369 مقاله
در این ویکی

فاجعه توبا


Movyn

نماد ویکی‌پدیا

f232bb1575ea10ecbccc28c21c967f56.jpg.694

فاجعه توبا (انگلیسی: Toba catastrophe) که به نام فاجعه اول نیز شناخته می‌شود، یک رویداد تاریخی در حیات کره زمین می‌باشد. این رویداد که پیش از آغاز تاریخ بشر و در سال ۷۵۰۰۰ پیش از میلاد به وقوع پیوست باعث تغییرات گسترده زیست محیطی و نسلی در میان موجودات زنده شد. در پایان این فاجعه، افراد تمدن اولیه و انسان‌ها هر دو در معرض انقراض شدید قرار گرفتند و تعداد بسیار اندکی از هر دو گونه باقی ماند. در حقیقت این دوره مصادف بود با درگیری این دو گونه که با وجود فاجعه توبا، درگیری خاتمه پیدا کرد و از هر دو گونه تنها تعداد اندکی در جریان فاجعه زنده ماندند.
در دوران مدرن این فاجعه اغلب به دلیل فوران آتشفشان توبا ذکر می‌شود درحالی که واقعیت آن ناشی از خروج جرم از تاج خورشیدی بوده است.
چنین فاجعه‌ای با این قدرت در سال ۲۰۱۲ نیز رخ داد ولی دزموند مایلز با از خود گذشتگی مانع نابودی دوباره حیات در زمین شد.

 پیش از فاجعه

افراد تمدن اولیه به دلیل نبرد با انسان‌ها نتوانستند وقوع فاجعه توبا (Toba catastrophe) را پیش بینی کنند، تا زمانی که دیگر برای هر کاری دیر شده بود. با این وجود برخی از افراد تمدن اولیه تلاش کردند تا مانع این فاجعه شوند یا دست کم روشی برای جلوگیری از آن در آینده و برای نسل‌های بعدی پیدا کنند. این کارها توسط افراد مشخصی از تمدن اولیه و در معبدهای مخصوص و نهان انجام شد.

به گفته ژوپیتر، تمدن اولیه ۶ روش برای مقابله با این فاجعه درنظر گرفت ولی هیچ یک موفقیت آمیز نبودند. با این حال زمانی که در سال ۲۰۱۲ وقوع مجدد چنین فاجعه‌ای پیش بینی شده بود، جونو به دزموند گفت که این روش‌ها برای جلوگیری از فاجعه مناسب بودند و در آن زمان که فاجعه درحال رخ دادن بود عملیاتی نشد.

روش اول ساخت چهار برج بسیار بلند در چهار نقطه از زمین بود که تشعشعات خورشیدی را به خود جذب کنند. این روش پاسخگو نبود و فرصت برای انجام کم بود. با اینکه حتا برج اول نیز ساخته نشد ولی به گفته جونو افراد تمدن اولیه این برج‌ها را به شکلی طراحی کردند تا به صورت خودکار ساخته شوند. هرچند این نیز هرگز کارساز نبود.

روش دوم ساخت یک حلقه و میله فلزی بود که با نام Shards of Eden شناخته می‌شود. این قطعه با تشکیل میدان نیرویی بسیار قدرتمند، فلزات را مانند گلوله از خود می‌راند. دلیل ساخت چنین قطعاتی ساخت یک میدان مغناطیسی قدرتمند در اطراف زمین بود که خاصیت دفع کنندگی داشت. این پروژه بسیار بزرگ و در فاصله بسیار اندک باقی‌مانده غیرعملی بود؛ مشخص نیست که تمدن اولیه برای نجات یک قاره، ناحیه یا یک شهر دست به تولید تعداد زیادی از این قطعات زد ولی این پروژه نیز شکست خورد.

روش سوم استفاده از سیب عدن بود. در این زمان تمدن اولیه تعداد بسیار زیادی انسان برای بندگی ایجاد کرده بود و قصد داشت تا با فرستادن چندین هزار سیب عدن به فضا و استفاده از قدرت آن در مدار زمین، انسان‌های رمیده را مجددا تحت کنترل درآورده و از آن‌ها به عنوان سپر زمین در برابر فاجعه استفاده کند. انسان‌ها در این زمان خود به یک سیب عدن رسیده بودند و مشغول مبارزه با افراد تمدن اولیه بودند. پس از فرستادن چندین هزار سیب عدن به فضا، این روش نیز عملیاتی نشد و انسان‌ها نیز شدیدا در اثر این فاجعه دچار انقرض کوچک شدند.

روش چهارم که بیشتر روی آن متمرکز بودند، افزایش توان بدن افراد تمدن اولیه بود؛ به شکلی هر فرد از تمدن اولیه دارای چنان بدنی باشد که فاجعه‌هایی نظیر توبا نتواند باعث نابودی آن شود. آیتا شوهر جونو این روش را ابداع و روی آن کار کرد. در جریان این تلاش‌ها آیتا خود دچار مشکل شد و برای یک لحظه ذهنش منحط گردید. او که خود نیز می‌دانست درحال مرگ است از جونو خواست تا DNA بدنش را با یک انسان ادغام کند تا از این طریق به زندگی بازگردد. گرچه این کار با موفقیت انجام شد ولی با مرگ آیتا این روش نیز شکست خورد.

راه حل پنجم ساخت یک وسیله برای انتقال آگاهی به نسل‌های بعد به شکلی امن و نابود نشدنی بود. این روش نیز با مرگ آیتا شکست خورد.

روش ششم توسط مینروا کشف شد. او متوجه شد که الگویی از اعداد معادلات وجود دارد که بر اساس آن اگر یک نفر بتواند آن را درک کند، افراد دیگر که این معادلات را متوجه می‌شوند نیز می‌توانند نفر پیشین را درک کنند. اساس این روش نیز برعهده آیندگان بود تا بتوانند با کمک آن گذشته را مشاهده کرده برای وقوع فاجعه‌های مشابه چاره جویی کنند. بنابراین این روش نیز کمکی به رفع فاجعه توبا نکرد.

پس از این، مینروا خود یک روش جدید پیشنهاد داد که هیچ گاه آن را امتحان نکرد. او با ساخت یک وسیله پایه‌دار که براساس محاسبات مینروا، قابلیت دستکاری در اعداد و معادلات را داشت، می‌توانست از بروز فاجعه جلوگیری کند. پس از انکه مینروا متوجه شد جونو مخفیانه از این وسیله برای هدف خود بهره‌برداری کرده بود از ادامه پروژه منصرف شد و وسیله را غیرفعال کرد. او پس از این در معبد اعظم زندانی شد و جونو وسیله را مجددا احیا کرد. هرچند این روش نی عملی نشد ولی در هزاران سال بعد و در سال ۲۰۱۲، این وسیله و دزموند مایلز مانع بروز یک فاجعه دیگر شد.

پیش از آنکه جهان در این فاجعه به صورت کامل بسوزد، مینروا، جونو و ژوپیتر از طریق نکسوس به آینده نگاه کردند و با دزموند مایلز و اجداد وی صحبت کردند، به این امید که این صحبت‌ها باعث شود تا زمین بار دیگر دچار فاجعه نشود.

 


فاجعه و پس از آن

 

جهان برای روزها در شوک فرو رفته بود. آتش برای هفته‌ها کل جهان را می‌سوزاند. زمانی که تنها خاکستر باقی مانده بود، کم‌تر از چندهزار نفر از شما باقی مانده بود و به مراتب کم‌تر از این تعداد از ما. اما ما با زندگی جلو رفتیم، هر دو گونه، تا از نو بسازیم و از نو شروع کنیم.

ژوپیتر از طریق نکسوس به دزموند مایلز، اساسینز کرید: مکاشفات

 

خروج جرم از تاج خورشیدی و برخورد مستقیم آن با کره زمین در ۷۵۰۰۰ پیش از میلاد، جهان را در آتش و خاکستر فرو برد و تا هفته‌ها این وضع ادامه داشت. این پدیده باعث تغییر قطب‌های میدان مغناطیسی زمین شد. برای هفته‌ها جهان در اتش و خاکستر و فجایعی چون زلزله قرار گرفت و برای هرچه که پس از باقی مانده بود یک قاجعه به تمام معنا بود.

درنهایت و پس از پایان این دوره، کم‌تر از ده هزار انسان و به مراتب کم‌تر از تمدن اولیه باقی ماند و این دو گونه به مرور با یکدیگر ادغام شدند و اجداد انسان‌های کنونی هستند. به هرحال به دلیل تعداد بسیار کم‌تر تمدن اولیه، این گونه به صورت مستقل منقرض شد مگر آنکه از طریق ادغام با انسان‌ها در DNA آیندگان حضور دارند.

 گالری

gallery_1_7_26837.jpggallery_1_7_98857.jpggallery_1_7_21407.jpggallery_1_7_34151.jpggallery_1_7_11508.jpggallery_1_7_16402.jpg

 


منابع

 

مخفی کننده

 

الگو:اساسینز کرید ۲

شخصیت‌ها
خاندان آئودیتوره جیووانی آئودیتورهماریو آئودیتورهماریا آئودیتورهفدریکو آئودیتورهاتزیو آئودیتورهکلاودیا آئودیتورهپتروچیو آئودیتوره | دومنیکو آئودیتورهرناتو آئودیتوره
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزلوسی استیل‌من | دانته آلیگیریبارتولومئو د آلویانوتئودورا کونتانتونیکولو ماکیاولیآنتونینیو د ماگیانیسپائولالا ولپه | الطائر
تمپلارها استفانو دا بانیونهامیلیو بارباریگومارکو بارباریگوسیلویو بارباریگوبرناردو بارونچلیرودریگو بورجیاکارلو گریمالدیآنتونیو مافیدانته موروکه‌کو اورسیلودویکو اورسیفرانچسکو د پاتزییاکوپو د پاتزیویری د پاتزیفرانچسکو سالویاتی
دیگران کلای کژمارکوارن ویدیچ | اوبرتو آلبرتیجیرولامو ساوونارولالورنزو د مدیچیجولیانو دی مدیچیکاترینا اسفورزالئوناردو داوینچی | آگوستینو بارباریگوآنتارزاکارلوتا موروکریستینا وسپوچیآلویزه دا ویلاندینو | ماریا تروپ | مینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهاشهروندCourtesansمزدورانبازرگانانجیب‌برهاپاسبان‌ها
مکان‌ها آزمایشگاه آبسترگوپنهان‌گاه | فلورانسمونتریجیونیویلای آئودیتورهتوسکانیسن جیمینیانوکوهستان آپنینرومانیافورلیونیزرم
رویدادها رنسانس
قوانین و گیم‌پلی آبسترگودستاوردهاآنیموسدید عقابیبازرگانان هنریآهنگرهاپزشک‌هااثر بلیدینگسیستم اقتصادیپرهاکدکس پیجگلیف‌هاتمدن اولیهمجسمه‌های مونتریجیونیاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنعصای عدن)The Truthمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیبمب دودزاپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC نبرد فورلیآتش‌بازی در پوچی

 

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: مکاشفات

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها دزموند مایلزکلای کژمارکشان هاستینگربکا کرینویلیام مایلز | اتزیو آئودیتورهیوسف تعظیمپیری رئیس | ایشاک پاشا | الطائرالمعلمعباس سفیانماریا تروپداریم ابن لا احدسوامینیکولو پولومافئو پولو
 
تمپلارها لاتیشا انگلندوارن ویدیچیوهانی اوتسو برگ | احمتمانوئل پالایولوگوسشاهکولولیندروسسیریل رودزدمات علی پاشاجورجیوس کوستاسلیسیستراتامیرل جوریکاودای دانکسولی سل ترادات | هاراسولاد سنگ‌دل
 
دیگران صوفیا سارتوربایزید دوم | سلیم یکمسلیمان یکمطارق بارلتیدیلارادوچیو د لوکایانوس | ژوپیترجونومینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهامزدورانعثمانی‌هاکولی‌هابیزانسی‌هامغول‌هاجیب‌برها
مکان‌ها دهکده اطلسکاپادوکیه (درینکویو)قسطنطنیهمصیافجزیره آنیموس
قوانین و گیم‌پلی فایل‌های آبسترگودستاوردهاآنیموستکه‌های اطلاعات آنیموسدید عقابیکمینگاه‌های اساسین‌هااتاق سیاهمغازه کتابسیستم اقتصادیدفاع از کمینگاه‌هانامه‌های اتزیو آئودیتورهکتابخانه الطائر ابن لا احدتمدن اولیهکلیدهای مصیافاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)دفاع از مدیترانهمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دیدزیپ‌لاین‌ها
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیکمان پولادیخنجر قلاب‌دارسلاح‌های بلندخنجر سمیبمبپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC بسته شخصیت‌های اجدادیبسته نقشه مسافر مدیترانهبایگانی گمشده

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری