378 مقاله
در این ویکی

خنجر پنهان


Movyn

efca0909ced9eaa56103cdf7135bd87d.jpg.663

خنجر پنهان (انگلیسی: The Hidden Blade) مشهورترین سلاح و از نمادهای محفل اساسین‌ها است. این سلاح که روی دست (از روی لباس یا زیر لباس) نصب می‌شود در حالت عادی پنهان و در غلاف است ولی به محظ حرکت دادن، به شکل خودکار از محل خود خارج و برای استفاده آماده می‌شود. از سلاح هم می‌توان برای مبارزه تن به تن (جایگزین خنجر کوچک یا شمشیر) و یا فقط برای کشتن با یک حرکت استفاده کرد. سلاح پس از استفاده با همان حرکت قبلی به محل خود بازمی‌گردد.

در طول تاریخ شناخته شده بشر، خنجر پنهان پرکاربرترین سلاح در میان اساسین‌ها بوده که در گذر زمان به آن قبلیت‌های جدیدتری نیز افزوده می‌شد. همچنین استفاده از سلاح خنجر مخفی محدود به اساسین‌ها نماند و برخی دیگر از افراد نظیر تمپلارها نیز انگشت شمار از آن استفاده می‌کردند.

 طراحی

gallery_1_7_33747.jpg

سازوکار تیغه پنهان در کدکس پیج‌های الطائر

درابتدا برای استفاده از خنجر پنهان (Hidden Blade) نیاز بود انگشت حلقه شخص قطع شود زیرا تیغه دقیقا از همین محل خارج می‌شد و برای باز شدن سلاح ضروری بود؛ همچنین بریدن انگشت نماد تعهد یک اساسین به محفل و سلاحش و همچنین رسیدن اساسین به درجه‌ای بودکه امکان استفاده از خنجر مخفی را پیدا کرده بود. به این ترتیب همه اساسین‌هایی که در قلعه مصیاف بدون انگشت حلقه بودند دوره‌های آموزشی را پشت سر گذاشته و به مرحله استفاده از سلاح خنجر پنهان رسیده بودند. پس از این و در قرن سیزدهم، طراحی و ساخت خنجر پنهان اصلاح گردید به شکلی که دیگر نیازی به قطع کردن انگشت نباشد. با این حال این نوع طراحی از دوران رنسانس به بعد به صورت گسترده مورد استفاده اساسین‌ها واقع شد. همچنین از این دوره به بعد، به جای قطع انگشت حلقه، نماد عقیده اساسین روی انگشت داغ می‌شد.

هیچ توضیح دقیقی از چگونگی عمل خنجر پنهان در خروج و ورود تیغه ذکر نشده است. با این حال در طراحی‌ها مشخص است که یک سازوکار کنترلی پیچیده در داخل محفظه وجود دارد که به گفته ادوارد کن‌وی، با یک اشاره مچ دست تیغه را به بیرون و با همان حرکت تیغه را به غلاف می‌کشد. تیغه‌ها نیز ممکن است براثر ضربات شدیدتر آسیب پذیر باشند. برای مثال جیووانی آئودیتوره و پسرش اتزیو هر دو در مقاطعی تیغه پنهان خود را در جریان مبارزات کشته شده می‌دیدند. همچنین دانکن والپول نیز اساسینی بود که در جریان مبارزه با ادوارد کن‌وی شکست.

 


تاریخچه

نخستین استفاده ثبت شده از خنجر پنهان در قرن پنجم پیش از میلاد و توسط یک اساسین ایرانی به نام داریوس (متفاوت با داریوس هخامنشی) بود. او از خنجر پنهان برای قتل خشایارشا پادشاه ایران که متحد تمپلارها بود استفاده کرد. در اواخر قرون وسطی، محفل اساسین‌ها به شکل منظم به خنجرهای پنهان مجهز شدند که برتری زیادی برای اساسین‌ها ایجاد کرد. سلاح سبک، کاربردی و از دید پنهان بود و ک اساسین به بهترین شکل از آن در ماموریت‌ها استفاده می‌کرد. الطائر پس از شکست مربی‌اش المعلم به رهبری محفل رسید. او پس از این در دوره‌ای از سیب عدن استفاده کرد تا راهی برای بهبود عملکرد خنجر پیدا کند. او درنهایت موفق شد روشی برای ساخت سلاح بدون قطع کردن انگشت حلقه بیابد و طرح آن را در کدکس پیج‌هایش بکشد.

gallery_1_7_42636.jpg

اتزیو از خنجر پنهان ساخته شده توسط داوینچی استفاده می‌کند

از قرن ۱۵ به بعد نسخه اصلاح شده خنجر پنهان در میان محافل اساسین‌ها در سرتاسر جهان رواج پیدا کرد. این نسخه که بدون نیاز به قطع کردن انگشت حلقه و با یک تلنگر ساده باز و بسته می‌شد نزد اساسین‌ها به شدت جذاب گردید. همچنین سلاح می‌توانست به شکل مستقل در مبارزات تن به تن جایگزین شمشیر و خنجر شود. جیووانی آئودیتوره از معدود استفاده کنندگان این گونه سلاح بود که با مشت گره کرده از آن بهره می‌برد. پس از مرگ جیووانی و در دوره پسرش اتزیو، لئوناردو داوینچی با مطالعه کدکس پیج‌های الطائر قابلیت‌ها و انواع جدیدتری را برای خنجر پنهان ساخت. ساخت خنجر پنهان دوم، نصب سلاح گرم، پرتاب سم و ... از آن جمله بودند که روی یک خنجر پنهان سوار می‌شدند. در عثمانی و محفل اساسین‌های استانبول، اساسین‌ها نوعی جدید از خنجر مخفی ساختند که نوعی قلاب از آن خارج می‌شد. این خنجر که خنجر قلاب‌دار نام داشت، هم در مبارزه و هم در بالا رفتن سریع از دیوارها کاربرد بسیار موثری داشت. اساسین‌های هندی در این دوره از یک تیغه اضافی و اساسین‌های چینی از یک خنجر پنهان در کف پا و نصب شده در کف پوتین نیز استفاده می‌کردند.

در قرن ۱۷، استفاده از دو خنجر پنهان در میان اساسین‌ها رایج شده بود. ژولین دو کاس به عنوان یک قاچاقچی سلاح تعداد زیادی از این سلاح‌ها را با خود به حوزه کارائیب برد. او که بعدها به تمپلارها پیوست درکارکرد برخی از سلاح‌ها نیز تغییراتی ایجاد کرد. در زمان نامعلومی، مربی اساسین‌های سابق مستعمرات سیزده گانه نوعی از خنجر پنهان را به دست آورد که دارای محور بود و به خنجر پس از خروج اجازه چرخش ۹۰ درجه می‌داد. به این ترتیب خنجر پس از خروج در کف دست قرار می‌گرفت و اساسین می‌توانست از آن به عنوان یک خنجر مستقل استفاده کند. این سلاح بعدها بیشتر توسط کانر کن‌وی مورد استفاده واقع شد. در دوران انقلاب فرانسه نیز محفل اساسین‌ها در این کشور، نوع جدیدی از خنجر مخفی را ابداع کردند که به خنجر فانتوم مشهور شد. بر روی این خنجر پنهان، سازوکار کمان زنبورکی قرار داشت که در زمان استفاده باز و در حالت عادی بسته بود.

در دوران مدرن، هنوز خنجر پنهان جزئی از سلاح‌های استاندارد اساسین‌ها محسوب می‌شد و درمبارزات نزدیک کاربرد داشت. با این وجود استفاده از سلاح بسیار محدود بود و رفته رفته نیز به میراث محفل تبدیل شد. یکی از استفاده‌های معدود از سلاح مربوط به اساسین سابق دانیل کراس بود که با خنجر مخفی یکی از مربیان اساسین‌ها را کشت. دزموند مایلز نیز که بر اثر استفاده از ماشین آنیموس و اثر بلیدینگ به توانایی‌هایی از اجدادش دست پیدا کرده بود از خنجر پنهان استفاده می‌کرد. این سلاح توسط لوسی استیل‌من ه او داده شده بود.

 


مبارزه

هدف اصلی از ساخت خنجر پنهان، بخشیدن حداکثر توانایی مخفی‌کاری به یک اساسین بوده است. به این ترتیب الطائر در دوران جنگ‌های صلیبی سوم از خنجر در موارد معدود و به عنوان تمام کننده استفاده می‌کرد. او دشمنان پریشان، روی زمین افتاده را با یک ضربه خنجر پنهان می‌کشت. همچنین تنها مورد استفاده مستقیم و در نبرد تن به تن، زمانی بود که الطائر در دفاع از خود در برابر ضربه حریف جاخالی می‌داد و سپس به عنوان ضدحمله از خنجر مخفی استفاده می‌کرد زیرا به شکل مستقیم نمی‌شد روی حریف هوشیار از این سلاح استفاده کرد.

پس از این الطائر با سیب عدن کارکرد سلاح را بهبود بخشید. با نصب صفحات فلزی در اطراف تیغه، استقامت و پایداری قرارگاه آن افزایش یافت و امکان استفاده در مبارزات تن به تن فراهم شد. همچنین به همین دلیل و برای کاهش وزن، تیغه‌ها کوچک‌تر شدند. با استفاده همزمان از دو خنجر مخفی اینچنینی، اساسین‌ها برتری تاکتیکی زیادی نسبت به دشمنان در مبارزات تن به تن پیدا کردند. به دلیل نصب دو سلاح سبک از این نوع، اساسین در ضدحمله‌ها نیز سریع‌تر اقدام می‌کرد.

 


سازگاری‌ها و ارتقاها


کدکس پیج‌های الطائر

در مطالعات خود از سیب عدن، الطائر چند روش برای ارتقاء و بهبود عملکرد سلاح پیشنهاد و در کدکس پیج‌هایش ترسیم کرد. گرچه الطائر به شکل محدود خودش نیز از این نمونه‌ها استفاده کرد ولی بعدها این کدکس پیج‌ها توسط اتزیو آئودیتوره پیدا شد و با کمک داوینچی به مرحله ساخت رسید. یکی از اولین نمایش‌ها غیر از استفاده از سلاح بدون قطع انگشت، ساخت خنجر پنهان دوم بود که روی دست دیگر نصب می‌شد. این خنجر کوچک‌تر و کاربردپذیرتر بود و به اساسین امکان کشتن دو دشمن در یک زمان را می‌داد. صفحات فلزی نصب شده در اطراف قرارگاه تیغه نیز باعث افزایش استقامت و امکان استفاده از تیغه به عنوان سلاح جایگزین شمشیر و خنجر را می‌داد. به ین ترتیب می‌شد در مبارزات تن به تن استفاده کاملی از آن برد.

ارتقاهای دیگر شامل افزودن قابلیت تیغه سمی و تفنگ پنهان بود که ر روی خنج مخفی نصب می‌شد و بسته به شرایط توسط اساسین استفاده می‌شد.

 


داوینچی

اتزیو پس از ورود به رم و ملاقات با لئوناردو داوینچی، نوع جدیدی از ارتقا به نام پرتابگر دارت سمی را دریافت کرد. این پرتابگر که روی خنجر پنهان نصب می‌شد قادر بود تا مخفیانه دارت سمی حمل و با یک اشاره اساسین آن را به هدفش شلیک کند. این کار از آنجایی که بدون صدا انجام می‌شد به توان مخفی‌کاری اساسین خللی وارد نمی‌کرد.

همچنین بنا به درخواست اساسین فرانچسکو وچلیو، لئوناردو قصد ساخت تفنگ پنهان برای او را داشت که با مخالفت اتزیو از این کار صرف نظر کرد. در عوض او نوعی کمان زنبورکی قال نصب برای خنجر مخفی ابداع و برای نصب به فرانچسکو داد.

 


خنجر قلاب‌دار

gallery_1_7_166991.jpg

یوسف تعظیم چگونگی کار با خنجر قلاب‌دار را به اتزیو نشان می‌دهد

خنجر قلاب‌دار نوع اصلاح شده‌ای از خنجر پنهان بود که توسط اساسین‌های ترک در دوران اولیه امپراتوری عثمانی ابداع شد. این نوع خنجر پنهان به عنوان سلح دوم نصب می‌شد و به جای خارج شدن یک تیغه ساده، تیغه‌ای قلاب دار از آن خارج می‌شد. قلاب منحنی روی تیغه در اهرم کردن روی دیوارها کاربرد زیادی داشت و به سریع‌تر بالا رفتن از بناها کمک می‌کرد؛ افزون بر آن امکان استفاده به عنوان سلاح را نیز داشت.

پس از ورود به شهر، اتزیو با رهبر اساسین‌های استانبول یوسف تعظیم ملاقات کرد و در جریان پیشرفت‌های استفاده شده در محفل اساسین‌های ترک قرار گرفت. او یک خنجر قلاب‌دار از یوسف تحویل گرفت که جایگزین خنجر مخفی ثانویه خود کرد. پس از این اتزیو قادر بود با سرعت بیشتری از بناها بالا برود، از Ziplineها استفاده کند و علاوه بر استفاده به عنوان سلاح در مبارزه با دشمنان، توان مانور بیشتری نیز در مبارزات تن به تن داشته باشد.

 


خنجرپای پنهان

شائو ژون به عنوان یک اساسین چینی از نوع جدیدی از تیغه پنهان استفاده می‌کرد که در کف پا و پوتین نصب شده بود. این سلاح کارکردی مشابه خنجر پنهان نصب شده روی دست داشت و تفاوت آن در خروج و ورود از کف پا بود. این سلاح توسط اساسین‌های چینی استفاده می‌شد. افرادی که بخشی از آموزش‌های آن‌ها درخصوص هنرهای رزمی بود و یک اساسین چینی به راحتی می‌توانست در جریان مبارزات از این نوع خنجر علیه دشمنانش استفاده کند.

 


خنجر محوردار

gallery_1_7_43442.jpg

خنجر محوردار امکان چرخش ۹۰ درجه‌ای داشت

خنجرهای مخفی محوردار توسط اساسین‌های مستعمرات سیزده گانه در قرن ۱۸ استفاده می‌شد. این نوع از خنجرها که به مراتب مرگ‌بارتر بوده و جایگزین هر دو سلاح مخفی اولیه و ثانویه شده بودند، پس از خروج از غلاف خود ۹۰ درجه در محورشان می‌چرخیدند و در کف دست قرار می‌گرفتند. به این ترتیب قدرت مانور از بالا به پایین در مبارزات تن به تن نیز اضافه می‌شد و به سلاحی کامل بدل گردید؛ تیغه پنهان و خنجر مستقل. این سلاح که توسط آکیلیز داون‌پورت به کانر داده شده بود در جریان شکار حیوانات نیز برای کانر مفید واقع شده بود.

 خنجر فانتوم

gallery_1_7_25484.jpg

خنجر فانتوم

 

خنجر فانتوم نوع دیگری از خنجر پنهان بود که توسط محفل اساسین‌هی فرانسوی استفاده می‌شد. این سلاح که در قالب افزونه به خنجر پنهان نصب می‌شد از کمان زنبورکی الهام گرفته بود و دارای یک فرم کمانی تاشو بود که در زمان استفاده باز و تیر متصل به زه با اشاره اساسین پرتاب می‌شد. این پرتابگر قدرتمند بود و تیر را در مسافت‌های طولانی و بدون صدا شلیک می‌کرد. همچنین تیرهای استفاده شده نیز قدرتمند بودند و معمولا با یک تیر حریف از پای در می‌امد. وجود یک پرتابگر قدرتمند، کوچک و سبک با کارکردی اینچنینی امکان نصب و پرتاب انواع دیگری از تیرها از جمله تیرهای سمی را نیز فراهم کرده بود. در این دوره آرنو دوریان پس از اثبات توانایی‌اش به شورای اساسین‌های پاریس این نوع افزونه را از پیر بلک دریافت کرد.

 منابع

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها دزموند مایلزلوسی استیل‌من | الطائرالمعلممالک السیفکدار السیفعباس سفیانرئوفجبالجمال
 
تمپلارها وارن ویدیچآلن ریکین | تمیرگارنیه د ناپلوزطلالابولنقودویلیام مونتفراتمجد الدینجبیر الحکیمسیبرندماریا تروپروبرت دی سیبل
 
دیگران لیلا مارینو | مسونریچارد شیردل
طرف‌ها آبسترگو | اساسین‌هاشوالیه‌های تمپلارشوالیه‌های هاسپیتالرشوالیه‌های تتونیکشرقیانشهروندان
مکان‌ها آزمایشگاه آبسترگو | معبد سلیمانمصیافدمشقعکهاورشلیمارسوفقلمرو پادشاهی
رویدادها جنگ سوم صلیبی
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهاآنیموسپرهاهمراه شدندید عقابیپیام‌های مرموزپرچم‌هااستراق سمغحافظه ژنتیکمراحلایمیل‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)جیب بریمخفی‌کارینجات شهروندانپرش با ایماننقاط دیداراذل و اوباشGlitchesاسب‌ها
سلاح‌ها مشتخنجر پنهانخنجر کوتاهپرتاب چاقوشمشیر

 

مخفی کننده

 

الگو:اساسینز کرید ۲

شخصیت‌ها
خاندان آئودیتوره جیووانی آئودیتورهماریو آئودیتورهماریا آئودیتورهفدریکو آئودیتورهاتزیو آئودیتورهکلاودیا آئودیتورهپتروچیو آئودیتوره | دومنیکو آئودیتورهرناتو آئودیتوره
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزلوسی استیل‌من | دانته آلیگیریبارتولومئو د آلویانوتئودورا کونتانتونیکولو ماکیاولیآنتونینیو د ماگیانیسپائولالا ولپه | الطائر
تمپلارها استفانو دا بانیونهامیلیو بارباریگومارکو بارباریگوسیلویو بارباریگوبرناردو بارونچلیرودریگو بورجیاکارلو گریمالدیآنتونیو مافیدانته موروکه‌کو اورسیلودویکو اورسیفرانچسکو د پاتزییاکوپو د پاتزیویری د پاتزیفرانچسکو سالویاتی
دیگران کلای کژمارکوارن ویدیچ | اوبرتو آلبرتیجیرولامو ساوونارولالورنزو د مدیچیجولیانو دی مدیچیکاترینا اسفورزالئوناردو داوینچی | آگوستینو بارباریگوآنتارزاکارلوتا موروکریستینا وسپوچیآلویزه دا ویلاندینو | ماریا تروپ | مینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهاشهروندCourtesansمزدورانبازرگانانجیب‌برهاپاسبان‌ها
مکان‌ها آزمایشگاه آبسترگوپنهان‌گاه | فلورانسمونتریجیونیویلای آئودیتورهتوسکانیسن جیمینیانوکوهستان آپنینرومانیافورلیونیزرم
رویدادها رنسانس
قوانین و گیم‌پلی آبسترگودستاوردهاآنیموسدید عقابیبازرگانان هنریآهنگرهاپزشک‌هااثر بلیدینگسیستم اقتصادیپرهاکدکس پیجگلیف‌هاتمدن اولیهمجسمه‌های مونتریجیونیاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنعصای عدن)The Truthمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیبمب دودزاپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC نبرد فورلیآتش‌بازی در پوچی

 

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: برادری

اساسینز کرید: برادری

شخصیت‌ها  
'اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزلوسی استیل‌من | ماریو آئودیتورهاتزیو آئودیتورهکلاودیا آئودیتورهماریا آئودیتورهبارتولومئو د آلویانونیکولو ماکیاولیلا ولپه
 
'تمپلارها رودریگو بورجیاچزاره بورجیاخوان بورجیااوکتاوین دو والوامیکلتو کورلاایل کارنفیچهسیلوسترو ساباتینیمالفاتوریستوروگاسپار دلا کرادوناتو مانچینیلیا د روسولانزآگوسته اوبرلین
 
دیگران پانتاسیلیه بالیونیلوکرتزیا بورجیاپیترو روسیپاتریتزیولئوناردو داوینچینیکولاس کوپرنیکفابیو اورسینیدوچیو د لوکاارکول ماسیموکاترینا اسفورزاکریستینا وسپوچیسالای | جونو
طرف‌ها آبسترگو | اساسین‌هاتمپلارهاشهروندپیروان رومولوسهرمسی‌هاپاسبان‌ها
مکان‌ها مونتریجیونیرم (قلعه سنت آنجلوکولوزیومنهانگاه کولیزیوم جزیره تیبر نهانخانه واتیکان)کولی آلبانیناپلوالنرینامونته چیرچوویاناکولی آلبانیفلورانسونیزمکان‌های مخفی
رویدادها رنسانس
قوانین و گیم‌پلی آبسترگودستاوردهاآنیموسدید عقابیاثر بلیدینگبرج‌های بورجیاسفارشی‌سازیاسب‌هاسیستم اقتصادیپرهاRiftsتمدن اولیهآرتیفکت‌های مونتریجیونیاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)رتبه‌ها و مقام‌هامخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشناپرش ایماننقاط دید
سلاح‌ها سلاح سنگینکمانسلاح بلندخنجر سمیسلاح گرم مخفیبمب دودزاپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC بروزرسانی‌های پروژه آنیموسناپدید شدن داوینچی

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: مکاشفات

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها دزموند مایلزکلای کژمارکشان هاستینگربکا کرینویلیام مایلز | اتزیو آئودیتورهیوسف تعظیمپیری رئیس | ایشاک پاشا | الطائرالمعلمعباس سفیانماریا تروپداریم ابن لا احدسوامینیکولو پولومافئو پولو
 
تمپلارها لاتیشا انگلندوارن ویدیچیوهانی اوتسو برگ | احمتمانوئل پالایولوگوسشاهکولولیندروسسیریل رودزدمات علی پاشاجورجیوس کوستاسلیسیستراتامیرل جوریکاودای دانکسولی سل ترادات | هاراسولاد سنگ‌دل
 
دیگران صوفیا سارتوربایزید دوم | سلیم یکمسلیمان یکمطارق بارلتیدیلارادوچیو د لوکایانوس | ژوپیترجونومینروا
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارهامزدورانعثمانی‌هاکولی‌هابیزانسی‌هامغول‌هاجیب‌برها
مکان‌ها دهکده اطلسکاپادوکیه (درینکویو)قسطنطنیهمصیافجزیره آنیموس
قوانین و گیم‌پلی فایل‌های آبسترگودستاوردهاآنیموستکه‌های اطلاعات آنیموسدید عقابیکمینگاه‌های اساسین‌هااتاق سیاهمغازه کتابسیستم اقتصادیدفاع از کمینگاه‌هانامه‌های اتزیو آئودیتورهکتابخانه الطائر ابن لا احدتمدن اولیهکلیدهای مصیافاستراق سمغحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدن)دفاع از مدیترانهمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دیدزیپ‌لاین‌ها
سلاح‌ها سلاح سنگینسلاح گرم مخفیکمان پولادیخنجر قلاب‌دارسلاح‌های بلندخنجر سمیبمبپرتاب چاقوخنجرخنجر پنهانشمشیر
DLC بسته شخصیت‌های اجدادیبسته نقشه مسافر مدیترانهبایگانی گمشده

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید ۳

اساسینز کرید ۳

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگدزموند مایلزویلیام مایلز | دبرا کارتراستفن چافیاجیمی کالیآکیلیز داون‌پورتروبرت فالکنردانکن لیتلمیکولوئیس میلزکانر کن‌ویکلیپر ویلکینسونجیکوب زینگر | جان دلا تور
 
تمپلارها دنیل کراسوارن ویدیچ | نیکولاس بیدلرجینالد برچادوارد برادوکبنجامین چرچجان هریسونتوماس هیکیویلیام جانسونهیثم کن‌ویچارلز لیجان پیتکرن
 
ساکنان Homestead کاترینکوریندیاناالنگادفریلنس اودانللیل وایتمیریامنوریساولیورپرودنستریتیموتیدیوید والستونوارن
 
دیگران جونوژوپیترمینروا | ساموئل آدامزبندیکت آرنولدآماندا بایلیدیوید کلاترباکریچارد کلاترباکبنجامین فرانکلینفرانسوا-ژوزف پال د گراسجیم هولدنکانیتزیوکاننتویکونلافایتاویایینرایزریل پتنامپل ریویربنجامین تال‌مجسیلاس تاچرمیسون ویمزجورج واشینگتون
طرف‌ها اساسین‌هاارودیتوتمپلارها (صنایع آبسترگو) | ارتش بریتانیا (وفادارماندگان)اساسین‌های مستعمره‌نشینتشریفات مستعمره‌نشینانارتش قاره‌ای (میهن‌دوستان)مردم موهاکپسران آزادی
مکان‌ها شهر نیویورک (برج آزادی) | رم (آزمایشگاه آبسترگو)سائو پائولوتورین، نیویورک (معبد بزرگ) | بوستوندریای کارائیب (کروس جزیره مرد مرده جامائیکا مارتینیک)چارلزتاونهومستد داون‌پورتفورت والکاتفرانتیر (کنکورد جانز تاون کاناتاه‌سه‌تون لکزینگزتون مون‌موث دره فورج)لندن (تساتر سلطنتی)مارتاز وینیردوست‌پوینتگذرگاه شمال‌غربیجزیره اوآکفیلادلفیا
رویدادها خروج جرم از تاج خورشیدی (۲۰۱۲) | جنگ فرانسوی‌ها و سرخ‌پوستان (اعزامیان برادوک)کشتار بوستونمهمانی چای بوستونجنگ انقلاب آمریکا (نبردهای لکزینگتون و کنکورد نبرد بانکر هیل نبرد مون‌موث نبرد وست‌پوینت نبرد چساپیک حمله به فورت جورج)
قوانین و گیم‌پلی داستان آبسترگودستاوردهاصفحه‌های آلماناکآنیموسآکوییلاهمراه شدنتوپ جنگیچالش‌های کلابقراردادهاCraftingکارکرد دوگانهدید عقابیاستراق سمعسیستم اقتصادیشکارحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنکلید معبد بزرگ)پرش با ایمانمخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرمتیر و کمانتوپ جنگیطناب دارتخنجر پنهانشمشیرتاماهاکس
DLC بندیکت آرنولدبسته اسرار پنهاناستبداد شاه واشینگتون

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگ | پیشنس گیبزاولاین د گرندپریادوالهآه تابایآنتواوپیا آپیتورونا دینسمورادوارد کن‌ویماری رید | آپتون تراورسونس تراورسدانکن والپول | باهلام
 
تمپلارها لتیشا انگلند | ادموند جاج | کنث آبراهامجوسایا بورجسژولین دو کاسجان کاک‌رامهیلاری فلینتبنجامین هورنیگولدجینگ لانگلوسیا مارکزوودز روجرزلائوریانو تورس آیالا
 
دیگران آنالیزور آبسترگواولیویه گارنوجونوملنی لامیجان استندیش | استد بونتآن بونیپتر چمبرلینهیثم کن‌ویلارنس پرینسجک راکهامبارتولومئو روبرتزجنیفر اسکاتکرولاین اسکات-کن‌ویادوارد ریش‌سیاهال تیبورونچارلز وینمیلو ون در گراف | پتر بکفوردتوماس کاواناف، جونیور
کشتی‌ها بنجامینال آرکا دل ماستروال ایمپولوتوهرکولز (بریگ)هرکولز (فری‌گیت) | اچ‌ام‌اس کارجاچ‌ام‌اس دفاینساچ‌ام‌اس فیرلساچ‌ام‌اس اینتریگاچ‌ام‌اس پرنسهالندرجک‌داوجاکوبایتلا داما نگرارینجررونجرویال فورچونرویال فونیکس | رویال ساورینسن ایگناسیوسن لورنزوپرنسسانتقام کویین آن
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارها (صنایع آبسترگوسرگرمی‌های آبسترگو)ارتش بریتانیاشکارچیان دزدان دریاییدزدان دریایینیروی دریایی پرتغالنیروی دریایی سلطنتیارتش اسپانیانیروی دریایی اسپانیا
مکان‌ها مونترال | آفریقا (پرینسیپه)باهاماس (جزیره آباکو جزیره آندریاس جزیره کت جزیره کروکد جزیره ماریجوانا ایناگوآی بزرگ ناسائو) جزیره سیاهدریای کارائیبکوروزالجزایر کایمن (کایمن ساوندگرند کایمن)جزیره کایوکوبا (آرویس کاپه بوناویستا خلیج کامبرلند هاوانا ماتانزاس جزیره پینوس)فلوریدافورت‌ها (کابو د کروز کاستیلو د خاقوآ شارلوت چینچورو کانتیور درای تورتوگا الاترا گیبارا ناواسا پونتا گاریکو سرانیلا)هائیتی (تورتوگاایلا واش)جزیره پرویدنسیاجامائیکا (خلیج لانگ بیکینگستون رصدخانه پورت رویال)میستریوساجزیره میسترینیو بونکارولینای شمالی (چارلزتون)اوکراسوکجزیره ساکرفایسسالت کی بانکسالت لاگونسانتالیناسکشتی‌شکسته‌ها (آنتوچای شکسته درازگودال سیاه حفره آبی غارهای چشم شیطان خرابه‌های کاباه لا کانسپسیون شکسته سن ایگناسیو شکسته)مخفیگاه‌های قاچاقچیان (آمبرگریس کی خلیج آنوتو جیگوئی غارهای پتیت سن خوآن)تولوم
رویدادها نبرد اوکراسوکدوران طلایی دزدی دریاییتسخیر چارلزتونناوگان جواهرات اسپانیایی
قوانین و گیم‌پلی اطلاعات آبسترگو • پروژه نمونه 17اچیومنت‌هابرنامه‌های همراهویال خوندید عقابیاستراق سمعحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (جمجمه کریستالی)کشتی (قایق توپ‌دار اسکونر بریگ فری‌گیت من اُ وار)مخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرملوله بادیتوپ جنگیطناب دارتخنجر پنهانشمشیر
DLC اولاینخشم ریش‌سیاهبسته صلیبی‌ها و فلورانسی‌هافریاد آزادی
مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: وحدت

شخصیت‌ها
اساسین‌ها بیشاپInitiateشان هاستینگ | پیر بلکگیوم بلیرآرنو دوریانچارلز دوریانآگوستین گریسیردیدیه پتونمیربوصوفی ترنتهرو کومار | لوئیس-دومنیک کارتوشژولی دوبینیلوئی-ژوزف دآلبرت د لوینزماریشالمیرل | توماس د کارنیلونگیوم د نوگارت
'تمپلارها فرانسوا توماس ژرماینآرپینوندوشسنیوژان گیلبرتفلاوینیکرچن لافرنیهماری لیویکمارکورتدنیس مولینیهلوئی-میشل لاپلیتهماکسیمیلیان روبسپیرفردریک رویلالیز دلا سرفرانسوا دلا سرچارلز گابریل سیورتروی دس تونآلویس لا توشه | اسکیو د فلایراکژاک دومولهمشاور ژاک دوموله
دیگران ناپلئون بناپارتماری آنتوانتنیکولاس د کندارستژرژه دانتونتوماس-الکساندر دوماسکومته د گامباسفرانسوا هانریوتلویی شانزدهم فرانسهلویی هفدهم فرانسهژان-پل ماراتتروینه د مریکورتفیلیپه رزمارکی دو سادماری توسوویکتوراوژن فرانسوا ویدوک | پاپ کلمنت پنجمفیلیپ چهارم فرانسه
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارها (صنایع آبسترگو)ارتش اتریشفرقه بافومهارتش فرانسهژاکوبین‌ها (کمون پاریس)
مکان‌ها پاریسسنت دنیسوندیورسای (کاخ ورسای)
رویدادها انقلاب کبیر فرانسه (املاک کل ۱۷۸۹بورش به باستیلکشتار سپتامبردوران ترور۱۳ وندیمیر طرح اندوه سنت نیکاز)
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهابرنامه‌های همراهسفارشی سازیدید عقابیاستراق سمعحافظه ژنتیکهلیکسبازکردن قفلمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنشمشیر عدن)مخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجنقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرمسلاح‌های سنگینخنجر پنهان (خنجر فانتوم)سلاح‌های بلندشمشیر
DLC زندانی آمریکاییانقلاب شیمیاییپادشاهان مردهکشته به دست دانش

 

مخفی کننده

 

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها چارلز دوریان | ادوالهآکیلیز داون‌پورتهوپ جنسنKesegowaaseفرانسوا ماکانداللیام اوبرایانوندردیلویی-ژوزف گوتیه، شوالیه دو لا وراندرای
 
تمپلارها یوهانی اوتسو برگوایولت دا کوستاملانی لامی | شی پاتریک کورماککریستوفر گیستویلیام جانسونهیثم کن‌ویچارلز لیجورج مونروساموئل اسمیتجیمز واردروپلارنس واشینگتونجک ویکس | جیمز گان
 
دیگران محقق آنالیزور هلیکسالینا برگ | آرنو دوریانالیز د لا سر | جیمز کوکلوشاسربری فینیگانکاسیدی فینیگانبنجامین فرانکلیناوناتاجورج واشینگتون
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارها (صنایع آبسترگوسرگرمی‌های آبسترگو)ارتش بریتانیاارتش فرانسه
مکان‌ها مونترال | فرانسه (پاریسکاخ ورسای)داون‌پورت هاومستدلیسبوننیویورکاطلس شمالیریور ولی
رویدادها جنگ هفت سالهزلزله ۱۷۵۵ لیسبون
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهاسفارشی سازیدید عقابیاستراق سمغحافظه ژنتیکهلیکسبازکردن قفلمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (Precursorنسخه خطی ووینیچ)مخفی‌کارینقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرمسلاح‌های سنگینخنجر پنهانبمب اندازشمشیر
DLC جستجوی زره سر گانتسخیر قلعه دی سیبل


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری