18 مقاله
در این ویکی

جوزف سیدجوزف سید | Joseph Seed

large.JosephCutout.jpg.923a98509aa6be75a

نام جوزف سید
لقب پدر ( The Father )
وضعیت نامشخص، به نظر مرده
نقش رهبر فرقه پروژه دروازه عدن
تولد 1974
محل اقامت هوپ کاونتی
ارتباطات

خانواده سید

جارچی‌ها

معاون جوان (انتخابی)

زن (مرده)

بچه (مرده)

شغل واعظ و خطیب
بازیگر و ضداگذار گرگ بریک
دیده شده در فار کرای 5

 

جوزف سید (انگلیسی: Joseph Seed) یا پدر ( The Father )، آنتاگونیست اصلی فار کرای 5 و فیلم درون دروازه عدن است. او بسیار تشنه قدرت و بی رحم است که در هوپ کاونتی (جایی خیالی در ایالت مونتانا) فرقه مذهبی تندرو به اسم پروژه دروازه عدن ساخته است. او بوسیله دو برادر و خواهر که به جارچی‌ها معروف شدند یعنی جیکوب، جان و فیث سید توانسته کل ناحیه را به کنترل خودش در بیاورد.جوزف بیان خوبی دارد و توانست طرفدارانی جلب کند که مثل او باور دارند به زودی دنیا نابود میشود و باید خودشان را با هرچیزی که بشود مثل اسلحه آماده کنند.فرقه او با روش هایی مثل اصلاح و توبه گیری و خشونت از بومیان عضو گیری میکنند.در تقابل هم یک گروه مقاومت از بومیان هم تشکیل میشود که خیلی از وقایع بازی فار کرای 5 مربوط میشود به جنگ گروه مقاومت با فرقه دروازه عدن.معرفی

JosephSeedPosterImage.jpg.0bdfb429b91e36


جوزف سید یک واعظ و خطیب مذهبی و بسیار تندرو است که در 1974 متولد شده است. او واقعا فکر میکند که خدا انتخابش کرده و به او الهامات شده که آخر دنیا خیلی زود از راه خواهد رسید. هدف او حفاظت از پیروانش که بچه هایش میداند است و آنها را میخواهد از پایان حتمی و فاجعه به دروازه عدن (بهشت) ببرد.

سید یک زمانی زن و بچه هم داشته و هر دو آنها وقتی در راه دیدن یک دوست بودند تصادف میکنند. زن او میمیرد و فقط نوزاد زنده میماند.در بیمارستان وقتی با دختر نوزادش را دادند که تنها کسی بود که برایش باقی مانده بود،او باور کرد که این پیام خدا بود که به او بفهماند که آخر دنیا از راه دارد میرسد و او که این را فهمیده باید کاری انجام دهد.جوزف اعتقاد داشت که دخترش در نقشه های او مانع است و او را قربانی میکند و او را میکشد.

جوزف در منطقه بزرگ هوپ کاونتی (جایی خیالی در ایالت مونتانا) در کلیسا واعظ میشود و تعداد زیادی پیرو جلب میکند. او هشدار میدهد که آخر دنیا نزدیک است،رسانه ها دروغگو هستند و وقتی که همه چیز در هرج و مرج است تبلیغ میکنند که همه چیز آرام است.او بعد خودش را منجی میداند و میگوید که مثل پدر برای بچه هایش (طرفدارانش) است و اسلحه بهشان نشان میدهد. میگوید که باید خودشان را آماده کنند. این فرقه تندرو دروازه عدن است. جوزف شخصا آدمی جامعه گریز و روان پریش است که وجدانش مشکلی با کشتن یا شکنجه یا غارت ندارد تا فرقه اش را بزرگ کند و پیرو جذب کند.صرف نظر از اینها جوزف در فار کرای 5 چند بار به شخصیت اصلی یعنی معاون جوان رحم میکند. حتی وقتی این فرد کل جارچی های او را کشته است به او یک شانس میدهد که بدون صدمه از هوپ کاونتی برود.

جوزف موقع صحبت کردن و خطابه خیلی آرام و کاریزماتیک است و کارش را برای قوی تر شدن و متقاعد کردن بقیه راحت میکند.ممکن است حتی او یک نوع قدرت های عجیب هم داشته باشد که مثلا منفجر شدن بمب اتمی که پیش بینی کرده بود (به نظر) درست از آب در آمد.یا جمله ای گفت (گاهی بهتره که تنهایی بری) که دقیقا جمله وایت‌ هورس موقع رسیدن هلی‌کوپتر بود.


سرنوشت

در پایان مخفی بازی فار کرای 5 اگر معاون جوان 5 دقیقه صبر کند و جوزف را دستگیر نکند کلانتر وایت‌هورس او و مارشال بورک را صدایش میکند میگوید بابد از کلیسا بیرون بروند.چون حدس میزند که فرقه ای ها برایشان تله گذاشتند. بورک تهدید میکند که هم کلانتر و هم معاون را دستگیر میکند ولی وایت‌هورس که از خطر بعد از دستگیر کردن مطمئن بود از کلیسا میرود. اینجا پس در همین شروع کار بازی تمام میشود.

large.Far-Cry-5-Secret-Ending.jpg.6d8502

در جایی از بازی که معاون جوان پیشنهاد از جوزف میگیرد. بدون صدمه از هوپ کاونتی برود یا بماند و به مقاومت ادامه بدهد. اگر بازیکن انتخاب کند و بماند، جوزف و فرقه اش که جارچی هایش حالا مردند میجنگند و شکست میخورند.ولی سید پیش بینی اش درست از آب در می آید و بمب اتمی کل ناحیه را از بین می برد. به نظر دیگر همه غیر از معاون و جوزف مرده باشند و در پناهگاه بورک معاون را به تخت می بندد. جوزف بعد دوچ را میکشد و بعد به معاون میگوید که در اصل باید او را به خاطر همه کارهایی که کرده بکشد ولی درعوض میخواهد او را ببخشد و به خانواده اضافه کند.ممکن است بخش هایی از این پایان تاثیر ماده بلیس باشد که به معاون جوان سرایت کرده و او را در وضعیت توهم برده باشد.

اگر معاون جوان در لحظه انتخاب تصمیم بگیرد که از هوپ کاونتی برود و فرقه و جوزف را به حال خودشان بگذارد،جوزف از معاون تشکر میکند و معاون و همکارانش مثل وایت‌ هورس از هوپ کاونتی میروند.در راه وایت‌ هورس رادیو را که روشن میکند ترانه Only You پخش میشود که قبلا فرقه از آن هم استفاده کرده بود تا با ماده بلیس معاون را متوهم کند.وقتی صفحه قرمز میشود ثابت میشود که شستشوی مغزی جیکوب سید روی معاون جوان هنوز هم کار میکند و موفق آمیز بوده است.این آهنگ مثل محرک در مغز معاون عمل میکند و به نظر معاون جوان همه همکارانش را میکشد.

بعد از تکمیل رویدادهای منطقه جوزف،در نقشه مشخص میشود که جوزف سید مرده و بالاخره هوپ کاونتی آزاد شده است. این میتواند نشان بدهد که معاون جوان به نظر در هر دو پایان وقایع را در توهم با ماده بلیس و خارج از کلیسای جوزف تجربه کرده است.


نکات

  • جوزف سید با 44 سال سن جوان ترین آنتاگونیست مجموعه فار کرای است. هویت ولکر در فار کرای 3 45 ساله بود.
  • ظاهر جوزف سید خیلی شبیه به رهبر واقعی یک فرقه به اسم دیوید کورش است.معلوم نیست که این شباهت عمدی بوده یا خیر.
  • جوزف سید تنها ضدقهرمان مجموعه فار کرای است که در وقایع بازی زنده می ماند.
  • او در بدنش چندین جای خراش و برند دارد که گناهانش یعنی طمع، شکم پرستی و هوس روی بدنش حک شده است.
  • از روی موسیقی متن  داخل بازی  Now He's Our Father به نظر او زمانی در باغی کار میکرده، بی خانمان بوده و برای مدتی هم زندانی بوده است.


منابعبازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری