• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - دی 96   جمعه, 29 دی 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
13 مقاله
در این ویکی

سیلنس


Movyn

Sylens

سیلنس

large.Sylens.jpg.e104713d7f7dbaa51fb6a8c

 

نام اصلی سیلنس
قبیله بانوک
گونه انسان
وضعیت زنده
تولد ۲۹۹۴ (تخمینی)
ارتباطات

HADES

هلیس

کالتیست‌ها

شناخته شده برای جستجوگر، تعمیرکار و رمزگشایی از میراث تمدن قدیم
دیده شده در هورایزن زیرو دان
صداگذار لنس ردیک

 

سیلنس (انگلیسی: Sylens) شخصیت مکمل اصلی در بازی هورایزن زیرو دان است. او یک جستجوگر، مسافر سرگردان و کنجکاو و همچنین موسس گروه کالتیست‌ها نیز هست. او شیفتگی عمیقی به تاریخ و تکنولوژی‌های تمدن قدیم داشته و برای پیدا کردن حقایق بیشتر و پاسخ گرفتن به سوالات مختلفی که در این زمینه دارد، با ایلوی متحد می‌شود. او شدیدا مایل است بفهمد که چه حقایقی درباره پدید آمدن ماشین‌ها و نابود شدن تمدن قدیم وجود داشته است.پیش‌زمینه

large.5a3bd31e51fc0_HorizonZeroDawn_2017

سیلنس گذشته‌ای رمزآلود و پوشیده از خیانت دارد. تمام آنچه که درباره سیلنس قطعی است، این است که او از همان اوایل زندگی‌اش شیفته تاریخ تمدن قدیم (انسان‌های قبل از انقراض توسط طاعون فارو) و کشف اسرار آن‌ها بوده است. او تازه به سن بزرگسالی رسیده بود که به بن-اور (مرکز قبیله بانوک) آمد و موفق شد شمن (نوعی درجه بزرگ در میان بزرگان قبیله) آبادی Owl's Watch شود. او که معلومات زیادی درباره ماشین‌ها داشت، خیلی سریع خود را در میان بزرگان قبیله نشان داد و آن‌ها نیز اجازه حضورش در «مالم‌استروم» یا مقدس‌ترین محل بحث‌هایشان را دادند. او آخرین بار توسط بانوک‌ها در جلسه زمستان بلند در مالم‌استروم دیده شد. در جلسه بعدی، وقتی بزرگان به این محل آمدند، غارها را غارت شده و سیلنس را مفقود دیدند. هیچ کدام از گشتی‌ها که به دنبالش فرستاده شده بودند هم برنگشتند و مردم Owl's Watch هم در جستجوهایشان مشکوک شدند که دیگر اصلا سیلنسی وجود داشته باشد. این اتفاقات باعث شد تا برخی از بزرگان بانوک به این نتیجه برسند که آیا اصلا سیلنس از اول کار یکی از اعضای قبیله بانوک بوده است یا خیر؟

به هر شکل سیلنس زنده بود و در دنیای بیرون، به دنبال کوچک‌ترین سرنخ درباره تمدن قدیم و پیدایش ماشین‌ها می‌گشت. او اولین کسی بود که در ویرانه‌های گایا پرایم به جستجو پرداخت ولی درنهایت موفق نشد وارد درب اتوماتیک منتهی به مقر اصلی شود، چون سیستم هویت او را تایید نمی‌کرد. او البته در نزدیکی درب کارگاهی راه‌اندازی کرد تا روی ماشین‌های متلاشی شده و سایر میراث بازمانده از تمدن قدیم تحقیق کند. شاید مهم‌ترین لحظه زندگی ماجراجویانه سیلنس، وقتی بود که یک فوکوس شدیدا آسیب دیده را در ویرانه‌ها پیدا کرد. او هفته‌ها وقت گذاشت تا به ماهیت این دستگاه پی ببرد و پس از تعمیر هم متوجه دریافت سیگنالی بسیار ضعیف شد. او سیگنال را ردیابی و به جنگل جواهر رفت؛ جایی که در نهایت یک تایتان دفن شده و شدیدا تخریب شده را پیدا کرد که در خودش هوش‌مصنوعی فاسد شده HADES را نگه داشته بود. سیلنس هوش مصنوعی را تعمیر کرد تا جایی که HADES قادر بود صحبت کند. او در اینجا قراری با HADES گذاشت، اینکه سیلنس به HADES خدمت کند و هرچیزی که درباره دنیای جدید می‌داند را به او بگوید؛ در عوض سیلنس، اطلاعات جامعی درباره دانش‌های پایه از جمله فیزیک، ریاضیات و علوم کامپیوتر از HADES کسب کرد.


تاسیس گروه کالتیست

 ماجرای آزاد سازی و در ادامه آن جنگ داخلی کارجا، فرصت‌های خوبی برای سیلنس به دنبال آوردند. او برای شروع نقشه‌هایش ابتدا با کاهن اعظم باهاواس و همچنین هلیس رهبر گروه سایه کارجا ملاقات و به آن‌ها HADES را به عنوان همان سایه دفن شده حکمت کارجا معرفی کرد. کارجا یکی از قبایل متمدن‌تر در منطقه بود و گروه سایه کارجا، افرادی تندروتر بودند. سیلنس با این نمایش قادر بود توجه گروه سایه کارجا را جلب کند و سپس آن‌ها را ترغیب به تاسیس گروه کالتیست کرد. گروهی که برای HADES به عنوان سایه کارجا خدمت کرده و مریدین را به نام او پس بگیرد. سیلنس با کمک HADES صدها فوکوس دیگر هم پیدا، آن‌ها را تعمیر و به سربازان کالتیست داد که به خودی خود شبکه‌ای هم برای HADES ساخته می‌شد. سیلنس اما همشه جانب احتیاط را رعایت می‌کرد چون به HADES اعتماد نداشت. با این حال او تا وقتی که رفارهای مرموزی از HADES دید رفتار این هوش مصنوعی را زیر سوال نمی‌برد. HADES درواقع شروع به زنده کردن انواع خطرناکی از ماشین‌ها از زیر زمین می‌کرد که باعث نگرانی سیلنس شده بود. خوشبختانه برای او، سیلنس از همان ابتدا یک محل نفوذ مخفی برای شبکه در نظر گرفته بود که بدون اطلاع HADES، بتواند همه ارتباطات این هوش مصنوعی در شبکه را گوش کند.

در نهایت وقتی سیلنس کار تکمیل شبکه فوکوس‌ها را به پایان برد، HADES عمر مفیدش را پاان یافته تلقی و دستور کشتنش را صادر کرد که او با آگاهی از این دستور به سرعت فرار کرد و از آن به بعد یک فراری محسوب می‌شود.


اتحاد با ایلوی

large.Sylens-Horizon-Zero-Dawn.jpg.005f7

سیلنس وقتی از وجود ایلوی مطلع شد که این دختر که مجهز به یک فوکوس سالم بود، قبل از شروع یک مسابقه در قبیله نورا، با الین ملاقات کرد. اُلین نیز یکی از فوکوس‌های تعمیر شده سیلنس را استفاده می‌کرد که همین نیز باعث جلب توجه ایلوی شد و با الین صحبت کرد. به هر شکل این صحبت باعث شد تا ایلوی در رادار HADES و البته سیلنس قرار بگیرد. HADES که آنالیزی روی ایلوی انجام داده بود، حضورش را یک خطر دیده و به سرعت از طریق شبکه فوکوس‌ها دستور کشتنش را به سربازان سایه کارجا می‌دهد. همه این‌ها برای سیلنس محل سوال بود، این که یک عضو از قوم بدوی نورا چطور به فوکوس مجهز است و اینکه این دختر چقدر شبیه یک دانشمند از تمدن قدیم است. سیلنس فهمید که ایلوی از کشتار جان سالم به در برده و از آن به بعد از طریق فوکوسش فعالیت‌های او را زیر نظر قرار داد. او هرچقدر بیشتر فعالیت این دختر را دنبال می‌کرد، بیشتر به این نتیجه می‌رسید که ایلوی کلید نهایی و اصلی برای پی بردن به اسرار تمدن قدیم است.

سیلنس اولین بار از راه دور و از طریق فوکوس و امکان پروجکشن خودش را به ایلوی نشان داد. او خودش را معرفی نکرد ولی به ایلوی کمک کرد تا شبکه کالتیست‌ها را غیر قعال کند. سیلنس پس از این هم وقتی ایلوی به ویرانه‌های شرکت فارو رفته بود خودش را از طریق فوکوس نشان داد و راهنمایی‌های کلیدی در اختیارش گذاشت. با پیشروی بیشتر ایلوی، سیلنس هم که او را از طریق فوکوس زیر نظر داشت پیرامون طاعون فارو مطلع شد که شکش درباره نابود شدن تمدن قدیم به دست ماشین‌های فارو را تایید می‌کرد. همچنین به همن روش او از پروژه زیرو دان هم مطلع شد که درواقع یک اقدام متقابل برای مواجهه با نابودی تمدن اولیه بوده است. با این حال، ایلوی در جستجوی چیز دیگر، یعنی مادرش بود که هرگز او را ندیده بود و برای همین نیز از اینکه بعد از این همه جستجو به هدفش نرسیده عصبانی بود. سیلنس اما گفت که این طور نبوده چون ایلوی در چند دقیقه مسائلی را کشف کرده که خودش در طول چند دهه به آن پی نبرده بود. او سپس تصمیم گرفت ملاقات واقعی با ایلوی داشته باشد و در اینجا خودش را رسما معرفی کرد و به ایلوی گفت که اسرار ایلوی در واقع بخشی از یک شبکه بزرگ از اسرار کشف نشده است که همگی، به ارتباط میان ایلوی و سوبک ختم می‌شود. پس از مجادله، هر دو پذیرفتند که تحقیق بیشتر روی ماهیت پروژه زیرو دان هر دو آن‌ها را به پاسخ سوالاتشان می‌رساند. به این ترتیب سیلنس محل آخرین جایی که اسناد نشان می‌داد سوبک در آنجا بوده، یعنی مقر فرماندهی رباتیک ارتش را به ایلوی نشان داد.

ایلوی به محل مورد نظر رفت و متوجه شد که لوکیشن مقر پروژه زیرو دان کجا واقع شده است. براساس اطلاعات، سیلنس تایید کرد که این مقر اینک و در دنیای پس از تمدن قدیم در اعماق سیتادل در سان‌فال قرار گرفته است. در این محوطه، وفور سربازان مخفی سایه کارجا و شبکه بزرگ فوکوس‌هایشان، باعث می‌شد که ایلوی سریع‌تر در مرکز توجه قرار بگیرد. به توصیه ایلوی، سیلنس محلی که نقطه ضعیف دفاعی شبکه محسوب می‌شد را به شجاعان نورا نشان داد تا با یک حمله ایلوی شبکه به کلی تخریب شود. با اطلاعات دقیق‌تر درباره نقطه ضعف شبکه، ایلوی به محل نفوذ کرد ولی این را نیز متوجه شد که سیلنس خودش هم بخشی از گروه کالتیست‌ها بوده است. او به این ترتیب مجبور به اعتراف شد و گفت که به آن‌ها فقط کمک می‌کرده اما چیزی بیشتر از این ارائه نداد. پس از این نیز ایلوی قطعه مرکزی شبکه را تخریب کرد.

large.5a3bd321b4864_HorizonZeroDawn_2017

ایلوی در مقر پروژه زیرو دان، توجه شد که این پروژه نه یک عملیات نجات در برابر تهدید طاعون فارو، بلکه بازتولید شرایط مورد نیاز برای حیات در کره زمین بوده است. در این زمان بود که کالتیست‌ها به مقر حمله‌ور شده و ایلوی را اسیر کردند. پس از این، هلیس تصمیم گرفت ایلوی را در سان-رینگ انداخته و شاهد مرگش توسط ماشین‌های سرکش و فاسدی مثل بهیموث و کارپتورها باشد.برخلاف انتظار هلیس، ایلوی قادر بود موج حمله ماشین‌ها را دفع کند اما شوک برانگیزتر برای او، این بود که سیلنس شخصا به رینگ حمله ور شد و ایلوی را نجات داد. پس از فرار این دو و گم کردن نیروهای هلیس، سیلنس به ایلوی گفت که HADES قصد جمع کردن ارتشی از ماشین‌های فاسد شده به مقصد اسپایر را دارد تا آنجا را تحت کنترل درآورده و برای ارسال سیگنال استفاده کند. این عمل به تنهایی کافی بود تا خطر روشن شدن دث‌برینگرها جدی شود و به توصیه سیلنس، ایلوی باید به گایا پرایم رفته و مستر اورراید را به دست می‌آورد؛ چون فقط با این دستگاه ایلوی می‌توانست HADES را متوقف کند.

large.5a3bd32813172_HorizonZeroDawn_2017

در گایا پرایم، ایلوی وارد درب مهر و موم شده ورودی به مقر شد و سیلنس فاش کرد که قبلا به آنجا آمده اما هرگز نتوانسته بود از درب مهر و موم عبور کند. ایلوی در این محل، متوجه شد که دکتر سوبک درنهایت جان خودش را برای حفاظت پروژه و مقر گایا پرایم فدا کرده بود. او همچنین فهمید که تد فارو با از بین بردن هوش مصنوعی APOLLO، تمام معلومات و دانشی که قرار بود پس از انقراض، به نسل نوظهور برسد را تخریب کرده بود. این حقیقت باعث ناراحتی سیلنس شد که چرا این شخص با پی‌پروایی این میزان محلومات و دانش را برای همیشه به نابودی محکوم کرده بود. پس از مشخص شدن باقی حقایق، اینکه تمدن قدیم با خطر طاعون فارو منقرض شد و دکتر سوبک از طریق پروژه زیرو دان شانس بازتولید شرایط حیات به زمین را فراهم کرده و ایلوی نیز در واقع کلونی از دکتر سوبک بوده مقر را ترک کرد. در بیرون از مقر، سیلنس به شکل فیزیکی مجددا با ایلوی ملاقات و همه چیز درباره خودش، ارتباطاش با HADES و کالتیست‌ها را توضیح داد. او سپس نیزه خودش را به ایلوی داد تا مستر اورراید را روی آن نصب کرده و برای نابود کردن HADES از آن استفاده کند.

پس از نبرد نهایی، ایلوی HADES را با نیزه از بین برد ولی درواقع HADES نابود نشده بود و تحت کنترل سیلنس در آمد. سیلنس این هوش مصنوعی را در یک شی فانوس مانند به دام انداخت تا ببیند چه گروهی باعث فعال شدن HADES پس از قرن‌ها شده بود.


منابع

 • Sylens در وب‌گاه هورازیزن زیرو دان ویکیا

ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری