• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - آبان 96   دوشنبه, 29 آبان 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.
13 مقاله
در این ویکی

تس


Movyn

Tess

large.Tess_2.jpg.59684a288173f2ef8cd4aba

اطلاعات شخصی

سن اواخر ۳۰
وضعیت مرده
تاریخ مرگ بهار ۲۰۳۳
وابستگی‌ها قاچاقچی
محل سکونت

بوستون

ارتباطات قاچاقچی‌ها، جول، بیل، مارلین، الی

اطلاعات بیولوژیکی

گونه انسان
جنسیت زن
نژاد سفید
رنگ مو قهوه‌ای
رنگ چشم قهوه‌ای

اطلاعات در بازی

دیده شده در

لست آو آس

صداگذار آنی ورشینگ
بازیگر و موشن‌کپچر آنی ورشینگ

 

تس (انگلیسی: Tess) یکی شخصیت‌های کمکی و همراه در بازی لست آو آس است. او مدت‌ها، شریک جول بوده و این دو به عنوان قاچاقچی در دنیای پساآخرالزمانی بعد از شیوع عفونت قارچی مغز زندگی می‌کردند.معرفی

تس برای اولین بار در دهه ۳۰ عمرش و در سال ۲۰۳۳ در بازی لست آو آس دیده شد. اطلاعات زیادی درباره او، تا پیش از شیوع عفونت قارچی وجود ندارد و احتمالا او قبل از شیوع یک دانش‌آموز یا دانشجو بوده است. در دوره‌ای از عمرش پس از شیوع انگل، او به یک قاچاقچی در منطقه قرنطینه بوستون تبدیل شد؛ در حالی که بازماندگان شیوع بیماری همه‌گیر در شرایط سخت معیشتی و جیره‌بندی همیشگی زندگی می‌کردند. او همچنین در دوره‌ای از عمرش با جول، یک قاچاقچی دیگر در بوستون آشنا شد و این دو در ادامه همیشه گروهی عمل می‌کردند؛ گروه قاچاقچی که جول نقش تهاجمی و تس نقش فکری را در آن بازی می‌کرد. در دنیای بی‌رحم پساآخرالزمانی، این دو گروه کارآمدی تشکیل داده و به یکدیگر وابستگی زیادی پیدا کرده بودند. با این حال مشخص نیست که این دو از نظر عشقی نیز به یکدیگر علاقه داشتند یا خیر.

تس ارتباطات و رابط‌های زیادی برای به دست آوردن جیره و ماحیتاج مختلفی مثل سلاح داشت. او و جول به طور کلی به بی‌رحم بودن خود نیز در میان قاچاقچیان دیگر مشهور شده بودند. یکی از رابط‌های تس که جول نیز با او آشنا بود، بیل بود که در لینکولن به تنهایی زندگی می‌کرد.


مواجهه با رابرت

در سال ۲۰۳۳ و ۲۰ سال پس از شیوع بیماری همه‌گیر و مرگبار عفونت قارچی مغز، همچنان هیچ راه درمانی برای بیماری پیدا نشده بود و جوامع با شرایط بی‌رحم پساآخرالزمانی خو گرفته بودند. تس به عنوان یکی از ساکنین منطقه قرنطینه شهر بوستون، یک قاچاقچی مایحتاج و آذوقه نیز بود. یک بار درحالی که جول به او گفته بود که مدتی تنهایش بگذارد، او شخصا به ناحیه غربی منطقه قرنطینه رفت تا با قرص (دارویی) کارت‌های جیره‌بندی مبادله کند. ساکنین تنها با داشتن کارت جیره قادر به دریافت جیره خود از ارتش بودند. او موفق شد تا به اندازه چند ماه کارت جیره جمع کند. با این حال در ادامه او مورد حمله افراد یک قاچاقچی دیگر به نام رابرت قرار گرفت. تس گرچه آن‌ها را کشت ولی خودش نیز کمی مجروح شد.

تس در ادامه به خانه جول رفت و وقایع را شرح داد. او توضیح داد که رابرت افرادی را برای کشتنش فرستاده چون محموله سلاح آن‌ها را تصاحب کرده است. پس از گفتن اینکه می‌داند رابرت الآن کجا مخفی شده، او درنهایت جول را راضی کرد تا بتوانند محموله‌شان را از رابرت پس بگیرند. به این ترتیب جول و تس همراه شده و برای پیدا کردن رابرت به انباری قدیمی ناحیه 5 رفتند.

در حین حرکت به سمت ایست بازرسی ارتش، مشخص شد که انبار آذوقه و جیره ارتش با کمبود شدید مواجه است و مردم چند روزی است که جیره کم‌تر دریافت می‌کنند. همچنن مشخص شد که به خاطر همین وضعیت، مردم بیشتری مخفیانه برای خروج از منطقه قرنطینه تلاش می‌کنند. یکی از این گروه‌ها، در حالی برگشت که دو نفر از آن‌ها به بیماری مبتلا شده بود. ارتش افراد مبتلا را بدون بحث و در لحظه مشخص شدن شرایط سلامتی می‌کشت. در نزدیکی ایست بازرسی و درحالی که تس و جول مجوز عبور به ناحیه دیگر منطقه قرنطینه را گرفته بودند، ناگهان نیروهای ارتش با حمله فایرفلایز مواجه شدند. انفجار در مقابل ایست بازرسی باعث مجروح شدن جول شد و تس و جول مجبور شدند مسیر را برگردند. تس در ادامه وسایل کمک‌های اولیه به جول داد تا جراحتش را مداوا کند. او سپس از طریق رابط‌هایی که داشت، مسیر جایگزین دیگری برای رفتن به ناحیه 5 پیدا کرد. در حین حرکت به سمت مسیرهای زیرزمینی، مشخص شد که غیر از خودشان، مارلین، رهبر گروه فایرفلایز هم به دنبال پیدا کردن رابرت است.

پس از برداشتن کوله و اسلحه، ان دو مسیر مخفی را دنبال کردند. در حین عبور از مسیرهای زیرزمینی، مشخص شد که بخش از تونل هوای آلوده و غشته به هاگ‌های قارچی دارد. این دو برای عبور از این محوطه ماسک گاز به صورت زدند و اندکی بعد مشخص شد که ریشه هوای آلوده چیست. دلیل این هوا، مرگ یک فرد آلوده به عفونت قارچی بود؛ پس از مرگ مبتلا، قارچ به رشد ادامه داده و رفته رفته تمام بدن شخص را در بر می‌گیرد. به این ترتیب توده‌ای قارچی ایجاد و از این طریق هاگ‌های زیادی از این نوع قارچ در هوا پراکنده می‌شود. تس و جول در ادامه مسیر چند رانر (اولین نوع از افراد مبتلا) را از پیش رو برداشته و از تونل و مسیر زیرزمینی خارج شدند. در ناحیه ۵، مردم شرایط بدتر و سخت تری را تجربه می‌کردند. تس در این منطقه نیز رابط داشت و درنهایت تایید شد که رابرت در انبار قدیمی ناحیه است.

large.59c2557f76822_TheLastofUsRemastered_20170218204013.jpg

پس از نفوذ این دو به داخل محوطه انبار قدیمی، مشخص شد که افراد رابرت پیش‌بینی درگیری با تس را می‌کنند. آن‌ها نگران بودند که یا تس، یا بدتر از آن جول به رابرت خواهند رسید. جول و تس پس از عبور از چند بازرسی متعلق به افراد رابرت، درنهایت به خودش نیز رسیدند. رابرت ابتدا تیراندازی و با تمام شدن فشنگ‌هایش پا به فرار گذاشت. آن‌ها در حین فرار، رابرت را به دام انداختند و با شکنجه و شکستن دست او اطلاعات لازم را کسب کردند. رابرت دراصل این اسلحه‌ها را به فایرفلایز فروخته بود و گرچه پیشنهاد همکاری مجدد برای پس گرفتن آن‌ها را داد، اما تس بدون تعلل او را به شلیک گلوله به قتل رساند. تس حالا به جول گفت که باید فایرفلایز را پیدا و هرطور شده آن‌ها را متقاعد کنند.


قاچاق الی

در حین صحبت درباره پیدا کردن افراد فایرفلایز، «مارلین»، رهبر این گروه از راه رسید. او قصد داشت با رابرت معامله کند. تس به مارلین گفت که محموله سلاحی که رابرت به فایرفلایز فروخته، برای خودش نبوده و متعلق به او و جول است. مارلین اما پس دادن محموله را رد کرد و گفت که برای گرفتن محموله هزینه داده و اگر تس و جول می‌]واهند آن‌ها را پس بگیرند، باید با او معامله کنند. او در ادامه پیشنهاد قاچاق چیزی به خارج از ناحیه قرنطینه را داد تا در ازی این کار، دوبرابر سلاح‌های محموله رابرت را برگرداند. تس و جول با قبول این شرایط، گفتند که ابتدا باید محموله‌شان را ببینند.

مارلین گرچه زخمی شده بود ولی این سه به سرعت مسیر خود را به سمت لوکیشن مد نظر مارلین دنبال کردند. در این مسیر، آن‌ها تعدادی سرباز ارتش را نیز کشتند و سرانجام به محل رسیدند. در اینجا، دختر نوجوانی به نام الی، ابتدا تلاش کرد به سمت جول ها حمله کند ولی توسط تس متوقف شد. مارلین به آن‌ها گفت که باید همین دختر را به ساختمان کاپیتول منتقل کنند؛ جایی که تعدادی از اعضای فایرفلایز منتظر هستند. پس از مجادله درباره اینکه جول نمی‌تواند یک دختر بچه را قاچاق کند، آن دو درنهایت متقاعد شدند تا با مارلین معامله کنند. به این ترتیب تس همراه با مارلین رفت تا اسلحه‌ها را از نزدیک ببیند و جول نیز همراه با الی، به آپارتمانی در بیرون از دیوار رفتند تا منتظر برگشت تس باشند. به این ترتیب تس و مارلین به کمپ فایرفلایز رفته و تس از وعده مارلین مطمئن شد؛ او وعده گرفتن بیش از سلاح‌های محموله خودشان را گرفت و به محل اختفای جول و الی برگشت.

با اطمینان از معامله، تس و جول همراه با الی مسیر خروج از منطقه و رسیدن به ساختمان کاپیتول را دنبال کردند. تس در اینجا گفت که این دختر حتما خیلی برای فایرفلایز مهم است و احتمالا دختر شخص مهمی بوده. تس همچنین به جول گفت که مارلین قصد نداشته برای این ماموریت به آن‌ها مراجعه کند و برای این کار، آن‌ها انتخاب اول و دوم مارلین نبودند. این سه به زودی توسط یک گروه از سربازان دستگیر شدند. درحالی که سرباز، با استفاده از یک دستگاه مشغول بررسی شرایط سلامت این سه نفر بود، الی به سرباز حمله کرد و با دخالت تس و جول، این گروه سربازان کشته شدند. در اینجا جول از طریق دستگاه تشخیص سلامتی، متوجه شد که الی به بیماری مبتلا شده است. او ابتدا تصور کرد که کل ماجرای انتقال دختربچه به خارج از منطقه قرنطینه، توطئه مارلین بوده و در حالی که قصد داشت الی را بکشد، متوجه جراحت انگلی الی شد. الی به جول و تس گفت که او در اثر گزش، سه هفته پیش به انگل مبتلا شده اما هنوز به یکی از «آن‌ها» مبتلا نشده است؛به این ترتیب فایرفلایز قصد دارد با آزمایش روی او به یک راه درمانی دست پیدا کند. با توجه به این‌که یک شخص مبتلا، حداکثر تا چند روز تغییر پیدا می‌کند، جول نمی‌توانست این حرف را باور کند. با این حال تس به این وضعیت و شرایط الی امیدوار بود و سعی کرد جول را مجدد متقاعد کند.

این سه قبل از اینکه کار دیگری انجام دهند، با ورود یک گروه دیگر از سربازان به محل مجبور به فرار شدند. آن‌ها به هر ترتیب از چند ایست بازرسی ارتش نیز عبور کردند و در ادامه که شرایط امن‌تر شد، جول تلاش کرد تس را متقاعد کند که مأمویت را رها کنند. با این حال تس به نوعی به الی و ادعایش باور داشت و جول نیز به ناچار آن‌ها را همراهی کرد.


پیدا کردن فایرفلایز و مرگ

با ادامه مسیر مشخص شد که جاده‌های اصلی منتهی به ساختمان کاپتول مسدود شده و آن‌ها باید راه‌های دیگری مثل تونل زیرزمینی مترو را دنبال کنند. این محل، مملو از موجوداتی به نام کلیکر بود که سطح پیشرفته‌تری به افراد تازه «مبتلا» شده داشتند. با عبور از این مانع، جول، تس و الی ادامه مسیر را از طریق مبارزه و فرار کردن از نوع دیگری از مبتلایان یعنی رانرها پیگیری کردند. پس از عبور موفق از چند منطقه خطرناک دیگر، الی به نوعی از جول ستایش کرد ولی جول در پاسخ گفت که آن‌ها تنها شانس آورده‌اند و عنصر شانس نیز دیر یا زود به اتمام می‌رسد. در یکی از ساختمان‌ها، به دلیل ریزش آوار جول از تس و الی جدا شد. تس و الی در حال مبارزه با افراد مبتلا بودند که جول نیز از راه رسید. با این حال اندکی قبل از رسیدن جول، تس از ناحیه گردن مورد گزش یک مبتلا قرار گرفت. این سه همه این مبتلایان را کشتند و مسیر را ادامه دادند؛ در حالی که تس موضوع گزیده شدن را پنهان کرد. او امیدوار بود که ماموریت درنهایت با موفقیت به پایان برسد تا فایرفلایز درنهایت به یک روش درمانی دست پیدا کند. به هر شکل این سه، درنهایت موفق شدند به محل مورد نظر در ساختمان کاپیتول برسند. برخلاف آنچه س امیدوار بود و همان‌طور که جول پیش‌بینی می‌کرد، تیم فایرفلایز همگی از قبل کشته شده بودند.

large.59f58f2babc0a_Tess_bite.jpg.f2cc73

با نزدیک شدن یک گروه گشتی ارتش به ساختمان، جول به تس گفت که دیگر همه چیز تمام شده و باید ماموریت و دختر را رها کرده و به خانه برگردند چون «آن چیز دیگر یکی از آن‌ها نیست». در این زمان، تس فاش کرد که در یکی از همین درگیری‌های منجر به رسیدن به کاپیتول، او هم دچار گزش توسط مبتلایان به ویروس شده است. او ملتمسانه به جول گفت که «درک می‌کند» که چرا نمی‌خواهد دختر را همراهی کند اما به خاطر بشریت هم که شده، باید الی را به فایرفلایز تحویل دهد. او جراحت خودش با الی را مقایسه کرد و گفت در همین فاصله کوتاه، تغییر را در خودش حس می‌کند و اینکه الی به بیماری مصون است یک حقیقت است و ارزش تلاش را دارد. به این ترتیب، تس تصمیم گرفت به جای تبدیل شدن به یک «مبتلا» در محل باقی بماند، با سربازان درگیر شود تا فرصتی برای فرار و دور شدن جول و الی پیدا کند. با رفتن جول و الی به طبقه دوم کاپیتول، تس نیز به زودی توسط سربازان کشته شد و این گروه به جستجوی ساختمان مشغول شدند.


منابع

مخفی کننده

الگو:شخصیت‌های لست آو آس

لست آو آس

شخصیت‌های اصلی جول - الی
شخصیت‌های مکمل

سارا · تامی · تس · رابرت · مارلین · بیل · هنری · سم · ماریا · کالوس · دیوید · جیمز · ایتن

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

Recommended Comments

در 2 ساعت قبل، رضا موسوی گفته است :

بسیار عالی

خواهش می‌کنم :)

لطفا از دکمه تشکر برای تشکر و ... استفاده کنید.

 

در بخش کامنت برای اظهار نظر درباره خود مقاله نظر بفرستید.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری