378 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید: وحدت


Movyn

اساسینز کرید: وحدت یا کیش یک آدم‌کش: وحدت (انگلیسی: Assassin's Creed: Unity) هشتمین بازی از خط اصلی سری بازی‌های اساسینز کرید است که نخستین بار در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۴ منتشر شد. این بازی در سبک مخفی‌کاری، اکشن ماجراجویی و دنیای آزاد است که یک سال پس از عرضه بازی اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه وارد بازار شد. بازیکن در این بازی کنترل یک شخصیت به نام Initiate را برعهده دارد که در دوره زمانی کنونی و از طریق دستگاه آنیموس به مشاهده وقایع و سرگذشت آرنو دوریان، اساسین فرانسوی دوران انقلاب کبیر فرانسه می‌پردازد. آرنو پس از مرگ پدر و در

Assassin's Creed: Unity

 

کیش یک آدم‌کش: وحدت

 

کاور بازی Assassin

 

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت مونترال
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان الکس آمانسیو
نویسنده Travis Stout
موسیقی کریس تیلتون

سارا اشنایدر

موتور ساخت بازی AnvilNext
تاریخ انتشار ۱۱ نوامبر ۲۰۱۴
سبک اکشن ماجراجویی

مخفی‌کاری

دنیای آزاد

پلت‌فرم‌ها Xbox One

PlayStation 4

PC

تعداد بازیکنان ۱ نفره

چندنفره

رده‌بندی سنی

ESRB: M

ادامه پدرخوانده‌اش وارد محفل اساسین‌ها شد تا پرده از قتل مرموز پدرخوانده‌اش، فرانسوا د لا سر بردارد. انتشار این بازی در یک دوره زمانی با بازی اساسینز کرید: سرکش بود و از نظر داستانی نیز ارتباطاتی میان این بازی است. در حقیقت بازی اساسینز کرید سرکش، اتصال‌دهنده دو بازی پیشین اساسینز کرید ۳ و اساسینز کرید ۴: پرچم سیاه با بازی اساسینز کرید وحدت است.

وقایع داستانی بازی در بخش تاریخی بازگوکننده دوره انقلاب کبیر فرانسه و نقش تمپلارها و اساسین‌ها در این حادثه مهم است. شهر اصلی بازسازی شده، پاریس دوره انقلاب است که توسط آرنو دوریان قابل جستجو و تجربه است. این بازی نخستین بازی از سری است که به عنوان پایه، بر روی کنسول‌های نسل هشتم عرضه می‌شود و به این ترتیب شاهد ارتقا چشمگیر کیفیت گرافیکی بازی و همچنین تغییرات دیگر در گیم‌پلی و سیستم مبارزات بوده است.

این بازی از نظر فروش. تا پایان ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴، همراه با بازی اساسینز کرید: سرکش موفق به فروش ۱۰ میلیون نسخه در جهان شد.

 ساخت و توسعه

 

Assassin's Creed Unity

روند ساخت و توسعه بازی کیش یک آدم‌کش: وحدت (Assassin's Creed: Unity) پس از ساخت بازی اساسینز کرید: برادری و در سال ۲۰۱۰ آغاز شد. استودیو یوبی‌سافت مونترال برای تکمیل بازی از ۹ استودیو دیگر یوبی‌سافت در تورنتو، کیف، سنگاپور، شانگهای، آنسی، مونت‌پلیه، بخارست، کبک و چنگدو نیز کمک گرفت.

کارگردان این بازی الکساندر آمانسیو است که پیش از این کارگردانی بازی اساسینز کرید: مکاشفات را نیز برعهده داشت. آمانسیو پیش از اینکه در بازی مکاشفات مشغول به کار شود، ایده تولید بازی برای انقلاب فرانسه را داده بود. پس از پایان بازی مکاشفات، آمانسیو برای مدتی یوبی‌سافت را ترک کرد و در ژوئن ۲۰۱۲ برای ادامه کار روی بازی وجدت به یوبی‌سافت پیوست. او قصد داشت برای این بازی از فن‌اوری نسل هشتم کنسول‌ها استفاده کند، روند داستانی بازی تم عاشقانه داشته باشد به شکلی که در متن آن نهفته باشد و نه به عنوان یک داستان ثانویه.

نویسندگی داستان بازی برعهده تراویس استوت بوده است؛ سری یانگ بخش چندنفره را نوشت و راسل لس داستان‌های ماموریت‌های جانبی داخل بازی را قلم زد. با توجه به سناریو مورد نظر آمانسیو، تراویس استوت تمرکز خود را روی خط داستانی آرنو دوریان گذاشت و شخصیت‌های مهم و تاریخی اغلب در ماموریت‌ها و مراحل جانبی گنجانده شدند تا بار اصلی داستان دارای تم عاشقانه‌ای باشد.

دکتر ژان کلمن مارتین مورخ سرشناس و استاد دانشگاه سوربون تیم نویسندگان را به عنوان مشاور همراهی کرد. به گفته Maxime Durand یکی از مشاوران اصلی سری، او کمک کرد که ماجراهای تاریخی در عین انتقاد به انقلابیون فرانسوی بیش از حد طرفدار رویالیست‌ها (طرفداران پادشاه) نشود.

بازی از موتور بازی‌سازی AnvilNext بهره می‌برد که نسخه بهبودیافته و مورد استفاده در بازی قبلی است. اینک با استفاده از قابلیت‌های نسل هشتم کنسول‌ها، نورپردازی عادی و حجمی، انیمیشن‌ها، مدیریت منابع و بسیاری از فاکتورهای دیگر به اندازه یک نسل ارتقا یافته است. استاد دانشگاه کبک، Laurent Turcot به تیم سازنده پیشنهاد داد که حتما برای ساخت پاریس از آثار هنری و کتوب متعلق به قرن هجدهم بهره‌گیری کنند. او برای مثال از آثار هنری Nicolas-Jean-Baptiste Raguenet به عنوان الهام‌بخش این پاریس نام برد.

اساسینز کرید: وحدت همچنین برای نمایش شهروندان پاریسی در دوره انقلاب، هزاران نفر جمعیت را در جای جای شهر به خود می‌بیند. این میزان جمعیت که همگی با انیمیشن‌ها، طراحی و کیفیت گرافیکی متمایزی با نسخه‌های قبلی هستند نیز محصول استفاده از فن‌اوری‌های نسل هشتمی است.

موسیقی متن و میان‌پرده‌های بازی نیز توسط کریس تیلتون، سارا اشنایدر و رایان آمون نوشته و اجرا شده است که دارای تم فرانسوی هستند.

 


گیم‌پلی

Assassin's Creed Unity  48  Arno In Paris

گیم‌پلی بازی در بخش دوران کنونی، کوتاه‌تر و کم‌اهمیت‌تر از بازی‌های پیشین سری است. بازیکن در نقش یک شخصیت غیرقابل کنترل به نام Initiate و به صورت اول شخص ایفای نقش می‌کند. این شخص یک کاربر دستگاه آنیموس در آبسترگو است که در بخش ققنوس (Phonix) فعال بوده و با اساسین‌ها همکاری می‌کند. گیم‌پلی در این بخش شامل هیچ کار قابل انجامی نیست.

 

بخش تاریخی بازی در دوران انقلاب فرانسه رخ می‌دهد و بازیکن در نقش آرنو دوریان توانایی حرکت، گردش و کشف هر نقطه از شهر پاریس را دارد. بازی همانند نسخه‌های قبل به صورت سوم شخص و دوربین با فاصله از بازیکن است. بیشتر ویژگی‌های گیم‌پلی در بازی‌های پیشین در این نسخه وجود و شامل ارتقا شده‌اند. دویدن آزاد، بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها، شنا در آب، مبارزه با سلاح‌های گرم و سرد، مخفی‌کاری اجتماعی، استراق سمع، جیب‌بری، بازجویی و ... در این بازی نیز به چشم می‌خورد. نحوه دویدن و بالا و پایین رفتن از موانعی چون درختان یا ساختمان‌ها به نسبت بازی‌های پیشین دچار تغییرات محسوس و تحسین‌برانگیزی شده است به نوعی که به هرچه طبیعی‌تر شدن حرکات افزوده است. انیمیشن‌های حین گیم‌پلی، برای مثال دویدن، رسیدن به بالای ساختمان‌ها، پایین آمدن از آن‌ها روان، طبیعی و متفاوت کار شده‌اند و این عوامل درکنار استفاده از فن‌آوری‌های تکنیکی نسل هشتم کنسول‌های بازی به هرچه جذاب‌تر شدن اثر افزوده است.

بازی دارای یک سیستم اقتصادی تکامل یافته است. بازیکن می‌تواند پول جمع‌اوری کند؛ این کار از طریق انجام ماموریت‌ها، جیب‌بری، بازکردن صندوقچه‌های گنج و ... انجام می‌شود. پول جمع‌آوری شده می‌تواند صرف ارتقا سلاح‌ها یا وضعیت بازیکن، خرید فروشگاه‌ها و کافه‌ها و یا ارتقا ساختمان آن‌ها و یا نگه‌داری در صندوق شود. سیستم مبارزه کاملا دستخوش تغییر شده است. بازیکن همزمان می‌تواند از سه نوع سلاح شامل خنجر پنهان، سلاح گرم یا پرتابی و یا سلاح سرد استفاده کند. شیوه مبارزه و کنترل دکمه‌ها نیز کاملا تغییر کرده است و دکمه‌های دسته اختصاصی‌سازی شده‌اند. در منوی آیتم‌ها، شامل سلاح‌های سرد و یا پرتابی، دو ردیف اختصای وجود دارد که قابل انتخاب و برای هر یک از ردیف‌ها یک دکمه استفاده شده است که باعث افزایش سرعت عمل در نبردها می شود. دشمنان در بازی شامل سربازان فرانسوی، تمپلارها و اعضای کلوب ژاکوبین هر یک دارای حالتی متفاوت با دیگری و بسیار قدرتمندتر نسبت به بازی‌های قبل هستند.

 


لوکیشن‌ها و مناطق

Assassin's Creed Unity 77 Ending Paris

با توجه به اینکه بازی به شکل اختصاصی برای کنسول‌های نسل هشتم عرضه می شود، شهر پاریس به عنوان لوکیشن اصلی بازی توانایی پردازش بیش از هزار نفر جمعیت و آبجکت ۳بعدی را در مقیاس ۱:۱ دارا می‌باشد. این شهر از همان ابتدای بازی به شکل کامل قابل گردش و جستجو است. بازیکن قادر به جستجو و گردش در تمامی نقاط شهر از جمله داخل بیشتر ساختمان‌ها، دخمه‌ها و چاه‌ها بدون بارگذاری مجدد و در لحظه است. در بازی سوم سری، معدودی از ساختمان‌ها امکان وارد شدن داشت ولی این موضوع در حد یک انیمیشن ساده بود. در بازی اساسینز کرید: وحدت، بازیکن همن طور که در شهر گردش می‌کند، قادر به گردش در داخل ساختمان‌ها نیز هست. در طراحی شهر پاریس و در دوراه انقلابی آن، دقت بسیار زیادی صرف شده است و تمامی ساختمان‌های مهم و Landmarkهای پاریس در این دوره در ابعاد مشابه طراحی شده و قابل گردش و جستجو هستند. کلیسای نوتردام، پانتئون، معبد قدیمی و دیگر ساختمان‌های پاریس به زیبایی و دقت هرچه تمام تر بازسازی شده‌اند و بازیکن می‌تواند در هر لحظه و در حین گردش در شهر، علاوه بر بالا یا پایین رفتن از آن‌ها، وارد هر یک از این ساختمان‌ها نیز شود. دقت طراحی ساختمان‌ها در هر دو قسمت داخلی و خارجی تحسین برانگیز و نزدیک به حقیقت است. آرنو دوریان به عنوان شخصیت اصلی، می‌تواند از برخی از ساختمان‌های بلند به عنوان نقطه دید (View Point) استفاده کرده و در پایان با یک پرش ایمان به پایین ساختمان بپرد. طراحی کلی شهر، ساختمان‌ها، سقف‌ها و درون آن‌ها بسیار وفادار به معماری فرانسوی است.

بازیکن می‌تواند در پشت برخی از موانع پنهان شده و در همین شرایط حرکت کند. این کار از طریق مخفی شدن پشت میزها، جعبه‌ها و موانع اینچنینی است که آرنو از طریق نشتن و راه رفتن قادر است بیش از پیش از قابلیت‌های مخفی‌کاری بهره ببرد. سیستم مبارزه از حالت کلیشه‌ای و فانتزی خارج شده و نزدیک به مبارزه در حالت طبیعی است؛ همچنین قابلیت Combo Kill یا کشتن سلسله‌وار از سازوکار مبارزه حذف شده است. بازیکن در عین حال که شدیدا آسیب‌پذیر است، می‌تواند با گذشت بازی و کسب تجربه امتیازی، از شدت آسیب پذیری خود کم کند. این کار از طریق لباس‌ها و تجهیزات نیز کامل‌تر می‌شود. سلاح‌های این بازی طیف متنوعی از شمشیر‌ها، سلاح‌های سرد کوتاه، سلاح‌های بلند و نیزه‌ای، تپانچه و سلاح‌های گرم بلند است که هر بخش دارای چندین نوع سلاح زیرمجموعه نیز می‌شود. سلاح قدیمی خنجر پنهان در این بازی نیز وجود دارد که علاوه بر آن، سلاحی مشابه به نام خنجر فانتوم نیز قابل استفاده خواهد بود. خنجر فانتوم یا Phantom Blade سلاحی است مشابه خنجر پنهان و در مچ دست آرنو نصب می‌شود اما تفاوت آن در امکان استفاده به عنوان تیروکمان است. این سلاح به سرغت پر و شلیک می‌کند و در درگیری‌ها نقشی مهم برعهده خواهد داشت.

 


سفارشی‌سازی‌ها

سفارشی‌سازی‌ها در Assassins Creed Unity

اساسینز کرید: وحدت، یک جهش بزرگ از نظر ویژگی‌های سفارشی‌سازی محسوب می‌شود. با توجه به ارتقا دستگاه انیموس، در این بازی طیف وسیعی از گزینه‌های سفارشی‌سازی وجود دارد که در حین بازی و بدون مراجعه به فروشگاه یا محل خاصی قابل اعمال و یا تغییر است. این آیتم‌ها در قالب چندین دسته‌بندی بوده و محدود به لباس، زره و رنگ‌بندی و یا در انتخاب اسلحه نیستند. تعداد زیادی گزینه و نوع زره برای هر بخش از لباس، سر، شکم و سینه، دست‌ها، کمربند، پوتین و ... وجود دارد که بسته به میزان ذخایر پول، امتیاز تجربه یا پیشرفت در بازی آزاد و قابل استفاده می‌شوند. هر یک از لباس‌ها دارای درجه خاصی استحکام و امکان مخفی‌کاری هستند. تعداد رنگ‌های قابل انتخاب برای زره بسیار زیاد و متنوع بوده که برخی از این گزینه‌ها نیز نیازمند پول، امتیاز تجربه و یا پیشرفت در بازی برای آزادسازی دارند. جدای از سفارشی‌سازی‌های مرتبط با لباس و زره، آرنو دارای سفارشی‌سازی‌های اینچنینی برای سلاح‌هایش نیز هست. برای نخستین بار در سری بازیکن در حین بازی (و نه در حین انجام مراحل) توانایی تغییر اسلحه‌هایش را دارد. از دیگر امکانات بخش گسترده سفارشی‌سازی خرید "مهارت (Skill)" از طریق امتیاز تجربه است.

 


بخش چندنفره

 

بخش چندنفره در Assassins Creed Unity

پس از موفقیت Wolfpack ها در بازی‌های سوم و چهارم، اساسینز کرید: وحدت برای نخستین بار در سری، به بازیکن امکان انجام مراحلی را می‌دهد که تا حداکثر ۴ بازیکن برای تکمیل آن با هم همکاری کنند. مراحل Co-Op در بازی و در داخل نقشه پراکنده بوده و در تکمیل نهایی بازی منظور می‌شوند. این بازی‌ها و مراحل از طریق اساسین‌ها و بازیکنان دیگر قابل همراهی است و به صورت آنلاین و در برخی شرایط در حالت آفلاین قابل بازی هستند. انجام این مراحل انتخابی است. البته مراحل اصلی خط داستانی بازی، به صورت یک نفره خواهد بود.

این مراحل در نقشه از طریق علامت مخصوصی قابل مشاهده هستند. در لوکیشن مورد نظر، یک اساسین سیاه‌پوش حضور دارد که به محض نزدیک شدن از بازیکن برای انجام یک ماموریت مشترک درخواست می شود. پس از پذیرفتن درخواست، بازیکنان در مرحله لود شده و پس از چک‌پوینت ماموریتی واحد را مشترکانه انجام می‌دهند. به گفته آمانسیو، انتظار می‌رود یک سوم زمان اختصاصی بازیکن برای بازی به انجام چنین مراحلی پرداخته شود.

به پایان رساندن مراحل معمولا همیشه با پرداخت امتیاز تجربه، پول و در موارد اضافه آزاد شدن سلاح، لباس یا آیتم‌های سفارشی‌سازی منجر می‌شود.

 

به غیر از مراحل چندنفره، تکمیل پازل‌های انیگماهای نوستراداموس نیز می‌تواند به صورت co-op صورت گیرد.

 


داستان

ژاک دوموله در ACU

ژاک دوموله، آخرین استاداعظم شناخته شده تمپلارها

بازیکن در اصل در دوران کنونی نقش کاربری به نام Initiate را برعهده دارد که در آبسترگو و از طریق دستگاه آنیموس در پروژه‌ای به نام ققنوس (Phonix) شرکت می‌کند. پروژه ققنوس توسط آبسترگو راه‌اندازی شده است و هدف از آن، مشاهده وقایعی است که برای افراد تمدن اولیه رخ داده است. آبسترگو پس از پیدا کردن یک Sage به نام جان استندیش این پروژه را عملیاتی کرد. اینک Initiate به عنوان یک کاربر این پروژه با اساسین‌ها همکاری می‌کند. بیشاپ و دیکن دو اساسینی هستند که از طریق دوربین و هک نرم‌افزار هلیکس با Initiate در تماس بوده و وی را در فواصل مختلف راهنمایی می‌کنند.

بازی در بخش تاریخی، از دوره تاریخی بسیار مهمی آغاز می‌شود. زمان که براساس تاریخ رسمی، شوالیه‌های تمپلار رسما توسط حکومت پادشاهی فرانسه و دستگاه پاپ منحل و نابود شدند. در ۱۳ اکتبر ۱۳۰۷، سربازان ارتش فرانسه با همکاری اساسین‌ها و به دستور شاه فیلیپ چهارم وارد قلعه معبد پاریس می‌شوند و درگیری با شوالیه‌های تمپلار را آغاز می‌کنند. در این زمان استاد اعظم محفل، ژاک دوموله به مشاورش دستور می‌دهد که اسرار محفل را از دسترس اساسین‌ها دور نگه دارد. مشاور در حین تلاش متوجه می‌شود که یک اساسین به دو دارایی آن‌ها در معبد یعنی شمشیر عدن و کدکس پتر اینتلکتوس دست یافته بود. مشاور در نهایت اساسین را متوقف کرد و شمشیر و کدکس را در نهانخانه معبد پنهان کرد؛ گرچه او مدتی بعد توسط همان اساسین کشته شد و با در اختیار گرفتن کامل معبد توسط سربازان فرانسوی، ژاک دوموله نیز دستگیر شد. پس از ۷ سال، ژاک دوموله به دستور شاه فیلیپ چهارم فرانسه و پاپ کلمنت پنجم در آتش سوزانده شد و به این ترتیب تمپلارها به شکل رسمی از بین رفتند. ژاک دوموله پیش از مرگ ۹ نفر از مورداعتمادترین افرادش را تشویق به فعالیت زیرزمینی و ادامه راه تمپلارها کرد و پیش از مرگ در آتش نیز شاه و پاپ را تا سیزده نسل پس از خودشان نفرین کرد.

Assassin's Creed Unity  2  Versailss  Arno And His Father 1

آرنو و پدرش در حال ورود به کاخ ورسای

اساسین‌ها پس از این، Initiate را به سال ۱۷۷۶ می‌برند. جایی که سرگذشت آرنو ویکتور دوریان به عنوان اساسینی که در طول حیاتش با یک Sage ملاقات داشته بازبینی خواهد شد. آرنو ۸ ساله همراه با پدرش چارلز دوریان که یک اساسین است وارد کاخ ورسای شدند و در ادامه چارلز از پسرش خواست روی یک صندلی بنشیند تا او برگردد. او یک ساعت به آرنو داد و به او گفت که وقتی عقربه ساعت به ۱۲ برسد او بازخواهد گشت و همانجا منتظر بماند و بازیگوشی نکند. پس از رفتن چارلز، آرنو اما آنجا را ترک کرد و همراه با دختری به نام الیز دلا سر مشغول بازی شد. او یک سیب از سبد میوه‌های سربازان برای دختربچه دزدید و از آنجا فرار کرد ولی وقتی هر دو به سالن بازگشتند، متوجه شدند که پدر آرنو کشته شده و مردم به دور او حلقه زدند. آرنو که در شوک فرو رفته بود ساعت جیبی پدرش از دستش افتاد و شکست. در این زمان پدر الیز، فرانسوا دلا سر آرنو را دعوت به آرامش کرد و از آن پس سرپرستی کودک را برعهده گرفت. فرانسوا دلا سر، استاداعظم محفل تمپلارها بود اما با این وجود، آرنو که نه از اساسین بودن پدرش و نه از تمپلار بودن پدرخوانده‌اش مطلع بود، را خارج از فضای اساسین-تمپلار و در آرامش بزرگ کرد.

داستان پس از این ۱۳ سال به جلو می‌رود و زمانی را روایت می‌کند که مراسمی برای الیز در آستانه برگزاری است. آرنو در یک شرط‌بندی باخته و ساعت جیبی یادگار پدرش را از دست داده است. او مخفیانه وارد کارگاه هوگو و ویکتور شده و ساعت را برمی‌دارد اما در زمان خروج این دو متوجه حضور آرنو شده و ساعت را از او پس می‌گیرند. آرنو اما برای بازپس‌گیری یادگار پدرش مصمم است و به تعقیب او ادامه می‌دهد و سرانجام پس از بازپس‌گیری دوباره ساعت، درحالی که در تعقیب بود به سمت عمارت پدرخوانده‌اش فرار می‌کند. هوگو و ویکتور نیز به مقابل عمارت می‌رسند و پس از وارد شدن آقای دلا سر به ماجرا از آرنو شکایت می‌کنند. پس از ختم شدن ماجرا توسط دلا سر، او به آرنو می‌گوید که الیز از پاریس برگشته ولی پس از مراسم مجددا به پاریس بازمی‌گردد. درحالی که آقای دلا سر با کالسکه از عمارت خارج شد، قاصدی با عجله او را صدا کرد و آرنو پس از این خود تصمیم گرفت نامه را به دست آقای دلا سر برساند. کالسکه اما سریع‌تر حرکت می‌کرد و آرنو نیز در میان راه مجددا با هوگو و ویکتور برخورد کرد. پس از درگیری با آن‌ها، از آن محل فرار و بدون انجام ماموریتش در رساندن نامه، مجددا به عمارت آقای دلا سر بازگشت. پس از بازگشت متوجه شد که به زودی مراسمی برای الیز آغاز می‌شود اما او دعوت نشده است. بی‌توجه به انجام کارش، نامه را از زیر در وارد دفتر آقای دلا سر کرد و سپس با دزدیدن یک لباس خود را به مراسم آقای دلا سر رساند و مخفیانه وارد ساختمان شد.

Assassin's Creed Unity  28  Élise De La Serre 2

الیز دلا سر در جشنی که توسط پدرش به افتخار او برگزار شده بود

آرنو مخفیانه وارد مراسم شد ولی پس از پیدا کردن الیز با استقبال او مواجه شد. درحالی که آرنو به عدم دعوتش اعتراض داشت، الیز او را مجبور کرد ساختمان را ترک کند. پس از رسیدن به حیاط ساختمان، آرنو در کمال ناباوری مشاهده کرد که آقای دلا سر روی زمین افتاده و در حال جان سپردن است. در این زمان قاتلین واقعی از دور سربازان را صدا زده و سپس از انجا گریختند. سربازان نیز پس از رسیدن به محل آرنو را به عنوان قاتل درنظر گرفته و پس از بی‌هوش کردن او، وی را با زندان باستیل منتقل کردند. در زندان هیچ کس به حرف‌های او گوش نمی‌داد تا اینکه در یکی از سلول‌ها، نمادهایی از تمدن اولیه بر روی دیوار پیدا کرد. او با شخصی که در آنجا نشسته بود صحبت کرد و در ادامه به استراحت پرداخت. پس از بیدار شدن، متوجه شد که همان شخص ساعت جیبی پدرش را برداشته است. این فرد که پیر بلک نام داشت، پدر آرنو را می‌شناخت و پس از یک مبارزه کوتاه، ساعت جیبی را به آرنو پس داد. او به آرنو گفت که یک اساسین است و پدرش نیز یک اساسین بوده است. از این پس این دو در همان سلول به صورت تمرینی مبارزه می‌کردند تا اینکه در ۱۴ جولای ۱۷۸۹ نخستین زبانه آتش انقلاب فرانسه با حمله انقلابیون به زندان باستیل آغاز شد. در این حمله، دیواره‌های زندان تخریب و زندانیان آزاد شدند. آرنو و بلک نیز خود را به بام قلعه باستیل رسانده و پس از پرش ایمان موفق به فرار از زندان شدند. بلک پیش از پرش از آرنو خواست با دنیال کردن یک نماد وارد محفل اساسین‌ها شود.

 

آرنو پس از فرار تصمیم نداشت به محفل اساسین‌ها برود، بنابراین به عمارت دلا سر رفت تا به الیز توضیح دهد که او قاتل پدرش نیست. الیز گفت که می‌داند پدرش یک تمپلار بوده و آرنو نیز یک اساسین شده است بنابراین تکذیب آرنو را قبول نمی‌کرد؛ هرچند آرنو با اصرار سعی داشت ثابت کند که او قاتل پدرخوانده‌اش نیست و افراد دیگری این کار را کرده بودند. به هرحال او با ناامیدی عمارت دلا سر را ترک کرد.

 

Assassin's Creed Unity  33  Arno Rise An Assassin

آرنو به محفل اساسین‌ها می‌پیوندد

آرنو عمارت دلا سر را ترک کرد و پس از مدتی فکر، تصمیم گرفت تا به محفل اساسین‌ها بپیوندد. او از طریق نمادی که از بلک گرفته بود، شروع به جستجوی مخفیگاه محفل کرد و سرانجام این محل را یافت. او به همراه بلک وارد محفل شد و ابتدا مورد پرسش و پاسخ قرار گرفت. شورای اساسین‌های پاریس متوجه شده بود که آرنو پسر چارلز دوریان است و صحبت‌های بلک نیز آن‌ها را تا حدود زیادی متقاعد کرده بود. اما هدف آرنو از پیوستن به اساسین‌ها، به خاطر درک عقیده اساسین‌ها نبود؛ او به قصد پیدا کردن قاتلان پدرخوانده‌اش آقای دلا سر و گرفتن انتقام وارد محفل شد. او سرانجام از آزمون‌های آن‌ها نیز سربلند بیرون آمد و رسما یک اساسین شد. آرنو با استفاده از امکانات محفل شروع به ردگیری تمپلارها کرد و در همان حین متوجه شد که توطئه قتل پدرخوانده‌اش، توسط خود تمپلارها برنامه‌ریزی و اجرا شده بود. از این پس شورای اساسین‌ها نیز که از قبل منتقد او بود به ادامه فعالیت آرنو رضایت داد. بلک گفت او برای پیدا کردن قاتلان پدرخوانده‌اش باید تمپلارها را بکشد، اگر چنین کاری می‌خواهد انجام دهد پس اجازه دهید انجام دهد. آرنو با مدارکی که داشت سرانجام به یک نقره‌کار به نام فرانسوا توماس ژرماین رسید. ژرماین تظاهر کرد که آلت قتل را به درخواست کرچن لافرنیه ساخته و خودش زندانی تمپلارها محسوب می شود. پس از نجات ژرماین، آرنو به دنبال لافرنیه رفت و او را نیز به قتل رساند اما درادامه متوجه شد که لافرنیه خائن نبوده و دراصل بهترین همراه آقای دلا سر بوده است. نامه‌ای که او در روز قتل آقای دلا سر باید به دستش می‌رساند نیز نوشته لافرنیه بود. آرنو سپس موضوع را با الیز نیز مطرح کرد و توانست خود را مجددا به او ثابت کند. به این ترتیب آرنو به عنوان یک اساسین و الیز به عنوان یک تمپلار با یکدیگر همراه شدند تا قاتلان اصلی را پیدا کنند.

 

آرنو پس از این الیز را به محفل اساسین‌ها برد تا اساسین‌ها را متقاعد به کمک کند. این موضوع مورد تایید محفل اساسین‌ها نبود و آرنو به شدت مورد مواخذه قرار گرفت اما آرنو از آن‌ها خواست که به او اعتماد کنند. با این وجود بلک به هیچ وجه این رفتار آرنو را تحمل نمی‌کرد و معتقد بود الیز دختر رهبر تمپلارها بوده و خودش نیز یک تمپلار است و اصولا باید کشته شود. میربو، رئیس شورای اساسین‌ها اما تصمیم گرفت به آرنو و الیز اعتماد کند. او پیش از این نیز با آقای دلا سر، رهبر تمپلارها دوست بود و برای صلح تلاش می‌کرد. آرنو پس از این به الیز گفت که خبر خیانت لافرنیه و همچنین ساخت آلت قتل توسط نقره‌کاری به نام ژرماین بوده است. الیز ناگهان به سمت خانه ژرماین دوید و پس از رسیدن به محل به آرنو گفت که ژرماین سال‌ها پیش توسط پدرش به خاطر صحبت‌هایی که از ژاک دوموله می‌کرد و افکار رادیکالی که داشت از محفل اخراج شده بود. آن‌ها خانه ژرماین را جستجو کردند و الیز درنهایت مدرکی یافت که تایید می‌کرد مرگ پدرش به دستور ژرماین بوده است.

 

Assassin's Creed Unity  57  Arno And Elise

الیز دلا سر

پس از این، آن دو به محل اقامت میربو رفتند تا ماجرای ژرماین را توضیح دهند اما درکمال تعجب جسد میربو را روی تخت پیدا کردند. الیز گفت که او این کار را انجام نداده ولی آرنو به الیز شک نداشت و هر دو به بازرسی اتاق پرداختند ت مدارکی پیدا کنند. با اینکه همه شواهد علیه الیز بود و توطئه قتل را یک تمپلار معرفی می‌کرد اما آرنو همچنان الیز را مقصر نمی‌دانست. این دو باز هم به تحقیق ادامه دادند تا اینکه آرنو فهمید قتل رهبر اساسین‌ها، بلک بوده است. در تقابلی که میان آرنو و بلک ایجاد شد، او به قتل میربو اعتراف کرد اما ادامه داد که این اولین بار نیست که محفل به فساد کشیده می‌شود و یک اساسین از درون محفل سعی می‌کند اوضاع را به روال برگرداند. او اشاره کرد که میربو باعث صلح با تمپلارها شده و صلح از نظر جنگجو یعنی خیانت. او به همین دلیل به صورت دقیق و با نمادها و آلت‌های قتل تمپلارها میربو را کشت تا آرنو درنهایت الیز را بکشد اما چنین نشد. این دو پس از این مبارزه کردند؛ نبردی که سرانجام به مرگ پیر بلک انجامید. پس از مرگ دو اساسین بزرگ در محفل که هر دو با آرنو و الیز پیوند خورده بودند، شورای اساسین‌ها او را مورد توبیخ قرار داد ولی آرنو همچنان به ماموریت‌های محفل ادامه داد. او پس از ماموریت یافت که پیش از تسخیر کاخ تویلری توسط انقلابیون، اسناد و مدارک ارتباط اساسین‌ها پادشاه را پیدا کرده و نابود کند.

 

در آگوست ۱۷۹۲، آرنو به کاخ تویلری نفوذ کرد تا نامه میربو در خصوص اساسین‌ها به شاه را پیدا و از بین ببرد. او در این زمان با ناپلئون بناپارت ملاقات کرد که او نیز در همین محل در جستجوی یک کلید بود. این دو به آنچه می‌خواستند رسیدند و پس از متوقف کردن ژاکوبین‌ها از راه مخفی از اتاق خارج شدند. آرنو پیش از رفتن ناپلئون از او خواست تا در پیدا کردن یکی از تمپلارها به نام فردریک رویل به او کمک کند. پس از مدتی و در ملاقاتی دیگر، ناپلئون به آرنو گفت که رویل در Grand Châtelet حضور دارد و اجازه می‌دهد که او را بکشد.

 

Assassin's Creed Unity  64  François  Execution Of King Louis XVI

لویی شانزدهم درحال اعدام با گیوتین

آرنو پس از این به الیز پیوست تا به همراه او، نقشه ماری لویک برای احتکار غلات را متوقف کند. تمپلارها از این طریق قصد افزایش نارضایتی‌های طبقات متوسط و فقیر از پادشاه را داشتند. پس از آزادسازی زندانیان و قتل ماری لویک توسط آرنو، او و الیز با یک بالون از دست تمپلارها فرار کردند. آرنو پس از این فرار موفق، به دنبال لویی-میشل لاپلیته، همدست ماری لویک می‌رود و پس از قتل او متوجه می‌شود که ژرماین در مراسم اعدام لویی شانزدهم حاضر خواهد شد. در ۲۱ ژانویه ۱۷۹۳، آرنو در مراسم اعدام لویی شانزدهم حاضر شد؛ جایی که بر اساس دانسته‌های قبلی می‌توانست با ژرماین مواجه و وی را به قتل برساند. پس از مدتی جستجو، ژرماین و آرنو با یکدیگر مواجه شدند. ژرماین به آرنو گفت که او تلاش کرد به آقای دلا سر بفهماند محفل تمپلارها تحت فرمان او به فساد کشیده شده و از اهداف اصلی‌اش دور مانده است. اهدافی که توسط ژاک دوموله به عنوان چراغ راه تمپلارهای آینده ترسیم شده بود اینک رنگ باخته بودند. اما دلا سر توجهی به صحبت‌هایش نکرد. او همچنین گفت که مرگ پادشاه واقعا می‌تواند منجر به احیا تمپلارها شود؛ با کنار گذاشته شدن طبقه اشراف و ثروتمندان، قدرت به طبقات فرودست خواهد رسید و کنترل این فرانسه توسط تمپلارها، بسیار ساده‌تر از قبل خواهد شد. هنگامی که لویی شانزدهم با گیوتین گردن زده شد، ژرماین گفت "ژاک دوموله، انتقام شما گرفته شد". او سپس به سربازان دستور حمله به آرنو را داد و خود با کالسکه از محل خارج شد. در این زمان، الیز به کمک آرنو آمد و گفت سربازان را مشغول خواهد کرد تا او بتواند دنبال ژرماین برود. آرنو اما نپذیرفت و با توجه به تعداد زیاد سربازان تصمیم گرفت در کنار الیز بایستد. این دو پس از مدتی فرار و مبارزه سرانجام از پیدا کردن ژرماین نامید شدند. الیز که به شدت از کار آرنو عصبانی بود به او گفت که اگر قصد ندارد از ژرماین انتقام بگیرد، پس دیگر به او احتیاجی ندارد.

 

آرنو پس از این وارد محفل اساسین‌ها شد و در بدو ورود توسط نگهبانان اسکورت گردید. او در ادامه توسط شورای اساسین‌ها از محفل اخراج شد. درست زمانی که حکومت انقلابی ماکسیمیلیان روبسپیر در آستانه قدرت‌گیری بود، آرنو با شرایط پیش آمده پاریس را ترک کرد و به ورسای و عمارت آقای دل سر بازگشت. پس از مدتی میگساری و گذراندن وقت به این شکل، آرنو در یکی از روزها دریافت که ساعت یادگاری پدرش گم شده است. او پس از مدتی تحقیق یک مضنون در بار را پیدا کرد ولی از وی چیزی عایدش نشد. او سپس به کاخ ورسای رفت و پس از درگیری با ژاکوبین‌ها و یکی از ارشدهایشان، باز هم نتوانست ساعت جیبی را پیدا کند. در حالی که ناامیدانه روی پله‌ها نشسته بود، الیز در مقابلش ظاهر شد و ساعت جیبی را به او داد. او گفت که ساعت را در همین اطراف پیدا کرده و پس از این از او خواست به پاریس بازگردد و در پیدا کردن ژرماین کمک کند. آرنو پیش از رفتن از ورسای، مامور اعدام‌های شهر که توسط روبسپیر منصوب شده بود، آلویس لا توشه را کشت و همراه با الیز به پاریس بازگشت.

 

Assassin's Creed Unity  62  François Thomas Germain And Execution Of King Louis XVI

فرانسوا توماس ژرماین استاد اعظم محفل تمپلارها

آرنو پس از بازگشت به پاریس برای تضعیف جکومت وحشت روبسپیر مجددا به اساسین‌ها پیوست. او و الیز در ۱۷۹۴، وارد یک مراسم جشن که توسط روبسپیر برگزار می‌شد شدند. این مراسم در بحبوحه جکومت وحشت و هرج و مرج ناشی از اعدام‌ها برای همراهان روبسپیر برگزار می‌شد. نقشه الیز بی اعتبار کردن روبسپیر در نزد همراهان حکومتش بود. او طبق نقشه باید در نوشیدندی و خوراکی‌های روبسپیر داروی توهم زا می‌ریخت و از طرفی دیگر آرنو باید به دست افرادی قابل اعتماد، نامه‌هایی از خیانت‌های روبسپیر را می‌رساند. باپایان ماموریت و آغاز سخنرانی روسپیر، او که دچار بی تعادلی و هزیان گویی شده بود پس از شعارهای همراهانش توسط آن‌ها دستگیر شد. اقدامی که باعث تعجب الیز و آرنو شده بود. روبسپیر اما توسط معدودی از همراهانش از حبس فرار کرد و تلاش کرد در پناه وفادارانش قرار گیرد. او که به شدت به دنبال ژرماین بود و تمام امیدش را برای بقا در وی می‌دید قصد نداشت محل او را فاش کند. آرنو و الیز اما در تعقیب و پس از پیدا کردن او را مجبور کردند تا این کار را انجام دهد. الیز پس از شلیک گلوله به دهان روبسپیر او را مجبور کرد موقعیت ژرماین را روی کاغذ بنویسد. ژرماین نیز به سرعت همین کار را کرد و نام معبد را نوشت. آرنو و الیز با روشن شدن این موضوع، محل را ترک و به سمت معبد رفتند. کوتاه مدتی پس از خروج آن‌ها، روبسپیر توسط انقلابیون دستگیر و توسط گیوتین اعدام شد.

 

الیز به هیچ چیز جر انتقام مرگ پدرش از ژرماین فکر نمی‌کرد و برای آرنو نیز هیچ چیز مهم‌تر از الیز نبود. این دو خود را به مقابل معبد رساندند و برای نفوذ به محل تلاش کردند. پس از اینکه آرنو موفق به پیدا کردن ژرماین بر بام معبد شد، با رویدادی عجیب مواجه شد. ژرماین مجهز به یک شمشیر مرموز بود که قدرت بسیار زیاد و کشنده‌ای داشت و بدون آنکه حتی نزدیک ژرماین شود، توسط او مورد اصابت قرار می‌گرفت. آرنو اما با ترفندهای خود ژرماین را شکست داد ولی متوجه شد که اینک در محل حضور ندارد. او جستجو را از سر گرفت و درنهایت وارد زیرزمین شد، جایی که اینک الیز را نیز همراه خود می‌دید. این دو اینک با همراهی یکدیگر در مقابل ژرماین ایستاده بودند. مبارزه با ژرماین بسیار سخت بود زیرا او مسلح به شمشیر عدن بود و با قدرتی که داشت حتی نزدیک شدن نیز به ژرماین سخت بود. در این زمان آرنو و الیز با کمک یکدیگر از راه دور با سلاح‌های پرتابی ژرماین را هدف قرار دادند اما این ژرمیان بود که با کمک شمشیر یکی از ستون‌ها را روی آرنو فرو ریخت. الیز هرچقدر تلاش کرد نتوانست آرنو را از زیر آوار خارج کند و تصمیم گرفت تا پیش از رفتن دوباره ژرماین، او را بکشد. آرنو هرچقدر خواهش کرد الیز قبول نکرد و درنهایت نیز به تنهایی با ژرماین مبارزه کرد. در پایان این مبارزه، الیز کشته شد و ژرماین نیز به شدت مجروح شده بود. آرنو که خودش را از آوار خارج کرده بود، ژرماین را کشت و جنازه الیز را از معبد خارج کرد تا در کنار آرامگاه پدرش دفن کند. پس از این کار، آرنو تا مدت‌ها در سوگ از دست دادن الیز بود.

 

"عقیده" محفل اساسین‌ها به من آموخت که هیچ چیز برای ما ممنوع نیست. یک بار من با خود فکر کردم که این به این معنی است که ما آزادیم هرکاری انجام دهیم. برای رسیدن به آرمان‌هایمان و بدون توجه به هزینه آن. من حالا می‌فهمم که این عقیده یک هشدار [برای دشمن‌ها] است، نه یک آزادی مطلق. آرمان و ایده‌آل‌ها به راحتی در مسیر جزم‌گرایی قرار می‌گیرد. جزم‌گرایی نیز بازکننده راه تعصب‌های کور است. هیچ قدرت بالاتری به قضاوت رفتارهای ما ننشسته است. هیچ عالیمقامی ما را تماشا و برای گناهانمان مجازات نمی‌پیچد. در پایان همه چیز، این خود ما هستیم که در برابر چنین افکاری می‌ایستیم. فقط خود ما هستیم که می‌توانیم، تصمیم به حرکت در کدام مسیر بگیریم. ما خود را نجات‌بخش، انتقام‌جو و یا ناجی درنظر می‌گیریم. علیه مخالفانمان جنگ به راه می‌اندازیم و آن‌ها نیز همین کار را می‌کنند. ما روهاهایمان را به دنیای حقیقی تمبر می‌زنیم. حتی اگر جان خود را در این مسیرها بدهیم، در پایان ناممان در هیچ کتاب تاریخی ثبت نمی‌شود. هر کاری که انجام می‌دهیم، هر کسی که هستیم، همراه با خودمان روزی آغاز و روزی به پایان خواهد رسید.

 

―آرنو ویکتور دوریان


جنجال‌ها

تیم توسعه پیش از عرضه بازی وعده داده بود که بازیکنان در بخش co-op می‌توانند جنسیبت اساسین مورد نظر را انتخاب کنند اما در ادامه از این ویژگی صرف نظر شد که به جنجال و بحث‌های زیادی منتهی گردید. یوبی‌سافت مشکلات فنی را دخیل دانست. "به دو نوع انیمیشن‌، دو نوع صداگذاری و درکل برای هر قابلیت به دو نوع طراحی نیازمند است". آمانسیو در اظهار نظری دیگر گفت "این کار بیشتر به خاطر بخش گسترده سفارشی‌سازی اساسین‌ها است. ما طیف بسیار زیادی از آیتم‌ها را برای شخصیت آرنو طراحی کرده بودیم که قابل استفاده برای شخصیت‌های مرد دیگر هم بود. حال آنکه برای شخصیت زن که تنها در بخش co-op می‌توانست باشد نیاز به طراحی آیتم‌های مجزا و واقعا تولیدات اضافی بود". این اظهارنظرها باعث انتقادات زیادی از جانب طرفداران بازی و حتی برخی سازندگان قبلی بازی را نیز در پی داشت. جاناتان کوپر طراح انیمیشن‌های بازی اساسینز کرید ۳ این دلایل را منطقی نمی‌دانست و اشاره کرد "از نظر من طراحی انیمیشن‌هایی از این دست کار یک یا دو روز است" او همچنین اشاره کرد که برای ساخت انیمیشن‌های شخصیت زن بازی اساسینز کرید ۳: آزادسازی، یعنی اولین د گرندپری تعداد بسیار زیادی انیمیشن به کار نرفته و پایه کار از انیمیشن‌های کانر و همین‌ها نیز برای ادوارد استفاده شده بود و درپایان کاری تحسین‌برانگیز به مخاطب هدیه داده شد.

 

پس از عرضه بازی خصوصا در نسخه PC، بار دیگر انتقادات گسترده‌ای به یوبی‌سافت وارد شد. این بار منتقدین و طرفداران بازی وجود تعداد بسیار زیادی باگ و مشکلات فنی در بازی بود که استودیو مجبور شد تعداد زیادی بروزرسانی برای بازی منتشر کند. با افزایش انتقادات و ناراحتی شدید بازیکنان، یوبی‌سافت در بیانیه‌ای رسما از بازیکنان معذرت‌خواهی کرد و اعلام نمود جدیدترین DLC بازی با نام پادشاهان مرده به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 


نقد و بررسی‌‌ها

اساسینز کرید: وحدت در نقد و بررسی‌ها با بازخوردهای مختلف از منفی تا مثبت مواجه شد. گیم‌اینفورمر به بازی امتیاز ۸/۱۰ را داد و در ادامه اشاره کرد این بازی از نظر طراحی معماری دقیق شهر، صداگذاری و موسیقی، مراحل و ماموریت‌های استراتژیک و داستان یک بازی تحسین‌برانگیز است اما از نظر کنترل، بالانس و وجود باگ‌ها و مشکلات فنی عدیده بسیار ضعیف عمل کرده است. گیم‌اینفورمر همچنین اشاره کرد که علارقم جدید بودن سیستم ناوبری و همچنین مبارزات، این دو بخش هنوز نیاز به کار بیشتری دارند. GamesRadar به بازی ۴/۵ داد و نوشت این بازی دارای محیط و تراکم جمعیتی قابل ستایش است. طراحی مراحل، مکانیک دنیای آزاد و بخش سفارشی‌سازی شخصیت نیز از نقاط مثبت بازی هستند اما هوش مصنوعی دشمنان و نرخ Frame rate بازی ضعیف است.

یوروگیمر نیز به بازی نمره ۷/۱۰ داد و داستان الهام‌بخش، طراحی‌های شهری، تنظیمات و محتوای کلی و غنی بازی را قابل ستایش دانست. این سایت در عین حال از مراحل و ماموریت‌های بازی، سیستم خودکار و افراطی واکنش‌های حرکتی در حین دویدن و نداشتن امکان سفارشی‌سازی برای بخش اسلحه‌ها انتقاد کرد. یوروگیمر در پایان این بازی را "یک فرصت از دست رفته" تلقی کرد.

IGN با دادن امتیاز ۷.۸/۱۰ به بازی، ایده مفرح گشت و گداز در پاریس و تغییرات و مارد جدید بخش چندنفره را بلندپروازانه و مثبت ارزیابی کرد. انتقادات آی‌جی‌ان به بازی در مورد داستان ضعیف، شخصیت‌پردازی ضعیف و قابلیت نه چندان بهبودیافته مخفی‌کاری در گیم‌پلی بود. این سایت درادامه گفت نسل جدید اساسینز کریدها واقعا تحسین‌برانگیز و پر زرق و برق است، بازیکن را سرگرم و پیام بازی را به او می‌رساند اما یک انقلاب محسوب نمی‌شود.

 

:t: گردش و تجربه خیره‌کننده در پاریس انقلابی

:t: صحنه‌آرایی‌های فوق‌العاده در نمایش جمعیت‌های انبوه شهری

:t: آرنو دوریان، شخصیت جذابی است

:t: ارتقا سازوکارها و قابیلت‌های مخفی‌کاری امکان برنامه‌ریزی بیشتری را برای تکمیل مراحل می‌دهد

:t: بخش سفارشی‌سازی اساسین‌ها بسیار کاربردی است

:x: داستان متمرکز بازی پس‌زمینه‌های زرق و برق‌دار و عالی بازی را کامل نمی‌کند

:x: رابطه آرنو و الیز متقاعدکننده نیست

:x: سازوکار جدید واکنش خودکار در پارکورها همیشه هم عمل نمی‌کند

امتیازات

گیم‌رنکیگنز PS4) ۶۸٫۱۱٪)

XONE) ۷۰٫۱۸٪)

PC) ۷۳٫۳۳٪)

متاکریتیک PS4) ۷۰/۱۰۰)

XONE) ۷۲/۱۰۰)

PC) ۷۰/۱۰۰)

Destructoid ۷/۱۰
یوروگیمر ۷/۱۰
گیم‌اسپات ۷/۱۰
IGN ۷.۸/۱۰
گیم اینفورمر ۸/۱۰فروش

این بازی از نظر فروش. تا پایان ۳۱ دسامبر ۲۰۱۴، همراه با بازی اساسینز کرید: سرکش موفق به فروش ۱۰ میلیون نسخه در جهان شد.

 


مرتبط

 

 

 

 

 منابع

 

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: وحدت

اساسینز کرید: وحدت

شخصیت‌ها
اساسین‌ها بیشاپInitiateشان هاستینگ | پیر بلکگیوم بلیرآرنو دوریانچارلز دوریانآگوستین گریسیردیدیه پتونمیربوصوفی ترنتهرو کومار | لوئیس-دومنیک کارتوشژولی دوبینیلوئی-ژوزف دآلبرت د لوینزماریشالمیرل | توماس د کارنیلونگیوم د نوگارت
'تمپلارها فرانسوا توماس ژرماینآرپینوندوشسنیوژان گیلبرتفلاوینیکرچن لافرنیهماری لیویکمارکورتدنیس مولینیهلوئی-میشل لاپلیتهماکسیمیلیان روبسپیرفردریک رویلالیز دلا سرفرانسوا دلا سرچارلز گابریل سیورتروی دس تونآلویس لا توشه | اسکیو د فلایراکژاک دومولهمشاور ژاک دوموله
دیگران ناپلئون بناپارتماری آنتوانتنیکولاس د کندارستژرژه دانتونتوماس-الکساندر دوماسکومته د گامباسفرانسوا هانریوتلویی شانزدهم فرانسهلویی هفدهم فرانسهژان-پل ماراتتروینه د مریکورتفیلیپه رزمارکی دو سادماری توسوویکتوراوژن فرانسوا ویدوک | پاپ کلمنت پنجمفیلیپ چهارم فرانسه
طرف‌ها اساسین‌هاتمپلارها (صنایع آبسترگو)ارتش اتریشفرقه بافومهارتش فرانسهژاکوبین‌ها (کمون پاریس)
مکان‌ها پاریسسنت دنیسوندیورسای (کاخ ورسای)
رویدادها انقلاب کبیر فرانسه (املاک کل ۱۷۸۹بورش به باستیلکشتار سپتامبردوران ترور۱۳ وندیمیر طرح اندوه سنت نیکاز)
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهابرنامه‌های همراهسفارشی سازیدید عقابیاستراق سمعحافظه ژنتیکهلیکسبازکردن قفلمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (سیب عدنشمشیر عدن)مخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجنقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرمسلاح‌های سنگینخنجر پنهان (خنجر فانتوم)سلاح‌های بلندشمشیر
DLC زندانی آمریکاییانقلاب شیمیاییپادشاهان مردهکشته به دست دانش

 


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

تاکنون دیدگاهی ارسال نشده است
لطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری