• اطلاعیه ها

  • Movyn

   مسابقه بازی‌پدیا   یکشنبه, 30 مهر 1396

   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند.   بازی‌پدیا برای تشویق کاربران و مخاطبان به مقاله‌نویسی، اقدام به برگزاری مسابقه ماهیانه مقاله‌نویسی می‌کند. در جریان این رقابت که از ابتدای هر ماه آغاز و تا انتهای ماه دنبال می‌شود، ۵ کاربری که در طول آن ماه، بیشترین مقاله را در تمامی ویکی‌ها ارسال کرده باشند معرفی خواهند شد. جوایز برنگان این مسابقه، به ترتیب زیر خواهد بود.   برای اطلاعات بیشتر به صفحه مسابقه مراجعه نمایید.
  • Movyn

   نتایج مسابقه مقاله‌نویسی بازی‌پدیا - بهمن 96   یکشنبه, 29 بهمن 1396

   برای مشاهده نتایج به این صفحه مراجعه کنید.  
358 مقاله
در این ویکی

اساسینز کرید: سندیکا


Movyn

Assassin's Creed: Syndicate

کیش یک آدم‌کش: سندیکا

 

gallery_1_7_66814.jpg

 

توسعه‌دهنده یوبی‌سافت کبک
منتشرکننده Ubisoft
کارگردان Marc-Alexis Côté
نویسنده جفری یوهالم
موسیقی آستین وینتوری
موتور ساخت بازی AnvilNext
تاریخ انتشار ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ (PS4 و XONE)

۱۹ نوامبر ۲۰۱۵ (PC)

سبک اکشن ماجراجویی

مخفی‌کاری

دنیای آزاد

پلت‌فرم‌ها Xbox One

PlayStation 4

PC

تعداد بازیکنان ۱ نفره
رده‌بندی سنی

ESRB: M

اساسینز کرید: سندیکا (انگلیسی: Assassin's Creed: Syndicate) نهمین بازی از سری اصلی مجموعه بازی‌های اساسینز کرید است. اولین اطلاعات و تصاویر از این بازی در ۲ دسامبر ۲۰۱۴ به بیرون درز کرد و پس از این بود که یوبی‌سافت نیز به حقیقی بودن این خبر در مورد درز اطلاعات نسخه جدید بانام "پیروزی (Victory)" اذعان کرد.

این بازی به صورت یکپارچه و در سراسر جهان در ۲۳ اکتبر ۲۰۱۵ برای کنسول‌های نسل هشتمی Playstation 4 و Xbox One عرضه شد و نسخه PC آن تحت سیستم عامل ویندوز در ۱۹ نوامبر منتشر گردید. سندیکا همچنین بدون بخش چندنفره بوده و صرفا به شکل تک نفره قابل بازی است.

بازی در زمان حال از دید Initiate دنبال خواهد شد؛ کاربری که با استفاده از ماشین آنیموس به مشاهده سرگذشت خواهر و برادری دوقلو به نام‌های ایوی و جیکوب فرای می‌پردازد. این دو در لندن سال ۱۸۶۸ و عصر انقلاب صنعتی زندگی می‌کنند و به عنوان اساسین، به مبارزه با نابرابری‌های شدید ایجاد شده توسط تمپلارها در زندگی مردم فقیر می‌پردازند. این دو برای مبارزه با تمپلارها، اقدام به تشکیل سندیکای روکس کرده و با عضوگیری از ضعیفان و فقرا و هرکسی که مایل به مبارزه با تمپلارها است در آزادسازی لندن از نابرابری می‌کوشند.

دوره تاریخی بازی در عصر انقلاب صنعتی به شکل عام با نام عصر ویکتوریا در قرن نوزدهم شناخته می‌شود.

 ساخت و توسعه

gallery_1_23_128318.jpg

اساسینز کرید: سندیکا یا کیش یک آدم‌کش: سندیکا (Assassin's Creed: Syndicate) پس از بازی اساسینز کرید: سرکش دومین بازی از خط اصلی این سری است که توسط استودیو مادر یعنی یوبی‌سافت مونترال ساخته نشده است. نهمین بازی از سری اصلی که ابتدا با نام Assassin's Creed: Victory شناخته می‌شد توسط یوبی‌سافت کبک به عنوان استودیو اصلی ساخته شده است. البته این استودیو برای ساخت بازی با ۸ استودیو دیگر از جمله یوبی‌سافت مونترال، سنگاپور، مونت‌پلیه، انسی، چنگدو، شانگهانگ، کیف و استودیو رفلکشنز نیز همکاری کرده و آن‌ها را در تکمیل بازی درگیر نموده است.

یوبی‌سافت کبک پیش از این در ساخت تعدادی از بازی‌های این مجموعه با استودیو مونترال همکاری داشته است. این استودیو اعلام کرده بود که بیش از دو سال برای ساخت سندیکا وقت صرف کرده است و از استودیو مونترال برای ساخت مکان‌های حقیقی شهر لندن، تهیه یک گیم‌پلی روان و صاف به همراه المان‌های پارکور کمک گرفته است.

یوبی‌سافت سنگاپور که تجربه درخشانی در گیم‌پلی بخش دریایی و کشتی‌رانی بازی اساسینز کرید ۳ داشت و همچنین در بازی‌های بعدی نیز با استودیوهای اصلی همکاری داشته در این بازی گیم‌پلی بخش کناره رودخانه تیمز را کار کرده است. استودیو انسی در این بازی مسئول بخش تمرینات دینامیک مخفیگاه‌ها بوده که به به عنوان مراحل جانبی، یک بخش فانتزی و جذاب را ارائه کرده است.

یوبی‌سافت مونت‌پلیه طراحی و ساخت محله وایت‌چپل شهر لندن را برعهده داشته است. این استودیو همچنین گیم‌پلی ماموریت‌های جانبی مرتبط با شخصیت‌های تاریخی و برخی از مراحل اصلی را نیز کارگردانی کرده است. با توجه به سابقه استودیو رفلکشنز در تولید بازی‌های مسابقه‌ای و ماشینی، این استودیو گیم‌پلی مرتبط با حرکت وسایل نقلیه مانند کالسکه را برعهده داشته است. طراحی دینامیک مبارزه در حال حرکت با این وسایل نیز از کارهای استودیو رفلکشنز بوده است.

یوبی‌سافت چنگدو در این بازی بر روی تنوع قایق‌ها، محیط کلی و انیمیشن‌های جمعیت متمرکز بوده است. یوبی‌سافت شانگهای روی معماری بناها و وسایل شخصیت‌ها و یوبی‌سافت کیف بر روی ارائه بازی روی پلتفرم PC کار کرده‌اند.

نویسنده لید بازی جفری یوهالم است که در بازی‌های دوم و برادری سابقه نویسندگی داشته است. کار موسیقی متن این بازی نیز توسط آستین وینتوری رهبری شده است.

 


گیم‌پلی

گیم‌پلی در بازی سندیکا، هچون دیگر بازی‌های این سری برپایه مبارزه و درگیری تن به تن، دویدن آزاد و بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها و موانع و همچنین استفاده از توانایی‌های مخفی‌کاری است. به صورت پایه، این بازی نسخه‌ای تکامل‌یافته‌تر و بهینه‌تر از بازی پیشین سری در نسل هشتم یعنی اساسینز کرید: وحدت است و اکثر ویزگی‌های گیم‌پلی سری در این بازی نیز وجود دارد.


لوکیشن‌ها

gallery_1_23_113757.jpg

لوکیشن اصلی بازی، لندن در دوران انقلاب صنعتی است. این شهر، ۳۰ درصد بزرگ‌تر از پاریس در بازی وحدت است و از هفت محله تشکیل شده است. وایت‌چپل، ساوث‌وارک، رود تیمز، شهر لندن، لمبث، وست‌مینیستر و استرند. این مناطق بسیار بزرگ و دربرگیرنده جمعیت‌هایی از طبقات مختلف اجتماعی هستند و چگونگی زندگی افراد در مناطق مختلف، سبک معماری ساختمان‌ها و وقایع رخ داده در هر یک از محله‌ها کاملا با دیگر محله‌ها تفاوت دارد.

 

از آنجا که اختراع دوربین عکاسی از میراث دوره انقلاب صنعتی است، سازندگان بازی از تصاویر حقیقی گرفته شده و به جای مانده از آن دوران استفاده گسترده‌ای کرده‌اند تا هرچه بیشتر بتوان تاریخ آن دوره را بازسازی کرد. به طور کلی، محل قرارگیری ساختمان‌ها و لندمارک‌ها به دقت در حوزه جغرافیایی خود قرار گرفته‌اند اما طبیعتا فاصله‌ها میان ساختمان‌ها براساس ابعاد شهر تنظیم شده‌اند. درحالی که لوکیشن اصلی بخش داستانی بازی در لندن رخ می‌دهد، با این حال بازیکن در قالب شخصیت‌ها در برخی شهرها و لوکیشن‌های دیگر نیز تردد خواهد کرد.

 

لندن شهری است که نسبت به پاریس در بازی وحدت از جاده‌های بسیار عریض‌تر و ساختمان‌هایی با طبقات بیشتر بهره‌مند است. جاده‌ها را می‌توان خیابان نامید؛ سنگ‌فرش شده هستند و در بیشتر آن‌ها دو باند رفت و برگشت کالسکه‌ها وجود دارد. در این بازی انواع کالسکه‌ها و آمنیبوس‌ها با کارکردهای مسافربری، حمل و نقل خانوادگی، آتش‌نشانی، پلیس، فروشگاهی و ... وجود دارد که بازیکن در قالب شخصیت قابل بازی امکان دراختیار گرفتن کنترل آن‌ها را دارد. ساختمان‌های بلندتر از طریق یک قابلیت جدید گنجانده شده در گیم‌پلی یعنی پرتابگر طناب به سرعت و جذابیت هرچه تمام‌تر قابل بالا رفتن یا پایین آمدن هستند. در این زمان شخصیت‌های بازی با کمک این پرتابگر، نوعی زیپ‌لاین می‌سازند و علاوه بر بالا رفتن سریع از ساختمان‌ها، در جابجایی سریع میان دو ساختمان نیز از آن استفاده می‌کنند.

 


حمل‌ونقل و فعالیت‌ها

gallery_1_23_32500.jpg

بازیکن به عنوان یک اساسین می‌تواند آزادانه در شهر حرکت کند، بدود و از طریق قابلیت دویدن آزاد یا پارکور با موانع درگیر شود. مهم‌ترین وسیله نقلیه، ارابه‌ها و کالسکه‌ها هستند که معمولا توسط یک یا دو اسب حمل می‌شوند. بازیکن توانایی کنترل ارابه‌های بدون راننده و همچنین دارای راننده را دارد. در حالت دوم بازیکن می‌تواند راننده کالسکه را از آن بیرون کشیده و با کالسکه در شهر حرکت کند. جمعیت‌ها معمولا در دو طرف خیابان‌ها در حال رفت و آمد هستند. در بازی چند خط راه‌آهن برای قطار داخل شهری وجود دارد که امکان ورود به داخل آن‌ها نیز فراهم است. همچنین اساسین‌ها یک قطار مخصوص به خود نیز دارند که از آن به عنوان مخفیگاه استفاده می‌کنند. در بخش رودخانه تیمز، همواره کشتی‌ها و قایق‌های باری در حال رفت و آمد از دو طرف عرض رودخانه هستند و بازیکن تنها می‌تواند به شکل دویدن آزاد از آن‌ها استفاده کند چون امکان دراختیار گرفتن کنترل قایق‌ها وجود ندارد.

 

در بازی درگیری دو دار و دسته عمده به نمایش در می‌آید. بلایترزها که یک سندیکای جنایی وابسته به تمپلارها هستند از قبل کنترل همه مناطق را در دست گرفته‌اند و به عنوان بازوی تمپلارها از نفوذ کامل این محفل در شهر دفاع می‌کنند. اساسین‌ها پس از تاسیس سندیکای رقیب روکس به مقابله با این سندیکا و تمپلارها می‌پردازند. دو قهرمان اصلی بازی یعنی دوقلوهای جیکوب و ایوی فرای با کمک اعضای روکس، مجرمان اصلی بلایترزها را دستگیر و تحویل پلیس می‌دهند، کودکان کار را که به زور توسط بلایترزها برای کار در کارخانجات به کار گرفته می‌شدند نجات می‌دادند و به مراکز نفوذ بلایترزها حمله می‌کردند. در پایان و زمانی که یک منطقه کاملا از نفوذ تمپلارها تهی شود، دو سندیکای روکس و بلایترز با یکدیگر درگیر یک نبرد خیابانی می‌شوند که در پایان این قهرمانان اصلی بازی و اساسین‌ها هستند که به کنترل مطلق تمپلارها در یک منطقه پایان می‌دهند. بازیکن باید از طریق انجام ماموریت‌های مشابه، در مجموع هفت منطقه را از نفوذ تمپلارها خارج کند.

 

gallery_1_23_37785.jpg

ایوی فرای از بیگ بن با پرش ایمان پایین می‌آید

در این بازی نیز سیستم اقتصادی وجود دارد و واحد پول پوند است. تکمیل ماموریت‌ها، جیب‌بری، بازکردن صندوقچه‌های گنج، پیروزی در باشگاه مبارزات، سرقت از قطار و ... از جمله روش‌های کسب پول است. بسیاری از همین فعالیت‌ها علاوه بر کسب پول باعث کسب برخی آیتم‌های دیگر و قابل استفاده در بخش ارتقاع لباس‌ها، مهارت‌ها و ... نیز می‌شود.

 

از قابلیت‌های جدید بخش گیم‌پلی، ربودن افراد یا Kidnapping است. در این حالت بازیکن می‌تواند افراد مظنون یا دشمن را به آرامی و یا پس از یک درگیری کوتاه دستگیر کند. حرکت در این حالت شامل حرکت هدف دستگیر شده نیز می‌شود و قوانین جدید ترکیب شدن با جمعیت نیز در آن گنجانده شده است. این قانون شامل حرکت آرام و یا دویدن است. زمانی که بازیکن به آرامی حرکت کند، توجه کم‌تری به او و شخص دستگیر شده جلب می‌شود. درحالی که راه رفتن سریع و یا دویدن باعث جلب نظر همه افراد حاضر درمحل می‌گردد. گاهی اوقات شخص دستگیر شده تلاش می‌کند تا خود را آزاد کند. در این حالت بازیکن می‌تواند با تهدید او را از انجام این کار منصرف کند. برای جابجایی سریع‌تر، می‌توان مظنون را داخل کالسکه گذاشت و پس از این با این وسیله او را به محل مورد نظر انتقال داد.

 


شخصیت‌ها، سفارشی‌سازی‌ها و سلاح‌ها

ایوی و جیکوب فرای

گیم‌پلی در دوره امروزی، همچون بازی وحدت شامل هیچ گونه حرکت یا کنشی نمی‌شود و روند داستانی از دید Initiate دنبال می‌شود. با این حال تفاوت محسوسی نسبت به نسخه قبل وجود دارد و یک داستان کوتاه در این دوره شکل خواهد گرفت. قهرمانان اصلی این بخش ربکا کرین و شان هاستینگ هستند که قصد خنثی کردن نقشه تمپلارها را دارند. آن‌ها در این مسیر به یوهانی اوتسو برگ و وایولت دا کوستا درگیر خواهند شد.

 

روند اصلی بازی در بخش تاریخی است؛ جایی که دوقلوهای فرای، ایوی و جیکوب فرای شخصیت‌های قابل کنترل در بازی هستند. این دو عضو محفل اساسین‌ها در لندن عصر ملکه ویکتوریا هستند. هر دو شخصیت به عنوان اساسین قابلیت بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها، دویدن آزاد، کنترل کالسکه‌ها، مبارزه و ... را دارند. پول حاصل از فعالیت نیز میان این دو مشترک است. با این حال امتیاز مهارت و خریدن آیتم‌های مهارت، لباس‌ها و افزونه‌های لباس میان این دو متفاوت است. گرچه اکثر آیتم‌های هارت مشترک است اما هر یک باید جداگانه به آیتم‌ها دست پیدا کند. هر یک از اساسین‌ها نیز دارای ۳ آیتم مهارت مستقل هستند که دیگری نمی‌تواند بدان دست یابد. تغییر شخصیت بازی از طریق منوی توقف بازی قابل انجام است و شخصیت در همان لحظه و در همان مکان تغییر می‌کند؛ گرچه امکان تغییر شخصیت در میانه مراحل انجام‌پذیر نیست. مراحل آزادسازی شهر و بسیاری مراحل دیگر امکان گذراندن مشترک دارد؛ به این معنی که بازیکن با استفاده از هر یک از این دو می‌تواند چنین مراحلی را به انجام برساند. همچنین مراحلی وجود دارند که در خط اصلی داستان فقط با یکی از این دو قابل انجام خواهد بود. ۷۵٪ مراحل اختصاصی مربوط به جیکوب و ۲۵٪ مخصوص ایوی است.

 

gallery_1_7_94746.jpg

سلاح‌ها در بازی از تنوع بسیار جالب توجهی برخوردار هستند. گرچه در ابتدای بازی، دوقلوها فقط مجهز به یک خنجر پنهان هستند اما در ادامه و با پیشبرد بازی، جمع‌آوری پول و کسب مهارت‌های جدید، سلاح‌های جدید قابل خرید خواهد بود. این سلاح‌ها در قالب سلاح‌های سرد، شامل سه رده سلاح شمشیر عصا، کوکری (نوعی خنجر کوتاه شبیه بومرنگ) و پنجه بوکس است. قدرت این سلاح‌ها به میزان مهارت کسب شده برای بازیکن آزاد می‌شوند. در بازی همچنین سلاح‌های گرم ماند تپانچه و سلاح کمری و بمب دودزا نیز وجود دارد. سلاح‌های دیگر مانند پرتابگر دارت سمی یا بمب برقی نیز در این بازی معرفی شده‌اند. به طور کلی، سازوکار جدید دستکش اساسین باعث شده تا بیشتر سلاح‌ها مانند خنجر پنهان، پرتابگر دارت سمی و پرتابگر طناب روی آن نصب و به شکلی یکپارچه شوند. برخی از سلاح‌ها، علاوه بر پول به پیش‌نیازهای دیگری نیز نیاز دارند که در این حالت باید Craft شوند. تعدادی محدود از سلاح یا لباس نیز فقط از طریق خرید از فروشگاه یوبی‌سافت باز می‌شوند.

 

در بخش تاریخی بازی، یک سکانس کوتاه در دوره جنگ جهانی اول نیز به عنوان مرحله مخفی در نقشه گنجانده شده که وقایع این بخش چند دهه پس از دوقلوها و در دوران نوه جیکوب یعنی لیدیا فرای در لندن رخ می‌دهد.


سازوکار امتیازها و مراحل

با گذراندن مراحل (به شکل ساده یا Full Synchronization)، به دست آوردن آیتم‌های خاص، انجام قتل‌های خاص مانند Air Assassinate و ... امتیاز تجربه به دست خواهد آمد. برای هر ۱۰۰۰ امتیاز تجربه نیز بازی ۱ امتیاز مهارت به بازیکن اختصاص می‌دهد. از امتیاز مهارت می‌توان آیتم‌های مهارت را خریداری کرد که در ۱۰ سطح مرتب شده‌اند و به تناوب پیشبرد بازی برای خرید آزاد می‌شوند. در مجموع هر یک از این دو اساسین می‌توانند به سطح ۱۰ برسند که شامل خرید همه آیتم‌های هر ۱۰ سطح است. تعدادی آیتم نیز مخصوص اوی و تعدادی نیز مختص جیکوب است که براساس علاقمندی‌های دو اساسین خواهند بود.

 

دوقلوها مدیریت دار و دسته روکس را برعهده دارند و چندین آیتم برای ارتقاع روکس نیز در بازی وجود دارد. آموزش‌های بهتر برای اعضا که باعث افزایش سطح مبارزه روکس می‌شود، به کار گیری اعضا در کالسکه‌ها، به عنوان جیب‌بر و ... از جمله ارتقاع‌ها برای اعضای روکس است.


مبارزه‌ها

با توجه به اینکه دوران اداره پلیس شهری آغاز شده و اینک پلیس شهر مسول برقرای نظم است، آن‌ها بسیار کارآزموده و حرفه‌ای هستند. دوره شمشیر به پایان رسیده و نبردهای تن به تن به صورت عمده از طریق مشت‌زنی یا سلاح‌های پوشیده نظیر شمشیر عصا، کوکری و یا پنجه بوکس است. مکانیک مبارزات شباهت زیادی به بازی وحدت دارد اما سریع‌تر و ران‌تر از گذشته است.


داستان

این بازی همچون بازی‌های قبلی دو خط داستانی دوران امروزی و همچنین دوره‌ای تاریخی را دنبال می‌کند که به مانند گذشته، شالوده داستان در بخش تاریخی بازی جریان دارد. داستان در زمان حال، از دید Initiate دنبال خواهد شد؛ کاربری که با استفاده از ماشین آنیموس به مشاهده سرگذشت خواهر و برادری دوقلو به نام‌های ایوی و جیکوب فرای می‌پردازد. او با اساسین‌ها همکاری می‌کند؛ محفلی که قصد دارد با بازبینی سرگذشت دوقلوها محل قرارگیری کفن عدن را کشف کند و آن را از دسترس تمپلارها خارج کند. داستان در بخش امروزی اما با شکست اساسین‌ها به پایان می‌رسد. تمپلارها کفن عدن را بازیابی می‌کنند و از آن برای بازسازی بافت‌های کلون‌های انسانی بهره می‌گیرند. همچنین جونو نیز به عنوان یکی از افراد بازمانده از تمدن اولیه اینک به شکل هوش مصنوعی به جهان بازگشته و در تدارک بازگشت کامل به زندگی است.

 

gallery_1_23_37226.jpg

کرافورد استاریک، استاد اعظم محفل تمپلارها در دوران انقلاب صنعتی و دشمن اصلی بازی

بخش تاریخی بازی شامل سرگذشت دوقلوهای فرای است که در دوران انقلاب صنعتی به لندن می‌آیند و به عنوان اساسین، به مبارزه با نابرابری‌های شدید ایجاد شده توسط تمپلارها در زندگی مردم فقیر می‌پردازند. این دو برای مبارزه با تمپلارها، اقدام به تشکیل سندیکای روکس کرده و با عضوگیری از ضعیفان و فقرا و هرکسی که مایل به مبارزه با تمپلارها است در آزادسازی لندن از نابرابری می‌کوشند. آن‌ها در این مسیر متحدانی مانند هنری گرین، الکساندر گراهام بل، چارلز دیکنز، چارلز داروین، کارل مارکس و فردریک آبرلین دارند. دشمن اصلی اساسین‌ها در این بازی دار و دسته بلایترز است که توسط تمپلارها کنترل می‌شوند. تمپلارها در این بازی به رهبری کرافورد استاریک به عنوان بزرگ‌ترین سرمایه‌داران و کارخانه‌داران شهر هستند و از فقرا، کارگران و کودکان برای تثبیت نفوذ خود در شهر و چرخاندن کارخانجات خود بهره‌کشی می‌کنند. هدف اصلی آن‌ها البته پیدا کردن یکی از تکه‌های عدن به نام کفن عدن است. در پایان استاریک گرچه نفوذ خود در شهر را به سندیکای اساسین‌ها باخته اما موفق می‌شود کفن عدن را پیدا و آن را بر تن کند. گرچه قهرمانان بازی از راه می‌رسند و پس از خارج کردن این میراث از تن استاریک او را به قتل می‌رسانند.

 

یک بخش نسبتا کوتاه نیز در بازی و در بخش تاریخی بازی گنجانده شده است که شامل سرگذشت لیدیا فرای، نوه جیکوب در دوره جنگ جهانی اول است. او در این دوره به دستور وینستون چرچیل با جاسوسان آلمانی مقابله می‌کند و درنهایت رهبر آن‌ها که یک سیج است را به قتل می‌رساند. این بخش از اواخر سکانس ۶ به شکل یک مرحله مخفی در کنار رود تیمز قابل انجام است.

 


نقد و بررسی‌ها

امتیازات

گیم‌رنکیگنز PS4) ۷۷٫۷۶٪)

XONE) ۸۱٫۷۵٪)

PC) ۷۲٫۷۵٪)

متاکریتیک PS4) ۷۶/۱۰۰)

XONE) ۷۷/۱۰۰)

PC) ۷۷/۱۰۰)

Destructoid ۷.۵/۱۰
Polygon ۸/۱۰
گیم‌اسپات ۹/۱۰
IGN ۸.۲/۱۰
گیم اینفورمر ۹/۱۰
PC Gamer ۶۶/۱۰۰

اساسینز کرید: سندیکا به طور کلی امتیازات و بازخوردهای مثبتی را دریافت کرد. دو وب‌سایت گیم‌رنکینگز و متاکریتیک که میانگین امتیازها را درج می‌کنند، برای نسخه ایکس‌باکس وان به ترتیب ۸۱.۷۵٪ از ۲۰ نقد و بررسی و ۷۷/۱۰۰ از ۲۱ نقد و بررسی را محاسبه کردند. بازی در نسخه پلی‌استیشن ۴ به ترتیب ۷۷٫۷۶٪ از ۴۹ سایت و ۷۶/۱۰۰ از ۸۰ نقد و بررسی را به شکل میانگین دریافت کرد. بازی در نسخه رایانه شخصی نیز به ترتیب ۷۲٫۷۵٪ از ۴ سایت و ۷۷/۱۰۰ نیز از ۱۱ سایت به صورت میانگین دریافت کرد. به صورت کلی میانگین امتیازها نسبت به بازی وحدت تا حد زیادی بهبود پیدا کرده است.

 

آلکسا کوریا از سایت گیم‌اسپات به بازی امتیاز ۹/۱۰ داد. او گم‌پلی روان بازی را مورد تمجید قرار داد و از نقشه زیبا، طراحی لذت‌بخش شهر لندن، سیستم مبارزات و قابلیت پرتاب طناب و ساخت زیپ‌لاین ستایش کرد. گیم‌اسپات در پایان بازگشت پیروزمندانه این سری را با ارائه چنین بازی تبریک گفت. دنیل کروپا از آی‌جی‌ان به بازی امتیاز ۸.۲/۱۰ را داد و طراحی معماری شهری و همچنین داستان بازی را نقاط قوت درخشان بازی ذکر کرد. IGN البته از سیستم مبارزات بازی که تکراری بودند نیز انتقاد کرد ولی در ادامه آن را بهتر از بازی وحدت دانست. برت مک‌دانسکی از سایت دستراکتید به بازی امتیاز ۷.۲/۱۰ را داد و از داستان بازی و هنرمندان و صداپیشگان بازی ستایش کرد. با این حال دستراکتید اضافه کرد همه نکات منفی مرتبط به گیم‌پلی است؛ جایی که مبارزات تکراری هستند، سازوکار کالسکه‌رانی مکانیک ضعیفی دارد و هرچند زیپ‌لاین‌ها بازی را جذاب کرده اما این حس وجود دارد که در بازی تقلب می‌شود که با چنین سرعتی از موانع عبور می‌کنیم. این درحالی است که در بازی‌های قبلی بالا و پایین رفتن از ساختمان‌ها از جذابیت‌های اصلی بازی‌ها بود ولی در این بازی به خاطر همین پرتابگر طناب کمرنگ شده است.

 

کریستوفر لیوینگستنون از PC Gamer به بازی امتیاز ۶۶/۱۰۰ را داد و گفت نقطه قوت بازی در داستان قوی، شخصیت‌ها و مامویت‌های اصلی بازی است. درحالی که ماموریت‌های فرعی شامل آزادسازی مناطق به سرعت تکراری و یکنواخت می‌شود و به یک شیوه دنبال می‌شود.

 

دنیای بازی عالی طراحی شده و امکان دنبال کردن ماموریت‌ها و طرح استراتژی را می‌دهد

لندن فوق‌العاده جذاب طراحی شده است

ابزار پرتابگر طناب سرعت پیمایش از ساختمان‌ها را به صورت جذابی افزایش داده است

تشکیل دار و دسته جنایی و عضوگیری جذاب است

موسیقی متن و صداگذاری‌ها استادانه هستند و درتناسب با لندن عصر ملکه ویکتوریا گوش‌نواز هستند

داستان بازی جذاب و گیرا است و توسط دو قهرمان جدید و قدرتمند روایت می‌شود

نبرد با آخرین رئیس خسته‌کننده است و داستان را می‌کشد

سازوکار کنترلی گاهی اوقات مبهم استفروش

اساسینز کرید سندیکا، بازی نسخت از نظر فروش در هفته اول آغاز فروش خود در بریتانیا بود. با این حال آهنگ فروش این بازی در هفته دوم پایین آمد و به دومین بازی سری از نظر فروش بد در این کشور تبدیل شد. سندیکا تنها اندکی بهتر از بازی اساسین کرید: سرکش فروخته بود. با این حال یوبی‌سافت اعلام کرد این فروش کم‌تر در هفته‌های اولیه ناشی از گزارش‌ها و تجربه‌های بد بازی قبلی یعنی اساسینز کرید: وحدت بود که روی فروش بازی امسال نیز تاثیر منفی گذاشت. پس از این خبر و رواج گسترده امتیازات و تجربه بازیکنان از روان‌تر شدن گیم‌پلی و کاهش مشکلات فنی این بای در هفته‌های بعد رکورد فروش بازی وحدت را شکست.


مرتبط

 

 

 

 

 منابع

مخفی کننده

الگو:اساسینز کرید: سندیکا

اساسینز کرید: سندیکا

شخصیت‌ها
اساسین‌ها بیشاپInitiateشان هاستینگربکا کرینگالینا ورونینا | لیدیا فرای | سسیلی فرایایثن فرایایوی فرایجیکوب فرایهنری گرینجورج وست‌هاوس | میشل ریوج
تمپلارها ایزابل آردانتوایولت دا کوستاآلوارو گراماتیکایوهانی اوتسو برگ | مستر اسپایپرل آتاویبلادی نورادیوید براوسترارل کاردیگانجان الیوتسونروپرت فریسلیلا گریوزرکسفورد کایلاکویکتور لینچاوکتاویا پلامبمکس‌ول روثکرافورد استاریککلتوس استرینادیث سواین‌بورنلوسی ثورنفیلیپ توپنی
دیگران جونوکانسوس | وینستون چرچیل | جک قاتل | فردریک آبرلینالکساندر گراهام بلنایجل بامبلچارلز داروینچارلز دیکنزبنجامین دیزرائیلیمری آن دیزرائیلیآرتور کانن دویلویلیام اوارت گلداستونکارل مارکساگنس مک‌بینمالکوم میلنر | فلورنس نایتینگلکلارا اودیاریچارد اونهنری ریمونددولیپ سینگروبرت تاپینگملکه ویکتوریاند وینرت
طرف‌ها اساسین‌هادار و دسته‌ها (بلایترزبلینکرزروکس)تمپلارها (صنایع آبسترگو)شبح کلوبابزارهای اولین خواستنفرقه شهسواری بند جورابخدمات پلیس شهری
مکان‌ها کراولیکرویدونلندن (شهر لندن)
رویدادها انقلاب صنعتیعصر ویکتوریاجنگ جهانی اول
قوانین و گیم‌پلی دستاوردهاسفارشی سازیدید عقابیحافظه ژنتیکهلیکسبازکردن قفلمراحللباس‌هاتکه‌های عدن (ایجسکفن عدن)مخفی‌کاریصندوقچه‌های گنجنقاط دید
سلاح‌ها سلاح گرممشت‌زنیخنجر پنهان (دستکش اساسین)دارت‌های سمیشمشیرچاقوی پرتابی
DLC توطئه داروین و دیکنزترن فراریجرم‌های وحشتناکجک قاتلآخرین ماهاراجهیک شب طولانی


ویرایش شده در توسط Movyn (نمایش تاریخچه)بازخورد کاربر

پست‌های توصیه شده

سلام.

یک DLC درباره شخصیت تاریخی جک قاتل هست.

 

از بخش نظرات پیرامون مقاله استفاده کنید. ماجرای اون دی‌ل‌سی ارتباطی با این مقاله نداره. دی‌ال‌سی خودش به مقاله جداگانه نیاز داره.

درکل برای هر نوع سول و جوابی به جای بخش کامنت از صفحات بحث مقالات موجود در انجمن استفاده کنید. لینکش در کنار دکمه پیگیری مقالات هست.

 

این دو نظر به زودی حذف می‌شن.

به اشتراک گذاری این دیدگاه


لینک به نظر
به اشتراک گذاری در سایت های دیگرلطفا از بخش نظرات، تنها برای اظهار نظر درباره مقالات استفاده کنید

مطالب شما نیاز است به تایید مدیران برسد

مهمان
شما به عنوان کاربر مهمان در حال حاضر دیدگاه ارسال می کنید. اگر دارای حساب کاربری در سایت هستید لطفا وارد حساب کاربری خود شوید.
ارسال دیدگاه

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   بازگردانی قالب بندی

  حداکثر استفاده از ۷۵ شکلک مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به عنوان یک لینک به جای

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

در حال بارگذاری