این گروه همچنین تلاش کردند تا امید پیدا شدن راه درمانی را هم زنده کنند.

فدرا کنترل مناطق قرنطینه و شهروندان غیر مبتلای ساکن در آن را، رفته رفته با روش سرکوب و رعب و وحشت دنبال کرد و هر شهروند که غیر قانونی از مناطق بیرون و مجددا وارد می‌شد را تحت بررسی سلامت قرار می‌داد. در این حالت، مامورین فدرا و ارتش افرادی که نشانه ابتلا به بیماری را داشتند بدون درنگ کشته می‌شدند. آن‌ها همچنین شهروندان را به کار اجباری در داخل یا خارج از مناطق قرنطینه وا می‌‌داشتند. با افزایش نارضایتی‌ها، مردم برخی مناطق دست به شورش زده و سرکوب می‌شدند. فایرفلایز در برخی مناطق دست به حمایت از مردم می‌زد که باعث شده بود در چند منطقه قرنطینه مردم فدرا و ارتش را سرنگون کنند. مردم این مناطق، عمدتا سربازان و ماموران فدرا را در ملا عام اعدام یا تیرباران می‌کردند. همین باعث هوشیاری بیشتر فدرا در مناطق دیگر و کنترل بیشتر مردم شده بود و آن‌ها اعضای فایرفلایز را نیز در فهرست تحت تعقیب قرار داده بودند. یکی از مهم‌ترین نمونه‌ها شورش در منطقه قرنطینه پیتسبورگ بود که با حمایت فایرفلایز به نتیجه رسید. با این حال گرچه به نیت برپا کردن شرایط بهتر صورت گرفت ولی ساکنین خیلی زود شرایطی بدتر و بدون نظ اجتماعی خاصی را در پیش گرفتند و به شکارچی تبدیل شدند. این وضعیت ول در بوستون پیش نیامد و ارتش فایرفلایز را علیرغم محبوبیت نسبی و مخفی که در بین برخی داشت سرکوب کرد. به طور کلی، فدرا و ارتش در مناطق قرنطینه که کمبود آذوقه و جیره در آن بیشتر مردم را تحت فشار می‌گذاشت منفورتر و فایرفلایز در میان بازماندگان محبوب‌تر بودند.

به هر شکل پس از ۲۰ سال از روز شیوع، این وضعیت همچنان ادامه داشت و بازماندگان به نظم بی نظمی که شکل گرفته بود خو گرفته بودند. فدرا و ارتش هم از بیشتر مناطق قرنطینه خارج شده بودند و در مناطق قرنطینه بزرگ‌تر و مهم‌تری مثل بوستون حضور داشتند. در بوستون، سطح امنیتی توسط فدرا و ارتش بسیار بالا بود و ایست بازرسی‌های زیادی برپا شده بود. آن‌ها محوطه بزرگی را با دیوار ۳۰ متری بتنی ایزوله کرده و در کنار دروازه‌‌های بزرگ نیز برجک‌های نگهبانی دایر کرده بودند. با وجود نگهبانی شدید از مناطق قرنطینه بزرگ، حملات مبتلایان و شکارچیان از بیرون و نارضایتی به خاطر شرایط کار اجباری و کمبود آذوقه از چالش‌های دائمی فدرا و ارتش بوده‌اند.


منابع

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری