378 مقاله
در این ویکی

بارتولومئو روبرتز


Movyn

Bartholomew Roberts

 

8ead5c552df9fb933241934cb6d5d5cb.jpg

 

اطلاعات شخصی

تولد 17 می 1682
مرگ 10 فوریه 1722

اطلاعات جانبی

وابستگی اساسین

دزد دریایی

sage

اطلاعات در بازی

دیده شده در اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه
صداگذارها Oliver Milburn

بارتولومئو روبرتز (انگلیسی: Bartholomew Roberts) یکی از شخصیت‌های برگرفته از حقیقت در بازی Assassin's Creed IV: Black Flag است. بارتولومئو یک دزد دریایی در دوران طلایی دزدان دریایی بوده است و در این بازی نقش یک دزد دریایی سیج را دارد. بارتولومئو در تاریخ به دلیل فعالیت‌ها و دزدی‌های موفقش به عنوان یکی از موفق‌ترین دزدان دریایی شناخته می‌شود. او یک ولزی بود که با کشتی خود از دریای کارائیب تا سواحل غربی آفریقا، به کشتی‌های تجاری حمله می‌کرد. در این بازی او به عنوان یکی از اصلی ترین دشمنان ادوارد کن‌وی حضور دارد.

 معرفی

بارتولومئو روبرتز در سال 1682 با نام اولیه "جان روبرتز" در ولز متولد شد. او از 13 سالگی به بعد به دریانوردی روی آورد و پس از مدتی به یک ملوان تبدیل شد. او مشخصا یکی از سیجها است و به دلیل داشتن این خصیصه به زودی تجربیات و خاطرات آیتا از تمدن اولیه را درک می‌کند.

 


زندانی شدن توسط تمپلارها

محفل تمپلارها روبرتز را در سال 1715 در سواحل آمریکای جنوبی شناسایی و دستگیر کرده بود. روبرتز در هاوانا زندانی شده بود. استاد اساسین‌ها آه تابای نیز با فرستادن یکی از بهترین اساسین‌هایش، یعنی دانکن والپول به هاوانا قصد آزادسازی روبرتز را داشت. اما دانکن در میانه راه به اساسین‌ها پشت کرد و از ادامه ماموریت منصرف شد. او تصمیم گرفته بود که به تمپلارها ملحق شود اما پیش از هر تصمیم دیگری، دانکن توسط ادوارد کن‌وی (دزد دریایی) کشته شد. پس از مرگ دانکن، ادوارد لباس و هویت دانکن را دزدید و به جای او به هاوانا رفت.

روبرتز به دستور لائوریانو تورس آیالا در حال انتقال به هاوانا برای اجرای حکم زندان بود که در این زمان اساسین‌ها برای نجات روبرتز به سربازان حمله کردند. ادوارد به عنوان دانکن درمیان تمپلارها حضور داشت و با اساسین‌ها مبارزه کرد و آن‌ها را از بین برد. به این ترتیب روبرتز با موفقیت به زندان هاوانا منتقل شد، اما در ادامه نیز موفق به فرار از دست تمپلارها شد و باز هم به دریا بازگشت.

 


بردگی

دو سال بعد درسال 1717، تمپلارها متوجه شدند که روبرتز در کینگستون توسط لارنس پرینس به بردگی گرفته شده است. در واقع روبرتز با پرینس مواجه شده بود و برای پنهان کردن خود از پرینس خواست در املاکش کار کند؛ با این وجود پرینس متوجه شده بود که او مورد علاقه تمپلارها است و قصد داشت او را به تمپلارها بفروشد.

زمانی که استاد اعظم تورس به کینگستون امده بود تا روبرتز را از پرینس بخرد، ادوارد کن‌وی و مری رید نیز خود را به کینگستون رسانده بودند و با تعقیب تورس قصد پیدا کردن مکان روبرزت و آزادسازی وی را داشتند. ادوارد در جریان تعقیب تورس توسط پرینس شناسایی شد و پس از آن از فروش روبرتز به تورس پشیمان شد.

ادوارد سپس خود وارد عمل شد و به عمارت پرینس رفت و پس از پیدا کردن پرینس او را کشت تا روبرتز را آزاد کند. روبرتز در این زمان گفت که پرینس برده‌دار او نبوده و فقط جکم کارفرمای وی را داشته است. به این ترتیب با به صدا درآوردن زنگ خطر سربازان را به سراغ ادوارد می‌فرستد و خودش یک بار دیگر موفق به فرار می‌شود. روبرتز پس از فرار در یک کشتی تجاری کار خود را از سر گرفت.

 


دزدی دریایی

بارتولومئو روبرتز دزدی دریایی خود را با هدایت کشتی برده‌ها شروع کرد. کشتی که توسط ناخدایش آبراهام پلامب از پرینسیپه واقع در کلونی‌نشین‌های پرتغال در آفریقا به سمت کینگستون برده حمل می‌کرد. زمانی که این کشتی توسط دزد دریایی ولزی، هاول دیویس تسخیر شد، روبرتز تصمیم گرفت تا به دزدان دریایی ملحق شود. در 19 ژوئن 1719، دیویس توسط تمپلارها کشته شد و روبرتز به محض متوجه شدن هویت تمپلارها خود را از دید آن‌ها پنهان کرد.

خوشبختانه برای روبرتز، ادوارد کن‌وی بازهم در مسیر او قرار گرفت. روبرتز از ادوراد خواست تا او را از دست تمپلارها آزاد کند و دو تمپلار جان کاکرام و ژوسیا بارگس را کشته و خدمه کشتی آن‌ها را زندانی کند؛ درعوض بارتولومئو روبرتز، ادوارد را به Observetory مخفی ساخته شده توسط تمدن اولیه خواهد برد. ادوارد دو تمپلار را کشت و خدمه آن‌ها را اسیر کرد و روبرتز را آزاد نمود. روبرتز کنترل کشتی را به دست گرفت و به خدمه گفت که از این پس به دزدی دریایی می‌پردازند. پس از این ادوارد و روبرتز با کشتی‌هایشان به سمت آب‌های غربی کارائیب حرکت کردند.

روبرتز در طول چندماه دزدی دریایی برای خود نامی درست کرده بود و به عنوان یک دزد دریایی قدرتمند و موفق یاد می‌شد. او با وضع 11 دستورالعمل بارتولومئو روبرتز خدمه خود را به بهترین شکل اداره می‌کرد و موفقیت‌های چشمگیری در میان دزدان دریایی برای خود کسب کرد.

 

روبرتز و ادوارد یک‌بار دیگر در شبه‌جزیره یوکاتان با هم ملاقات کردند. زمانی که روبرتز قصد داشت تا کریستال ویال را از کمپ پرتغالی‌ها بدزدد. در این زمان ادوارد نیز به او کمک کرد تا این شی متعلق به تمدن اولیه را از اردوگاه پرتغالی‌ها خارج کند. کاری که با موفقیت انجام شد. پس از این ادوارد به درخواست روبرتز مخفیانه وارد کشتی بزرگ پرتغالی‌ها شد و پرچم ان را پایین انداخت و سپس ناخدایش بنجامین هورنیگولد تمپلار را به قتل رساند.

 


رصد خانه

ادوراد و روبرتز پس از دراختیار گرفتن کریستال به سمت جاماییکا حرکت کردند. جایی که روبرتز معتقد بود رصدخانه پنهان ساخته شده توسط تمدن اولیه در آنجا است. این دو و تیم همراهشان با عبور از جنگل خود را به ورودی رصدخانه رساندند. روبرتز در این زمان همراهان را کشت و خودش با ادوارد وارد رصدخانه شدند. او به ادوارد گفت که یک Sage است و خاطراتی را به یاد می‌آورد که به چندین هزاره قبل بازمی‌گردد. در داخل رضدخانه، روبرتز به ادوارد نشان داد که کریستال ویال چه کاربردی دارد. او این قطعه را داخل جمجمه کریستالی گذاشت و در مرکز محفظه حلقه‌دار طلایی قرار داد. خیلی زود حلقه‌های این دستگاه شروع به چرخیدن کرد و تصاویری به همراه صدا از آن نمایان شد. این قطعه در واقع بهترین استفاده را برای جاسوسی داشت و روبرتز و ادوارد هر دو به عنوان چشم و گوش جک راکهام و وودز راجرز مشغول مشاهده خاطراتشان بودند.

ادوراد با صحبت روبرتز کاملا موافق بود؛ اینکه اگر این محل به دست تمپلارها بیافتد بسیار خطرناک خواهد بود. اما روبرتز یک Sage بود و نقشه‌هایش را خارج محدوده تمپلارها یا اساسین‌ها اجرا می‌کرد. او در یک غافلگیری ادوارد را به پایین پرت کرد و خودش از رصدخانه خارج شد. ادوارد از این سقوط نجات پیدا کرد و با سختی و تحمل جراحت سنگین خود را به روبرتز رساند ولی به خاطر جراحت‌ها توان ایستادگی دربرابر افراد روبرتز را نداشت و شکست خورد. روبرتز تصمیم گرفت ادوارد را به انگلیسی‌ها تسلیم کند.

 


مرگ

در طول دو سال آینده، روبرتز یک دزد دریایی شناخته شده و قدرتمند در سرتاسر آب‌های غربی بود و صدها کشتی تجاری و نظامی هر دو کشور بریتانیا و اسپانیا را نابود کرده بود. او همچنین به تمپلارها و اساسین‌ها نیز حمله می‌کرد. پس از این روبرتز تصمیم گرفت تا به پرینسیپه برگردد. جایی که تجارت برده را آغاز کرده بود و ادوارد او را از دست تمپلارها نجات داد. در این زمان او مورد حمله نیروهای دریایی متحد اسپانی و بریتانیا قرار گرفت. در این زمان همچنین ادوارد کن‌وی نیز او را پیداکرده بود و پس از مشاهده یکدیگر به مبارزه پرداختند. مبارزه‌ای که سرانجام با پیروزی ادوارد و کشته شدن روبرتز به پایان رسید. در پایان روبرتز به ادوارد گفت که نتوانست موفق شود تا معبد بزرگ را بازگشایی کند و آرزوی او را برآورده سازد. او همچنین به ادوارد گفت که جسدش را نابود کند تا به دست تمپلارها نیفتد؛ درخواستی که با پذیرش ادوارد کن‌وی مواجه شد.

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه

شخصیت‌ها  
اساسین‌ها ربکا کرینشان هاستینگ | پیشنس گیبزاولاین د گرندپریادوالهآه تابایآنتواوپیا آپیتورونا دینسمورادوارد کن‌ویماری رید | آپتون تراورسونس تراورسدانکن والپول | باهلام
 
تمپلارها لتیشا انگلند | ادموند جاج | کنث آبراهامجوسایا بورجسژولین دو کاسجان کاک‌رامهیلاری فلینتبنجامین هورنیگولدجینگ لانگلوسیا مارکزوودز روجرزلائوریانو تورس آیالا
 
دیگران آنالیزور آبسترگواولیویه گارنوجونوملنی لامیجان استندیش | استد بونتآن بونیپتر چمبرلینهیثم کن‌ویلارنس پرینسجک راکهامبارتولومئو روبرتزجنیفر اسکاتکرولاین اسکات-کن‌ویادوارد ریش‌سیاهال تیبورونچارلز وینمیلو ون در گراف | پتر بکفوردتوماس کاواناف، جونیور
کشتی‌ها بنجامینال آرکا دل ماستروال ایمپولوتوهرکولز (بریگ)هرکولز (فری‌گیت) | اچ‌ام‌اس کارجاچ‌ام‌اس دفاینساچ‌ام‌اس فیرلساچ‌ام‌اس اینتریگاچ‌ام‌اس پرنسهالندرجک‌داوجاکوبایتلا داما نگرارینجررونجرویال فورچونرویال فونیکس | رویال ساورینسن ایگناسیوسن لورنزوپرنسسانتقام کویین آن
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارها (صنایع آبسترگوسرگرمی‌های آبسترگو)ارتش بریتانیاشکارچیان دزدان دریاییدزدان دریایینیروی دریایی پرتغالنیروی دریایی سلطنتیارتش اسپانیانیروی دریایی اسپانیا
مکان‌ها مونترال | آفریقا (پرینسیپه)باهاماس (جزیره آباکو جزیره آندریاس جزیره کت جزیره کروکد جزیره ماریجوانا ایناگوآی بزرگ ناسائو) جزیره سیاهدریای کارائیبکوروزالجزایر کایمن (کایمن ساوندگرند کایمن)جزیره کایوکوبا (آرویس کاپه بوناویستا خلیج کامبرلند هاوانا ماتانزاس جزیره پینوس)فلوریدافورت‌ها (کابو د کروز کاستیلو د خاقوآ شارلوت چینچورو کانتیور درای تورتوگا الاترا گیبارا ناواسا پونتا گاریکو سرانیلا)هائیتی (تورتوگاایلا واش)جزیره پرویدنسیاجامائیکا (خلیج لانگ بیکینگستون رصدخانه پورت رویال)میستریوساجزیره میسترینیو بونکارولینای شمالی (چارلزتون)اوکراسوکجزیره ساکرفایسسالت کی بانکسالت لاگونسانتالیناسکشتی‌شکسته‌ها (آنتوچای شکسته درازگودال سیاه حفره آبی غارهای چشم شیطان خرابه‌های کاباه لا کانسپسیون شکسته سن ایگناسیو شکسته)مخفیگاه‌های قاچاقچیان (آمبرگریس کی خلیج آنوتو جیگوئی غارهای پتیت سن خوآن)تولوم
رویدادها نبرد اوکراسوکدوران طلایی دزدی دریاییتسخیر چارلزتونناوگان جواهرات اسپانیایی
قوانین و گیم‌پلی اطلاعات آبسترگو • پروژه نمونه 17اچیومنت‌هابرنامه‌های همراهویال خوندید عقابیاستراق سمعحافظه ژنتیکمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (جمجمه کریستالی)کشتی (قایق توپ‌دار اسکونر بریگ فری‌گیت من اُ وار)مخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجشنانقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرملوله بادیتوپ جنگیطناب دارتخنجر پنهانشمشیر
DLC اولاینخشم ریش‌سیاهبسته صلیبی‌ها و فلورانسی‌هافریاد آزادی


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

خیلی باحال بود اونایی که اساسین کرید بلک فلگ رو بازی کردن مثل خودم میدونن تعقیب کردن چقدر سخت بود ولی خوش میگذشت

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری